Chytej.cz

Multiplikátory a fígle kolem nich necteno

16.1.2011 | PetrC | 209.637 zobrazení | 3.369 odpovědí

Diskuze a názory a postřehy a otázky a odpovědi, jak po stránce praktické, tak po stránce teoretické. A to vše kolem vrhacích multiplikátorů.
No a když na to přijde, tak jsme schopni probrat i MP přívlač.

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Pondělí 17. ledna 2011 v 16:37 ® PetrC reakce na …

regulus> tak se Jirko nestyď, rozepiš se a jdi do detailu. Klidně přihoď pár fotek.

reagovat
Pondělí 17. ledna 2011 v 16:30 ® regulus
regulus

Když už jste nakousli ten článek, tak jsem si schválně kvůli němu koupil multík s brzdou Magforce Z pro porovnání a udělal jsem vyjímku se sbírky ABU a koupil Daiwu. Ten typ brzdy má sice něco do sebe, ale multík jako takovej mne vůbec nenadchnul, ne funkčně, ale ergonomicky.

reagovat
Pondělí 17. ledna 2011 v 16:24 ® regulus reakce na …
regulus

inspo> už jsem ho měl napsanej, úplně celej (je to už víc jak rok), chtělo to jenom pár drobnejch korekcí a nafotit fotky. Bohužel se ale stalo, že že se mi na disku ty jedničky a nuly kapinku pozpřeházely, takže byla značná část dat naprosto nečitelná (jak jsi asi správně domýšlíš, tak i ty data článku). Poctivě zálohuju, takže zdánlivě žádnej problém, jenže se vloudila chybička a já debil jsem si při uvolňování místa na druhým disku spletl úplně starou zálohu s tou novou a vymazal tu novou, a co hůř, já ji i přepsal dalšíma datama, takže už to bylo zcela neobnovitelné, stejně jako data na havarovaným disku. Ani si nedovedeš představit jak jsem byl nasranej, nešlo jen o ten článek i když to bylo taky nějakejch pár desítek hodin psaní, přišel jsem o nějaký fotky a hlavně věci k práci, to bylo normálně na špagát. Z článku na cca 6 stránek A4 zbylo asi půl stránky. No vzhledem k tomu jak se mi loni dařilo, jsem neměl vůbec mysl, náladu ani chuť to zatím napsat znovu. Někdy to třeba dopíšu, to víš já nejsu takovej Jirásek jako redaktorskej, napíšu to, nechám odležet, přečtu, půlku toho přepíšu a to tak udělám třeba 10× než to je aspoň trochu publikovatelný.

reagovat
Pondělí 17. ledna 2011 v 16:04 ® PetrC reakce na …

regulus> no, kdy bude pokračování?

reagovat
Pondělí 17. ledna 2011 v 15:59 ® inspo reakce na …

regulus> Díky za názor. A mimochodem, jak to vypadá s pokračování člávku o multících?

reagovat
Pondělí 17. ledna 2011 v 15:52 ® regulus
regulus

inspo> osobně používám oboje, ale vlasec je asi lépe, ze začátku určitě. Jen pro nastínění: sumčí vláčka – pletenka, jerkování – vlasec, těžká a střední přívlač – oboje. U sumcovláčky je to asi jasný, že, u jerkování je šňůra dle mýho naprosto nevhodná, no a u té přívlače je to dle okolností, častěji používám vlasec.

reagovat
Pondělí 17. ledna 2011 v 15:41 ® PetrC reakce na …

inspo> přesně tak, a proto používám vlasec. A používám klidně i větší průměry, a tak se nosností blížím šňůrám. MP je to, na rozdíl od smekacích, jedno – nejsou tolik citlivé na průměr vlasce/šňůry.

reagovat
Pondělí 17. ledna 2011 v 15:38 ® inspo reakce na …

PetrC> Šňůra má ale i své stinné stránky. :-)

A do jakých extremů jdou s těmi mělkými cívkami? 100 m vlasce 0,10 mm?

reagovat
Pondělí 17. ledna 2011 v 15:35 ® inspo reakce na …

sethy> V pohodě, klidně jsi to tam mohl nechat.

reagovat
Pondělí 17. ledna 2011 v 15:35 ® PetrC

Koukám, píšu jako prase. Ale v žitě.

reagovat
Pondělí 17. ledna 2011 v 15:31 ® sethy
sethy

edit: tak nic no pozdě. Ehm jsme tu, ale jen přes mobil, takže to zas vypínám :-)

reagovat
Pondělí 17. ledna 2011 v 15:29 ® PetrC reakce na …

inspo> ano, je to dáno kapacitou. Je to dané jednak výhodami šňůr a jednak honba za co nejnižší hmotnost cívky. Což má ve spojení se šňůrou i jedno opomíjené opodstatnění.

reagovat
Pondělí 17. ledna 2011 v 15:26 ® inspo reakce na …

PetrC> A čím to je dáno u těch mělkých cívek? Jejich kapacitou?

reagovat
Pondělí 17. ledna 2011 v 15:24 ® PetrC reakce na …

inspo> osobně jsem pro vlasec. Ale dnešní MP s mělkou cívkou jsou určeny pro šňůru.
Další otázkou jsou vlastnosti vlasců a šňůr, výhody a nevýhody apod.

reagovat
Pondělí 17. ledna 2011 v 15:18 ® inspo

A co navinout na takový multík? Šňůru nebo vlasec?

reagovat
Pondělí 17. ledna 2011 v 15:10 ® PetrC reakce na …

džigit> byla to jen angína, ale silně otravná. Jsem rád, že už mám klid.

Tak to ti ho musí darovat, jinak to nevidím. Proti těmto argumentům není co postavit.

:-D :-D
reagovat
Pondělí 17. ledna 2011 ve 14:55 ® džigit

PetrC> bylo to vážné,či jen sezónní problémy?
Já mu nějak vysvětlím,že to levou tahat nejde :-D Tou se tahá kačer,když máš prst druhé v nosní dírce :-D :-D

reagovat
Pondělí 17. ledna 2011 ve 14:51 ® PetrC reakce na …

džigit> byl jsem u lékaře a byl jsem konečně uschopněný.

Aha, tak to jsem tomu dal a od teď začnu chodit kanálama. Ale třeba Lea zpracujeme tak, že si koupí dva stejné a ten druhý, nebo první, ti daruje.

:-D :-D
reagovat
Pondělí 17. ledna 2011 ve 14:47 ® džigit reakce na …

PetrC> ale di,Ty jsi také dělal zkoušky :-))
A neraďte tomu Leovi,třeba by mi udělal slevu :-D

reagovat
Pondělí 17. ledna 2011 ve 14:39 ® PetrC reakce na …

džigit> fakt? Tak to jsem zvědav jak dopadl. Před chvilkou jsem také dorazil a dopadl jsem skvěle.

:-) :-)
reagovat
Pondělí 17. ledna 2011 ve 14:37 ® PetrC reakce na …

LeoC> jak jsem psal džigitovi: „prut s MP se přehazuje z jedné ruky do druhé. Nahodíš klasicky pravou a po náhozu předáš prut levé ruce a pravou navíjíš. Takto vážně výrazně ulevíš zádům a několikahodinový lov i s těžkými nástrahami je pohodlný. Jde jen o zvyk, nic jiného v tom není.“

Určitě ses mrknul na video, co sem dal regulus, je tam všechno.

Navíc jsi ve výhodě začátečníka a co se teď naučíš, to budeš umět.
Blbě napsáno, co si teď nacvičíš, s tím budeš u vody skotačit. Fakt v tom nehledej ani vědu a ani jakoukoli zradu.

reagovat
Pondělí 17. ledna 2011 ve 14:32 ® džigit reakce na …

PetrC> už se nám ozval Sethy v přívlači :-)

reagovat
Pondělí 17. ledna 2011 ve 14:31 ® PetrC reakce na …

džigit> je to asi zvláštní, ale ono to tak je – funguje to líp. A je to i hezčí a i veselejší.

:-D :-D
reagovat
Pondělí 17. ledna 2011 ve 14:19 ® regulus reakce na …
regulus

LeoC> omyl, vůbec nemusíš nahazovat levou rukou. Mrkni na netu na jakýkoliv video s multíkovou přívlačí a bude ti to jasný. Jen se prut přehazuje z jedné ruky do druhé. Třeba tady http://www.monkeysee.com/…casting-reel

Pochopitelně se to můžeš naučit i levou … :-93;

reagovat
Pondělí 17. ledna 2011 ve 13:27 ® džigit reakce na …

LeoC> a jak prodáš,když není cena? :-)) A když vydrží do sraz,vezmi s seboupokecáme :-)

reagovat
Pondělí 17. ledna 2011 ve 13:19 ® LeoC
LeoC

PetrC> Osprey mi taky psal, že se na to dá zvyknout. I s těma pravákáma, že chytají na „levou stranu“ máš recht, ale uč se nahozovat levou rukou a levou rukou brzdit vlasec tahaný z multíku. Při mé „klidné“ povaze by šel do kytek multík i s prutem.

Suma sumárum: uznávám, že se to dá naučit, ale já se to učit nebudu, raději pravoruký naviják prodám a koupís si levoruký.

reagovat
Pondělí 17. ledna 2011 ve 13:18 ® regulus
regulus

hecht> trochu se do toho zapletu i když nejsem odborník. Polož si otázku s jak silnou pletenkou nebo vlascem budeš vláčet a kolik se ti jí tam vejde. Pak si představ, že zapřáhneš něco většího a co s tím budeš dělat až ti vymotá celou cívku. Můj názor je, že to nejšťastnější řešení není.

reagovat
Pondělí 17. ledna 2011 ve 12:21 ® džigit reakce na …

PetrC> vzhledem k „odpadu“ překlopení přesmykače a kontroly uložení vlasce,či šňůry v rolničce,by to aj mohlo fungovat líp :-))

reagovat
Pondělí 17. ledna 2011 ve 12:14 ® PetrC

džigit> vidíš to? Tak to už jsi krůček od jerkování.

:-D :-D
reagovat
Pondělí 17. ledna 2011 ve 12:14 ® PetrC

džigit> přesně tak, prut s MP se přehazuje z jedné ruky do druhé. Nahodíš klasicky pravou a po náhozu předáš prut levé ruce a pravou navíjíš.
Takto vážně výrazně ulevíš zádům a několikahodinový lov i s těžkými nástrahami je pohodlný. Jde jen o zvyk, nic jiného v tom není.

reagovat