Chytej.cz

Multiplikátory a fígle kolem nich necteno

16.1.2011 | PetrC | 209.637 zobrazení | 3.369 odpovědí

Diskuze a názory a postřehy a otázky a odpovědi, jak po stránce praktické, tak po stránce teoretické. A to vše kolem vrhacích multiplikátorů.
No a když na to přijde, tak jsme schopni probrat i MP přívlač.

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Pondělí 17. ledna 2011 ve 12:11 ® PetrC reakce na …

džigit> ono je to rozšířeností MP mezi lidmi. Zatím nás moc není, ale bylo hůř. Před cca pěti lety nic moc. Před deseti lety nebylo po nic moc ani náznaku a před dvaceti a více lety jsem si připadal jako exot.
Ale je dobré, že vyšlo pár článků, kde se dá leccos pochytit a pro začátek stačí i pár diskuzí.
No a tady by bylo dobré jít do hloubky a možná ještě hlouběji. A pozor, Míra je hodný a pro dav se roztrhá.

:-) :-)
reagovat
Pondělí 17. ledna 2011 ve 12:09 ® džigit

PetrC> jak jsi psal Leovi,já někde četl o přehazování prutů při MP vláčce,ale nevím nevím.Dělám dost věcí oběma ploutvema,ale lžičkou se nenažeru a nahodit?To bych mohl jít rovnou k přadlenám do kurzu :-D
Možná bych i nahodil/pár decimetrů/ ale pak s tím cukat… :-))

reagovat
Pondělí 17. ledna 2011 ve 12:03 ® PetrC reakce na …

džigit> jsem zvědav jak dopadne, ale věřím, že se nedá a dá to. Levou zadní.

Už mám ohryzaný všechny nehty a šedivou část zbytků pokrývky hlavy.

:-D :-D
reagovat
Pondělí 17. ledna 2011 v 11:59 ® džigit

PetrC> ještě „pouhou“ hodinku a uvidíš,jak byl trápen :-)
A k těm MP-ono se všeobecně k této problematice moc lidí nevyjadřuje,neb neví a chytá.Možná se zde doví,že takhle NE a budou se učit a poznávat znova :-D A v podstatě jsi ulehčil Mírovi,neb on na toto téma odpavídal všude,kde jej sosání chtiví nalezli :-)

reagovat
Pondělí 17. ledna 2011 v 11:50 ® PetrC reakce na …

LuboO> tebe jsem dlouho nečetl. Jak se máš? A co táta, už je mu líp?

Sosáš? Tak sosej. Doufám, že bude co sosat. Ona ta prvotní euforie většinou nemá dlouhého trvání.

;-) ;-)
reagovat
Pondělí 17. ledna 2011 v 11:48 ® PetrC reakce na …

LeoC> nevidím důvod, proč bys měl prodávat MP, který jsi nevědomky koupil s kličkou na špatné straně.
Vysvětlím – většina lidí je praváky, a přesto používají MP „pro leváky“. Toto se děje většinou v USA a trochu ve Skandinávii, ale i občas u nás. Důvodem není nic jiného, než rozložení zátěže na obě končetiny, a tak dochází, mimo jiné, k výraznému omezení bolesti zad. Vážně to tak je a vážně to funguje.
Prostě to chce trochu si zvyknout a pak ti to ani nepřijde.

Až budeš mít daiwičku doma, tak napiš co a jak a tak.

reagovat
Pondělí 17. ledna 2011 v 11:42 ® LuboO reakce na …
LuboO

PetrC> vsetci tu sosaju, len ja nasavam…:)

reagovat
Pondělí 17. ledna 2011 v 11:39 ® PetrC reakce na …

džigit> no to víš, jsem už v letech a i přes veškerá nutkání jsem váhal.
A určitě nejsem jediný a k tomu povolaný, co této problematice věnuje čas, ale je fakt, že jako jediný mám jedinečné názory a pohled na věc (si samozřejmě dělám prdelky).

:-D :-D

Samozřejmě sem choď sosat, sosám tu já, sosá tu on i ona i ono, sosají tu všichni.

;-) ;-)
reagovat
Pondělí 17. ledna 2011 v 11:34 ® PetrC reakce na …

sethy> vzhledem ke tvé nynější situaci budu hodný a nebudu tě trápit. Stačí, že tě trápí někdo jiný.

A ti všichni, co to tvrdí mají samozřejmě pravdu a týká se to všeho kolem nás.
A změnila se kvalita nejen u šimána, ale i u Abu (tady ale k lepšímu, že?) a jiných firem. Důvody jsou jasné.
A o kole mi nemluv, ještě teď mám špínu za nehtama.

Jestliže s Mírou uděláme plánovaný šťour do starého aera a zároveň do nového, tak možná dojdeme k překvapivému závěru. A jaký ten závěr bude? Sám jsem zvědavý.

To jsi nečekal, že?

:-P :-P
reagovat
Pondělí 17. ledna 2011 v 10:57 ® LeoC
LeoC

Před Vánočními svátky mi došly DVD z místní produkce. Hned po zhlédnutí „Chytáme přívlačí II“ jsem začal tušit, že v mé rybářské výbavě něco chybí.

Ano, tušíte správně castingový prut s multiplikátorem. Stačilo pár e-mailů s Ospreyem a už jsem brouzdal na eBay a objednával. Hned první byl Abu Garcia C3. Bohužel jsem v záchvatu nadšení přehlédl Ospreyovu poznámku, ať si dávám bacha na to, pro kterou ruku je dělaný. Samozřejmě jsem objednaL, já idiot, pravoruký (takže kdyby měl někdo zájem, bude na prodej). Což znamenal jediné: objednat další. Na výše zmíněném DVD mě uchvátila ta Daiwa Megaforce se systémem Twitchin'Bar. Zatím je na cestě, až dojde, přidám postřehy

reagovat
foto/forum/2011/th-img16180.jpg
Pondělí 17. ledna 2011 v 10:35 ® kerob reakce na …
kerob

sethy> zrovna vcera jsem delal servis na docela starejch navijacich, radove tak 15–20let (2× shimo, Zebco, Quantum) a u vsech je videt, ze materialy byly tehdy kvalitnejsi, kvalitneji opracovany…

reagovat
Pondělí 17. ledna 2011 v 9:33 ® džigit

PetrC> no konečně!Jediný povolaný a tak dlouho Ti to trvalo.A jak pěkně se to tu rozjelo?!? ;-) Mohu sem chodit sosat? :-)

reagovat
Pondělí 17. ledna 2011 v 6:46 ® sethy reakce na …
sethy

PetrC> Pořád to všichni tvrdí, že drív se vyráběly kvalitní věci, tak to musí být pravda. Je tu ale jistá šance, že u šima se kvalitaq nezměnila, ikdyž to se mi nechce věřit. I moje kolo mělo kvalitnější komponenty v nižších řadách, než jsou nyní ve vyšších.

Čekám odpověd ve stylu že u šima se nezměnila, protože horší už to ani nejde :-D

reagovat
Pondělí 17. ledna 2011 v 0:29 ® PetrC reakce na …

sethy> ty ještě nespíš?

:-D :-D

Víš čím to je? Není to určitě tím, že je to starší kousek, je to tím, že je klasické konstrukce. Stejně tak i Pluton, který zmiňuje Míra, ale Pluton je už přešlechtěný. A to doslova!

Proč myslíš, že se dnešní kalkata liší od té starší? A pokud ano, tak v čem?

reagovat
Pondělí 17. ledna 2011 v 0:26 ® PetrC reakce na …

hecht> ale vůbec ne. Je to silně subjektivní a někdo dává přednost klasice a někdo nízkému profilu. Obojí je přece v principu stejné a liší se jen v detailech. Ovšem, někdy jsou ty detaily podstatné.
C3 je skutečně klasika, legenda, která nemá ve světě obdoby a mohlo by se namítat, že už je překonaná. Ale jak překonat nepřekonatelné, že?

Také jsem měl vajíčka a také jsem s nimi žil a jde to s nimi a žije se s nimi dobře. Takže si nemysli, že bych tě škatulkoval, nebo kohokoli jiného, někam jinam, než kam se řadím sám.

reagovat
Pondělí 17. ledna 2011 v 0:22 ® sethy reakce na …
sethy

PetrC> odpovídat nebudu :-)
Ano Calcutta mě v porovnání s vejci příjde úžasná, ale nevím jestli to není tím že tahle je ještě z doby, kdy se věci dělaly kvalitně. Tohle není ten poslední model (ikdyž to vypadá uplně stejně). Tahle je z doby kdy například twiny neměly za názvy ještě ani FA natož FC jako dnes.

reagovat
Pondělí 17. ledna 2011 v 0:22 ® osprey
osprey

hecht> Jestli ti jde o to, jak se to točí, tak nešahej na Plutona. A varuju tě důrazně – ani se toho těma tvýma prackama nedotkni. Vyhýbej se tomu, obcházej, ignoruj.

Je dražší než Toro a o dost.

Radši přidám smajlík, člověk nikdy neví:-D

reagovat
Pondělí 17. ledna 2011 v 0:18 ® hecht reakce na …
hecht

PetrC> jsem neznaboh a zastánce obyč kolovrátků, když jsem si prvně zatočil redaktorskou C3, tak mě to moc nenadchlo. Chápu, že to je věčný stroj a pojem, ale pocitově je to takový, takový divný. Toro jsem si protočil jen v BRNĚ, ale ten pocit, je jako když točím s mojí Caldií. Zkrátka jsem multíkové embrio a vyvrhel.

reagovat
Pondělí 17. ledna 2011 v 0:16 ® PetrC reakce na …

sethy> a že je Abu lepší, že? Samozřejmě nemusíš odpovídat, vím co bys napsal…

;-) ;-)

Kalkata se mi líbí a asi to bude nejdéle vyráběným MP od šimána. Jo, není nad klasiku a domnívám se, že by se mi nemusela v rukách rozpadnout.
Ale je to přece jen šimáno…

reagovat
Pondělí 17. ledna 2011 v 0:13 ® PetrC reakce na …

osprey> ono to stačí. Vlastnit jich více je nejen zbytečné, ale svědčí to i o charakteru jedince a jeho smýšlení. To vím a myslím, že je to tak.

U mě je to po finanční stránce stejné, navíc teď máme doma takový hloupý, ale už řešící se finanční problém, který je důležité vyřešit a má přednost. Jinak bych se třeba letos nedostal na sraz.
Takže nákup dalších miláčků odkládám…

reagovat
Pondělí 17. ledna 2011 v 0:09 ® osprey reakce na …
osprey

hecht> Ono půjde spíš o prutohodiny a konkrétní woby. Teoreticky by to mělo vydržet dost dlouho. Jestli až do té doby, kdy už neudržíš moč a stolici, to nevím.

reagovat
Pondělí 17. ledna 2011 v 0:09 ® PetrC reakce na …

hecht> vydržel by i nižší model. Co je to pro MP 50g a proud řeky?! Po mechanické stránce vydrží určitě i dobu tvé inkontinence, ale je nutné se o něj starat.
A co klasický tvar? Přemýšlel jsi o něm?

reagovat
Pondělí 17. ledna 2011 v 0:07 ® sethy
sethy

PetrC> nerozpadl, jen jsem chtěl Abu a tehle doma ležel.
Ano přesně tu

reagovat
foto/forum/2011/th-img16178.jpg
Pondělí 17. ledna 2011 v 0:06 ® sethy reakce na …
sethy

hecht> nejsem odborník ale já bych ho na sumíky bral. Já takové woby tahám už druhou sezónu malou citicou :-D Mít v té ceně na tohle smekáč, tak už je pod kytičkama.

reagovat
Pondělí 17. ledna 2011 v 0:05 ® PetrC reakce na …

sethy> také se ti rozpadl? A když nemáš Corvalus a máš klasiku, tak to musíš mít Kalkatu, že?

reagovat
Neděle 16. ledna 2011 ve 23:58 ® osprey
osprey

PetrC> Z toho zásadního je to všechno. Pak mi sem tam někdo něco půjčil.

Teď čekám zase na něco pěkného z druhé ruky:-D Ovšem vzhledem k finanční situaci tomu dávám odklad na neurčito.

reagovat
Neděle 16. ledna 2011 ve 23:57 ® hecht
hecht

PetrC> hele multíkoodborníku, jaký je názor na výdrž a vhodnost toho lepšího nízkoprofilu REVO TORO 51 při použití na sumčí vláčku s woby 20 – 50 g v proudu ??? Vydrží to věčnost, nebo né ??? Věčnost v mém případě znamená cca 25 let, pak už neudržím stolici, moč, natož prut s multíkem …

reagovat
Neděle 16. ledna 2011 ve 23:56 ® sethy reakce na …
sethy

PetrC> nemám.

reagovat
Neděle 16. ledna 2011 ve 23:56 ® sethy
sethy

osprey> už usínám takže ve zkratce:-) Koupil jsem šimo, páč nešlo nic jiného sehnat. Pak jsem se zastyděl a koupil jsem dvě Abu a prodal šimo. Pak jsem koupil další Abu abych záhy zjistil že ho vlastně nepotřebuju a tak šlo dál. Poté jsem zatoužil po vajíčku a koupil opět šimo. Ono se mi to zalíbilo natolik že jsem koupil ještě jedno. To už jsem měl 2× Abu 2× šimo. Pak nějak kamarád chtěl multík a tak jsem mu z dobrého srdce prodal jedno Abu. A nakonec jsem narazil na další šimo za dobrý peníz a tím pádem i poslední Abu šlo do světa.
Všechny Abu jsem prodal za stejný peníz jako jsem je pořídil. Takže jsem vlastně nic netratil akorát už nemám žádné Abu jen 2× vajico a 1× klasiku od šima.

reagovat
Neděle 16. ledna 2011 ve 23:52 ® PetrC

sethy> až teď jsem si všiml, že jsi vložil obrázek. Obrázek je to sice hezký, ale…
Máš ještě Corvalus?

reagovat