Chytej.cz

FOR FISHING 2011 necteno

1.1.2011 | Mr. Vydra | 70.530 zobrazení | 871 odpovědí

Zdravím členy Petrova cechu kdo se chystá na výstavu FOR FISHING 2011. A kdo už tam byl tak jaké to tam je a další podrobnosti. DÍKY Mr. Vydra

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Neděle 6. března 2011 v 18:42 ® Robur reakce na …
Robur

sus1> Maxiky vybrali proto, že si mysleli, že přijdeš:-D

reagovat
Neděle 6. března 2011 v 18:14 ® IVO
IVO

sus1> Těžko říci, zda je či není 500 CZK hodně nebo málo V ceně byl „jen“ raut. Ovšem raut na vysoké úrovni jak do množství, tak do kvality . Dále dvě kapely, moderátor z kategorie těch nejuznávanějších. Maxíci dokáží díky širokému repertoáru zaujmout jak děti na školní besídce, tak rozparádit dav na plesích či diskotékách. Nedokážu posoudit,, zda byla či nebyla cena vysoká.Osobně si myslím, že byla adekvátní.

reagovat
Neděle 6. března 2011 v 17:48 ® sus1 reakce na …

IVO> Takže v 500vce byl ,, jen " raut?? Tombola se kupovala zvlášť ?
Neni Max.Turb.spíš kapela pro děti než pro starší??
Nikde jsem se nedočetl(reklama) jaké jsou ceny(co by mělo lidi přitáhnout)??
Neni opravdu 500Kč vstupné dost??(vim,musí se zaplatit kapela,…)
Možná, že je to na Prahu normál.:-)

reagovat
Neděle 6. března 2011 v 15:58 ® hrdobec
hrdobec

Na bále jsem byl a souhlas že není co namítat.Bylo to fajn a snad jen k moji obhajobě proč jsem se neučastnil dění na parketu ačkoli písničky se mě i přítelkyni moc líbily tak po návštěvě vynikajících rautových stolu to prostě jen nebylo možné.I tak jsme si ale atmosféru užili dosyta,především jsme poznali řadu zajímavých a sympatických lidí které bychom jinak sotva potkali.Takže bál byl super a těšim se na příští ročník který si nenechám ujít.

reagovat
Neděle 6. března 2011 ve 13:26 ® IVO
IVO

Napíši pouze svůj subjektivní dojem z bálu , neboť každý člověk má o rybářském bále jiné představy a ty, pokud se nekryjí s těmi jeho mohou mít za následek i odpovídající hodnocení. Čili – dle mého názoru – prostředí bálu , úprava stolů, pódium, zvuk ,raut , taneční parket, tombola – to vše bylo na poměrně velmi slušné úrovni a jen těžko bylo v tomto ohledu co vytknout. Moderátor Petr Martiňák odvedl dobrou práci a snažil se věcné informace kombinovat s humornými glosami. Vystoupení mé a mých kolegů z kapely BLUE ROCKET hodnotit logicky nemohu, bo jsem sám sebe neviděl.V našem podání zaznělo na bále 9 písniček, kdy 6 jich bylo z nového CD Když nás ryby baví. Nicméně téměř prázdný taneční parket mne mrzel a jasně, že jsem přemýšlel nad tím, proč tomu tak je. Netuším, co dělali v průběhu našeho vystoupení sedící návštěvníci bálu , neboť jsem toho díky blikajícím světlům na pódiu mnoho neviděl. Volba Miss Sympatie mi připadá jako vcelku zajímavá soutěž a nutno podotknout, že dívky ji v žádném případě nepodcenily, což dokazovaly někdy až excelentní roby, ve kterých se adeptky na pódiu představily. Maxim turbulenc je živočišná kapela, která se vždy a všude o zábavu postará. Jenže ani při jejich vystoupení nebyl taneční parket nabitý, jako tomu bylo v loňském roce. Čili – na vlastní úrovni bálu se podepsala především nižší účast lidi. Což je dle mého názoru škoda. Slyšel jsem názory, že vstupné za 500,–CZK je to drahé. Tito kritici však vůbec nevěděli, že je na bále raut a ne ledajaký. Když už i Kyklop z Maxim turbulenc uznale kýval nad výběrem a sortimentem potravin a lahůdek, tak to už je co říct. I ceny v tombole byly velmi hodnotné a nebylo jich málo. Jasně – mohou se najít lidé, kterým se na bále něco nezamlouvalo, s něčím nesouhlasili , něco jim vadilo. Není možné se zavděčit všem. Podle mého byl na bále jediný problém – málo lidí. Věřím, že se zde vyjádří i ti, kteří se bálu zúčastnili .

reagovat
Neděle 6. března 2011 ve 13:02 ® IVO reakce na …
IVO

HaD> Myslel jsem to trochu jinak. Spíš, že – výsledek hodnotí dílo. Čili šlo mi především o odlišný přístup k rybám a rybolovu jako takovému . Hlavně o ten prvotní přístup (chceš-li, tak záměr nebo cíl či ambice) – od kterého se to celé odvíjí. Pokud jdu normálně na ryby, tak se snažím nějakou rybu chytit. To ano. Ale ne za každou cenu a už vůbec ne proto, abych v tomto ohledu s někým soupeřil. Znovu opakuji – závody neodsuzuji, ale vnitřně vnímám celou řadu důvodů, proč se jich neúčastnit.

reagovat
Neděle 6. března 2011 v 9:12 ® sus1

CeP> I ne, něco v článku je a ,,mladej" Havlíček jich má prej okolo 1500Ks,tak se ještě něco určitě najde.:-)
Nějaké hodnocení od lidí,kteří byli přítomni a nebojí se to tady napsat.:-)

reagovat
Neděle 6. března 2011 v 0:55 ® CeP reakce na …
CeP

sus1> chybel fotograf..

reagovat
Sobota 5. března 2011 ve 23:52 ® sus1 reakce na …

IVO> Noooo,na tohle jsem se chtěl také zeptat, jak to vlastně dopadlo na bále??Nikdo se tady dodnes o něm nikterak nezmínil.:-)
Takže ????.......a popravdě.

reagovat
Sobota 5. března 2011 ve 23:35 ® HaD reakce na …
HaD

IVO> ano, jistě, když je konec dobrý, je všechno dobré :-)

reagovat
Sobota 5. března 2011 ve 22:13 ® Noodling reakce na …
Noodling

IVO> Máš pravdu, všichni na něj zapomeňte, jako kdybych nic neřekl :-))

reagovat
Sobota 5. března 2011 ve 21:30 ® osprey reakce na …
osprey

IVO> Dobře mu tak, hodíme to na něj.

Ale jak jsem psal, mám s tím chytáním podobné pocity jako ty. S výstavou to sice nemá co dělat, ale myslím, že je potřeba lidi motivovat, aby si užívali krásných chvil, krásných ryb a pokud jde o výstavu, tak třeba i krásných věcí.

reagovat
Sobota 5. března 2011 ve 21:20 ® IVO reakce na …
IVO

osprey> odbočku od tématu zavinil „maďarský závodní kaprař“…:-)) ))

reagovat
Sobota 5. března 2011 ve 21:19 ® IVO
IVO

HaD> je takové pravdivé přísloví : finis koróna opus… výklad tohoto přísloví má samozřejmě několik variant…

Jinak k FF. Podle mého zdařilá akce. Větší plocha, víc vystavovatelů, troufám si říci že i více návštěvníků.Jen na bále bylo v loňském roce přeci jen trochu víc lidí. Hrát pro čtyři tancující páry nebylo zrovna příjemné. ..

reagovat
Sobota 5. března 2011 v 18:20 ® sus1

Libor> Vedoucí?čeho??ochra­nářů??!.:-))
Je fakt,že někdy forum potřebuje někam popostrčit, ale ,,ochranáři" jsou jinde a mají svuj web.:-)

reagovat
Sobota 5. března 2011 ve 14:30 ® Libor reakce na …
Libor

sus1> no teda to říká ten pravej, vždyť ty jsi jejich vedoucí :-)

reagovat
Sobota 5. března 2011 ve 14:25 ® osprey reakce na …
osprey

sus1> Byl jsem včera, dneska si to nadělávám.

reagovat
Sobota 5. března 2011 ve 14:18 ® sus1 reakce na …

osprey> Nemyslim utrpělo,že se vždycky stočí jinam, než je v názvu.Ale to jedno ,to neřeš,takovejch víc.:-)
Navíc, venku je nádherně,tak je třeba někam vyrazit.

reagovat
Sobota 5. března 2011 ve 13:40 ® osprey reakce na …
osprey

sus1> Mě osobně nepřišlo, že by tohle fórum něčím utrpělo.

reagovat
Sobota 5. března 2011 ve 13:20 ® sus1

Vždycky přijde nějakej ,,ochranář" a je po foru.

reagovat
Sobota 5. března 2011 ve 13:08 ® HaD reakce na …
HaD

peta128> doufám, že vůbec.

reagovat
Sobota 5. března 2011 ve 13:07 ® HaD reakce na …
HaD

Libor> správně! Důležité je jak se při rybaření chováš a ne zda údaje z lovu nějak vyhodnotíš.

reagovat
Sobota 5. března 2011 ve 12:50 ® peta128 reakce na …
peta128

HaD>Tak jak moc máš zapálený ty lýtka?:-D

reagovat
Sobota 5. března 2011 ve 12:30 ® Libor reakce na …
Libor

HaD> nikdo není horší, všichni by ale měli mít rozumný přístup. Je to v lidech.

reagovat
Sobota 5. března 2011 ve 12:28 ® HaD
HaD

Kam jsme se to zase dostali. Chytám závodně přívlač. Znám ale spoustu rybářů, kteří za rok uloví mnohem více ryb než já a není to v závodech. Jsou jen třeba u vody denně. Kdo je horší?

reagovat
Sobota 5. března 2011 v 11:50 ® IVO reakce na …
IVO

Noodling> Myslím, že si v mnohém rozumíme. Pokaždé, když ulovím větší rybu a adrenalin opět klesne na běžnou úroveň, cítím jistý pocit viny, který během zdolávání nevnímám. Ale vždy je to jen já a ryba. A ne já , ryba , rozhodčí, diváci, udělat záběr za každou cenu a touha vyhrát ten kus lesklého plechu, kterýmu říkají pohár …Neodsuzuji,ale rozhodně nesouhlasím.

reagovat
Sobota 5. března 2011 v 9:15 ® chosebaits
chosebaits

Obecně k rybářským závodum.Sledoval jsem jako zaslepenej kaprařinou jen kaprařské závody.Dnes už vubec,nebo z velkých závodu se staly závody vlajkonošu a ten zbytek je z lidí kteří se chtějí ukázat,že na to mají.Já mám rád u vody klid a pohodu,což u závodu není možné. Vše se tam točí ve stresu,nebo nikdo nechce prohrát a každý chce být uspěšný.Ten rachot na hladině a okolo rybníka je velký a celá ryb. pohoda je ........

reagovat
Sobota 5. března 2011 v 9:06 ® chosebaits
chosebaits

mekvak>Problém je,že se nikdo o toto nezajímá.Každý chce slyšet jen jak velké ryby se tahají a hlavně na co!!! To je to samé na MO.Každého zajímá kolik tun se vysadilo kapříku a kolik stojí letos povolenka.Pak se nemužem divit tomu,jak naše vody jdou mezi dvě pulky . Každej jen křičí,že nikdo nic nedělá.To je ta povaha ČESKÁ.

reagovat
Sobota 5. března 2011 ve 2:46 ® mekvak reakce na …
mekvak

Noodling> Zmiňovanou diskuzi jsem nečetl, ale chtěl jsem jen naznačit, že závodící kolegové nejsou o moc horší, než my-nezávodníci. Respektuji názor každého, ale přijde mi, že v poslední době jsou různé řeči o egohoničích až zbytečně časté.

Abych se vyjádřil také k tématu, tak mě osobně se FF líbil. Celkem mě mrzí ale fakt, že veřejnost nejeví zájem o odborné přednášky, které se netýkají přímo lovu. Nevím, jaká byla návštěvnost jiných přednášek, ale např. u bloku, který se věnoval ochraně ryb při migracích bylo návštěvníků tak málo, že bychom je bez problémů spočetli na prstech jedné ruky.

reagovat
Sobota 5. března 2011 v 1:31 ® Noodling
Noodling

mekvak> Máš pravdu. O tom už byla řeč v dikuzi Open Carp marathon Praha. Ivoš psal, že ryba je živý tvor a zdrojem zábavy se stává nedobrovolně díky nám. To je pravda, ale úplně stejně to platí pro běžný mimozávodní rybolov i pro závody. A nejsou všechny závody jen o tom nachytat velké množství ryb za každou cenu. Jsou závody, kde se hodnotí ryba nad 10 kg nebo závody, kde se hodnotí jen největší ryba a závodníci tomu samozřejmě přizpůsobují taktiku.

Osobně tohle pro mě není důvod, proč bych měl závody zavrhovat, protože bych musel zavrhnout i normální rybolov.

My rybám ubližujeme, i přes veškerou péči a šetrné zacházení, je to prostě fakt. A s tím se musíme smířit. Některým to ani nepřijde. Já nad tím, přiznám se, přemýšlím často. Už pár let se se snažím specializovat a chytat jen velké, trofejní ryby. Nesnažím se za každou cenu vydolovat z vody všechny ryby, které bych mohl, naopak. Snažím se maximálně selektovat a vyhnout se menším rybám (zbytečně jim nezpůsobovat stres). A myslím si, že určitě nejsem sám. Podobný přístup má třeba Osprey a mnozí další. To ale problém nemění, pouze zmírňuje. Vyřeší ho skutečně jen to, že se na ryby budeme chodit jen dívat a krmit. Já to často dělám. Chodím na jedné blízké vodě krmit skupinku asi 2 až 3 kilových kaprů rohlíky. Jsou už na to zvyklí a nebojí se připlout až do mé bezprostřední blízkosti. Vždycky tam s nimi alespoň půl hodiny sedím, pozuruji jak sbírají jednotlivá sousta z hladiny a vychutnávám ten klid. Vůbec by mě nenapadlo schovat do kousku rohlíku háček a narušit tu krásnou atmosféru! Dnes už bych to neudělal. Velké ryby mi ale pořád nedávají spát, ale kdo ví, možná že během doby už nebudu mít potřebu lovit ani ty. Bude mi stačit vědomí, že tam prostě jsou. A možná třeba budu natáčet jejich podvodní záběry :-))

reagovat