Chytej.cz

feeder nebo multifeeder necteno

25.11.2010 | Tino | 5.903 zobrazení | 56 odpovědí

Protože první feeder co jsem si koupil je takové kopyto, začal jsem uvažovat o obnově.

Chodím na malou a zarostlou řeku a na Orlík. Což jsou dvě absolutně rozdílné vody. U řeky nemám díky stromům šanci s ničím vyšším než 3,3m (s 3,6 jsem musel nahazovat málem z lehu :-) ), na Orlíku by se hodilo zase něco delšího. Takže řeším, jestli investovat do 3,9m heavy + 3,3 ligth-medium, nebo koupit multifeedera 3,3–3,9. Tedy jestli něco takového je.

Jaký názor máte na multifeedery? Kdyby byly i konkrétní návrhy na typy, tak by to bylo super…

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
novější starší
Stránky:   2 1  
Čtvrtek 2. prosince 2010 v 0:11 ® Tino
Tino

špice se koupí jiné, měkčí…

reagovat
Čtvrtek 2. prosince 2010 v 0:07 ® džigit reakce na …

Tino> a jaké jsou na tom špice.Někde jsem četl,že to je „hrubá“ práce…

reagovat
Středa 1. prosince 2010 ve 23:35 ® Tino
Tino

nakonec to vidím na to UV 3,3–3,9. Ten Competition mě přijde divnej déllkou kusů. ;-)

Počkám na ježucha nebo na nějaké slevy. Honit to už nemusím, neb na řece nám zamrzla hladina a na Orlík nepojedu, protože nemám na autě zimní gumy. :-)

reagovat
Středa 1. prosince 2010 ve 21:19 ® Kubah

kerob> jak jsem psal, pruty vozím složené, takže dýlka nevadí. A ten prut mi naprosto vyhovuje, chytám s prodlužovacím dílem i bez něj, odchytám vše – od proudu po rybník, záběry jsou vidět krásně i od např. hrouzků atd.

reagovat
Středa 1. prosince 2010 ve 20:37 ® kerob reakce na …
kerob

Robur> neni. Spodni dil je bud o 30 cm kratsi nez prostredni a horni nebo je o 30 cm delsi, kdyz je na nem ten mezikus. Prostredni a horni jsou stejne dlouhy.

reagovat
Středa 1. prosince 2010 v 19:44 ® Robur reakce na …
Robur

kerob> však tak to je, jen mezikus má rozdílnou délku

reagovat
Středa 1. prosince 2010 v 16:26 ® kerob reakce na …
kerob

Hany> ja taky (ale obcas nechavam navazano, treba pri zmene mista…), ale vadi mi, ze je kazdy dil jinak dlouhy, dvema gumickami to proste dohromady nedrzi a do hadrovyho futralu to pokazdy soukat nehodlam. Kdyby udelali ten klacek trojdil se stejne dlouhejma dilama a k tomu by byl ten mezikus, tak by to bylo podle me lepsi.

reagovat
Středa 1. prosince 2010 v 16:09 ® Kubah

kerob> tr. délka – feedery vozím složené, takže mi to nevadí.

reagovat
Středa 1. prosince 2010 v 15:48 ® Robur
Robur

no a je to, Tino koupí od Keroba za litr a budou spokojení všichni

reagovat
Středa 1. prosince 2010 v 15:21 ® kerob reakce na …
kerob

Hany> tomashr> omlouvam se za mystifikaci – mam presne to co sem dal Hany, takze nikoliv UV, ale Competition. Trklo me to diky obrazku…sry.

reagovat
Středa 1. prosince 2010 ve 13:58 ® Kubah reakce na …

kerob> mám Competitiony 335/395 a naprostá spokojenost. Další feeder bude opět Mikado. http://mikado.cz/wedka.php?…

reagovat
Středa 1. prosince 2010 ve 13:38 ® tomashr reakce na …

kerob> No především nemáme úplně stejný prut, takže to nelze porovnat do detailu. Nicméně s tím náhozem souhlasím, to mi na něm přesně pořád vadí – ony sice náhozy obvykle dopadají dobře, ale člověk nemá dobrý pocit té „jistoty a kontroly“. Naopak ale při zdolávání jsem docela spokojen, shodou okolností právě na T-REXe jsem vytáhl svého největšího kapra ze Sázavy tuším 64cm, což na kapra z řeky v proudu už není až tak málo a na tomto prutu jsem ho měl absolutně pod kontrolou – velmi dobře to vykrývalo výpady.

reagovat
Středa 1. prosince 2010 ve 12:07 ® kerob reakce na …
kerob

tomashr> pri zdolavani mi prijde moc poddajnej a bez rezervy, pri nahozu postradam jistotu a kontrolu. Ja pouzivam prevazne Awa-Shimu Aexeon Master Feeder 360 MH, coz je klacek za cca 2000 kc a je to nekde uplne jinde – provedenim, funkci i pocitem. A to jsem k vyrobkum Awa-shima velice kriticky a az na tenhle klacek bych si od nich asi nic moc neporidil (sice delaj jeste pekny telematchky, ale ja radsi deleny). Navic tohohle feedera ma jeste 6 lidi kolem me a vsichny si ho chvalej. Takze jsem presvedcenej, ze za podobny penize se da koupit lepsi klacek, sice ne „twin“, ale lepsi ano. Mikado pujde asi do sveta nebo na chalupu k obcasnemu pouziti.

reagovat
Středa 1. prosince 2010 v 11:53 ® tomashr reakce na …

kerob> S tou nevyrovnaností délky dílů máš pravdu, to je u T-REXe stejné. Jinak ale musím říct, že u mě to s T-REXem bylo tak, že mě nejprve dost zklamal, ale posléze jsem si ho docela oblíbil. Ten prut je takový divný, člověk má při náhozu pocit jisté lability (proti Amnesii docela děs), to samé i v ohybu. Jenže po čase jsem zjistil, že prut sice působí divně, je ale docela spolehlivý, při zdolávání pracuje docela dobře (akce kupodivu docela plynulá), takže u mě postupně v ceně spíš stoupá.
Myslím si, že za peníze, co za to chtějí, odvedou Mikada práce docela dost a asi bych je nikomu nevymlouval.

reagovat
Středa 1. prosince 2010 v 11:14 ® kerob
kerob

Ja mam UV 330/390 od Mikada a ze bych z nej byl nejakej nadsenej, tak to ani nahodou. Kazdej dil je jinak dlouhej, takze se blbe prevazi treba navazanej, tu kratsi variantu jsem jeste nepouzil a v ty delsi neni nic moc. Nevyhrat ho v aukci za hodne rozumny penize, asi bych byl hodne zklamanej…

reagovat
Středa 1. prosince 2010 v 0:00 ® Tino
Tino

a kolik mají průměr ty špičky? Mám pickera 3,0mm a Surfa 4,0mm. Takže mě to štve, že musím držet více průměrů špiček. I když je pravdou, že pickera nebudu do proudu

reagovat
Úterý 30. listopadu 2010 ve 21:54 ® Robur reakce na …
Robur

tucnak11> já jich má 9:-D , dosáhneš toho tím, že koupíš T rexe, zapomeneš ho u vody, doma ti zůstanou 4 špičky, koupil jsem ultravioelet, kam ty špičky pasují a nyní jich mám 9 :-D

reagovat
Úterý 30. listopadu 2010 ve 21:40 ® osprey reakce na …
osprey

tomashr> On skok ze 3/4 na 1 není tak velký, obvykle to ta tříčtvrtka ustojí. A jak už to trochu táhne, tak je málo libovolná z nich.

A pokud jde o heavy prut – ano, taky jsem se zpočátku nimral v tom, že by to chtělo lehkou špičku. Ale v podstatě ne. Na co je heavy? Proud, dálka, velké ryby. Ani na jedno není jemná špička potřeba. Takové ty jemné nimravé záběry kapra obejdeš tím, že den předem zakrmíš.

A pokud je opravdu třeba jemný prut, tak na to mám Technia v lightu. Rybu s nimi zdolám stejně rychle jako se Speedem Heavy. Takže nakonec jsem v podstatě spokojen s tím, co mám.

reagovat
Úterý 30. listopadu 2010 ve 20:46 ® tomashr

osprey> Ten přístup, který popisuješ (tedy skákání z 0,75 na 2oz) mám taky, ale je to přesně věc, co mi vadí na Shimanu – oni když udělají tužší prut v heavy, tak automaticky dají špičky 2–3–4oz a úplně ignorují variantu, že by někdo rád chytal na heavy prut, ale s jemnou špičkou… Pokud se vůbec dá jemná sehnat, tak je to u Shimana nemalý výdaj navíc :-((
Musím říct, že z prutů které mám, má špičky asi nejlepší právě ten multifeeder T-REX, je jich 5 a jsou opravdu dobře odstupňované od jemňoučké po tuhou. Dobře to má i Mivardi u Imperia, sice jen tři, ale taky dobře navazují na sebe. Amnesie je na tom hůř, ta má skvělé jemné, ale mizerné ty tuhé. Naštěstí ale tyto tři pruty mají špičky záměnné, což mi bez dalších nákladů přidává další kombinace :-)

reagovat
Úterý 30. listopadu 2010 ve 20:39 ® tomashr

Multifeedery sice celkem fungují, mám ve své hromadě feederů dva, jednak heavy T-REX 360–420cm a pak medium-light Catanu 270–330cm. Ale má to jeden háček – v nižší ceně je to spíš o změně délky při zachování akce, nevyřešíš tu kombinaci dlouhý heavy plus kratší light (dokonce je to spíš opačně, v kratší verzi ty pruty budou tužší).
Takže jestli trváš na té odlišné akci, tak musíš buď koupit dva specializované anebo si musíš připlatit na něco jako odkazoval hraji, tedy multifeeder, který má v sadě i různé spodní díly. Další příklad je tento prut: http://www.feederpoint.cz/…_FEEDER.html , ale jak vidíš, cena je zase vyšší…

reagovat
Úterý 30. listopadu 2010 ve 20:26 ® Tino
Tino

tucnak11> jo, ale všechno je tam 2×, ne? :-) Zatím se mi u obou prutů nestalo, že bych byl spokojený se špičkou. Prostě si musím jít koupit jemnější…

reagovat
Sobota 27. listopadu 2010 v 19:55 ® osprey
osprey

Jenže do prutu je ta špice strčená stejně jen jedna:-)

Já většinou skáču mezi 0.75 oz všude kde to jde a 2 oz tam, kde nejde 0.75 oz. A pak trojku nebo čtverku, když je tam fakt proud. Jde spíš o to, aby byly špičky dobře vybrané a udělané než aby jich byl ranec.

reagovat
Sobota 27. listopadu 2010 v 11:50 ® tucnak11 reakce na …
tucnak11

Robur> Milfa ma 6 :-D :-D

reagovat
foto/forum/2010/th-img15535.jpg
Sobota 27. listopadu 2010 v 11:21 ® Robur reakce na …
Robur

tucnak11> mikado má špiček 5, heč

reagovat
Sobota 27. listopadu 2010 v 10:37 ® tucnak11
tucnak11

335/366-medium-100 gr Catana Nev 2011 2600 kč a nebo 366/427 Hevy 110 gr 2800 kč a Catany uš maji 3 špice ne 2 jak do tečka se prodavaly

reagovat
foto/forum/2010/th-img15534.jpg
Sobota 27. listopadu 2010 v 1:03 ® Robur
Robur

tino, s tím co máš, tě to mikado za 2000Kč posune do jiné dimenze

reagovat
Sobota 27. listopadu 2010 v 1:01 ® džigit reakce na …

timbab> v poho :-) myslím,že je nás víc kombinatoriků :-D

reagovat
Sobota 27. listopadu 2010 v 0:57 ® timbab reakce na …
timbab

džigit> No to samozřejmě ne.Ale rozebírat specalizaci prutů je zbytečný. Nejspíš by to skončilo u toho že stačí teleskop za tři kila a nějakej kolovrátek k tomu. ;-)

reagovat
Sobota 27. listopadu 2010 v 0:55 ® džigit reakce na …

timbab> na feeder ???

reagovat
Sobota 27. listopadu 2010 v 0:50 ® timbab
timbab

džigit> Myslíš jestli jde matchka použít na něco jiného?

reagovat
novější starší
Stránky:   2 1