Chytej.cz

které plemeno psa je nejlepší společník k vodě. necteno

21.11.2010 | mcflurry | 64.358 zobrazení | 327 odpovědí

Chci si koupit psa a samozřejmě si ho pak brát sebou na ryby, takže bych potřeboval poradit ideální plemeno.

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Úterý 23. října 2012 ve 20:18 ® RADE4EK

Co dodat.Malý šedostříbřitý knírač.

reagovat
foto/forum/2012/th-img21269.jpgfoto/forum/2012/th-img21270.jpgfoto/forum/2012/th-img21271.jpg
Úterý 23. října 2012 ve 12:43 ® Toy reakce na …

snaha se cení a to beru zas já. Krenas, Pepánek, holt jaký pán takový pes.-)

reagovat
Pondělí 22. října 2012 ve 22:52 ® MIG-35 reakce na …
MIG-35

Robur> To nejni blb, ale chytrák!! Pít tekilu s cotrusem může jen barbar!! :->

reagovat
Pondělí 22. října 2012 ve 22:48 ® Robur
Robur

tak ten náš blb vyloudil citrón, páč jsem pili tequilu a prostě než by ho vrátil, tak ho sežral

reagovat
Pátek 19. října 2012 ve 23:49 ® pepanek reakce na …

Krenas> Taky mám hovika,má rok a něco. Vzít ji k vodě,tak se rozběhne za prvním zajícem a už ji nevidím. Jinak je to ale opravdu pes s velkým P.

reagovat
Čtvrtek 18. října 2012 v 15:31 ® Krenas reakce na …

Toy> To určitě ne a věřím, že se časem zklidní. Líbí se mi, že má ráda vodu, jde do ní sama, stačí ji tam hodit klacek nebo piškot :-)

reagovat
Čtvrtek 18. října 2012 v 11:46 ® MIG-35 reakce na …
MIG-35

Toy> Jo vim.. přečetl sem toho kopec. Proto sem si vlastně SAO pořídil. Chytrej samostatnej pes. Někdy až mooc. :-D Páníčka má vlastně jako doplněk. Byl sem i párkrát na srazu, ale to mi moc nenadchlo. Samý vostroty, který se nejradši věší na rukáv. Myslim si, že mam pesy slušně socializivaný sou to takový soudružky. :-)) Vono by bylo na moc dlouho ti popisovat celou situaci. Mam docela problém s pejsko milnejma sousedama. Když prchne tak vim, kde bude. O pár baráků vedle, kde jí vemou dovnitř, nakrmí dobrotama (i přez můj výslovnej zákaz) a ňuňaj si jí, místo, aby dali vědět, že tam je. :-O A to maj samy psa. Jo udělal sem chybu hned na začátku, kdy sem jí opravdu zvyk na lidi, má je ráda. Ale nechtěl sem mít zabijáka, kterej si každýho nandá. Mam 3 děti a vim, že je můžu nechat samotný na zahradě aniž by se cokoliv stalo. Navíc ke mně jezdí kopec návštěv. Když sem doma tak nejni problém otevřít si a jít dál. Jiný to je, když tu nejsem No co ti budu popisovat. Zřejmě toto plemeno znáš. ;-) O kotci neuvažuju prostě budu vychytávat mouchy a vézt s ní partizánskou válku. :-> Ale dík moc za zájem a rady!! Píšeš fajn bez žádnýho nadávání a osočování a to já beru! ;-)

reagovat
Čtvrtek 18. října 2012 v 10:42 ® Toy reakce na …

Krenas> No vidíš a já si zrovna myslím, že to Howavarth určitě je, ale až po 2 letech. Mimochodem Ty jsi někdy viděl 6 měsíční štěně jakéhokoliv plemene, které by klidně čekalo až si v klidu zachytáš:-)

MIG-35 On to rozhodně jednoduchý problém není, když takhle velký a relativně inteligentní pes něco chce je poměrně složité mu v tom zabránit a třeba zastavit hárající fenu si vyžaduje opravdu bytelný kotec. Což je v tvém případě jistě řešení zasluhující uvážení. A laický názor, že pes v kotci je chudák, platí pouze za předpokladu, že se mu majitel dostatečně nevěnuje tzn. procházky, hra atd. Ale jak již jsem psal odborné literatura je opravdu dostatek. Takže studovat :-)

reagovat
Čtvrtek 18. října 2012 v 10:08 ® Krenas

Nevím, který pes je nelpeší společník k vodě, ale Hovawart to nebude, aspoň ne našel Sally. Možná až dospěje se trochu zklidní, má 6 měsíců. Nyní, když ji vezmu k vodě, ji musím nonstop hlídat, všechno bere a kouše :-)

reagovat
foto/forum/2012/th-img21229.jpg
Středa 17. října 2012 ve 14:58 ® MIG-35 reakce na …
MIG-35

Toy> Jo plně chápu pokousanej lid, když potká velkýho psa. Kámošovo ženu pokousal ovčák a od tý doby má z velkej psů strach. I z mejch :-D . No udělal sem proto co se dalo: elekrický ohradník, zvýšený plot. A stále prd platný. Tim, že by měli málo pohybu to tay nejni. I když přídem z hodně (10 a víckm) dlouhý prochajdy, když chce tak prchne. A nemysli si, že mi to nesejří. Teď nezdrhá. Když sem pryč tak jí prostě přivážu a druhou necham na volno. Ale tohle řešení se mi nelíbí. Sám mam rád svobodu a dokáže se vžít to kožky toho uvázanýho hafíka. Jináč věř, že mam opravdu jiný asiaty než s kterejma ses potkal. Hromada chovatelů s kterejma sem se potkal nevěřícně vrtěla hlavou. A jak píšeš jaký pán takový pes. ;-)

reagovat
Středa 17. října 2012 ve 14:10 ® Toy reakce na …

MIG-35>

" Navíc mam takový „jiný“ asiaty" předpokládám, že jsi asi takový jiný páníček. Ve vší ústě obludnější nesmysl jsem snad neslyšel. Z tohoto musím dát za pravdu lidem, s názory jako Osprey pokud se o svého psa nedokážu postarat tak ho nemám právo ho vlastnit. I když osobně nemám rád jakékoliv úřednické řešení. Já na rozdíl od Ospreye psa mám a ne malého a také si ho slušní lidé dokáží hladit přes plot, ale mě to na rozdíl od Tebe nevadí, protože i tak si ohlídá svoje a rozhodně proto neutíká. A pokud vyzýváš Chmura k radě jak na to, tak si uvědom, že majitelem jsi Ty a ne on a toto jsi si měl rozmyslet než jsi si psa pořizoval. Znám více majitelé asiatů, kterým je lidé hladí i krmí přes plot a přesto jim neutíkají. Uvědom si co musí zažívat člověk s dítětem, kterého již nějaký pes pokousal a potká Tvého psa na špacíru. Z Tvěho projevu je vidět, že jsi slušný člověk, ale uvědom si, že tohle je minimálně bezohlednost. O důvodech vedoucí k toulání psů a jak tomu čelit je sepsána řada odborné literatury a je jen na Tobě kolik chceš řešení tohoto problému věnovat.

Jinak k otázce, jak již bylo řečeno, ideální plemeno neexistuje. Je zřejmé, že plemena hýřící aktivitou např. lovecké, asi nejvhodnější nejsou. O proti tomu klasičtí dvorní, hlídací, povaleči, snáší naše čekání na úlovek podstatně lépe. Pokud Ti nejde o úlovek, pak vodu milující psy jsou ideální, protože se při Tvé vycházce bezvadně pobaví.

reagovat
Středa 10. října 2012 v 15:38 ® Mary reakce na …
Mary

džigit> no, Tvůj,ale jenom trochu, víc můj, mě zahřívá spacák. :-P :-P

reagovat
Neděle 7. října 2012 ve 21:31 ® kerob reakce na …
kerob

To asi pro kazdyho :-)

reagovat
Neděle 7. října 2012 ve 20:12 ® džigit reakce na …

Frk> trochu i můj :-)) Tomík jeden :-)

reagovat
Neděle 7. října 2012 ve 20:00 ® Frk
Frk

Pánové, pro mě je nejlepší stejně ten můj.

reagovat
foto/forum/2012/th-img21183.jpg
Neděle 7. října 2012 v 18:04 ® MIG-35 reakce na …
MIG-35

Chmur> Víš voni mi ho dost dokurvili lidi co chodili kolem plotu, když to bylo štěně a drbali a krmili. :-O I přes cedule a slovní napomínání. Prostě to je přeci krásnej medvídek. Takže jí mam radši mít na řetězu bo zavřenou?? V tomto případku co si zaseli to taky sklízej. Nemysli, že mi to neprudí!! Ale ani elektrika jí nezastaví a já nemam na to jí vázat. :-93; Pokud máš nějakej recept jak jí to odnaučit, šup sem s nim, rád to ozkoušim. ;-)

reagovat
Neděle 7. října 2012 v 10:18 ® jersey
jersey

kerob> ale moje zkušenosti jsou přímo od veterinářů. Znám jich dost, protože s námi jezdili po výstavách a všichni se shodli na kokrech. Ale ono je dané i tím, že kokr má pohled týraného psa a každej si ho chce pohladit…Ale tohle všechno jsou jen řeči, ve skutečnosti je to opravdu o pánech a ne o psech.
Co se „bojových“ psů týká, je bohužel smutná skutečnost, že si je pořizují lidé bez zkušeností s výcvikem, nebo jen s úplně minimálními zkušenostmi a z toho potom pramení strach z těchto psů. Protože u těchto psů je jo kousnutí zdaleka nejvíce devastujícím zraněním, než kousnutí třeba toho kokra. A o tom to je. Pes je pak označen za bestii, protože přece málem ukousnul ruku…O tom se tu můžeme bavit celé hodiny. Stejně se s tím nic nedělá. Zákaz chovu určitých plemen je úplně mimo. Řešení bych viděl v tom, co tu psal Osprey. Majitelé by museli absolvovat se svými psy zkoušky z poslušnosti a v případě nezvládnutí, bych neváhal uložit pro majitele trest, jako by byl on sám strůjcem a aktérem napadení. Hodně lidí, kteří mají takového psa by před představou, že jejich mazel někoho napadne a oni půjdou natvrdo sedět, upustilo od „chovu“.

reagovat
Sobota 6. října 2012 ve 14:19 ® Chmur reakce na …

MIG-35> „Starší si sem tam uteče a je třeba 3 dny v čudu. Pak mi jí dovedou sousedi.“ To se máš čím chlubit. Nechápu, o co je tohle lepší než chování jiných nezodpovědných majitelů. Nejde jen o to, jestli ten pes něco konkrétního udělá, ale jak se taky cítí lidé, kteří ho neznají a setkají se sním. Pro ženu s malým dítětem není příjemné žádné setkání se psem, který není pod dozorem, natož s nějakým, který má fyzický potenciál vážně ublížit.

reagovat
Sobota 6. října 2012 ve 13:48 ® osprey
osprey

kerob> Však jsem dal slovo „bojový“ do uvozovek.

Samozřejmě, že napadení člověka psem je z 90% vina majitele toho psa nebo napadené osoby (viz Jahelkovo průpovídka o zranění způsobeném psem, které vyvolal podnapilý napadený tím, že se v pozdních nočních hodinách pokusil soutěžit se psem, kdo z nich umí líp vrčet).

Celý problém je v tom, že určitá část lidí si chovem některých plemen zvyšuje sebevědomí a snad i sociální postavení, ale v reálu nemá na to, aby je řádně vychovala a zvládla. Pokud už k tomu dojde, je to problém – ti psi prostě mají obrovský fyzický potenciál, poměrně nízký práh bolesti a neradi prohrávají.

Souhlasím s tím, že zákaz chovu je pitomost. Ale rozhodně by to chtělo zvětšit odpovědnost majitele za jeho psa. Obecně. Místo zákazu chovu některých plemen pak například povinné proškolení s pravidelným přezkoušením a v případě průseru by se daleko přísněji hodnotil podíl majitele na vzniku této situace (už proto, že věděl co chová a proškolen byl).

Je to jako s vlastnictvím zbraně – naprostá většina vlastníků jsou odpovědní a zákonadbalí lidé, kteří s ní žádný průšvih neudělají a upírat jim právo vlastnit zbraň je podle mě omezování jejich osobních svobod.

reagovat
Sobota 6. října 2012 ve 13:28 ® kerob reakce na …
kerob

Bojove plemeno neexistuje, to je jen medialni terminus technikus. Navic vetsina majitelu ostrejsich plemen jako treba pitbull, amstaf… si je vedoma toho, ceho je jejich mazel schopen (a ten pes si to uvedomuje take) a pristupuje k vychove psa o dost pecliveji a dusledneji nez nekdo kdo ma jezevcika nebo treba yorksira. Je jasne, ze kdyz na me zautoci yorksir, tak ho narozdil od pitbulla jednoduse zaslapnu, ale ta sance, ze na me zautoci pitbull a spol je pri spravne vychove a socializaci zcela minimalni narozdil od jezevcika napriklad (vim co rikam, meli jsme jezevcika 18 let a par jizev mam). Vsechno je o lidech, ale zatim pokazdy, co jsem mel konflikt se psem, potazmo jeho panem, jednalo se o plemena typu „mala gaucova rozmazlena chlupata ustekana vec“.

Od te doby co mam stafika (taky byvali kdysi pouzivani pro souboje, dnes spis na kanysterapii…) se setkavam s hodne lidma, co maj pitbully, amstafy, bulldoky… a uprimne receno jeste jsem nepotkal psa, ze kteryho bych mel strach, bud si te ten pes nevsima a ocekava totez od tebe nebo hned pribehne a chce drbat za uchem. Krome toho, jaky ti psy maj potencial, to jsou normalni psi jako jakykoliv jiny normalni plemeno.

Problem je mimo jine i v medialni masirce, ktera tato plemena obklopuje.

reagovat
Sobota 6. října 2012 ve 12:43 ® osprey reakce na …
osprey

kerob> Ono je to dané i tím, kolik psů daného plemene je mezi lidem. To je jako kdybych vzal statistiku dopravních nehod v ČR a bádal nad tím, že podezřele často v nich figurují vozy Škoda. U jezevčíka je to navíc dané podceněním tohoto přízemního plemene ze strany různých návštěv.

Ale rozhodně bych měl radši konflikt s jezevčíkem než se zástupcem typického „bojového“ plemene.

reagovat
Sobota 6. října 2012 v 11:21 ® kerob reakce na …
kerob

jersey> Kdyz jsem si porizoval psa (Stafbulli fenka) a hledal informace o psech na netu, nasel jsem statistiky pokousani psem. Na prvnim miste je nemecky ovcak (vcetne „sluzebnich zasahu“), na druhem je jezevcik a na tretim je kokr.

reagovat
Středa 3. října 2012 v 8:51 ® jersey
jersey

nnnap> nejsou to jezevčíci, ale kokři…ale to máš asi fuk.

reagovat
Úterý 2. října 2012 ve 20:39 ® MIG-35 reakce na …
MIG-35

osprey> Jo to maj pravdu! Je a byla to nějaká moda či co, pořizovat si „hustý“ psy. Já sem si psa pořídil, když mi ze zahrady šlohli kolo. Teď nezamykam a ani nemusim. :-> Navíc mam takový „jiný“ asiaty. Starší si sem tam uteče a je třeba 3 dny v čudu. Pak mi jí dovedou sousedi. Hlídá si jen svoje a to moc dobře ví, kde je. Kdysi mi jí napadli 2 vlčácí a co myslíš? Místo, aby z nich udělala 5 jorkšírů si s nima chtěla hrát. :-D Za ní ručim i když vim, že to je „jen“ pes!! Lidi by napadla pouze v obraně rodiny. Ostatní psy ignoruje, vědoma si svojí síly. Prostě jakej pán takovej pes. 9-)

reagovat
Úterý 2. října 2012 v 11:33 ® osprey reakce na …
osprey

MIG-35> Jedna známá měla, tuším, staforda a ač byl jinak celkem v pohodě, při konfliktu s jiným psem v něm bouchly saze a asi dva cizí psy zabil. Dotyčná uznala, že ho nezvládne a zbavila se ho (nevím už jak).

Zákon samozřejmě navrhli kvůli těm napadením.

Ale vem si, že spousta lidí takovéhle plemeno nepotřebuje, nemá pro něj vhodné podmínky ani dost času a přesto si ho pořizuje. Reálně – k čemu je člověku pitbul, když ho má v bytě a dvakrát denně ho jde na chvíli vyvenčit? Ten pes k tomu není a přesto jsou lidi, co ho i za téhle situace mají jen proto, aby si zvedli sebevědomí.

Já psa mít nemůžu, zanedbával bych ho, nebyl by u mě šťastnej. Možná v důchodu.

reagovat
Pondělí 1. října 2012 ve 20:45 ® MIG-35 reakce na …
MIG-35

osprey> Tak ten novej „zákon“ spíš připusiju četnějším napadením, která se na slovensku stala. Ale znam hafo picbulů, stafordů a jim podobnejm „bojovkám“ a sou totálně na pohodu a mazlíci. Zajímalo by mě na co je tamti soudrizi měli? Sám mam 2 asiaty a ty se taky rádi drbou. Jediný na co má starší spadeno sou čuníci. :-))

reagovat
Pondělí 1. října 2012 ve 20:12 ® osprey reakce na …
osprey

MIG-35> Za vším je lidskej mindrák. Ale jednodušší je zakázat chovat nějaký plemeno, než sdělit nemalému procentu lidí, že mají morální právo chovat tak maximálně pakobylky.

nnnap> No, jsem rád, že jsem si tipnul, na základě jaké indicie jsi ten příspěvek stvořil. Při stavu mé paměti je to malý zázrak.:-)

reagovat
Pondělí 1. října 2012 v 19:53 ® nnnap
nnnap

osprey> byl tam smile, to já jenom tak, právě s ohledem na tu jedinou fotku. Já si nemůžu stěžovat na svobodu projevu. Editoři jsou tu s koulema. Nelezou do ehmehm…, každému smetí co otevře chytej, na rozdíl od sousedů, kde jsem byl velice vytěžován a kde jsem si chvílemi připadal jak v bravíčku a pokryteckém hnízdu. Danke za normálno.

reagovat
Pondělí 1. října 2012 v 19:44 ® MIG-35 reakce na …
MIG-35

osprey> No a to mi příde dost pofidérní!! :-O Co pa za to ty psi můžou? Většinou za agresivnim či jinak pokřivenym psem stojí stejně pokřivenej páníček!! =-|

reagovat
Pondělí 1. října 2012 v 19:41 ® osprey
osprey

MIG-35> Jak by mohli Slováci zakázat slovenskýho čuvače? :-)

reagovat