Chytej.cz

Jesenny lov na poppery necteno

19.10.2010 | LuboO | 2.393 zobrazení | 23 odpovědí

Zaujimalo by ma, nakolko je uspesny lov na poppery v oktobri, novembri (X, XI) a ci sa da uspesnostou porovnat s letom. Pripadne odchylky sposobu lovu oproti letu. Vdaka.

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Čtvrtek 21. října 2010 ve 21:53 ® LuboO reakce na …
LuboO

osprey> no ja som tento rok lovil na popa tiez na reviri, kde ho este nevideli, su tam pekne ostrieze a prd. Asi to bude v rukach…

reagovat
Čtvrtek 21. října 2010 ve 20:51 ® sethy reakce na …
sethy

osprey> tak tak, taky jsem v létě lovil na revíru, kde ryby asi popa nikdy neviděli. Ty oukleje přes 80 byly důkazem :-))

reagovat
Čtvrtek 21. října 2010 ve 20:18 ® osprey reakce na …
osprey

foks01> Ad poslední věta – to je základní předpoklad úspěchu :-))

reagovat
Čtvrtek 21. října 2010 ve 20:11 ® foks01
foks01

nějak sem popům moc nikdy nevěřil,ale letos sem změnil názor,krásné okouní záběry v době kdy vše ostatní ignorovali,kupodivu se věšeli vetší kousky než na gumy…asi tím ,že na popy sem tam nikdy nikoho lovit neviděl.

reagovat
Čtvrtek 21. října 2010 v 17:26 ® sethy reakce na …
sethy

jiris> připomen, to cos mi ukáza (ohledně těch candátu) mě vubec nebaví.

reagovat
Čtvrtek 21. října 2010 v 10:16 ® Fugas

Popám na přehradě až do konce roku, okoun či bolen se čas od času splete:-)

reagovat
Středa 20. října 2010 ve 23:47 ® osprey reakce na …
osprey

lowend> Tak nějak. Navíc já nelovím na až tak profláklých místech. I když místo, kam by se na Orlíku nikdo nedostal, asi neexistuje. Když to nejde po břehu, po vodě vždycky.

reagovat
Středa 20. října 2010 ve 23:35 ® lowend reakce na …

osprey: ja po minulem velkolepem neuspechu na popa, nasledne vymene za stihleho, dalekonosneho woblera a okamzitem utoku bolena definitivne popika poslal pro tuto sezonu do hajan. Podle mych zkusenosti si momentalne nasazenim popa jen snizim sanci na chyceni bolena. O okounech nemluvim. Ty i v dobe, kdy byl pop jejich relativnim milackem, naprosto uprednostnovali smacky, ale to je myslim dost znama vec. Je ale pravdou, ze utok na popa je urcite vice adrenalinova zalezitost nez nahle ztezknuti woblera nekde v hloubce.

reagovat
Středa 20. října 2010 v 19:54 ® osprey reakce na …
osprey

lowend> Je pravda, že soustavné a masové používání popa jako nástrahu rychle odepíše.

Ale na Orlík ho s sebou beru. Pád hodů tu a tam neuškodí. Posledně se jeden padesátník bolen nechal vytočit.

reagovat
Středa 20. října 2010 v 17:24 ® jiris reakce na …
jiris

sethy> „Nikdy mě to nebavilo pokud jsem si na to nepřišel sám.“

Tuhle větu Ti připomenu milerád :-D

reagovat
Středa 20. října 2010 ve 14:15 ® lowend reakce na …
  1. Je to tam nastraha cislo jedna v pouzivani. Vlastne pokud tam potkam rybare, ktery vlaci,je to vzdy o poppikovani. Od leta se tudiz ryby ledacos naucily. Tyka se to hlavne bolenu a okounu. Stik tam mnoho neni, takze nebylo koho co ucit :-) .
  2. ryby se postupne stahuji do hlubsi vody vcetne dravcu. Zaloveni na hladine neni ted temer videt. To je patrne predevsim u bolenu. Okouni sice honi poter az na breh, ale vetsinou se jedna o mensi kusy a u nich plati bud prvni pravidlo nebo je na ne poppik proste velky.
reagovat
Středa 20. října 2010 ve 13:33 ® LuboO reakce na …
LuboO

lowend> takze podla teba je popper daleko uspesnejsi v lete ako teraz, teda aspon v tej zatoke. A v com vidis dovod? Preco je to podla teba tak?

reagovat
Středa 20. října 2010 v 11:25 ® lowend

Pokud mohu porovnat leto a podzim na vybrane orlicke zatoce, tak je to jako nebe a dudy. Nicmene mne stale prekvapuje, kolik lidi je ochotno pouzivat poppika i v situaci, kdy vidi, ze jina nastraha je mnohonasobne uspesnejsi. Troufam si tvrdit, ze momentalne je to v oblasti, o ktere hovorim, asi nejlepsi plasidlo ryb, co znam :-) .

reagovat
Úterý 19. října 2010 ve 22:59 ® LuboO reakce na …
LuboO

osprey> ja to mozno zistim tiez, ale najprv budem pocuvat. Inak ten druhy odstavec, to sedi.

reagovat
Úterý 19. října 2010 ve 22:58 ® LuboO reakce na …
LuboO

džigit> daj mi chvilu, ide futbal

reagovat
Úterý 19. října 2010 ve 22:56 ® LuboO reakce na …
LuboO

sethy> ved uvidim, ak to nebude fungovat, tak budem riesit alternativy. Ale zatial nema co fungovat.

reagovat
Úterý 19. října 2010 ve 22:56 ® osprey reakce na …
osprey

LuboO> No, já jsem si vždycky poslechl, co říkají druzí a pak jsem zjistil, že se to dá i jinak…

Ale je to asi tak, že nejdůležitější je najít ryby a pak je potřeba, aby byly ochotné na to zaútočit. U nás to taky nijak zvlášť nejde.

Letos mám na hladinovky asi čtyři boleny a to je možná všechno. Ale ještě jsou přede mnou dva a půl měsíce, tak aspoň okouna bych přidat mohl.

reagovat
Úterý 19. října 2010 ve 22:54 ® džigit reakce na …

LuboO> a revír už nehádáš,srabíku :-))

reagovat
Úterý 19. října 2010 ve 22:53 ® sethy
sethy

LuboO> v pohode, ja to bral podle sebe. Nikdy mě to nebavilo pokud jsem si na to nepřišel sám. A to co jsem někde vykoumal na netu mě stejně nefungovalo:-D btw. v tom je přece ta krása na to přijít ne?

reagovat
Úterý 19. října 2010 ve 22:50 ® LuboO reakce na …
LuboO

sethy> kebyze mam cas prichadzat na to sam, tak sa tu nepytam, ale toho mam malo a myslim, ze toto tu je na to, aby som sa pytal. Alebo myslis, ze nie?

reagovat
Úterý 19. října 2010 ve 22:44 ® sethy reakce na …
sethy

LuboO> zkoušej, přijdeš na to sám, takhle tě to přece nemůže bavit…

reagovat
Úterý 19. října 2010 ve 22:43 ® LuboO reakce na …
LuboO

osprey> u nas sa nepopa skoro vobec, nikdy som nikoho na poppery chytat nevidel. Cize teoreticky by to malo mat uspech, ale asi mam lave ruky, mal som dokopy asi tri utoky, ale nepremenene. Chcem v tom pokracovat aj teraz na jesen, preto sa pytam. A co tie rozdiely v popani v cervnu a v listopadu? Su nejake?

reagovat
Úterý 19. října 2010 ve 22:39 ® osprey
osprey

Bolen a tloušť už méně, štika jen někde, ale dá se i v prosinci, hlavně na přehradách. Okouni celoročně, ale jsou v tom různé výkyvy. Navíc tam, kde se popá od června toho můžou mít v prosinci plné zuby:-)

Spíš bych věřil stojákům, hlavně těm větším, které si déle drží teplotu vody.

reagovat