Chytej.cz

Povolenky a brigády necteno

29.1.2010 | jake | 16.417 zobrazení | 79 odpovědí

Zajímalo by mne, jak je to v ostatních MO MRS a ČRS s výdejem povolenek a vazbě na odpracované brigády? U nás v MRS MO Zlín každý člen, který žádá o povolenku, musí mít z předešlého roku odpracované nebo zaplacené brigády, což je podle mého soudu naprosto vpořádku. Pokud si někdo v daném roce povolenku brát nechce, nemusí mít brigády, což je taky, myslím si, vpořádku. Nicméně jsou i někteří takoví, kteří s tím tzv. „vydrbou“. V mateřské MO (např. Zlín) řeknou, že si povolenku brát nebudou a tudíž se na ně nevztahuje brigádnická povinnost, jenže oni si zakoupí hostovací povolenku v některé MO ČRS (třeba Vsetín, který je od Zlína půl hoďky autem) a tam jim ji bezostyšně prodají, protože tam nevědí, že ve Zlíně odmítl dělat brigády. Jak postupovat proti takovým „vychcánkům“? Jedním z možných řešení může být to, že na členskou známku dostane razítko „BEZ POVOLENKY“ a správně by mu tu povolenku neměli v žádné MO MRS nebo ČRS prodat. Neměli, ale ne všude to takhle funguje. Neprodá ji Petr, prodá ji Pavel. Nejideálnějším řešením by podle mne bylo, kdyby veškeré povolenky mohla vydávat pouze a jen mateřská MO daného svazu, která má o daném členovi patřičné informace a zamezilo by se tak těmto podvodům. Přece není takový problém nafasovat cca 20 povolenkových známek od každého územního svazu a na konci roku to pak vyúčtovat…

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
novější starší
Stránky: nejnovější ... 3 2 1   
Pátek 29. ledna 2010 v 17:48 ® jake
jake

Hraji: „A jaká je výhra bydlet na Vsetíně a jezdit na ryby za hranice na revíry MRS to už nechápu vůbec.“ Nepochopil jsi. Ti rybáři nebydlí na Vsetíně. Bydlí ve Zlíně, resp. okolí Zlína (Vizovice, Želechovice). Ale jsou členy ČRS na Vsetíně, tam si platí jen známky, nedělají brigády, tím pádem nemohou žádat o povolenku pro sevromor. úz. svaz ČRS, ale nic jim nebrání přijít si pro celoroční hostovačku na revíry MRS k nám na MO Zlín a my jim ji musíme vydat za stejné peníze, jako našim členům, protože jak správně říkáš, nám by měly být jejich brigády ve Vsetíně „šuma fuk“. Já si myslím, že ta jedna cesta za rok ze Zlína na Vsetín, aby si zaplatilili členství, jim za to stojí, než odpracovávat 10 hodin brigád nebo platit 800,–Kč :-)

reagovat
Pátek 29. ledna 2010 v 17:32 ® jake
jake

Mary: A proč pro vydání celeroční hostovačky by měl mít přestupku? To dost dobře nechápu. Příklad – jsem členem MO Zlín, která spadá pod MRS. Mám a nebo nemám (to je teď jedno) povolenku na revíry MRS. Ale chci jezdit pravidelně chytat třeba na přehrafu Bystřička, která je ze Zlína 40 minut autem a je revírem evromor. úz. svaz ČRS. Co je pro mě nejvýhodnější, když tam budu chtít jezdit pravidelně chytat od dubna do listopadu dejme tomu 2–3× do měsíce? Kupovat si do zblbnutí týdenní nebo měsíční hostovačky nebo si kvůli tomu mám kupovat celorepublikovou, která stojí 2 450,– Kč? Logicky si koupím celoroční hostovačku pro sevromor. úz. svaz ČRS, kterou mě, jako členovi MRS musí prodat za stejnou cenu, jako členům ČRS.

reagovat
Pátek 29. ledna 2010 v 17:18 ® Mary reakce na …
Mary

hraji> Zaujali mne smlouvy o dílo. Členové výboru si dají pár šupů odměn a musí se přihlásit ke zravotnímu pojištění. Takže odměna + %ZP =superhrubá a z toho se vypočte a odvede 15% daň + ZP. Na ZP nám sdělili, že na smlouvu o dílo -(Dohoda o provedení práce) jít nemůžeme, že je to celoroční činnost. Můžeš mi to prosítě zjistit, jak to dělaj, nebo že to jde? Třeba nás někdo na ZP špatně informoval. Ď

reagovat
Pátek 29. ledna 2010 v 17:12 ® Mary reakce na …
Mary

jake> Pokud mu prodají povolenku celoroční, měl by mít vyžádanou přestupku od bývalé organizace. A na tomto základě mu prodaj celoroční, ale musí k nim přestoupit.

Pokud mu prodají celoroční hostovačku, teda, teď nevím, že existuje hostovačka celoroční, ta má zřejmě jinou cenu. Řekla bych dražší.

reagovat
Pátek 29. ledna 2010 v 15:53 ® hraji reakce na …
hraji

jake> samozřejmě může MO MRS vydávat krátkodobé povolenky (jak ty říkáš hostovačky – ale nic takového již dlouhá léta neexistuje) třeba jihočeského svazu, pokud by o to byl zájem. Ale to nic nemění na tom, že MRS nemá právo posuzovat, zda někdo z ČRS odpracoval brigádu. Děsí ta neustálá snaha mít všechno pod kontrolou. Když jedu kamkoliv jinam v rámci Evropy, je jim moje brigádnická povinnost šuma fuk. Proto MRS zrušil kolonky v členském průkazu o odpracování brigád a o vrácení povolenky. Je věcí MO, zda si to pohlídá. A jaká je výhra bydlet na Vsetíně a jezdit na ryby za hranice na revíry MRS to už nechápu vůbec.

reagovat
Pátek 29. ledna 2010 v 15:49 ® hraji reakce na …
hraji

jake> co na tom není správné?

reagovat
Pátek 29. ledna 2010 v 15:27 ® jake
jake

Hraji: Já vím, že to je tak jak říkáš, to mi vysvětlovat nemusíš. Já se jen pozastavuji nad tím, že to není správné. Ale kdyby se jednalo jen o krátkodobé povolenky – čert to vem, ale oni mu prodají klidně i povolenku celoroční, v tom je ten fór. Já když nebudu mít ve Zlíně odpracované brigády, nikde mi nevydají povolenku pro MRS, ale zajedu si na Vsetín nebo do olomouce, kde je ČRS a ti mi klidně prodají hostovací celoroční povolenku. Jenom teď za leden jsme vypisovali 4 Vsetíňákům celoroční hostovací povolenky. Proč asi…? :-) Když může mateřská MO vydávat celoroční celorepublikové, nechápu, proč by nemohlo třeba MO Brno vydat hostovačku třeba pro Jihočeský územní svaz ČRS? Já vím, že to současná legislativa neumožňuje, ale je to špatně. Všechno by bylo transparentní, jednodušší a nemakačenkové a neplatiči brigád by měli po ptákách.

reagovat
Pátek 29. ledna 2010 ve 13:51 ® hraji reakce na …
hraji

Piranha> naše MO má téměř 3000 členů a nemá placeného ani jednoho zaměstnance. Smlouvy o dílo na část roku mají chlapi co vydávají povolenky a účetní. Jinak nikdo. Z toho co si vydělají si mohou přilepšit k důchodu, uživit by se tím nedokázali. A teď babo raď, co s tím?

reagovat
Pátek 29. ledna 2010 ve 13:49 ® hraji reakce na …
hraji

Piranha> chyba uvažování vyplývající z neznalosti peněžních toků ve svazech. Zdražit je potřeba členský příspěvek (o tu brigádu) a nemotat do toho povolenku.

reagovat
Pátek 29. ledna 2010 ve 13:47 ® hraji reakce na …
hraji

jake> existuje dohoda mezi svazy, že si nebudou zasahovat do svých vnitřních věcí. V MRS nikdo nezjišťuje, zda má člen jiného svazu odpracovánu brigádu. Neukládá mu to žádný právní předpis, ani dohoda mezi svazy. Pokud si přijde člen ČRS pro krátkodobou povolenku, dostane ji, aniž by kdo sledoval, zda má ve své MO odpracovanou brigádu. Nic nám po tom není. Přečti si co píše o vydání povolenky zákon a ustanovení ve Stanovách ČRS neplatí pro MRS a opačně.

reagovat
Pátek 29. ledna 2010 ve 12:22 ® CeP
CeP

Ano ten kdo je za to placenej kdo to ma jako zamestnani, nebo sadky a veskery majetek MO je jen nejaky skupinky nadsencu pro rybolov?


kdyz se to vezme hodne zjednodusene, tak ano. jinak to mas trochu popleteny. rybarsky svaz je predevsim zajmova organizace. vybor jsou voleni dobrovolnici a protoze to stoji hodne casu, je to za mizernou odmena, clenska zakladna umi tak akorat drzkovat, tak to nikdo nechce delat. proto tam vetsinou byvaji duchodci, na ktery se zase jenom nadava.
studovanej rybar studoval proto, aby vykonaval rybarstvi jako zamestnani u komercniho subjektu.
michas jabka s hruskama.

reagovat
Pátek 29. ledna 2010 ve 12:03 ® Piranha
Piranha

To je pak ta otazka.Nekde jsem cetl ted myslim v Kajmanovi jak si tam posteskl rybar.Je vystudovany rybar ma stredoskolske vzdelani ve vodnanech a pokud by se chtel rybarinou zivit tak pouze jako delnicka profese za 12000 hrubeho.Na tom se neda stavet rodina a planovat dalsi zivot.Hypoteku na byt ti za to take nedaj.Tim jsem malinko chtel naznacit to, ze je to chyba nekde hooodne vysoko.To, ze za to nejsou lidi lepe placeni a tim to pak odnasi defakto zakaznik a tim je rybar.Je to podobny jako kdybych si chtel koupit lednicku a u pokladny mi dali rudlik a hybaj si pro nekam do skladu, odvoz ty pracky a mycky a v zadu si vem lednici.

reagovat
Pátek 29. ledna 2010 v 11:58 ® Piranha reakce na …
Piranha

Ano ten kdo je za to placenej kdo to ma jako zamestnani, nebo sadky a veskery majetek MO je jen nejaky skupinky nadsencu pro rybolov?

reagovat
Pátek 29. ledna 2010 v 11:50 ® CeP reakce na …
CeP

Piranha> kdo je za to placenej?

reagovat
Pátek 29. ledna 2010 v 11:30 ® Piranha
Piranha

Klasika, uplne zrusit brigady a misto toho pocitat s drazsi povolenkou.At si maka ten, kdo je za to placenej.U nas na MO Usti nad Labem stojej brigady 10h-500 tak proste se povolenka bude kupovat 400+900+500 krajska MP a basta.Jestli nekdo ma nebo nema, nebo ma jen 5h a 5h zplati.Ne, jednorazova povolenka a vypustit brigady uplne.

reagovat
Pátek 29. ledna 2010 v 11:07 ® OndruchM
OndruchM

v ČRS, nebo lépe v naší organizaci to je tak, že do legitky se mu dá razítko v roce … nevydávat povolenku – pokud neodpracoval, či nezaplatil a pak by mu ji neměli vydat i jinde

reagovat
Pátek 29. ledna 2010 v 9:43 ® jake reakce na …
jake

hraji: „žádná MO ČRS by neměla prodávat povolenky MRS členům MRS“ – toto je snad logické a já předpokládám, že se to snad ani neděje. „Pokud jim prodá povolenku ČRS, je to jejich věc“ – tak s tímto nemohu souhlasit. Pokud nemá splněné brigády ve své mateřské MO, neměl by správně dostat povolenku nikde v MRS a ČRS. A toho právě někteří zneužívají. Příklad – bydlí ve Vsetíně, ale je členem ve Zlíně, kde si zaplatí členství, nechce dělat brigády a tudíž nedostane povolenku na revíry MRS. Nicméně koupí si ve Vsetíně (kde má trvalé bydliště) hostovačku na revíry ČRS Severomor. úz. svazu a oni mu ji prodají a je vysmátý.

reagovat
Pátek 29. ledna 2010 v 8:28 ® CeP
CeP

IMHO by stacilo, kdyby se MO prodavajici hostovacku dotycneho dotazala na predlozeni povolenky vydane MO a az po jejim predlozeni hostovacku vydala. Nojo, ale zse to je taky blbost, protoze jsou pripady, kdy je nekdo dlouhodobe, presto jen docasne pobyva mimo sve trvale bydliste.
Zkratka clen napr. MO Sokolov na 5 let pracovne umisteny v Olomouci, vcetne toho, ze se tam na tech 5 let prestehoval i s rodinou. Do Sokolova nejezdi, chytat tam po celou tu dobu urcite nebude, nema tedy duvod kupovat si tam povolenku, budem ho nutit k prestupu do MO Olomouc?

reagovat
Pátek 29. ledna 2010 v 8:13 ® hraji
hraji

řešení je jednoduché, žádná MO ČRS by neměla prodávat povolenky MRS členům MRS. Pokud jim prodá povolenku ČRS, je to jejich věc, ale povolenky MRS dostávají pro členy ČRS. Nařízení, že členovi MRS může prodat povolenku MRS pouze jeho vlastní MO, je již dávno v platnosti.

reagovat
novější starší
Stránky: nejnovější ... 3 2 1