Chytej.cz

spánek u vody? necteno

1.1.2010 | Ciffik | 58.849 zobrazení | 491 odpovědí

Zdravím všechny, jaký je váš pohled na rybáře, co si nahodí, dají pruty do pípáků a odeberou se do bivaku spat? (přes večerní a ranní hodiny) a tímto stylem chytají třeba týden…za jakékoliv reakce díky…

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Neděle 3. ledna 2010 ve 23:34 ® džigit reakce na …

b.gun> mrkni na video s rybářskou stráží v noci,pokud Ti přijdou spící rybáři jako „schopni bezprostředně manipulovat“? A neboj,argumentů mám vždy dost,napsal jsem jen názor,což asi nemůžeš snést jelikož máš jiný a máš potřebu ho prezentovat.Přečti si pořádně zadání fóra-myslím,že Ciffik chtěl vědět co si kdo o spaní na rybách myslí,tak neřeš můj názor,nevnucuji Ti ho.Petrův zdar

reagovat
Neděle 3. ledna 2010 ve 23:30 ® jersey reakce na …
jersey

b.gun:podívej, jsem dalek toho, abych se tu hádal.Na to už jsem myslím dost starej.Je to prostě tak, jak jsem napsal v prvním příspěvku.Každej si to, co píšu přebere po svým.A ty jsi toho zářným příkladem. Končím diskuzi na toto téma.Já si o tvém rybaření myslím svoje, ty taktéž a nehodlám tě přesvědčovat o tom, že můj názor je ten správný. P.S. Jen tak mimochodem, když čeřínkuju, nemám nahozeno a troufám si říct, že by to tak mělo být.Je to pro mě stejně nepřípustné, jako bych chtěl vláčet a druhej prut jsem měl na položenou…

reagovat
Neděle 3. ledna 2010 ve 23:20 ® b.gun reakce na …

džigit> Typická reakce někoho, komu schází rozumné argumenty. Nejde o žádné ochcávání, ale dodržování předpisů, a to z obou stran, nejenom ze strany rybářů, potažmo jedné skupiny rybářů. A pokud není něco v předpisech definováno, případně výklad dotyčného ustanovení je nejednoznačný, nelze postupovat ze strany např. RS jako na divokém západě, tj. stylem já jsem zákon. Jenže to se občas někomu nehodí …

A jen k tomu Čecháčkovi, musím tě zklamat, ale nejsem Čech …

reagovat
Neděle 3. ledna 2010 ve 23:15 ® b.gun reakce na …

jersey> Nepsal jsem o „nebytí u čeřínkování“. Vyhláška ti jasně stanoví, že při lovu čeřínkováním musíš být přítomen u udic tak, abys byl schopen s nimi bez prodlení manipulovat

reagovat
Neděle 3. ledna 2010 ve 23:12 ® b.gun reakce na …

Ciffik> Dobrý, beru, jak jsi to položil teď. Jinak ještě poznámku ke tvému „je to vaše věc“. Aby nedošlo k omylu, nepatřím k těm, kteří preferují tzv. kaprařinu. Jen pro zajímavost něco z mé momentální výbavy:

feeder – tři pruty, pět navijáků

plavaná – jeden prut, tři navijáky

přívlač – dva pruty, dva navijáky

sumec – jeden prut, jeden naviják

bobkařina – dva pruty, dva navijáky

kapr – čtyři pruty, čtyři navijáky

Výbava s rozdílným počtem prutů a navijáků čeká na optimalizaci …

Jde mi jen o to, že lze odpovědět normálním duchu, podobně jako to udělal např. mambo – nedovede si představit, že by u vody spal, protože má proto své důvody, ale zade uznává, že nejezdí na celý týden a chápe důvody, proč to tak někdo dělá a proč to někomu vadí, když to ničemu neodporuje a nikomu tím není způsobena újma. Když se ale podíváš na příspěvky zde v diskuzi, tak řada z nich je vedena ve skrytě agresivním tónu, ač dotyční budou samozřejmě tvrdit, že to tak není, viz. všechna ta nenažranost, honění ega, chrápání, odtáhnutí, papíry do řiti …

reagovat
Neděle 3. ledna 2010 ve 23:07 ® jersey
jersey

džigit: souhlas

reagovat
Neděle 3. ledna 2010 ve 23:02 ® džigit reakce na …

b.gun> použiju názor Cormorana-Čecháček prostě wochčije co může… :-/ Dál nemá cenu se o tom bavit

reagovat
Neděle 3. ledna 2010 ve 23:02 ® jersey reakce na …
jersey

:-) a jak se dá „nebejt“ u čeřínkování? To by mě fakt zajímalo :-)

reagovat
Neděle 3. ledna 2010 ve 22:54 ® b.gun reakce na …

džigit> Ano, takhle je to správně. Nikoliv pouhá přítomnost, ale přítomnost tak, aby byl schopen bez prodlení manipulovat. Tudíž není nikde napsáno, že musí být přítomen, důležitá je tam ta souvztažnost s manipulací. Tudíž není rozhodující vzdálenost (která není nikde definována – jen tak mimochodem, dříve se uvádělo, že se rybář může od prutů vzdálit na dohled, ale tato definice by se vám asi moc nehodila …), ale schopnost v případě potřeby manipulovat. Tudíž by RS při případné kontrole měla posuzovat nikoliv vzdálenost od prutu (tu vámi omílanou přítomnost), ale schopnost reagovat. Leckterý rybář, který bude spát v křesle nebo na lehátku je schopen s prutem manipulovat rychleji než někdo, kdo dřepí metr od prutu. Stejně tak není nikde zakázáno spaní během lovu – podobně jako jiné činnosti, kdy by se v ad absurdum dotaženém případě dalo tvrdit, že se stejného provinění dopouští ten, kdo si na rybách čte, vykoupe se u prutů, věnuje se pozorování okolí, focení apod., nebo by se musel zakázat lov na dva pruty, protože mnohdy při zdolávání či manipulaci s jedním prutem není lovící schopen neprodleně manipulovat s prutem druhým. Až bude v předpisech napsáno, že „osoba provádějící lov se nesmí od prutů vzdálit na vzdálenost větší než 1 metr, věnovat se činnosti, která by odváděla jeho pozornost, musí být po celou dobu v bdělém stavu a upřeně sledovat zařízení signalizující záběr“, tak se můžeme o tom bavit …

Osobně se mi více zamlouvá postoj RS, o kterém jsem kdesi četl – na inkriminované vodě když najde rybáře podřimujícího na křesle, spícího na lehátku nebo zalezlého v přístřešku, tak mu na prutu zasignalizují záběr a pokud rybář okamžitě zareaguje, je vše v pořádku. Pokud je to ale nějaký vandrák, který se přijede k vodě akorát ožrat a pak se někde válí zlitý jako dobytek a nezareaguje na záběr, i když mu to tam řve jak na lesy, tak má potom smůlu …

PS: A jen pro zajímavost mimo téma – zmiňované ustanovení je tak trochu logický nesmysl, protože bych chtěl vidět, jak někdo provádí lov čeřínkováním tak, aby splnil podmínku „přítomnosti“.

reagovat
Neděle 3. ledna 2010 ve 22:44 ® Ciffik reakce na …
Ciffik

b.gun> uznám, že jsem špatně položil otázku…kdybych věděl jak to dopadne tak bych volil něco jako: spíte u vody ano ne, proč jo proč ne a ostatní bych mazal a tím by to končilo, měl bych co jsem chtěl a ostatní by se ,, nevraždili"…teď už to zpět nevrátím…

reagovat
Neděle 3. ledna 2010 ve 22:34 ® luk888
luk888

Ciffik> Jak píšeš, klidně ti to dosvědčím s tímto problém nemám…

reagovat
Neděle 3. ledna 2010 ve 22:26 ® Ciffik reakce na …
Ciffik

b.gun> ano máš pravdu nelíbí se mi to, sám to dělat nebudu, ale taky o tom nehodlám nikoho přesvědčovat a říkat né tohle je špatně, jak jsem již psal i na mrku…je to vaše věc…jestli byl můj přístup rovný nevím, ale stojím si za tím, že jsem nikoho nenapad a nikoho neurazil narozdíl od některých kaprařů, kteří své ,,příspěvky" směřovali na mou ,,osobu,, …nikdy jsem proti kaprařům nic neměl ba naopak a to jsem již psal na mrku, bohužel to co někteří dokáží napsat …

otázku jsem nevytvořil pro svoje blaho, že nejsem sám, šlo o to zistit jak se k tomu staví ryb. veřejnost, jelikož to zajímalo jak mne tak kamaráda…rozhodně nešlo o to udělat z kaprařů ,, ty špatné" a to ti myslím dosvědčí i luk888 (kaprař)

diskuzi jsem zamknul…nehodlám se tím už zabývat, nikdo nový tam již nepřispěl jen se pořád dokola uražela a podpichovala ta samá skupina lidí…a tolik času abych schovával všechny příspěvky co jsou mimo otázku nemám…

reagovat
Neděle 3. ledna 2010 ve 22:25 ® džigit

b.gun> „Lov ryb udicí,na plavanou,na položenou nebo čeřínkováním může být prováděn jen za předpokladu,že osoba provádějící lov je u udic přítomna tak,aby s nimi mohla bez prodlení manipulovat.“ Citace zmíněného §,jenže když to nechcete pochopit… :-/

reagovat
Neděle 3. ledna 2010 ve 22:23 ® cormoran
cormoran

Achjo, Čecháček prostě wochčije co může…

reagovat
Neděle 3. ledna 2010 ve 22:19 ® luk888
luk888

džigit> joooo už to vidím „zákaz lovu při spánku“ ty jooo moc děkuji:), ještě že jsi mi to ukázal ;-) …:D a tak aspoň jsem se zasmál xD

reagovat
Neděle 3. ledna 2010 ve 22:18 ® b.gun reakce na …

džigit> Jenže tam nic o přítomnosti není …

reagovat
Neděle 3. ledna 2010 ve 22:16 ® džigit reakce na …

luk888> §14,odst.5) na straně 7 soupisu revíru,který jsi asi taky obdržel.Nechtěj mně přesvědčovat o tom,že pokud spíš v bivaku jsi u prutu přítomen!

reagovat
Neděle 3. ledna 2010 ve 22:09 ® Ciffik
Ciffik

njehorší na tom je, že ty otázky byly myšleny asi trochu jinak, tím myslím za jiným cílem, bohužel se to zvrtlo v něco co jsem nechtěl

reagovat
Neděle 3. ledna 2010 ve 22:06 ® luk888 reakce na …
luk888

džigit> proti řádu? Moc prosím hoď mi sem fotku z RŘ, kde je přesně uvedeno „Zákaz lovu při spánku“ ;-)

reagovat
Neděle 3. ledna 2010 ve 21:56 ® džigit reakce na …

b.gun> tvrzení,že mnoha lidem,jak píšeš,leží v žaludku kapraři je trochu mimo.Těm mnoha lidem leží v žaludku to,že spousta rybářů nahodí a jde mimo pruty do bivaku,nebo se zapne po krk do spacáku.A to už je tak trochu proti řádu!

reagovat
Neděle 3. ledna 2010 ve 21:43 ® jersey
jersey
reagovat
Neděle 3. ledna 2010 ve 21:42 ® jersey reakce na …
jersey

Odpověď na tvůj poslední odstavec je nasnadě.(Aspoň se domnívám, že otázka patří mě).Je to přece úplně jednoduché.Ti co praktikují lov na plavanou, či feeder přece NEDĚLAJÍ to, co jsem tu kritizoval.Nenahodí a nejdou spát.Nevidíš ten rozdíl?

reagovat
Neděle 3. ledna 2010 ve 21:28 ® b.gun reakce na …

Ciffik> Dopředu předestírám, že nejsem kaprař, ale rybář (osobně nějaké označování a kastování rybářů na základě preferované techniky neuznávám – pro mne je dotyčný buď rybář, nebo vandrák a pakáž …).

K tvé otázce – už na MRKu jsem napsal, že je toto typický příklad konfrontační otázky, kde už předem máš svůj vlastní názor na věc, který si otázkou jen potřebuješ potvrdit. Nic víc. Svým způsobem to dokazuje i tvůj přístup – zde na chytej si pochvaluješ povětšinou souhlasné odpovědi (a ano, je to skladbou rybářů, kteří se zde vyskytují), na MRKu ti vadil konfrontační tón některých rybářů. Ano, a je to dáno mimo jiné tím, že je tam daleko větší zastoupení těch, kteří tebou neuznávaný způsob lovu provozují. A také tam přispívá daleko větší množství lidí, než zde, takže také pravděpodobnost výskytu radikálnějšího názoru je vyšší. Jen tak mimochodem – tenze (napětí, spor apod.) je nutnou podmínkou dynamiky skupiny a jejího fungování, bez ní skupina stagnuje a může dokonce dojít k jejímu zániku … A jak jsi zareagoval ty? Diskuzi jsi zamknul. Cos tím dokázal? Jen to, že jsi jako moderátor diskuzi nezvládnul, nic víc …

Jinak kdyby byl tvůj přístup rovný, tak by sis jistě všimnul, že odpověď na tvou doplňující otázku se v příspěvcích již dříve také vyskytla, a to i bez toho, aby ses na ní ptal. Jde o to, že jde prostě o způsob lovu, jehož cílem je ulovení těch největších ryb příslušného druhu, a to se ve většině případů neobejde bez dlouhodobého pobytu u vody. Zjednodušeně řečeno se taková ryba většinou musí vysedět.

Je zvláštní, jak mnoha lidem leží v žaludku zrovna ti tzv. „kapraři“. Pokud dotyčný něčím neomezuje ostatní, postupuje v souladu s platnými předpisy atd., není jediný důvod, proč by mi měl u vody vadit. Je však obecným jevem, že jak se začne řešit něco kaprařského, hned se v daném místě vyrojí osoby preferující vláčku, feeder, plavačku, mouchu se svými demagogickými a mnohdy až nenávistnými připomínkami a s tím, jak by se cokoliv, co by jen trochu mohlo někomu jinému zpříjemnit lov mělo bezpodmínečně zakázat a přísně trestat.

A na závěr ještě k tebou opět halasně uvítané – jak překvapivé – poznámce o nenažranosti a vytváření superega. Že podobně halasně nekritizují tito svatí nenažranost a vytváření superega např. u plavané či feederu, když dotyční dojdou k vodě jen proto, aby nachytali co nejvíce ryb, které drží hodiny v pytli jen proto, aby si nakonec ten pytel s rybami zvážili, případně se s ním vyfotili a poplácali se po ramenou, jací že to nejsou superborci?

reagovat
Neděle 3. ledna 2010 ve 21:25 ® Robur
Robur

jj, ryba se musí vysedět ne vyležet:-D

reagovat
Neděle 3. ledna 2010 ve 20:54 ® Ciffik reakce na …
Ciffik

jersey> nenažranost…jersey díky…tohle slovo jsem hledal a nemohl jsem to ostatním vysvětlit…tohle mi na tom taky vadí…na otázku proč se ty pruty před spánkem nemohou stáhnout jsem slušnou a rozumnou odpověď nedostal…

reagovat
Neděle 3. ledna 2010 ve 20:52 ® Ciffik
Ciffik

je to těžké,taky se přikláním k tomu,že u soudedů to víc žije, ale dnešek mi stačil až nad hlavu…prostě nechápu proč se věci nedají řešit v klidu (ještě že máme chytej)…

Luky: teď si ze mě děláš srandu? napiš něco s čím kapraři nesouhlasí a uvidíš…nevím…mě stačil příspěvek člena syny a takových tam je víc…např jarda s a podobní…ale to už je jedno diskuzi jsem tam zamknul a tady doufám, že to brzy padne v zapomnění…

reagovat
Neděle 3. ledna 2010 ve 20:48 ® jersey
jersey

Proč tu někdo konečně nenazve věci správným jménem? Podle mě je jasné, proč některým vadí,(mě to vadí taky), že má někdo nahozeno a jde spát.Je to přece úplně jednoduchý.Já tomu říkám nenažranost.Již dávno nejsem kaprařem, i když jsem jako kaprař začínal.Ale právě pro to, jakým směrem se kaprařina dala, jsem se dal na vláčku.Přijde mi totiž úplně úlítlý přijít na tejden k vodě, naházet do ní 50kg boilies a ve dne v noci tahat kapry,abych si vytvořil ego superkapraře.Kaž­dýho věc, samozřejmě, žádný předpis neporušuje, ale taková rybařina mě fakt nebere.Každej ať si to přebere, jak chce.

reagovat
Neděle 3. ledna 2010 ve 20:05 ® džigit

Můj pohled-pokud usneš v křesle,stane se,ale odejít do bivaku?!?To nechoďte na ryby!A je jedno jestli na jeden,nebo na více dnů.Takovým sebrat noty i s cajkem.

reagovat
Neděle 3. ledna 2010 ve 20:05 ® regulus
regulus

luk888> nevím co kde převládá a dokonce byť na MRK nechodím, bych si to nedovolil ani odhadnout. Dobře, dal jsi sem odkaz na stejnou diskusi u sousedů, kdo chce ten se mrkne, na škodu to není, je to ale jen srovnání určitýho spektra diskutujících, taky jejich úrovně, nikoliv však rybářských serverů.

Ciffik> jistě každej potřebuje něco jinýho, někdo chce v klidu diskutovat, jinej se pohádat a dělat machra z bezpečí tepla domova za klávesnicí počítače, obvykle to bývají ti největší ubožáci.

reagovat
Neděle 3. ledna 2010 ve 20:01 ® džigit

luk888> myslím,že jsi trochu ulít z téma !?!Jestli si myslíš,že je MRK lepší,tvoje volba,ale co to má společného se zadáním fóra?

reagovat