Chytej.cz

spánek u vody? necteno

1.1.2010 | Ciffik | 58.849 zobrazení | 491 odpovědí

Zdravím všechny, jaký je váš pohled na rybáře, co si nahodí, dají pruty do pípáků a odeberou se do bivaku spat? (přes večerní a ranní hodiny) a tímto stylem chytají třeba týden…za jakékoliv reakce díky…

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Neděle 3. ledna 2010 v 19:51 ® luk888
luk888

MRK mi už přijde lepší, aspoň to tam pořád žije. Začínal jsem na Chytej a myslel jsem že na MRK nevkročím, ale změnilo se a jsem rád… A nevšiml jsem si nějakých narážek, nebo jsem nebyl urážen…

reagovat
Neděle 3. ledna 2010 v 18:25 ® mambo reakce na …

Taky si nedovedu představit, že bych u vody spal, protože sledovat vodu pruty atd. je jedna z věcí, která mě na rybách baví, ale samozřejmě tam nejezdim na celý týden. Kdybych na rybách spal, tak to bych tam nemusel jezdit. Zase ale nechápu, proč to někomu vadí. Když to neuškodí rybám, tak mi neni jasný, co vás tak irituje. V rozporu s řádem to taky neni. Je to každýho věc, pokud tím neobtěžuje ostatní a neškodí rybám. Pořád lepší spát, než ryby tahat po kamení, dávat je na sníh nebo další nevhodný věci, jako už sem to tady na různých fotkách viděl.

reagovat
Neděle 3. ledna 2010 v 17:54 ® Jak.novi reakce na …
Jak.novi

Ciffik> Na MRKu je to hodně na ostří nože.

reagovat
Neděle 3. ledna 2010 v 17:53 ® Jak.novi reakce na …
Jak.novi

luk888> Taky jsem z MRKu odešel, smazal jsem si profil, jelikož mě kaprařina nebere. A mimochodem, já se nenaštval, jsem úplně v pohodě :-)

reagovat
Neděle 3. ledna 2010 v 17:41 ®  reakce na …

Ciffik> Tohle mohu potvrdit. Byl to hlavní důvod, proč jsem z MRKu odešel a vzápětí se objevil zde :-) Mají tam dokonce i nekorunovaného krále zbabělých nadávek, hloupých názorů, zviditelnění za každou cenu a internetových hádek o ničem, ten mi tam lezl krkem tak moc, že se nakonec stal hybnou silou mého přestupu.

reagovat
Neděle 3. ledna 2010 v 17:07 ® Ciffik reakce na …
Ciffik

jj něco na tom co psal luk bude, bohužel úroveň konkurenčního servru se s chytej nedá srovnat, zatímco tady každý napsal svůj názor tam je z toho boj na život a na smrt včetně osobních narážek a urážek…

reagovat
Neděle 3. ledna 2010 v 16:14 ® luk888
luk888

Jak.novi> jejda chlapeček se naštval? Já to nikomu nenutím a nestrkám a už vůbec ne tobě… S Ciffim se známe dobře a už dost dlouho, takže to tu dávám protože jsme se o tom bavili na ICQ… Je to pro porovnání a přesně jak zmínil 1 dotyčný je to hodně o rybolovné technice, kde na Chytej převládají aktivní rybáři (vláčka,feeder,plav­ka), kdežto na MRKu je dost kaprařů a proto tam diskuze vypadá úplně jinak. Kdo nechce nemusí se tam dívat, ale myslím si, že nikomu nedá zvědavost a koukne se tam a myslím, že Jak.novi nebude vyjímkou…

reagovat
Neděle 3. ledna 2010 v 16:12 ® b.gun

Spaní během rybolovu není nikde zakázané, takže pokud se to někomu nelíbí, je to jen jeho boj. Tečka.

reagovat
Neděle 3. ledna 2010 v 15:57 ® Jak.novi reakce na …
Jak.novi

luk888> Víš, že mi je jedno co na MRKu píšou. Tady jsme na Chytej a pokud se ti to nelíbí, tvoje smůla.

reagovat
Neděle 3. ledna 2010 ve 14:55 ® luk888
luk888

http://www.mrk.cz/diskuse.php?… Ať můžete porovnávat…

reagovat
Neděle 3. ledna 2010 ve 14:48 ® 

Vyjádřím se také. Není mi to sympatické a, pokud tvůj dotaz má asociovat moderní kaprařinu, mohu jen říci, že celá moderní kaprařina mi není vůbec blízká a příjemná. Na kaprařích ale oceňuji jednu věc – k rybám se chovají povětšinou slušně.

reagovat
Neděle 3. ledna 2010 ve 14:33 ® Vitta

No asi budu v menšině, ale představa, že na týdenní výpravě budu stahovat trhačku jenom proto, že se mi chce po noční vábničce a dobrém obědu na hodinku schrupnout, mi nepříjde docela vtipná.

reagovat
Neděle 3. ledna 2010 v 10:00 ® Piranha
Piranha

Poud si nekdo nahodi klacicky na kapry ci jinou rybu a pak odtahne nekam ke stolecku slopat a po te zaleze jeste dal do bivaku, tak adios papíros. Ja taky kolikrat sedel v kresilku u klacku a proste ve 2 rano prisla krize.Stejne jsem dlouho nevydrzel diky pohodli toho kresla a pak sem to vyndal a sel spat nebo se proste probral a chytal. Treba v lete jsem si tahal lehatko vedle pruru kdyz jse jeste kaproval a bylo to phodlnejsi nez se nekde belhat z bivaku obouvat a letet skoprnelej k prutu.Takhle jsem se jen posdil a zasekl.

Kazdo padne za nepritomnost u prutu pres den punkt do sumare a za nepritomnost u prutu v noci (spánek) papiry na dva mesice do řite a basta.

reagovat
Neděle 3. ledna 2010 v 9:38 ® LuboO reakce na …
LuboO

luk888> musim sa k tomu vyjadrit, bez umyslu hadat sa. Predstav si, ze ides na aute a zastavia ta policajti za prekrocenie rychlosti. Ty im budes hovorit, ze mas predsa pas, aj doklady, aj handsfree v uchu, auto ma katalyzator, svetla ti svietia a aj lekarnicka nie je po expiracii a aj ked si prekrocil rychlost o 15 km/h, si schopny bezpecne zastavit. Vyhlaska vsak jednoznacne hovori o prekroceni rychlosti. Viem, je to dost potiahnute do extremu, ale princip zostava jasny, ide o porusenie pravneho nariadenia, ci uz vyhlasky alebo zakona. Argumenty typu, ze to nemozem porovnavat, lebo tym neohrozujes iny zivot, ze by sa ta ini kaprari, loviaci tyzden, zastali, ze mas priposluch a pipaky, u mna neobstoja. Ide o princip a dodrziavanie vyhlasky. U nas je povedane, ze musis byt schopny bezprostredne manipulovat s prutmi. A ked tvrdo spis, jednoducho nie si schopny tak ucinit. To, ze niekto zadrieme na sedacke, ok, da sa tolerovat. To, ze niekdo spi v bivaku zabaleny v spacaku, to uz nie. Netvrdim, ze hned natvrdo zobrat papiere, ale dohovor s poznamkou do povolenky, to by bolo podla mna na prvy krat riesenie. Druhy krat uz nekompromisne. Mozno by som dokazal tolerovat, ak chytaju dvaja v noci a jeden drieme, zatial co druhy dava pozor na pruty, ale to je tiez lov na nepovoleny pocet prutov. Ono je to vsetko na konkretnej momentalnej situacii, ale nesmies sa cudovat a hanit RS, ak ti tie papiere zoberie. U vas je zakaz lovu od 24:00 do 04:00 na zvazovkach, tak sa za ten cas vychrapem a potom uz lovim. takze ako vravim, ide o princip, o pravny predpis a akekolvek vyhovorky tu neplatia. Ani u policajtov neprejdes vyhovorkou, ze mas super specialne brzdy, ktore ta zastavia dostatocne aj z vacsej rychlosti. V zakone nie je povedane, ze auta s keramickymi speci brzdami mozu ist rychlejsie, takisto ani kaprari s priposluchmi nemozu pri love spat. Tot moj nazor.

reagovat
Neděle 3. ledna 2010 ve 3:45 ® regulus reakce na …
regulus

1Mara> zas to netahej do extrémů, je něco jinýho, když to zalomíš na lehátku, třeba i pod přístřeškem, za to ti nikdo papíry brát nebude, ale něco jinýho být zalezlej v bivaku ve spacáku.

luk888> koukám, že jsi pojed vtipnou kaši, nevím teda co si mám představit pod pojmem kaprař(boilísák), asi je to nějaká speciální odrůda bobkaření, ale to je naprosto nepodstatný, máš ale pravdu, že to není můj šálek čaje, já se kolem vody raděj projdu, nicméně proti gustu žádnej dišputát, každýho baví něco jinýho. Možná proto jaksi nemůžu pochopit, že ve 4 ráno vstaneš, nahodíš a jdeš dál chrnět (pokud jsem to špatně pochopil, tak mě oprav). Docela bych pochopil, kdybys vstal, nahodil a natáhl se na lehátko u prutů nebo pod přístřeškem, ale zalézt zpět do spacáku, to mě hlava nebere. Asi bych se vyspal a pak teprve nahodil.

reagovat
Neděle 3. ledna 2010 ve 3:17 ® 1Mara
1Mara

Já už usnul u prutů několikrát a prostě někdy u vody je krásně , a to že jedu na kapry více dní a budu ležet na lehátku a zdřímnusi je to to samý , sebrat papíry za takovou hovadinu si myslím je dost přísnej postih. Nikde není napsaný že nesmíš usnout , sliším záběr tak reaguji a jestli mám zavřený oči bo né je úplně fuk , jiná věc je si jít úmyslně lehnout , sundat si botky, zapnout bivak a zhasnout lucernu , to už asi nechci chytat a jdu opravdu spát , ale přez den koukat na pruty z lehátka a kvůli tomu si nechat sebrat papíry je hovadina .jen můj názor.

reagovat
Neděle 3. ledna 2010 ve 2:07 ® Jak.novi reakce na …
Jak.novi

luk888> A zde je problém. RS sbírá radši papíry rybářům, kteří se k rybám chovají pomalu k jako vlastním dětem a masaře a pytláky pomalu ignorujou, jelikož se znají z hospody.

reagovat
Neděle 3. ledna 2010 v 1:54 ® luk888 reakce na …
luk888

regulus> Super otázka :-) tímto si mě srazil na kolena… Samozdřejmě, že jezdím chytat, jako každy jiný člověk, ale když jezdím na týdenní výpravy, tak nahodím a jdu si ráno ve 4 lehnout a kdyby tu byl nějaký kaprař(boilisák) tak se zastane a pochopí to, ale zdřejmě tu nikdo takový není, proto apeluji na MRK…

reagovat
Neděle 3. ledna 2010 v 1:43 ® regulus reakce na …
regulus

luk888> tak mě napadá, jezdíš na ryby nebo se chodíš k vodě vyspat??? :-)) )

reagovat
Neděle 3. ledna 2010 v 1:41 ® luk888
luk888

Ciffi, kdy bude toto téma zveřejněno na MRKu, už se na něj velmi těším, doufám, že tam budou psát i jiní lidé než z Chytej, ale o to se nebojím:)…

reagovat
Neděle 3. ledna 2010 v 1:21 ® luk888 reakce na …
luk888

Jak.novi> Sebral za to že to v rybařáku není napsané, ehm to by byl frajer s velkým F to by byl PÁN tomu bych se klanil:) a chtěl bych být jako on :-) , ještě bych ho poprosil o podpis a fotku no a pokud by byl povolný tak i ICQ… Porybní by se měli spíše zabývat pytlákami, masařemi a vším tim bordelem kolem vody. Když jsem na rybách týden, neporušuji zádné právo, udržuji pořádek, chovám se slušně a ke všemu všechny ryby pouštím no a k tomu si zdřímnu ale vše mám pod kontrolou (nikdy nejezdím sám), tak to by byl král všech porybných, který by mi papíry vzal… No jo no někomu se papíry vzít musí a odskákají to nevinní…

reagovat
Neděle 3. ledna 2010 v 1:10 ® Jak.novi reakce na …
Jak.novi

luk888> Dělej si co chceš. Já napsal svůj názor. Až ti nějakej porybnej, kterej to nerespektuje sebere noty, mě to štvát nebude.

reagovat
Neděle 3. ledna 2010 v 1:07 ® luk888 reakce na …
luk888

Jak.novi> Tak myslím, že povolení brzdy, a hlásič mě upozorní. Hranice 10 metrů od prutu byla zrušena, aspoň co vím, takže můžu být od prutu 30m a mohu se s tímto argumentovat! A myslím že když chrápu 3m od prutu s hlásičem a povolenou brzdou, tak je to X krát lepší než zmiňovaných 30m. Jezdi za kaprama a taky by sis lehl. Jak už jsem říkal skoro všichni boilisáci toto dělají a nevidím důvod nejít spát. Někde je lov nonstop a taky budu týden v kuse vhůru? A nepiš mi na toto „noo tak stahnu pruty a pujdu si lehnout“ super argument…

reagovat
Neděle 3. ledna 2010 v 0:50 ® Jak.novi reakce na …
Jak.novi

luk888> Nejsi schopný manipulovat s prutama když chrápeš.

reagovat
Neděle 3. ledna 2010 v 0:39 ® luk888 reakce na …
luk888

Ciffik> hmm tak jsem teda jedním z nich. Přijde mi to normalní. Myslím že takto chytají skoro všichni boiliesaci a myslím, že i někteří z Vás toto udělali(Ciffi a co Vrbice??)… Škoda, že zde na Chytej není více boilisaků, jsem zvědav na toto téma na MRKU… Odebrání papírů mi přijde jako úplná blbost, nikde nic není napsáné, jsem schopný manipulovat s prutama? JSEM…

reagovat
Neděle 3. ledna 2010 v 0:27 ® Ciffik reakce na …
Ciffik

chosebaits> oprávnění zbírat noty nemám…:) spíše si dělám představu kolik rybářů takovýto lov praktizuje, teda pokud se někdo přizná…setkal jsem se totiž s lidma, kterým to příjde naprosto normální v souladu se vším a sám jsem byl nařknut, že nejsem normal…

reagovat
Sobota 2. ledna 2010 ve 23:37 ® LuboO
LuboO

u nas sa tento styl lovu praktizovat neda, lebo u nas tak beru ryby, ze nemam sancu si zdriemnut… Jedine odist od vody, inak mi lezu do skatulky s cervami, aj ked mam palice von.

reagovat
Sobota 2. ledna 2010 v 17:01 ® chosebaits reakce na …
chosebaits

Ciffik> jo chápu,dělám si srandu.Tvuj dotaz je jen tak,nebo si děláš o tom obrázek jestli zbírat noty nebo ne?

reagovat
Sobota 2. ledna 2010 v 16:57 ® Jak.novi
Jak.novi

Já takto chytat nemůžu a ani nechci. Hlavními způsoby lovu kterými chytám jsou přívlač, feeder a plavaná. U těchto způsobů lovu se spaní praktikovat nedá. Podle mého spánek na ryby nepatří. Když jsem unavenej, tak vytáhnu pruty a jdu spát. A když chci chytat, tak jsem vzhůru a chytám.

reagovat
Sobota 2. ledna 2010 v 16:45 ® Ciffik
Ciffik

chosebaits> nebudu lhát v židličce už jsem usnul ale nebyl to záměr…

bavíme se o situaci kdy jde dotyčný úmyslně a vědomě spat zatímco má nahozené pruty v pípácích ikdyby 2m od bivaku…

reagovat