Chytej.cz

Člun na rybaření necteno

25.10.2009 | Jezinka | 62.935 zobrazení | 309 odpovědí

Rady pro toho, kdo si chce koupit člun, zkušenosti rybářů různými druhy člunů a motorů.

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Neděle 14. srpna 2011 ve 22:06 ® Fryw
Fryw

Jste hodní. Ale tak dle voka, jít podle vašeho názoru do toho setu nebo solově člun a jinej motor, napřiklad co ma Leo?

reagovat
Neděle 14. srpna 2011 v 17:28 ® džigit reakce na …

Fryw> říkám,neber to tražicky.Pokud nemáš větší ambice kup to.My Ti dali jen ,coby hodní strejdové,rady do života s lodí :-))
Plaví se na tom a na zavážku postačí.Zase vyvalit velké peníze a mít další uloženku,kterou jednou za rok oprášíš,taky nebude to pravé ořechové :-)

reagovat
Neděle 14. srpna 2011 v 16:54 ® Fryw
Fryw

Je to na prd. Ale jak to pořešit? Na tohle asi nemám finance. Jezdím vyhradně do zátoky. Na cejny a 35 cm kapry. Uplně stačí. Takže zatím závěr je takovej, že bude lepší se na set vyprdnout a koupit ke člunu motor co napsal Leo? Nebo co je podle vás vyšší stupeň než ten mariner? Upravím, omlouvám se, je to po oslavě. Tady se to zvrtlo v to, že se nemá jezdit na nafukovacím člunu, když je škaredě. Mariner mi přijde v hladině do 10 000 zatím to nej. Co je podle vás lepší?

reagovat
Neděle 14. srpna 2011 v 9:48 ® džigit

Fryw> včera jsem po směně zkusil zajít na ryby,takže dnes.
Jezdím na sedmičku pár let do yachtklubu a dle zkušenosti místních i vlastní si myslím,že tohle není jednoduchá voda.Vítr tam přichází a odchází docela rychle.Jak jsem měl strach z převrhnutí,když byla loď ne boku,tak jsem pak musel pomáhat,abychom se dostali zpět k molu :-)) Ale v zátoce okolo „jachtecu“ bych se asi nebál.Vše je ovšem relativní a záleží na tom,aby si se zbytečně nepřeceňoval.Hrdinů jsou plné hřbitovy :-D
Já už vrtulník osobně zažil a Petr, i když vrtulník asi ne,má taky hodně za sebou,tak proto ta starost :-)

reagovat
Sobota 13. srpna 2011 ve 20:32 ® Fryw
Fryw

Já to pochopil. O tom případu jsem slyšel. To není tak dlouho, že? Jen takhle už těžko říct, kolik bych musel investovat abych byl „připraven na vše“. Já tam dlouho jezdil s obyčejnou hračkou, kterou jsem měl na zavážení bojky na dravce. Vždycky jsem si počkal až se vítr uklidní. Tam je právě dost dobře vidět, kdy se co žene. Pěknej rozhled. Prostě to chce rozum, a ten zatím ještě nepostrádám :-) Ještě když se vrátím k tomu testu co tady zmiňoval džigit, tak asi papírový výkon je pasé. Já budu asi vybírat něco, s čím má tady někdo praktické zkušenosti(ideálně konkrétní model).

p.s. Já se omlouvám za tu reakci, kdy jsem nedal dostatečně najevo, že to beru jako ironii, bylo mi to jasné hned, ale nějak jsem to zapomněl vtěstnat do textu. a.d. 1 dík za info co se týče výdrže baterky.

reagovat
Sobota 13. srpna 2011 v 19:15 ® Stroft
Stroft

Fryw> Jak píše Džigit, bylo to ironicky. Když jsi uprostřed 7mičky, voda jak olej a najednou přijde bouřka či fičák, tak s elekro motorem máš ke břehu hodinu jízdy. Viděl jsem týpka na pramici, zrovna v podobném případě. Za chvíli byl ve vodě a jen díky rychlému zásahu vrtulníku, přežil. Naštěstí to bylo v létě a byla teplá voda. Když se ti to stane v Listopadu, tak to máš za sebou. Dávno tomu jsem byl hrdinou a pak to přišlo a zadkem jsem štipal 6tu drát:-(( Ještě k baterkám a motorům. Mám nejslabší Min kotu 30Lb. Měl jsem půjčenou 44LB, rozdíl v rychlosti na plný výkon byl 1km/hod. Váha mé lodi ve dvou lidech, včetně výbavy je cca.400kg.Max­.rychlost 6km/hod.Baterie gelová 80Ah vydrží dva dny vláčky s pravidelným přemisťováním.

reagovat
Sobota 13. srpna 2011 v 18:51 ® džigit reakce na …

Fryw> jelikož Petra znám,myslím,že tam zapomněl dát uvozovky ale dal ironické závorky :-))

reagovat
Sobota 13. srpna 2011 v 18:45 ® Fryw reakce na …
Fryw

Stroft> To moc nechápu. Tam právě fučí fest. Jezdím tam často. A když fouká, tak na vodu nelezu. Kdyby jsi viděl, s čím jsem tam „plul“ teď poslední dvě sezony, tak to co mam v plánu koupit je oproti tomu nepotopitelný Bismarc :-) Prostě když uvidím, že jsou velky vlny atd, tak na vodu nepujdu, to je jasny.

LeoC> díky. zatím nejzajimavější info. Pokud jsi s ním spokojený, tak myslím, že mě bude stačit určitě.

reagovat
Sobota 13. srpna 2011 v 18:19 ® džigit reakce na …

Stroft> jj není nad vlastní zkušenost :-D

reagovat
Sobota 13. srpna 2011 v 18:04 ® LeoC reakce na …
LeoC

3džigit> motor v poho, pokud na něm seděli synátorové, tak cca 210 kg zátěže, včetně 50 kg baterií, vydrželi brázdit Hartu s občasnou přívlačí ze břehu cca 5 hodin na jednu baterii, kterou ne zcela vybili. Když do lodi jsem hopnul i já s kámošem a přičetlo se k tomu dalších 240 kg + plus doplňky, tak baterie vydržela nostop cca 2 3/4 hod. a to při střídavém trollingu a přemisťování v poměru 2:3. Při trollingu použit 2–3 rychl. stupeň, na přemisťování 5. Proti vlnám se na druhý stupeň skoro stálo.

Fryw>

reagovat
Sobota 13. srpna 2011 v 18:04 ® LeoC
LeoC

fryw> podívej se např. na http://cadoxfishing.com/…-marine.aspx Chtěl jsem původně koupit tu 44, ale prodavač, když slyšel, že ji budu používat především na Hartě, tak mi doporučil ten 54 lbs. Kamarád, který to má spíše na rekreaci na Žermánkách, si koupil 44 lbs a je max. spokojený. Pokud budeš vybírat baterku, tak nechoď pod 100 Ah

reagovat
Sobota 13. srpna 2011 v 18:03 ® LeoC
LeoC
reagovat
Sobota 13. srpna 2011 v 17:47 ® Stroft
Stroft

Fryw> Neblázni, pokud chceš člun na Mlýnské nádrže (kde vůbec nefouká) tak začni nakupovat v jiných „vodách“. Nebo si rychle napiš tel.číslo na záchrannou helikoptéru. Beze srandy!

reagovat
Sobota 13. srpna 2011 v 17:36 ® džigit reakce na …

Fryw> no na sedmičce jsem letos už byl.Měl jsem půjčenou obyč. plechovou pramici,proti větru docela síla :-))

reagovat
Sobota 13. srpna 2011 v 17:19 ® Fryw
Fryw

džigit> se zrcadlem počítám. Ten set stojí asi 12000 a když koupím jen člun(7000) k tomu dám motor co psal Leo tak i se zrcadlem to bude ani ne 13000 takže vlastně bych měl za stejny peníze jinej motor. To jak dopadl v testu motor stejné značky jako je v setu mi tak trošku napivídá, že ten co má Leo (o kterém nenapsal nic výrazně špatného) by byl asi lepší..

A to o tom kdo nakonec rozhodne je mi plně známo, to jsem už řešil v sumcařině :-) . Ale prostě cokoliv co se tady k tomu na co se ptám objeví, beru v potaz. Čím víc informací a podmětů, tím lepší bude rozhodnutí. Co se týče podmínek, tak nejčastější využití bude na vodách v okolí, což jsou dalešice, Vranovská přehrada a Dyje 7.

reagovat
Sobota 13. srpna 2011 ve 13:41 ® džigit reakce na …

Mary> nevím jak to je u Vás,ale spalovací jen na určitých vodních dílech,či tocích.Někde jsem tu dával mapku,jinak na lodní správě to najdeš.

reagovat
Sobota 13. srpna 2011 ve 13:20 ® Mary
Mary

džigit> Pokud je řeč o motorech, nemohou se všude používat benzíňáky. Třeba na Hracholuskách. Pokud ho někdo používá, tak přes zákaz. Kecá hospodář, kecam já. Tak babo raď. Možná to někde je již v diskuzi podáno, ale klidně mne to můžete oživit.

reagovat
Sobota 13. srpna 2011 ve 12:44 ® džigit reakce na …

Fryw> a copak litřík za zrdcadlo na upevnění motoru? Hele rozhodnutí bude vždy jen na Tobě,nemůžeš to chtít po jiných.Užívat budeš jen Ty a to vždy za podmínek,které budeš znát a mít opět jen Ty.Musíš počítat s tím,že to není kombinace na „otevřenou“ vodu,tam Tě vítr smete s čímkoli této velikosti a výkonu.A baterku na více dní?Nakonec stejně koupíš druhou,pro jistotu :-)
Pokud jde opravdu jen o občasné užití,neviděl bych to tak tražicky :-) Já pořídil taky nedoporučovaný motor a nemám až takové problémy.A na­víc,máš dva roky záruku

reagovat
Sobota 13. srpna 2011 v 9:37 ® Fryw
Fryw

Ideální by bylo, abych pádlovat nemusel vůbec a vše by táhl motor. Jen to beru tak, že člun budu brát pokud budu chtít zůstat u vody několik dní a s ohledem na baterku bych si musel motor šetřit „na horší časy“. Ten test jsem viděl a motor této značky absolutně propadl. Celkem mi je ten set sympatický, a jak se dívám, tak bych musel dokoupit už jen akumulátor. Otázka je, jestli to nebudou vyhozené peníze a nebylo by lepší si koupit jen set bez motoru (člun+pumpa+pádla) a motor s aku koupit jindy a jiný.

Kdybych vzal do úvahy motor, který zmiňuje LeoC, který stojí 4500, tak bych oproti tomu setu připlatil jen necelou 1000. Akumulátor bych musel potom přikoupit tak jako tak.

reagovat
Sobota 13. srpna 2011 v 9:13 ® džigit reakce na …

Fryw> pokud to opravdu bude,jak říkáš,což se „špatně“ věří mělo byto stačit :-) Znám lidi,co jezdí na větších šunkách.Pokud se týká motoru,tak Ti v tomhle případě těžko někdo poradí,tenhle typ je novinka.Navíc jeho předchůdce v D testu moc kladných bodů nezískal.Ale znovu opakuji,pokud je pravda co píšeš,mělo by to stačit

reagovat
Sobota 13. srpna 2011 v 9:06 ® džigit reakce na …

LeoC> a zase nic o motoru :-D Tak na dvě baterky brázdíš tu Hartu?!? :-)) To už Ti do té kocábky,krom Tvé maličkosti moc nevleze… :-D A ryby,jak to jde.Nějak dlouho jsi to nebyl.

reagovat
Sobota 13. srpna 2011 v 8:57 ® Fryw
Fryw

Nabíječku mám. S člunem mám jasno a koukám, že pujde pořídit kolem 7000. Možná podle toho jak se bude vyvíjet obsah mého konta popřemýšlím o něčem lepším, jen jsem zatím na nic lepšího než na mariner v poměru cena/ výkon nenarazil. Zrcadlo za necelou tisícovku je jasná investice. Ve hře je tedy už jen elektromotor + aku. Zkuste mi prosím doporučit tedy motor a aku. Co říkáte na ten motor v setu? Byl by použitelný? Představoval bych si to asi tak, že většinu času bych trávil pádlováním. Motor bych použil jen při větru, proudu a nebo na kratší projíždky, kdy by se mi nechtělo pádlovat. Prostě hlavní pohon bych byl já, a motor jen doplněk.

reagovat
Sobota 13. srpna 2011 v 0:47 ® LeoC reakce na …
LeoC

Fryw> Kde máš baterky a nabíječku? Můj rozpočet byl: člun Z-Ray 400 11,5 tis., motor Watersnake 54 lbs 4,5 tis, 2 x Banner Energy Bull 100 Ah po 4 tis. a nabíječka za 2 tis. Dohromady tedy 26 tis. Kč. Tvých 10 tis. se mi zdá naprosto nereálných. A to podotýkám, že nemám nějaké TOP vybavení.

reagovat
Pátek 12. srpna 2011 v 11:26 ® Fryw
Fryw

Já neplánuju asi hned kupovat motor. Člun bych rád hned, ale motor může být investice v budoucnu(klidně příští sezonu). Co se týče člunu, mám nejspíš jasno, že to bude ten mariner. Je jasny, že k elektromotoru bude potřeba aku :-) Nabíječky mám doma různy, to bych asi nemusel koupit. Takže asi otázka, co tam dát za elektromotor.

Koukal jsem , že se dá pořídit komplet set třeba zde http://rybar.braunstar.cz/…-turbo-lx-40

jenže je otázka, jestli ten motor vůbec za něco stojí.

reagovat
Čtvrtek 11. srpna 2011 v 18:11 ® džigit

Fryw> člun počítej 7–8,motor 4 a více,zrdcadlo ±850,baterka 3 a více,nabíječka ±2

reagovat
Čtvrtek 11. srpna 2011 v 16:18 ® kerob reakce na …
kerob

Fryw> bez baterky to nepojede a pokud se mas do rozpoctu vejit i s baterkou (mozna i nabijeckou), tak ti na clun zbyva radove max 4000 Kc.

reagovat
Čtvrtek 11. srpna 2011 v 8:47 ® Fryw
Fryw

Zdravím. Uvažuji o koupi nafukovacího člunu. Člun by sloužil pro zavážení bojky, lov na splávky, případně zkusit přívlač (ale to mi ke gumáku prostě nesedí), dále třeba jen rekreační projížďky. Na projížďky třeba 3 lidé, na rybaření maximálně 2. Časem bych ho chtěl určitě vybavit elektromotorem. Celkem sympatický mi přijde intex mariner. Hlavně kvůli ceně, kdy jde sehnat do 7 tisíc. Má vyjimatelnou pevnou podlážku, což by mohlo usnadnit rybaření z takového člunu. Na pohled mi přijde celkem slušný, nic méně, plavit se na něm jsem ještě neměl možnost.

Plánovaný rozpočet za člun + motor je ± 10 000 (čím méně, tím samozřejmě lépe)

Chtěl bych poprosit o návrhy. Jaký motor k tomuto člunu, nebo ještě lépe, co nejlepšího ve zmiňované částce pořídit. Děkuji

reagovat
Čtvrtek 28. července 2011 v 8:43 ® džigit reakce na …

LeoC> jj,dík.Ty mákáš,jsi v kanclu?

reagovat
Čtvrtek 28. července 2011 v 7:46 ® LeoC
LeoC

džigit> jo, AirMat nebo Air Deck ono je to asi jedno, je to nafukovací podlaha ze silnějšího plastu s rádoby protiskluzovou úpravou. Když se to pořádně nafoukne tak je to tvrdé jako beton, ale na doporučený max. tlak se mi to zdá měkké. Navíc po 4 vyjížďkách to lehce uniká okolo ventilu, takže jsem z toho volajaký rozpačitý. Výhody = lehké, naprosto bezproblémové nasazení, příjemný povch (pro holou nohu) Nevýhody = doporučený max tlak nestačí na max. tvrdost

reagovat
Pátek 22. července 2011 v 10:28 ® džigit

LeoC> jsem se opomněl optat,jakou že to máš nakonec podlahu.Mluvil jsi něco o AirDeck…

reagovat