Chytej.cz

Člun na rybaření necteno

25.10.2009 | Jezinka | 62.935 zobrazení | 309 odpovědí

Rady pro toho, kdo si chce koupit člun, zkušenosti rybářů různými druhy člunů a motorů.

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Sobota 24. září 2011 ve 14:55 ® LeoC reakce na …
LeoC

džigit> Už se těším, až spolu vyjedem. Jaký máš pro svého miláčka nachystaný motor?

reagovat
Sobota 24. září 2011 ve 14:39 ® ladamaj reakce na …
ladamaj

džigit>ahoj vlastním podobný od Hondy T30, d-3m,š-1,54m,v-45cm do 2m vln,motor max.11hp.Jinak se jedná o mořák supr věc už mám kolikátej člun ale tohle bych neměnil stačí na to motor 2,5kw pokud nechceš závodit.Jezdí stím především můj synátor vasekmaj ale občas mě ho pujčí.:-))

reagovat
Pátek 23. září 2011 ve 22:03 ® džigit reakce na …

LeoC> jsem docela překvape.Dá se to,uvidíme na vodě.Jo a nefunguje na to vysavač :-(( Ale ta pumpa to snad dá,ale už přemýšlím o kvalitnější „foukadle“
Jinak jsem Tvůj dlužník :-)

reagovat
Pátek 23. září 2011 ve 20:17 ® LeoC reakce na …
LeoC

džigit> co říkáš na podlahu?

reagovat
Pátek 23. září 2011 v 18:58 ® džigit

tak oprava,vesla jsou tam.Malej fígl ze strany člunu :-)) Kdo potřebuje občas vyjet a nepotřebuje přes 10 koníků,bude spokojen.Jo a nebude mu vadit,že ta bílá se docela špiní.Nebrat v menší velikosti,tohle je akorát

reagovat
Pátek 23. září 2011 v 17:02 ® džigit

tož do Pasohlávek to nestihli,ale už je doma.
První dojmy-malá pumpa,nestačí s tlakem ani objemem.Vesla solidní,avšak nevlezou do úchytů,snad za použití hrubé síly.Rychlé složení,materiál odpovídá pořizovací ceně.Má tendenci k mačkání-není to klasika jako Gumotex

reagovat
foto/forum/2011/th-img18445.jpg
Pátek 26. srpna 2011 v 15:36 ® džigit reakce na …

Fryw> ale makej Čendo,máš sedumnáct minut :-D http://www.ebay.de/…81638/i.html

reagovat
Pátek 26. srpna 2011 ve 14:18 ® Fryw
Fryw

Snad se do té doby nesplaším a nekoupím ho :-D Případně kdyby ano, neměl bys nějaký návrh kde ho pořídit za dobré peníze s dopravou?

reagovat
Pátek 26. srpna 2011 ve 13:59 ® Fryw
Fryw

Dobře, moc rád se podívám :-) Dáme si kdyžtak vědět.

reagovat
Pátek 26. srpna 2011 ve 13:55 ® džigit reakce na …

Fryw> v září po srazu budu asi v Pasohlávkách,tak můžeme pokecat.Já si teď Zetko koupil a do té doby by mělo dojít/taky finanční kompromis :-) /

reagovat
Pátek 26. srpna 2011 ve 13:50 ® Fryw
Fryw

Díky. Velice poučný článek. Včera jsem hodil řeč s jedním rybářem, který by se měl vyznat. Mnou navrhované čluny mi ceklem rozmlouval s tím, že se jedná o opravdu velký kompromis a doporučil mi, abych si připlatil a koupil minimálně Z ray 400, že se jedná o člun jiné kategorie za slušné peníze. Díval jsem se že jde sehnat u nás kolem 14 000. Člun vypadá velice solidně. I cena je pro mě přijatelná. Tím by ale ovšem pro letošek padal nákup elektromotoru. Zajímalo by mě, jestli se dá s takovým člunem chvíli „přežívat“ jen na veslech.

reagovat
Pátek 26. srpna 2011 v 9:47 ® džigit reakce na …

Fryw> http://nafukovaci-cluny.cmpboats.cz/…vybrat-clun/
Zkus trochu samostudia :-)

reagovat
Čtvrtek 25. srpna 2011 v 15:35 ® Fryw
Fryw

Kolik tak vůbec vydrží let takový nafukovací člun, při dobrém zacházení? Tu hračku co mám, mám asi už 10 let, byla na moři a na různých našich vodách. Jen tak na čvachátní. Ale tady u těch člunů bude asi hlavní ničitel tlak na který se pumpují a tím hlavní věc bude kvalita spojů a ventilů?!

reagovat
Čtvrtek 25. srpna 2011 v 9:10 ® džigit

trocha info o člunech http://www.unmz.cz/…/27/2700.pdf Fryv>tohle jsou čluny,prodávané po různými značkami.Mrkni se k Niklům na Komando a porovněj s ostatními.Docela „drobné“ rozdíly v udávaných nosnostech,viď?
Jo a u modelů s uzavřenou zádí počítes s dokoupením zrdcadla pro motor ± 1000 kováčků.

reagovat
Čtvrtek 25. srpna 2011 ve 2:16 ® Fryw
Fryw

V podobné cenové relaci jako kolibri jsem našel ještě čluny storm a skipper. K nim bych položil stejnou otázku jako ke kolibri.

http://www.skipperboat.cz/…n-s-280.html

storm http://www.skipperboat.cz/…ada-st-.html

reagovat
Čtvrtek 25. srpna 2011 v 1:49 ® Fryw
Fryw

Zdravím. Po delší době opět zavítám do tohoto tématu a položím otázku. Při procházení internetem jsem narazil na čluny značky kolibri. Máte někdo osobní zkušenosti s touto značkou? Vlastníte člun tohoto výrobce? Pokud ano, zkuste zhodnotit kvalitu. Případně poměřit s člunem, který jsem zde neustále zmiňoval, tedy marinerem. Vyplatí se připlatit například za kolibri KM KM 260 viz. zde http://www.nafukovaci-cluny-kolibri.cz/…libri-KM-260 nebo se jedná o čluny ve stejné kategorii. Děkuji

reagovat
Úterý 16. srpna 2011 v 17:39 ® LeoC reakce na …
LeoC

džigit> Dobrá volba! Kdybych to býval věděl, tak jsem si připlatil a pořídil tu 500

reagovat
Úterý 16. srpna 2011 ve 14:27 ® Stroft
Stroft

Fryw> Je vidět, že k tomu přistupuješ odpovědně. Pokud nemáš kde parkovat s pevnou lodí a jsi přesvědčen, že bez vlastního plavidla nemůžeš žít, kup si gumak ale né typu Mariner a spol. Zajdi na ebay nebo Alibaba.com, kde za podobné peníze koupíš člun o řadu až dvě výš(Viz-LeoC). Já jsem Dva roky jezdil s kamarádem na Slovensko kde jsme si člun a spal.motor půjčovali(cca.300,–kč/den)-nelituji. Něco pojezdíš a pokud tě to chytne a staneš se pacientem jako já, budeš přemýšlet o tunnigu. Ono jezdit vláčet v zimě(nejlepší čas) je na gumáku dost nereálné, už samotné složení lodě při teplotě kolem 0°C je bravurní výkon. Přeji šťastnou ruku při výběru.

reagovat
Úterý 16. srpna 2011 ve 13:41 ® Fryw reakce na …
Fryw

LeoC> myslím, že to tak bude.

Já nemůžu pořídit nic jinyho než něco co složím do kufru auta. Tzn nafukovačku. Zatím jsem taky ještě pořát nenarazil na člun, který by byl v podobné cenové relaci (nebo o přijatelný peníz vyšší) lepší než ten mariner.

Motor bych vzal ten co jsi už zmiňoval, jelikož má příjemnou cenu a píšeš že se s tím dá pracovat.

Koupi bych viděl výhledově do 3 týdnů, teda pokud se nestane něco, co by mě od toho úplně odradilo. Do té doby budu prolízat net, obchody a otravovat vás tady.

reagovat
Úterý 16. srpna 2011 ve 13:23 ® džigit reakce na …

LeoC> už jsem tu cenu objevil :-)

reagovat
Úterý 16. srpna 2011 ve 13:13 ® džigit reakce na …

LeoC> ahoj námořníku,kolik si dal za ten svůj? Já pokukuji po Z-RAY II 500 aluminium (360×170×44)

reagovat
Úterý 16. srpna 2011 ve 13:08 ® LeoC
LeoC

Fryw> Před rokem jsem vedl úplně stejnou debatu jako Ty, neb jsem stál před naprosto stejným problémem, jako dneska stojíš Ty. Co se týče bezpečnosti dám 100%ně za pravdu Péťovi (Stroft), ale vycházel jsem z toho, co napsal Džigit. Věděl jsem, že to budu používat převážně v létě a více méně i pro rodinu, že na žádné extrémní vody nepojedu (i když Harta je Harta) a že má představa o nákladech je mezi 15–20 tis. Kč. U mě nakonec zvítězil kompromis mezi užitnými vlastnostmi a pořizovacími náklady. Neuvažoval jsem o koupi přívěsu za auto, protože celá investice by byla 2× větší a navíc nemám kde to uskladnit. Takže jsem volil gumák, ale lepší než jsem původně měl (FishHunter HF 360 – prodal jsem ho), na radu jsem přikoupil i silnější motor než jsme původně zamýšlel a výsledek je ten, že jsem v rámci toho, co jsem od toho očekával max. spokojený. Člun se vleze do auta, na krátké vzdálenosti ho vozím i na střeše, ve dvou lidech ho dotáhnu v podstatě kdekoliv k vodě. Samozřejmě není to luxus Stroftova plavidla, ale pro mne to zatím bohatě stačí.

P.S. Osobně si myslím, že skončíš tak jak já.....

reagovat
Úterý 16. srpna 2011 ve 12:40 ® Fryw reakce na …
Fryw

To je dobrá zpráva. Ale mám moc dlouhy vedení :-D

reagovat
Úterý 16. srpna 2011 ve 12:20 ® džigit reakce na …

Fryw> vidíš,už se hýbem nějakým směrem :-))

reagovat
Úterý 16. srpna 2011 ve 12:18 ® Fryw
Fryw

To je právě to, že tajně doufám, že bych se bez přívěsu obešel. Tzn přeprava vyfouknutého člunu nutná. Skladování doma by nebyl problém. Když už bych ho bral, tak na známá místa většinou, kde vím že není problém s tím k vodě se autem dostat a člun tam nafouknout. A trávil bych na stejném místě víc dní, takže by nebylo nutné přepravovat člun. Jen přivézt, vybalit, nafouknout, používat, sbalit, a odjezd. Po pevné loďce nepokukuju, právě kvuli dopravě.

reagovat
Úterý 16. srpna 2011 v 9:46 ® džigit

Fryw> když už si u „naložil“ Taky je třeba zvážit přepravu lodi do místa.Potřeba přívěsu(25000+) a ne všude vjedeš až k vodě!
Tady mám trochu odlišný názor od Petra.Raději solidní gumák-v rámci toho „Tvého“ užívání. A nakonec,mít doma prostor pro uložení oněch 50+ tisíc stojí taky za úvahu!!!

reagovat
Úterý 16. srpna 2011 v 8:28 ® Fryw
Fryw

Tak to je dost silnej argument, a jsem ještě víc na vážkách. Má to jen několik ale. (Ach jo, ono to zase bude vypadat jako že jsem uplně přesvědčenej o opaku). Po tom, co jsem tak zběžně prohlídl net, za kolik se pujčují lodě tak vidím, že bych za pujčování byl velice brzo na ceně své lodi. Místo, kde jsem si začal uvědomovat, že by byla loď potřeba byla Vranovská přehrada(díky chatařům „všechno kolem je moje“ hlavně. Cekově mi to přijde dost nepraktické, loď si pujčovat. Nejradši bych naložil a neřešil kde co seženu. Každopádně, asi jsem celkem „vychladl“.

reagovat
Pondělí 15. srpna 2011 v 18:01 ® Stroft reakce na …
Stroft

Fryw> Bezpečí, to je relativní pojem:-) Loď, nejlépe hliníková či nerez, s délkou od 3,5metrů, s výškou bortu 50cm a výš. Na loď spalovací motor nad 5hp-vím, že nesmíš ale pro případ nouze, použiješ. Tak a máš to. Zajdi si do pujčovny a za pár drobných si na Mušově loď vypujčíš. Ušetříš spoustu peněz a starostí.

reagovat
Pondělí 15. srpna 2011 v 16:54 ® Fryw reakce na …
Fryw

Stroft>vůbec. To jen tak vypadá. Uvnitř vedu velký vnitřní boj a uvažuju. Ještě nic rozhodně kupovat nejdu. Co bys třeba konkrétně navrhoval, aby plavba byla i na Dyji 7 bezpečná? Myslíš, že bych měl vzdát i ten mariner a radši víc šetřit nebo jak to vidíš?

reagovat
Pondělí 15. srpna 2011 ve 14:20 ® Stroft
Stroft

Fryw> Co chceš radit když si přesvědčeny, asi to byla zbytečná práce.:-((

reagovat