Chytej.cz

Degustační menu 2009 necteno

15.10.2009 | Robur | 9.750 zobrazení | 86 odpovědí

zdarec, minulý rok jsem zde řešil kulinářksý zážitek a letos to opakujem, páč si nemá cenu k výročí kupovat navzájem kravatu a kytku, ale je lepší na něco rok vzpomínat. Zajímalo by mne co by nějací znalí kuchaři doporučili či naopak zavrhli, minule se jejcih rady osvědčily. Ještě mně možná nabídne něco jiná restaurace, zatím mám tohle. viz. níže

Amouse Bouche

Uzená kachní prsa s tartarem z červené řepy, křenu a zázvoru s pomerančovou redukcí

Ravioly Noir plněné krevetami a koprovým Crčme Fraiche s velute z uzeného lososa

Sorbet Bloody Mary

Steak z mečouna pečený v máslové pěně s tomatovo račím rizotem, cibulovým ragů, dušeným na červeném víně a glazovanou lunetkou

Ganache z bílé a tmavé čokolády s dýňovou omáčkou a liči marinovaným v bílém rumu

MENU III

Amouse Bouche

Terinka z mořské štiky a lososa v mořské řase na dortíku z cukety, jablek a Créme Fraiche

Tuňák Tataki s hráškovým pureé, glazovanou ředkvičkou a kumqaty

Lasagne Bolognese s grilovaným lilkem, bazalkou a gratinované parmazánem Grana Padano

Marinovaný steak z daňka v borůvkách s krustou z jedlých kaštanů a smaženou rýžovou kroketou

Kávová Panna Cotta s vanilkovo-curry zmrzlinou a karamelovým banánem

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Sobota 21. listopadu 2009 v 10:29 ® Robur
Robur

no a fotky už mám nachystané, ale odcházím na rod. výlet, takže pokračování večer

reagovat
Sobota 21. listopadu 2009 v 10:28 ® Robur
Robur

takže v 18:30 jsem byli na místě, ujal se nás šatnář a následně číšník dovedl až k našemu stolu, kde bylo prostřeno a nachystán jídelníček

reagovat
foto/forum/2009/th-img11002.jpg
Pátek 20. listopadu 2009 ve 23:09 ® Robur
Robur

tak se to vydařilo, zítra možná udělám referát

reagovat
Pátek 20. listopadu 2009 v 19:09 ® petrcech
petrcech

Robur> Přeju Ti dobrou chuť!

reagovat
Pátek 20. listopadu 2009 v 15:41 ® hraji reakce na …
hraji

Tak ti přeji, aby ten salát byl co nejčerstvější, abys netrpěl. A hladový host je špatný host, klidně si ještě něco malého odpoledne dej.

reagovat
Pátek 20. listopadu 2009 v 15:25 ® Robur
Robur

já to taky neumí přečíst a u těhcto věcí mne to láká. Vím, že vaří dobře a kvalitně. Když si dám presa paní nadlesní, tak taky teoreticky nevím co to je, ale dopadnout to může všelijak. Nicméně jsem byl teď u zubaře a na rozjezení jsem zblajzl 20dkg rybího salátu, do večera daleko:-)

reagovat
Pátek 20. listopadu 2009 ve 13:59 ® njesek

hraji:my si asi dáme někde dobrej guláš s vosmi a uděláme třeba líp:-)

reagovat
Pátek 20. listopadu 2009 ve 13:49 ® hraji reakce na …
hraji

Robur> tedy po pravdě, neumím některé názvy jídel ani správně přečíst, natož abych si dokázal představit, co to vlastně znamená. Prostě nejsem asi ten správný gurmán. Ale do restaurace se chodím najíst a k tomu má rád jídla, která znám. Takže ti neporadím s výběrem, ale popřeji ti dobrou chuť.

reagovat
Pátek 20. listopadu 2009 ve 13:37 ® Tommy reakce na …
Tommy

Ukaž,že si chlap a ten foťák si prosaď jinak seš mrtvej Homolka,pardon Robur :-D

reagovat
Pátek 20. listopadu 2009 v 0:35 ® cercer reakce na …
cercer

Robur> nebuď labuť..buď jak 007…fotit umíš i mobilem,ne??

reagovat
Čtvrtek 19. listopadu 2009 ve 22:58 ® Robur
Robur

tož v pátek je ten den a mám zakázaný si vzít foťák

reagovat
Středa 4. listopadu 2009 v 19:25 ® Tommy reakce na …
Tommy

Mary> To taky :-))

reagovat
Středa 4. listopadu 2009 ve 14:38 ® Mary reakce na …
Mary

Tommy> jo, těch sukní

reagovat
Úterý 3. listopadu 2009 ve 14:20 ® Tommy reakce na …
Tommy

Ne,ale selka toho má na sobě víc:-D ¨:-D

reagovat
Úterý 3. listopadu 2009 ve 14:08 ® Mary reakce na …
Mary

Tommy> už jsi čuchal sedláka bez zápachu?

reagovat
Úterý 3. listopadu 2009 ve 13:56 ® Tommy reakce na …
Tommy

Robur> A to eště musíš hlásit,že tam něco smrdí jako když se odkope selka :-D

reagovat
Úterý 3. listopadu 2009 ve 13:21 ® Robur
Robur

ty woe, jsem byl v Globusu, zabzdil a utíkal na druhou stranu regálu, aby to nebylo na mě

reagovat
Úterý 3. listopadu 2009 ve 13:06 ® Tommy reakce na …
Tommy

Robur> Tak to si po tom segedínku ještě dneska pěkně prďánkuješ co? :-D

reagovat
Úterý 3. listopadu 2009 v 11:42 @ suchogryz

A už jste ochutnali ruskej SuchoGryz? To jsou sušené ryby. Je to fakt dobrý jak k pivu tak k vínu. Stačí zadat ve vyhledávači SuchoGryz a určitě to někde seženete.

reagovat
Úterý 3. listopadu 2009 v 9:52 ® Mr.Hyde reakce na …
Mr.Hyde

Na západ mě nenachytáš, to bylo tenkrát…, ale něco z toho bych spolknul, asi tu kachničku.

reagovat
Úterý 3. listopadu 2009 v 9:31 ® Robur
Robur

jinak v sobotujsem měl též zelíčko, segedínek, doporučuji zkusit nahradit bůček uzeným kuřetem, je to delikátní, jednodušší a bez cholesterolu, akorát jsem už 4 dne pil jablečný moštíček a pak jsem taky mohl celý den, jak jsem rychle snědl, tak jsem rychle vydal:-D

reagovat
Úterý 3. listopadu 2009 v 9:29 ® Robur
Robur

něco jako tatarák http://jaknato.centrum.cz/…ar-z-lososa/

ale bacha, ještě je něco podobného jako pochoutka pro psy, ale tartar vykecám jen proto, že už vím z minula, co to je, ostatní odmítám gůglit, bo chci mít radost z překvapení

reagovat
Úterý 3. listopadu 2009 v 9:23 ® Mary reakce na …
Mary

Mr.Hyde> Chuť na co??? Jinak na západě

reagovat
Úterý 3. listopadu 2009 v 9:19 ® Mr.Hyde
Mr.Hyde

Gde se můžu stavit, dostal jsem docela chuť???

reagovat
Úterý 3. listopadu 2009 v 9:11 ® Mary
Mary

Zdravím, co je to ten ,,tartar,,? Na mě se muší po česku. Jinak souhlasím s Tommem kachnička zelíčko , mohu každý týden,

reagovat
Pondělí 2. listopadu 2009 ve 23:52 ® Tommy reakce na …
Tommy

Krásné,krásné,ale jednička vypadá úchvatně:-)

reagovat
Pondělí 2. listopadu 2009 ve 22:15 ® Robur
Robur

na dotaz některých žadatelů, že Tomy, zveřejňuji po úpravě finální verzi, se docela těším a hldeám důlčík na díru na opasek menu č. I

Amouse Bouche

Uzená kachní prsa s tartarem z červené řepy, křenu a zázvoru s pomerančovou redukcí

Ravioly Noir plněné krevetami a koprovým Crčme Fraiche s velute z uzeného lososa

Sorbet Bloody Mary

Steak z mečouna pečený v máslové pěně s tomatovo račím rizotem, cibulovým ragů, dušeným na červeném víně a glazovanou lunetkou

Ganache z bílé a tmavé čokolády s dýňovou omáčkou a liči marinovaným v bílém rumu

MENU III

Amouse Bouche

Terinka z mořské štiky a lososa v mořské řase na dortíku z cukety, jablek a Créme Fraiche

Tuňák Tataki s hráškovým pureé, glazovanou ředkvičkou a kumqaty

Lasagne Bolognese s grilovaným lilkem, bazalkou a gratinované
parmazánem Grana Padano

Marinovaný steak z daňka v borůvkách s krustou z jedlých kaštanů a smaženou rýžovou kroketou

Kávová Panna Cotta s vanilkovo-curry zmrzlinou a karamelovým banánem

reagovat
Pátek 16. října 2009 v 19:10 ® Tommy
Tommy

Tak víš co? se zelím :-D :-D

reagovat
Pátek 16. října 2009 ve 14:14 ® Robur
Robur

http://www.brabander.cz/…ww/index.php něco najdeš tady

reagovat
Pátek 16. října 2009 ve 13:37 ® 1Mara
1Mara

Robur> Hod sem aspon nějaký foto toho jídla ať mi může z huby týct půlmetrová slina :-)

reagovat