Chytej.cz

MS světa v přívlači 2009 necteno

18.9.2009 | HaD | 10.339 zobrazení | 128 odpovědí

Za pár hodin odjíždíme na MS světa v přívlači. Já budu v roli dokumentaristy :-) Pevně věřím, že se klukům podaří navázat na ohromný úspěch z loňska a zase uspějí. Ospreyovi budu zasílat průběžné informace, aby je sem dával. Pokud chcete klukům něco vzkázat, posílejte vzkazy formou SMS na můj mobil +420 608 323 4­72. Fórum slouží i jako diskuze o MS. Tréning začne příští středu a pak vše vypukne. Jedeme s předstihem, aby se vše co nejlépe připravilo a zmapoval se terén.

DRŽTE PALCE!!!

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Úterý 29. září 2009 ve 23:04 ® dam reakce na …
dam

HaD> já je jen chytal, fotili jiní

reagovat
Úterý 29. září 2009 ve 23:04 ® dam reakce na …
dam

sus1> každý závodním má svého rozhodčího, jejich úroveň byla na diskuzi, ale já si nestěžoval…ukazoval jsem mu osobně každou nástrahu po ulovení ryby

reagovat
Úterý 29. září 2009 ve 23:01 ® sus1 reakce na …

HaD> Ryby prej chytali jen do 4 místa??!:-)

reagovat
Úterý 29. září 2009 ve 23:00 ® sus1 reakce na …

dam> Kdo to tam kontroloval a hlídal,jestli seš ve vlastním sektoru??Musels sám a nebo jejich rozhodčí?Byl za to nějakej trestnák?

reagovat
Úterý 29. září 2009 ve 22:59 ® HaD reakce na …
HaD

dam> nemáš vyfocenou nějakou rybu? já zjistil, že je mám jen natočené

reagovat
Úterý 29. září 2009 ve 22:58 ® HaD reakce na …
HaD

dam> co na to říct… byli.

reagovat
Úterý 29. září 2009 ve 22:58 ® dam reakce na …
dam

z vrchu to nevypadalo tak zle, ale po prvním nahození nastala realita…ovšem to mě docela baví, je potřeba si zkusit spoustu věcí…to je jako když pustěj vodu na Vltavě, pokud chceš něco chytit, tak přece neutečeš jen tak od vody

reagovat
Úterý 29. září 2009 ve 22:53 ® Prutos reakce na …
Prutos

dam> jeje..slušný hrčáky

reagovat
Úterý 29. září 2009 ve 22:47 ® dam reakce na …
dam

HaD> Dejve, ať to bylo, jak to bylo, byli lepší…

reagovat
Úterý 29. září 2009 ve 22:42 ® dam
dam

já tentokrát moc nefotil, tohle je jeden z úseků, možná fotka trochu zkresluje, ve skutečnosti to ze břehu opravdu hnalo…

reagovat
foto/forum/2009/th-img10451.jpgfoto/forum/2009/th-img10452.jpg
Úterý 29. září 2009 ve 22:34 ® HaD reakce na …
HaD

BigMike> já vím, že se v tom dam nechce vrtat, ale například jsou zakázané protihroty a naši používají háčky bez protihrotů originál, tzn. bez jakékoliv památky po protihrotu. Myslím si, že leckdo z těch lepších jen „zamačkával“, což znamená, že tam jistý zbytek protihrotu je a ryby padají méně. A že hraje roli každá ryba, o tom není potřeba mluvit.

reagovat
Úterý 29. září 2009 ve 22:08 ® sus1 reakce na …

dam> Ale jo? já tomu naprosto rozumim.:-)

reagovat
Úterý 29. září 2009 ve 22:01 ® dam reakce na …
dam

BigMike> Myslím si, že vše bylo o.k., neřešil bych jiné… byli lepší i horší než my

reagovat
Úterý 29. září 2009 ve 22:00 ® dam reakce na …
dam

sus1> S tou poctivostí je to všude stejné. Pokud chceš být v něčem pocivý, tak prostě budeš. Je jedno jestli v přípravě na závody nebo v zalévání zahrádky. Vše jednou přinese výsledek. Buď vyhraješ, nebo budeš bez úrody, nebo ti ji sežerou slimáci…haha

reagovat
Úterý 29. září 2009 ve 21:55 ® sus1

Zřejmě se asi ptáte HaDa,že??.:-)

reagovat
Úterý 29. září 2009 ve 21:51 ® BigMike reakce na …

V čem jsme byli poctiví a ti ostatní nepoctiví? Nějak mi to uniklo.

reagovat
Úterý 29. září 2009 ve 21:45 ® sus1 reakce na …

Libor> On to tady někdo psal??nebo co myslíš??

reagovat
Úterý 29. září 2009 ve 21:35 ® Libor
Libor

Nic jsem tu o nepoctivosti strašnýho nečetl.

reagovat
Úterý 29. září 2009 ve 21:34 ® sus1 reakce na …

HaD> Takže si rčení,, s poctivostí nejdál dojdeš" ihned ze seznamu vyškrtni.:-)

reagovat
Úterý 29. září 2009 ve 21:17 ® HaD reakce na …
HaD

dam> Já za sebe si myslím, že jste odvedli dobrý kus práce a to ponaučení, které bylo poměrně drahé, nám dá výsledky do budoucna. Myslím si, že je dobré, že jsme se zase naučili něco nového, byť nám to moc nesedí.

Co chci vyzdvihnout, to je práce celého týmu. Závodění se nějaký ten pátek věnuji, ale tak obrovské úsilí, dlouhé stovky hodin u vody, stovky hodin v dílničkách při přípravě a výrobě nástrah, neskutečné investice do vybavení – to vše mě až šokuje. Nevím, kolik je v téhle zemi lidí, kteří by tohle dokázali. Dokázali pro tým. Klobouk dolů a hlavu vzhůru. Příště si to naše „Češiiii“ zakřičíte i při vyhlášení na bedně!

reagovat
Úterý 29. září 2009 ve 21:09 ® Robur
Robur

njn, neměli jste Kubu:-D

reagovat
Úterý 29. září 2009 ve 20:49 ® dam
dam

Ahoj všichni, předem děkuji všem Chytejákům za podporu, byla znát i na takovou dálku. Jak již HaD napsal, nebylo to jednoduché mistrovství. Myslím si, že jsme si to ale tolik nepřipouštěli, neboť naše příprava byla velmi poctivá a důkladná. Ovšem i tak nás něco překvapilo. Byla to naše česká poctivost a tvrdohlavost. Nikdy se nevymlouvám na aspekty kolem a dělat to nebudu ani teď. Pokusím se tedy v krátkosti popsat závody. Jeli jsme několik dní předem, protože se pořádalo před námi MS v lovu pstruhů na živou nástrahu. Bohužel, tento způsob lovu je v jižní Evropě velmi oblíbený, pro mě trochu nepochopitelný, ale prostě existuje. Chtěli jsme hlavně vidět sektory. Očekávali jsme podobné i pro nás. Lov probíhá na boloňky a nástrahou jsou různí červi a jiné potvory. Po prohlédnutí tratí jsem pozjišťovali i jiné info a vyrazili na Ebro, které je celkém blízko a hlavně levnější pro naše peněženky. Tam probíhala hlavně příprava nástrah a vylaďování úloh jednotlivců v týmu. Ve středu jsme již byli oficiálně zase v Andoře. Zakoupili jsme povolenky a vyrazili vyzkoušet vodu. Ta bohuže byla po silných děští velmi prudká a zkalená. Ale i tak se pár ryb ulovilo a zase se připravovalo. Čekal nás oviciální trénink a první konfrontace s jinými státy v sektorech. Voda byla velmi rychlá a sektory neměly ani zmiňovaných 12m, ale kolem 10m. Takže na spoustě místech nahozená nástraha nestačila nastartovat a už byla v sousedním sektoru. Na poradě se domluvlo, že pokud bude ryba zaseknuta ve vlastním sektoru, tak se může zdolávat i do poloviny sousedního sektoru. Což už bylo reálné. Ryby byly nejčastěji ve velikosti 25–35cm, občas menší a nebo i kobylky přes 40cm. Přestože jsme si mysleli, že nám bude fungovat taktika, tak tomu tak nebylo. Nefungovalo to žádnému státu, který preferuje rotačky, woblery a klasické gumky. Tato taktika fungovala pouze pár minut. Ryby se v silném proudu vyskytovaly hlavně u dna schované za různě velkými kameny. Bylo velmi těžké k nim naše nástrahy dostat. Hlavně princip jsme pochopili velmi pozdě. Všichni úspěšní lovili podobně jako červíčkáři a šourali své gumové larvy za kamínky a ryby ulovili. My jsme se tomu zbytečně dlouho bránili. Nedalo se nic dělat a předjeli nás i absolutní nováčci. Věděli jsme, že se na druhý závod připravíme jinak. Ovšem silná průtrž nám přiděla další práci a chystaly jsme i silné pruty, vlasce a těžké nástrahy do ranních hodin. Naštěstí voda opadla. Změna taktiky fungovala okamžitě, ale pouze tam, kde se násrahy daly udržet. To šlo jen na některých místech a los nebyl ke všem nakloněn, takže se na taková místa dalo dostat jen těžko. Ale i tak jsme zabojovali a vytáhli to na 5.místo. Osobně se tím trochu trápím, ale i tak to beru jako úspěch. Několik let se ostatní učili od nás, Rusů, Poláků a Slováků a nyní jsme se museli učit my. Ale tak to prostě chodí a je dobré se takto ponaučit. Věřím, že to reprezentaci pomůže v příštím roce v Chorvatsku. Vyhrávat asi nelze pořád. Je dobré se smířit s porážkou, popřát těm lepším a vzít si z toho další zkušenost. Pro mě je hlavní, že tým, který se už delší dobu buduje, fungoval jako jeden muž a má smysl s ním pracovat i nadále. Ostudu nikdy neudělal. K tomu mě však zbývá zvolení na další období. Tomu nechci predcházet. Třeba tuto ,,děsnou" práci bude dělat někdo jiný. Takže co závěrem? Česká republika má spoustu vynikajících rybářů, závodníků už však tolik není a už vůbec ne těch, kteří chtějí obětovat tomuto sportu a kolektivu téměř všechen čas, mysl, duši a samozřejmě i investice. Já jich naštěstí pár znám… Ještě jednou děkuji všem na Chytej.cz za podporu Doufám, že jsem to v rychlosti trochu popsal. Určitě se ještě rozepíšu více, nebo i další členové týmu. Dam

reagovat
Úterý 29. září 2009 v 19:35 ® HaD reakce na …
HaD

sus1> no to je jedna z našich slabin – jsme moc poctiví :-((

reagovat
Úterý 29. září 2009 v 16:39 ® HaD
HaD

nejlepší z nejlepších, naši reprezentanti při přebírání ceny za 5. místo

reagovat
foto/forum/2009/th-img10439.jpgfoto/forum/2009/th-img10440.jpg
Úterý 29. září 2009 v 16:37 ® sus1

HaD> A dělat zase nějaký zle,to taky nemá cenu.Dělat něco přes moc taky neni dobrý.Domluva a pochopení je někdy těžký,kord když neni vůle.Je to těžký obhajovat 1.místo,i když s tim tak trochu člověk počítá( aspon do třetího.:-) . Těžko soudit,když člověk neví, jak to bylo doopravdy. Jak píšu,pěkný 5.místo s dobrým pocitem, že bylo vše regulérně.:-)

reagovat
Úterý 29. září 2009 v 16:36 ® HaD
HaD

při tréninku, dva nejlepší vláčkaři světa a vítězové

reagovat
foto/forum/2009/th-img10436.jpgfoto/forum/2009/th-img10437.jpgfoto/forum/2009/th-img10438.jpg
Úterý 29. září 2009 v 16:34 ® HaD
HaD

Pár obrázků z MS. Téměř jsem nefotil, pořizoval jsem spíše hýbací obrázky se zvukem :-)

reagovat
foto/forum/2009/th-img10433.jpgfoto/forum/2009/th-img10434.jpgfoto/forum/2009/th-img10435.jpg
Úterý 29. září 2009 v 16:31 ® HaD reakce na …
HaD

sus1> s protesty to tam bylo docela složitý. Přístup pořadatelů nebyl bohužel úplně optimální.

reagovat
Úterý 29. září 2009 v 16:27 ® sus1

HaD> Na protest to nebylo ??poškození od pořadatelů?Pořád je to ale slušné ,5té místo.

reagovat
Úterý 29. září 2009 v 15:31 ® HaD
HaD

sus1> Proč? Protože byli ostatní prostě lepší, my měli dost smůly a mimo to došlo ze strany pořadatelů k určitým zmatkům, které nás dost poškodili a nejméně jedno dvě místa nás stály. Nicméně Ti nejlepší byli opravdu lepší a jejich technika lovu, která nám není moc blízká, fungovala lépe. Je to velké ponaučení do budoucna. Myslím, že k tomu něco později poví i sami závodníci a trenér, protože já byl přeci jen v trochu jiné roli.

reagovat