Chytej.cz

rybářské auto necteno

27.3.2009 | Robur | 84.482 zobrazení | 416 odpovědí

mám složite dilema, rozhoduji o větším rod. voze a mám dost suprové nebídky, ale autům nerozumím, krom toho, že dobře smlouvám:-D. Poraďte. 1/ Roomster 1,4 63kw, prům. spotřeba 6,8 zavazadl. prostor 450 – 530, elektrony, central s DO, klima, rádio, sign. parkování, okna v elektrice, bez metalízy cena 304700

2/ oktávka kombi tour 1,6, 75kw prum. spotřeba 7,1 , plech. kola, klima, central bez do, rádio, bez parkovacího senzoru, bez metalízy za 327 000

3/ můj favorit Dacia logan MCV arktica 1,5dci, 63kw v plé výbavě, s metalízou a elektrony 295000, spotřeba 5,2. S tím, že Renault by tu mojí fábii combi vykoupil za 100000 1,2 rv 2004/6 a najeto 61000 bez klimy.

Co byste vybrali, 4 členná rodina + větší pes?

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Sobota 30. ledna 2010 ve 3:02 ® dvorak reakce na …

lalu> ahoj a návratnost investice do lpg jsi již spočítal?

reagovat
Pátek 29. ledna 2010 ve 22:09 ® lalu

mám fabi 1,4 mpi r.v.02 lpg jsem nechal zamontovat hned po koupi.dnes najeto 195 tis.naprosto bez problému.olej měním po 15tis.svíčky 1 za 3 roky.ja si nemohu na nic stěžovat

reagovat
Čtvrtek 28. ledna 2010 ve 20:44 ® jersey reakce na …
jersey

http://auto.idnes.cz/…to_testy.asp?…

http://tn.nova.cz/…a-cesta.html

Jukni na to, nevím, nejel jsem, ale za tu cenu by to mohlo bejt slušný…

reagovat
Čtvrtek 28. ledna 2010 v 16:16 ® Libor
Libor

Co škoda YETI? má někdo z Vás praktické zkušenosti?

reagovat
Sobota 19. prosince 2009 v 18:27 ® Robur
Robur

tak jsem najel 10000Km a auto má rok, ale jezdím od cca 16.3.2009, garančka s dolitím oleje /prý litr/ stála 1650. Nelicoval kousek nárazníku – bez problému opraveno. Dále jsemupozornil na to, že dveře od kufru moc nedrží při otevření. Bořík pokýval hlavou, řekl, žen a to mrknou. Myslel jsem, že dotáhnou někde kus pantu. PO prohlídce řekl, tuto část vám vyměníme v rámci záruky a objednal mne na leden.

reagovat
Pátek 2. října 2009 v 18:17 ® cercer reakce na …
cercer

sus1> jo,1.9 čiplou

reagovat
Pátek 2. října 2009 v 17:24 ® Sander reakce na …
Sander

Robur > je to opravdu průměr. 1,9 chrochťák eko, hečbek Megan. S fafenem jsem se vyblbnul, tohle už tolika neženu.

reagovat
Pátek 2. října 2009 v 16:44 ® Robur
Robur

pablo, už jsem koupil a jsme spokojený s tou Dacií, a abych pravdu řekle, každý den jich potkávám víc a víc.

Sander, otázka je, čím jezdíš? A zda je to oprqavdu průměr. Jsem taky schopen jet za 4,9.

reagovat
Pátek 2. října 2009 v 15:22 ® Sander reakce na …
Sander

Robur > vyhoď povinnou a zadní sedačky, pes bude mít víc místa, odlehčíš auto a možná se dostaneš na mých 5,2 :-)

reagovat
Pátek 2. října 2009 ve 13:37 ® pablo

robur- neviem či si si už vybral a kúpil nejake auto z tvojho výberu. Aj ja teraz riešim podobný problém- nie veľmi drahé auto, veľký kufor, vyšší podvozok a strechu s lyžinami (mám čln). čakal som kým začnú predávať Yetiho- ale kufor bol pre mňa sklamaním. tak som pristal na kompromis – rodina versus ryby a vybral som si oktávku kombi tour 1,6, 75kw. chcem do výbavy zaradiť aj paket pre zlé cesty- vraj to zdvihne podvozok o cca 20 mm, a je vraj možnosť (neoverená) si dať zamontovať aj pružiny s tlmičmi z verzie 4×4. potom by to auto moho mať aj relativne vysoký podvozok. vyzná sa tu v tomto niekto?

reagovat
Pátek 2. října 2009 v 8:23 ® sus1 reakce na …

cercer1> Co máš za obsah??Oktávku máš,vid??

reagovat
Pátek 2. října 2009 v 1:32 ® cercer
cercer

ať dělám co dělám,nad 4.6 se prostě nedostanu!!

reagovat
Čtvrtek 1. října 2009 ve 23:45 ® sus1 reakce na …

Robur> Když k tomu přičteš náklady na přívlač,tak bys tam měl dát radši galusky.:-))

reagovat
Čtvrtek 1. října 2009 ve 22:40 ® Robur
Robur

tak spotřeba 5,5 nevím, zda bych neměl dofoukat gumy, najeto 6000

reagovat
Úterý 11. srpna 2009 ve 20:08 ® njesek

Automechanik jsem byl(už to nedělám),takže jsem se trochu zajímal o LPG,pokud najedu do 10000 km,nevyplatí se montáž,protože ta něco stojí plus roční prohlídka a revize.Co se týče opotřebení,viděl jsem motory,které měly dodatečnou montáž LPG a po 30 000 byly na odpis.no a motory HDi a pod:pokud tam budu lít naftu vytaženou někde na poli z traktoru,nebude to dělat nikdy dobrotu,já mám benzin a je to blbě řečený,ale naučil jsem se brat benzín u značkových pump,přesvědčil jsem se o některých kvalitách benzínu na Toledu.U jedné pumpy v poho a u druhé jsem se pomalu nerozjel.

reagovat
Pondělí 10. srpna 2009 v 15:58 ® Zcuter reakce na …
Zcuter

regulus>,sus1> …sice nejsem taky mechanik jako vy, ale ze zdrojů od mechaniků jsem slyšel, že prý to akorát trochu znečisťuje lambda sondu, proto to může mít chvíli vyšší otáčky při volnoběhu…ale to stačí zastavit na cca 20 vteřin a otáčky jsou v normálu nebo přepnout opět na 20 vteřin na benzín a je to v pohodě..celkově se uvádí že na 3–4 nádrže plynu se má vyjezdit jedna nádrž benzínu(ale když si dáme ruku na srdce-kdo to dělá??) my jsme měli ladu na plyn jela bez problému 9roků, než šla pod lis z důvodu špatné elektriky, jinak by šlapala dál… :-)

reagovat
Pondělí 10. srpna 2009 v 10:32 ® Beebo

Jinak jestli chceš auto na LPG přímo z fabriky, tak známej jezdí na ryby se Subaru Forester, který to má originál. Perfektní ale cenově někde jinde :-) Má na střeše rakev, kde vozí pruty a ostatní harampádí aby mu to nesmrdělo v autě :-) Koupil ho nový v Německu, kde mu vyšlo asi o 100tisíc lecnějc.

reagovat
Pondělí 10. srpna 2009 v 10:23 ® Beebo

nejlepší auto na ryby je asi nějaká čtyřkolka, na jaře jsem sednul s oktávkou na louce na vanu a nebylo síly, která by mě vytlačila, nakonec mě museli tahat traktorem. Oktávka má moc těžkej motor :-) Taky uvažuju o novým autě pro rodinu, ale snažim se do toho propašovat výhody pro rybaření a zatím u mě vyhrává Suzuki SX4 (Fiat Sedidci 4×4). Má sice menší kufr, ale jinak perfektní reference od lidí co ho vlastní. Pokud chceš jít do většího auta, šel bych do Oktávky v kombíku. Jezdím už s 3. služební a je celkem bez větších problémů, asi bych pak šel do nafty, kde je spotřeba někde kolem 5 l/100km. Samozřejmě pokud najedeš 5 tisíc za rok, tak nafta nemá smysl. Co se pak týče LPG má sus1 pravdu, lidi toho nakecaj, ale nikdo to pořádně nepotvrdí. Kamarád má plyn v Opelu Astra 1.8 16V, jezdil 3 roky denně 100km a má motor v hajzlu, žere mu to olej, ale nikdo mu nedokáže říct zda je to právě kvůli LPG, Astry totiž na motory trpí všeobecně. Důležitý pro něho bylo, že se mu náklady na pořízení LPG zaplatily za rok a od tý doby jezdí za půl darma. A co se týče motoru, tak teď mu ho shání nějakej automechanik, kterej mu ho přehodí vč. práce asi za 9000,– a bude jezdit v pohodě dál. Ale to se dá dělat u starýho pekáče, u novýho auta by mě to asi pěkně s.ralo :-) Jinak co se týče LPG vše podstatné bylo napsáno níže v příspěvcích, akorát bych dodal, že největším problémem pro kurvení motoru není vyšší spalovací teplota plynu, ta kurví hlavně svíčky, ale fakt, že LPG nemá takové mazací schopnosti jako benzin nebo nafta, proto se rychleji opotřebovávají díly v motoru. A co se týká vyšší spotřeby u starších zařízení, tak k tomu jen dodám, že je hodně důležitý mít v perfektním stavu svíčky a hlavně, co nikdo moc neví, kabely ke svíčkám! Táta měl Favorita 136 na LPG a když dal nový kabely, šla mu spotřeba o nějaký 2 – 3 litry dolů a auto jelo skoro jak na benzin. Tkže bych LPG taky úplně nezatracoval.

reagovat
Pondělí 10. srpna 2009 v 10:07 ® Beebo reakce na …

sus1> služební nafta je holt služební nafta :-D

reagovat
Pondělí 10. srpna 2009 v 1:36 ® regulus
regulus

jersey> já taky nejsu automechanik, jen mi to několik dobrejch řeklo a taky nezávisle na sobě, dokonce mi i řekli co se ku*ví, ale já to už zapoměl, prostě proto, že LPG nechci.
Mimochodem jsem byl dnes jednomu známýmu spravit kompl (automechanik) a padla řeč na motory a nový auta, mimo jiný i na HDI a podobný dieslový „speciály“. No a co mě říkal, to bych si snad ani nevymyslel, ale nebudu tu čeřit klidnou vodu, snad jen to, že naprostá většina aut co mají v servisu jsou ty nový, za posledních 10 let se poruchovost několikanásobně zvedla a údajně je to rok od roku horší. No a to vlastně není nic novýho.

Ještě k tomu LPG. Kdyby to byl hybrid přímo z fabriky a motor na to byl přizpůsobenej, tak je to zase něco jinýho než dodatečná montáž.

reagovat
Neděle 9. srpna 2009 ve 23:43 ® jersey
jersey

Tak jsem malinko koukal po netu…ona ta pravda tak nějak někde mezi.Sander má pravdu,že u novějších aut je to problém.To jsem fakt netušil.Na druhé straně na starších vozech nalítali prý i 300000km a pohoda. viz:Provoz na LPG sebou přináší zvýšené nároky na výměnu zapalovacích svíček, které jsou více tepelně namáhány, takže jejich výměnu rozhodně nepodceňujte. 20 tis. km vydrží bez potíží (NGK) – odzkoušeno. Teplota vznícení a hoření LPG je totiž o cca 100°C vyšší než u benzínu (u zemního plynu o 200°C), proto je i více tepelně namáhána hlava motoru (ventilová sedla), hrozí zaklepání ventilů a poté jejich podpálení. Jsou známy případy, kdy hlava nového motoru odešla do věčných lovišť po 10 tis. km, ovšem má zkušenost je taková, že u Hond vyrobených v devadesátých letech v Japonsku tyto problémy nehrozí, pokud budete jezdit se správně seřízeným systémem LPG, kdy není směs příliš chudá, ale odpovídá požadavku motoru. Pak přehřátí sedel ventilů nehrozí a vůz zvládne stejnou porci km jako při provozu na benzín. Vůz, který vám popíšeme příště, najel na LPG přes 300 tis. km a neobjevil se jediný problém, vůle ventilů je takřka neměnná po celou dobu jeho provozu. Abych to shrnul:LPG nebrat.

reagovat
Neděle 9. srpna 2009 ve 22:39 ® Sander reakce na …
Sander

jersey > já naopak od spousty lidí, nezávisle na sobě, slyšel, že plyn motor oddělá mnohem rychleji. Ty staré, jako byl Favorit, dejme tomu, ale novější prý odchází brzy – to mi kluci radili, když jsem toužil po autě na LPG.

Ale jinak osobně nemám tušení. Snad bych jen řekl, že ty motory nejsou stavěné na spalování za tak vysokých teplot a rychleji stárnou.

reagovat
Neděle 9. srpna 2009 ve 22:19 ® jersey
jersey

Regulus:Do auta na plyn bych ASI taky nešel,ale jedno vím jistě.Pleteš se v tom,že plyn škodí motoru.Opak je pravdou.Udává se,že motor který jezdí na plyn má až o 80% delší výdrž.Je to i logický.Spalování je prakticky „čisté“,nevzniká žádný karbon,nic se nikde ve valcích ani v sedlech ventilů nespejká.

reagovat
Neděle 9. srpna 2009 v 19:02 ® regulus reakce na …
regulus

sus1> já to ale nepsal jako něco proti, jen jako polemiku. Jsou lidi co najezdí za rok 7 tisíc kilometrů protože jedou jednou za dva týdny na chalupu a přes týden skoro nejezdí, nechají si LPG namontovat a auto za 4 roky prodají, jinými slovy neušetřili nic, ale mají plnou hubu toho, jak je to výhodný (tím nemyslím tebe).
No a můj názor na věc je zase jen názor. Projet se v LPG autě nepotřebuju, jel jsem v něm, netvrdím, že to je nějakej rozdíl pokud je to dobře seštelovaný a když je, tak to většina lidí nepozná. Pro mě je prostě cenější místo v autě než ta úspora, proto mám auto co mám, to s tím motorem ti řekne každej automechanik co je v obraze pokud se nepletu, tak to nedělá dobře ventilům a ještě čemusi, údajně to snižuje životnost motoru asi o čtvrtinu, ale přesný důvody ti nepovím no a fakt, že když budu muset klusat s vercajkem nějakej kus jen proto že díky LPG nemůžu zajet do podzemních garáží, kde si zastavím kousek od výtahu je víc než výmluvnej, ale to jsou moje důvody, který někomu jinýmu vadit nemusí.
Hlavní záměr mýho předchozího příspěvku byl ten, že pokud si někdo namontuje LPG do auta se kterým ve finále najede za dobu co ho má, 30 nebo 40 tisíc, tak to nejspíš nemá cenu. Nemyslím si, že by se auta s namontovaným LPG prodávaly za víc peněz, ale můžu se mýlit. Je to na zvážení každýho soudruha.

reagovat
Neděle 9. srpna 2009 v 17:21 ® sus1 reakce na …

regulus> Kdybych jel na sraz,tak bych tě pučil svézt abys viděl ,jestli a jakej je rozdíl v plynu a nebo benzinu.Jezdí v pohodě i za použití zapnuté klima.:-)

reagovat
Neděle 9. srpna 2009 v 17:10 ® sus1

regulus>Těch 30 tisíc mam najeto za 2 roky a v pohodě.Náklady na provoz vůbec žádný, jednou za rok na prohlídku,která stojí 140Kč.Tot vše. Jak píšu,jezdim na to 12 let a ani jednou,podotýkam ani jednou sem neměl s LPG problem.Jestli to kurví motor nebo,to nevim,zatim sem eště žádný auto neviděl zkur…od plynu a ani neslyšel.Vim, že je spousta odpůrců ale ani jeden z nich do dneška nemá v ruce žádnej přesvědčivej důkaz,že je to špatný.Jsou to pořád dokola stejný řeči a kde nic tu nic.Za 12 let ježdění a ptaní se kohokoliv a kdekoliv,sem nic špatnýho nenašel,ač sem pátral jak chtěl.

reagovat
Neděle 9. srpna 2009 v 17:06 ® sus1 reakce na …

regulus> Máš pravdu a omlouvam se za špatný číslo.Koukal sem se do záznamů a je to 330Km a ne zminovaných 430.Pardon.

reagovat
Neděle 9. srpna 2009 v 16:51 ® regulus
regulus

sus1> to, že ti jezdí Laguna za necelejch 10 plynu, ti nevěřím ani omylem. S benzínem se na štrece nedostaneš pod 8 nebo spíš pod 9 litrů. Aby měl motor srovnatelnej výkon s benzínem, je třeba tam toho LPG cpát kapinku víc, minimálně zhruba o 20–25%, je možný používat „chudší“ směs, ale to auto zas potom nejede (myšleno, že má nižší výkon), což paradoxně zase vede k vyšší spotřebě, protože auto musí častěji jet na nižší převodový stupně. To jen tak na okraj. :-)

Nepatřím k příznivcům LPG (myslím především ty dodělávaný, pokud je to hybrid přímo od výrobce, tak je to zase kapinku něco jinýho) a neskrývám, že bych si to nikdy nepořídil a už vůbec bych si nekoupil auto, který to má nebo mělo namontovaný. Moje osobní důvody jsou v podstatě tři. Jednak povětšinou nádrž zabere část prostoru, obvykle v kufru, ku*ví to motor a ta nejdůležitější je, že by mne to omezovalo při práci, protože na dost míst kam jezdím dělat je zákaz vjezdu s vozidly na LPG.
Nicméně zkoušeli jste si někdy spočítat kolik vlastně ušetříte??? Každej se dívá, že zaplatí míň za plyn než za benzín, to je sice fakt, ale musíte si taky připočítat pořizovací cenu, která je dle typu auta okolo 30 tisíc. Na litru benzínu díky provozu ušetříte v lepším případě 14 Kč a teď paradoxně následuje to, že čím míň vám auto žere, tím je návratnost vaší investice delší, protože teprve až natankujete cca 2200 litrů benzínu (nebo jeho ekvivalent v LPG), tak teprve začnete šetřit a jezdit levněji, v reálu to při spotřebě auta v benzinu 8l/100 km je 27500 km. Položte si otázku, za jak dlouho těch téměř 30 tisíc kilometrů najedete. No a to jsem ještě nepočítal náklady na údržbu tohoto systému, netuším jaký jsou, protože jsem se o to nikdy nezajímal, ale tohle zařízení zcela určitě nebude bezúdržbový a věčný.

reagovat
Neděle 9. srpna 2009 ve 14:23 ® sus1

Sander> Jo,jo,mám kombíka.:-) Nádrž místo rezervi,takže kufr zachovanej.:-) Položim sedačky a je tam místa?? pro jednoho a jednu.:-)) ))

reagovat
Neděle 9. srpna 2009 ve 14:21 ® Sander
Sander

sus1 > tu jsem měl mít v kombíku, kdyby nežrala 10… :-(( Perfektní auto. Holt Renault :o))

reagovat