Chytej.cz

rybářské auto necteno

27.3.2009 | Robur | 84.482 zobrazení | 416 odpovědí

mám složite dilema, rozhoduji o větším rod. voze a mám dost suprové nebídky, ale autům nerozumím, krom toho, že dobře smlouvám:-D. Poraďte. 1/ Roomster 1,4 63kw, prům. spotřeba 6,8 zavazadl. prostor 450 – 530, elektrony, central s DO, klima, rádio, sign. parkování, okna v elektrice, bez metalízy cena 304700

2/ oktávka kombi tour 1,6, 75kw prum. spotřeba 7,1 , plech. kola, klima, central bez do, rádio, bez parkovacího senzoru, bez metalízy za 327 000

3/ můj favorit Dacia logan MCV arktica 1,5dci, 63kw v plé výbavě, s metalízou a elektrony 295000, spotřeba 5,2. S tím, že Renault by tu mojí fábii combi vykoupil za 100000 1,2 rv 2004/6 a najeto 61000 bez klimy.

Co byste vybrali, 4 členná rodina + větší pes?

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
novější starší
Stránky: nejnovější ... 3 2 1   
Sobota 28. března 2009 v 10:27 ® Rico reakce na …
Rico

takhůle nejak by melo melo vypadat rodinne rybarske auto… odveze te vsude je na nej spoleh ;-) http://www.sauto.cz/car_detail.php?…

reagovat
Sobota 28. března 2009 v 10:23 ® sus1

Tě to řikam a radim dobře – Berlingo.:-)

reagovat
Sobota 28. března 2009 v 10:22 ® Berty
Berty

Já jdu taky do Dacie, ikdyž můj favorit byl Hyundai H-1 van (starý model), ale bohužel 5-ti místná verze už není

reagovat
Sobota 28. března 2009 v 8:36 ® Robur
Robur

už jsem z toho docela unyvaný, paartnera jsem viděl a moc mě nezaujal, tip na slušné beflingo bych asi uvítal. SAmozřejmě taky budu googlit, ale už si připadám opotřebený po projetí 5 prodejen včera.

reagovat
Sobota 28. března 2009 ve 2:45 ® regulus
regulus

Hora – su rád že to tu někdo napsal, jel jsem Oktávkou Amsterdam a byl jsem zlomenej jak ještěr, cestou zpět jsem v Rozvadově už ani nemohl sedět na prdeli.

K tématu, pokud se prostoru týká, tak vede jednoznačně ta Dacia, nevím jestli je to dobrá cena (myslím ve smyslu, jestli to auto ještě pak půjde dobře prodat až se omrzí). Ber to tak, že je to trochu ošizenej Renault. Oktávka má podle mě na to že je to kombík malej kufr, nepohodlný sezení a vzadu je to fakt akorát pro děcka a ještě k tomu za trest. Neznám nikoho s Oktávkou kdo trochu víc jezdí aby se mu tam něco neposralo (myslím tím větší závady) včetně novejch aut. Romstra jsem viděl akorát zvenku, nikdy jsem v tom ani neseděl natož jel, takže nemám dle čeho hodnotit, ale připadne mi to jako trochu upravená Felda s trochu větší bódou. Když to shrnu, nekoupil bych si ani jedno z těchto aut, spíš bych pro účely co chceš, koukal po Peugeotu Partner nebo Citroenu Berlingo je to ve svojí podstatě to samý, dělá se to v jedné fabrice. Pokud bych si na základě tvých požadavků měl vybrat, tak asi ten Logan i když trošinku obavy by pravda byly, možná ale neopodstatněný.

reagovat
Sobota 28. března 2009 v 0:53 ® Rico
Rico

tak v roomstru jsem jezdil a je to pro me totalnme nepohodlne auto, prijde mi v nem malo mista, blby vyhled diky sloupkum, chovani motoru mi taky nesedelo… osobne bych v dnesni dobe za 300 000 koupil treba landcrusera od toyoty a mas spolehlive, bezbecne, malospotrebni a vsudevyjedouci auto… pro rodinu a na ryby jak delane a z tohohle co mas na vyber tak bych sahl po tom loganu kvuli motoru, protoze 1,6 do tej octavky neni dobre volba… bejt tam 1,9TDI dalo by se ovazovat…

reagovat
Sobota 28. března 2009 v 0:05 ® rgb23 reakce na …
rgb23

akorát nedoporučuji motor 1.9 TDi PD (74 kW) montovaný do Octavia Tour, Fabií a dvojkových oktávek. Proti původnímu 1.9 TDi (66 kW) už žere o fous víc, zasíra se filtr pevných částic, vyžaduje častější servis a vydrží mnohem míň.

reagovat
Sobota 28. března 2009 v 0:05 ® Hora
Hora

Roomster neznám,neměl jsem zatím v rukách,Octávii v 1,6 nebrat,je to žrout a špatně se mi tam sedí,jak na předních sedadlech,tak vzadu.Nehledím u ní na kufr,jenom na sezení za jízdy.Dáčky bych se nebál,bude na sezení lepší,než Octávie.Já bych vzal Logana.Jukni se tady http://auta-combi.katalog-automobilu.cz/

reagovat
Pátek 27. března 2009 ve 23:56 ® cercer
cercer

libor,sus:čekal jsem tuto reakci…nemám potřebu ubírat.Je fakt,že toto je spotřeba,která se dá utáhnout opravdu těžce,nicméně s čistým srdcem mužu říct,že už jsem to dokázal..jináč,při normální jízdě,kdy to nehlídám,tak 5l.Ale při troše jemnocitu 4.5–4.7 docela pravidelně.Třeba při mojí cestě do Ústí a zpět,což dělá nějakých 80km(něco najezdím i po městě)má pod 5,0l. na sto docela pravidelně.Když jsem toto auto kupoval,tak jsem to mému příteli také nevěřil,když mi tvrdil,že přes 5prakticky nejezdí.6 jsem bral jako klasiku,nicméně jsem mu rychle dal za pravdu.Mimocho­dem,stou spotřebou jsem vyhrál už i sázku v naší hospě!:-D

reagovat
Pátek 27. března 2009 ve 23:53 ® rgb23
rgb23

Osobně bych šel do zánovní octávky 1.9TDi kombi. Při slušném zacházení téměř nezničitelné auto, mimo město žere 4l/100km, prostorný kufr.

reagovat
Pátek 27. března 2009 ve 23:20 ® Libor
Libor

cecer1 > 1.9 za 4l nevěřím, jiricek > 1,6 do 6l nevěřím, možná někde okamžitá na rovný dálnici při 100km/hod.

reagovat
Pátek 27. března 2009 ve 20:30 ® sus1

To je kufr na dva pejsky a spoustu nářadí.

reagovat
foto/forum/2009/th-img8331.jpg
Pátek 27. března 2009 ve 20:27 ® filip111
filip111

sus1: pěkný auto. Chvíli jsem o něm uvažoval, pak jsem ale zvolil jinýho Citroena.

reagovat
Pátek 27. března 2009 ve 20:25 ® filip111
filip111

to jsou nový? nebo ojetý auta? jinak sus1 psal o Berlingu. Já jsem holt na Citroeny, a to nový berlingo se mi líbí, dá se sehnat za slušnej penízek. Roomster si koupil můj kamarád taky rybář, má velkýho hafana a jezdí s ním na ryby, je to kaprař, takže krámů tahá spousty a vždycky se tam nějak složíme.

reagovat
Pátek 27. března 2009 ve 20:19 ® sus1

Mrkni na něj,vypadá parádně.http://new­s.auto.cz/uzit­kove/novy-citroen-berlingo-podrobne-predstaveni-a-velka-fotogalerie.html

reagovat
Pátek 27. března 2009 ve 20:18 ® milhom
milhom

jednoznačně logan, za ty kačky je to takřka nesmrtelný a prostor neřešíš.

reagovat
Pátek 27. března 2009 ve 20:16 ® sus1

Jenomže ty nemáš psa ale malé tele,proto ten kufr,vid?:-) Berlingo je taky něco podobnýho jako ten Rom.a cena bude asi nižší.

reagovat
Pátek 27. března 2009 ve 20:05 ® Sander
Sander

Rozhoduj se i podle světlosti, auto s nízkým podvozkem je na fišku nepoužitelné. Osobně bych byl pro Roomster – a pokud o něm chceš nějaké detailnější informace, kontaktuj hechta.

reagovat
Pátek 27. března 2009 ve 20:03 ® sus1

Rommster nedavno procházel nějakým hodnocením autoklubů a dostal známku šunka. cercer:Za 4L??????trochu přidej.:-)

reagovat
Pátek 27. března 2009 v 19:57 ® jiricek reakce na …

Já mám oktávku 1.6 a jezdím do 6l,ale vůbec bych s té dacie neměl strach,kámoš má logana 4 roky a vůbec ho nešetří a zatím bez problémů.

reagovat
Pátek 27. března 2009 v 19:10 ® cercer
cercer

hm..já jezdím za 4litry na sto a mám oktávku 1.9,což je při mém cestování za rybama dost pádný argument.Co se týče bezpečnosti a provedení,už řekl Libor,pokud nechceš oktávku,ten roomster by nemělo být šlápnutí vedle..ta dáčka..puvodně jsem taky nad ni přemýšlel,ale odrazovali mě o dí i lidi,co do toho dělaj,tak nevim.

reagovat
Pátek 27. března 2009 v 19:02 ® Robur
Robur

oktávka prohráv u mě cenou, malým prostorem za zadním sedadle, takže když dám psa do kufru, tak je kufr zase malý, to je ddilema jak prase, akdyž pliveš na spotřebu, tak je to fakt asi mezi roomstrem a dacii, ach jo

reagovat
Pátek 27. března 2009 v 18:51 ® Libor
Libor

jj, dle mého názoru jsou obě ty auta níž pod tou octavkou. Jen se se všema svez, jestli je to možné.Rommster jsem okukoval v práci a myslim za ta octavka je lepšejší. Jo a u té 1,6 (měl jsem tu slabší verzi) jsem šel v zimě i k 10l, je potřeba ji točit aby jela v kopci nebo plně obsazená atd., žádnej závodník nejsem , přeci jenom je to těžší auto oproti fabii i roomstru. Ale jak říkám svez se, to ti řekne víc než milion chytejáků :-) P.S. Až to auto o víkendu koupíš, hoď sem fotku :-)

reagovat
Pátek 27. března 2009 v 18:35 ® Robur
Robur

jo a roomster je tzv. Style, Libore dík, akorát jsi mně zhrošil rozhodování, spíše se zatím přikláním k roomstru či dacii :-)

reagovat
Pátek 27. března 2009 v 18:21 ® Libor
Libor

určitě Octavia, vím o čem mluvím.Navíc to znamená i větší bezpečnost. Sám mám teda octavia normal a combi bych chtěl. Jediné co tak bych ji nebral v 1.6, ale 1.9TDI , u 1.6 budeš spotřebou hodně nad 7,1.(jezdil jsem s ní)

reagovat
Pátek 27. března 2009 v 18:13 ® Robur
Robur

Dacia má kufr 700litrů, měřeno po víko, takže nad tím je ještě hafo místa

reagovat
novější starší
Stránky: nejnovější ... 3 2 1