Chytej.cz

Zahradní jezírka a rybníčky.... necteno

19.3.2009 | kuki1996 | 147.393 zobrazení | 392 odpovědí

Zde si můžeme pokecat o naších nebo něčích zahradních jezírkách nebo rybníčkách.Také si předat své skušenosti a fígly…=)A pochulib se svími fotografiemi..svích ryb v jezírku…=)atd..

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Pátek 20. června 2014 ve 14:29 ® barman9

Dobrý den. Chystal jsem sa rybník vypustit a vyčistit,ale pak jsem natrefil na vysyvače do jezírek. Uvažoval jsem o koupi tohoto vysavače PONTEC PONDOMATIC Má někdo zkušenost s tímto vysavačem(je za taků lidovů cenu,jinač to jsou pořádné pálky). http://www.koijezirka.cz/…tic-161.html

Možná by mi někdo doporučil jiný.Nebo jestli to má vůbec cenu kupovat a odkalovat. Děkuji

reagovat
Středa 28. května 2014 ve 13:22 ® syty reakce na …

ahoj moc hezke,az moc mi to pripada jako kopie meho. nejen proto,ale opravdu moc dobre sladene s osazenim muzes jeste obsah prosim dik a at se ti dari

reagovat
Úterý 28. ledna 2014 ve 21:48 ® OBr reakce na …
OBr

Samcak> pokud to bude trochu větší akva, aby si ty jikry nesežrali, tak to půjde, ale lepší bude je zase rychle přelovit. Z opačného důvodu jsem karasy nasadil až po „zajetí“ jezírka slunečnicema, jinak bych se jich už nezbavil :-)

reagovat
Úterý 28. ledna 2014 v 11:15 ® Samcak

Zdravím, je na to ještě čas, ale potřeboval bych radu ohledně vytření karase a následného odchovu v jezírku se mi karas vytře, ale potěr sežere koljuška a slunečnice. Našel jsem informaci, že se plodní karasi dají do akvária kde je o cca 2 stupně teplejší voda a tam by se měli vytřít (květen-červen). Máte někdo s tímto podobné zkušenosti ?

reagovat
Úterý 23. července 2013 v 18:17 ® nnnap reakce na …
nnnap

urbi> tady si už každý realitní magnát dělá co chce!

reagovat
Úterý 23. července 2013 v 15:58 @ mnik1

neznate nejaky pstruharstvi kde se da koupit zlaty duhak?

reagovat
Čtvrtek 11. července 2013 ve 14:57 ® rohlston

Zdravím, mám nově vybudované jezírko. Nevíte někdo, kde se dají v okolí Ostravy koupit nějaké rybičky do jezírka, mimo Hornbach a pod. Velikost jezírka cca 10m3. Díky

reagovat
Středa 10. července 2013 ve 14:56 ® IV.TO.ŠIRDA
IV.TO.ŠIRDA

třeba něco takového…

reagovat
foto/forum/2013/th-img100066.jpgfoto/forum/2013/th-img100067.jpgfoto/forum/2013/th-img100068.jpgfoto/forum/2013/th-img100069.jpg
Čtvrtek 4. července 2013 v 15:22 @ urbi

dobrý den po zahrade my teče malí potuček rozhodl jsem se ho trošku rosšiřit a tak o pul metra prohloubyt na rozloze asik 4*2,5 metru potřebuji ktomu nejakké povolení ? protože jak známe naše milé sousedy už se o to začinájí velice zajimat proč a kčemu to bude dííky za radu ahoj… :-)

reagovat
Neděle 12. května 2013 v 19:20 ® camo10

zajímavá čerpadla mají i tady na shopu http://www.jezirka-shop.cz/

reagovat
Pátek 10. května 2013 v 6:45 ® Knak reakce na …
Knak

Je to tak jak píše OBr. Vaše jezírko je přírodního rázu a pokud není záměrně přerybněné, není potřeba přikrmovat. Spad hmyzu do vody a vodní potvory rybám stačí a je to pro vaše ryby i přirozené a nechybí jim tak v potravě žádná složka. U ryb v umělých nádržích krmených granulemi musíme jen doufat že v granulích je vše co tam má být. Jinak hodně lidí kutících kolem jezírek se najde i zde: https://www.facebook.com/…73657214684/ Snad ten odkaz bude fungovat. Stačí se přihlásit do skupiny a zakladatel vám pak potvrdí přijetí.

reagovat
Čtvrtek 9. května 2013 ve 20:58 ® OBr reakce na …
OBr

Vlaďka> krmení je individuální.. mám pocit, že záleží hlavně na majiteli, protože pokud to není vyloženě plechovej sud schovanej pod střechu, vždycky tam ty rybky něco najdou bez naší pomoci…stačí přinést nějakou kytku z řeky a v ní bude spousty potravy, která se časem sama rozmnoží, nehledě na to, že do vody občas něco spadne, komáří larva se taky najde.

Já osobně bych to u podobnýho jezírka neřešil, ono se to časem samo nějak ustálí… Já ten svůj „potěr“ krmím tak jednou za dva týdny, když se hrabu v záhoně a vykopu žížalu, víc ode mne nedostávají.

reagovat
Středa 8. května 2013 ve 21:49 @ Vlaďka reakce na …

Děkuji za gratulaci. Vaše jezírko je krásné, už jsem si ho tu prohlížela dříve. Já to mám trochu náročnější, protože rozměry jsou 10 krát 7 metrů, uprostřed je na stojánku solární fontána, která umožňuje pohyb vody. Nemám folii, vyšší břehy teď osazuji kameny a pořád přidávám rostliny. Ryby ( karas ) přežily zimu a mají se k světu. Koupila jsem běžné krmivo, nevím jak často je krmit. Připadá mi, že žerou plankton a nemají zájem o to, co jim házím. Prostě nevím, možná si to berou až se potrava rozmočí. Jak často krmit ? Ryby mají asi 30cm.

reagovat
Středa 8. května 2013 v 8:10 ® Knak reakce na …
Knak

Tak k úspěchu s úřady gratuluji, a ať se jezírku daří.

reagovat
foto/forum/2013/th-img98282.jpg
Úterý 7. května 2013 ve 21:16 @ Vlaďka

Ahoj chlapi! Tak jsem boj s úřady vyhrála ! Jezírko bez přítoku i odtoku ze spodní vody, opravdu není vodním dílem. Škoda, že úřad u nás to nechápal hned od začátku a skoro půl roku mě trápil. Jen musím prý zažádat o povolení ohledně vypouštění, což bude jistě potřeba tak 3krát ročně. A tak musím žádat povodí Moravy i správce toku apod..Musím jim i napsat kolik litrů vypustí čerpadlo za minutu !?
Jinak jezírko zašíná mou snahou být konečně jezírkem, už to není jen díra v zemi. Někdy vám pošlu foto, ale ještě si netroufám, rostliny jsou ještě malé…
Doufám, že mi zase s něčím poradíte, protože to určitě budu potřebovat.
Ahoj Vlaďka

reagovat
Čtvrtek 2. května 2013 ve 23:19 ® OBr reakce na …
OBr

Knak> krevetky jsou dost pomalý, chci udělat pokus se SAE, už nemají co žrát, tak až bude teplejší voda, dám je do jerízka vyvenčit

reagovat
Čtvrtek 2. května 2013 v 10:12 ® Knak reakce na …
Knak

Co tam dáváš za řasožrouty? Krevetky?

reagovat
Pondělí 29. dubna 2013 ve 21:22 ® Nerodia reakce na …
Nerodia

Podívejte se na stránky ifauna,nebo na adresu email:Ondra.rybar@seznam.cz

reagovat
Pondělí 29. dubna 2013 ve 20:41 ® OBr reakce na …
OBr

Knak> hezký, mě se to začíná zelenat nejenom kolem jezírka :-) až se oteplí, nasadím nějaký řasožrouty z akvária

reagovat
Pondělí 29. dubna 2013 v 16:24 ® Knak
Knak

Tak už se to okolo jezírka začíná zelenat. :-)

reagovat
foto/forum/2013/th-img98044.jpgfoto/forum/2013/th-img98045.jpg
Pátek 26. dubna 2013 v 18:45 ® macek2 reakce na …
macek2

jete2906> mohl bys poskytnout fotky kaprů? mám kamaráda který jezírko má 100 kubíků a schání nějaké větší koi,popřípadě jaká by byla cena?

reagovat
Pondělí 22. dubna 2013 v 11:34 ® lunimus reakce na …

jete2906> neviem ako u vas, ale u nas (Bratislava) kupis ryby do jazierka vo vsetkych väcsich obchodoch so stavebno-zahradnicko-kutilskym tovarom. T.j. Hornbach, Baumax. U vas mate urcite OBI a ine. Inak ti mozem odporucit navstivit nejaky zverimex, alebo väcsie zahradkarske potreby.

No a co s tvojimi velkymi koi kaprami? … existuje moznost dat ho na pekac :-) … alebo hod inzerat na nejaky bazar – ze venujes :-) Co som uz videl tiez vo volnej prirode, par nezodpovednych majitelov ich tam zrejme vypustilo do roznych jazier, ale tento napad ti rozhodne nemozem odporucit ako spravny :-)

reagovat
Pondělí 22. dubna 2013 v 10:47 @ jete2906

Prosím o radu, kde se v Brně či okolí dají sehnat jezírkové rybky (konkrétně mám zájem o závojnatky)? A dále, mám-li přerostlé asi 6ti-leté koi-kapry, kam se dají odložit, dát či věnovat? Jsou na moje jezírko už hodně velcí (40 – 50 cm). Díky za odpovědi. J.T.

reagovat
Neděle 21. dubna 2013 v 16:07 ® Knak
Knak

Tak jsem začal budovat můj malý Bajkal. :-)

reagovat
foto/forum/2013/th-img97717.jpgfoto/forum/2013/th-img97718.jpgfoto/forum/2013/th-img97719.jpgfoto/forum/2013/th-img97720.jpg
Středa 13. března 2013 ve 22:30 ® Frk reakce na …
Frk

je a není. Záleží na situaci.....

reagovat
Středa 13. března 2013 v 19:18 ® Knak
Knak

Ta geoška mi přijde jako nejlevnější varianta.

reagovat
Středa 13. března 2013 v 15:26 ® Frk reakce na …
Frk

Určitě. Nikdy nevíš kdo ti na ten kámen šlápne. Při použití geotextilie si dej pozor na to aby končila mimo okolní zeminu. Aby si se pak nedivil, kam se ti ztrácí voda. Další možnost máš několika násobné přeložení kousků folie jak psal Obr nebo aby byla jistota tak lůžko z betonu.

reagovat
Úterý 12. března 2013 ve 12:33 ® OBr reakce na …
OBr

Knak> já dával pod kameny pro jistotu nějaký odřezky folie. Nevím, jestli ta geoška časem neshnije, takže pro jistotu jsem to udělal dvojitě ve folii.

reagovat
Úterý 12. března 2013 v 7:36 ® Knak
Knak

Další věc na kterou jsem zvědav. Dávali jste při vyskládávání kamenů na folii geošku, nebo jste kamení pokládali rovnou na folii?

reagovat
Sobota 9. března 2013 v 18:33 ® Frk
Frk

to už budeš mít docela slušný fofr. K tomu bych už lepší filtr pořídil. Snad i vodopád kvůli kyslíku.

reagovat