Chytej.cz

Pruty na plavačku... necteno

5.3.2009 | BlueShark | 19.920 zobrazení | 49 odpovědí

Chtěl bych od někoho radu. Mám zájem zakoupit néjaký lehký proutek na šoulačku atd. Můj typ je dělička Colmic Victory Pro Match 4,2m 2–20g, která váží cca 317g a nebo teleskop Bolognesový prut Colmic Yasira 5,0m zátěž 2–15g váha 255g. Měl by někdo tip? Již vlastním Colmic Daytona teleskop 6m ale to je roura a těžká na houpačku. díky

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
novější starší
Stránky:   2 1  
Středa 11. března 2009 ve 20:11 ® BlueShark
BlueShark

Kamaráde, ukážu u vody :-) V práci se mi nechce fotit, je tu šero a svétlo teď neudělám, by tu řvali :-)

reagovat
Středa 11. března 2009 v 19:11 ® 1Mara
1Mara

Né voe ten novej klacek :-)

reagovat
Středa 11. března 2009 v 19:08 ® BlueShark
BlueShark

Mara: Chceš vyfotit papíry? :-D

reagovat
Středa 11. března 2009 v 15:43 ® 1Mara
1Mara

BS dej foto ?

reagovat
Středa 11. března 2009 v 15:41 ® BlueShark
BlueShark

Souhlas…

Jinak pánové od dnes mám papíry a novou YASHIRU COLMIC, to je paráda, jsem se zamiloval :-)

reagovat
Středa 11. března 2009 ve 14:15 ® 1Mara
1Mara

Honzíku v pohodě na jednu stranu má pravdu že ta má čeština stojí za vy… pr.. ale nechápu jak je to může stále tak rozhodit,nikdo nejsme dokonalý :-) .

reagovat
Středa 11. března 2009 ve 12:48 ® Dredaty
Dredaty

Ja mam 2 tydle Dragony www.rsp-fishing.cz , nemuzu srovnavat, protoze jinou matchku jsem v ruce nedrzel, ale jsem spokojeny. Chytam na to kapry okolo 45cm na 0,10 navazec a zvladl i par duhaku 43cm. Akorat jsem si nepozornosti urazil jedno ocko, jinak jsem ale spokojeny.

reagovat
Středa 11. března 2009 ve 12:37 ® sus1 reakce na …

Blue:No jo no, občas někdo vyskočí s chybama toho druhého, to už se tak stává.:-) Se tě divim,že ještě reaguješ..-)Bud v klidu.:-))

reagovat
Středa 11. března 2009 v 10:54 ® BlueShark
BlueShark

rgb23: Zastávám se Máry, prostě čeština mu nejde ať přemýšlí sebevíc. Ale je to panáčku fakt super chlapík, co by Tě u vody určitě nenechal ukousat nudou. Zkus mu to tolerovat, i když je to fakt drsný na čtení to máš pravdu.

standas: Tak tolik fakt ne :-) Ale díky za názor a tip, juknul jsem na to :-)

reagovat
Středa 11. března 2009 v 7:38 ® 1Mara
1Mara

rgb23– Klidně pruď mě to je u prdele ,já se nic už nenaučím a ani nechci a to že to tobě vadí je tvůj problém,taksi založ češtinařský kroužek a tam se vytahuj jakej si frajer voe . :-P

reagovat
Středa 11. března 2009 v 0:33 ® rgb23
rgb23

1Mara: nechci prudit, ale co hláška, to perla. …chybÝ mušák, ty udice jsou skvělÍ, slYšet odborně, o tom vÝm, Skoušel… každý se občas sekne, ale pokud to není recese tak tohle už je fakt drsný:-)

reagovat
Úterý 10. března 2009 ve 23:50 ® standas
standas

BlueShark: jestli máš dost peněz tak doporučuji tento kousek:ENERGHIA 2K MATCH 4,20m 11600kč VIPA CZ

reagovat
Úterý 10. března 2009 ve 23:05 ® filip111
filip111

1Mara: jojo říkal jsi že tě mile překvapily.

reagovat
Úterý 10. března 2009 ve 22:46 ® 1Mara
1Mara

Fílipe mám tydle matchový a jsem snima strašně spokojenej a zaty prachy máš dva.Těd jsem je skoušel na těch pstroužkách a jsem mile překvapen , jak už jsem psal níže a máš tam na ně i odkaz.( ty navijáky jstojej za starou belu ) www.tropicliberec.cz

reagovat
Úterý 10. března 2009 ve 21:55 ® BlueShark
BlueShark

Kazan: Kámoś výborný plavačkář z Vrchlabí mi psal, že za vycházku trefí prutem strom tolikrát a ještě nic nezlomil. Jinak jde o šoulačku a splavávanou. Proto tahle volba, jinak samozřejmě bych volil jinak…

reagovat
Úterý 10. března 2009 ve 21:51 ® BlueShark
BlueShark

filip111: Takže chceš chytat na spláveček nebo anglána ju?

Kazan: Víš, u mě je jasná jednička dělička, ale ta váha atd :-) Zítra ozkouším v krámě a uvidím…

reagovat
Úterý 10. března 2009 ve 21:32 ® filip111
filip111

Ať nezakládám nové fórum. Chci si koupit nějakou matchku a nevím pro kterou se rozhodnout. napadají mě tyto vyrianty: Shimano Catana BX Match – 4,2m 20g (prý celkově moc měký) Trabucco Activa Briton Match SP 4,20m Milo Pro System Obsidian Match 4,20m

popř. co by jste navrhli k zamyšlení? díky všem za odpověď. Cena kolem 2000,– Cílová ryba: kapr, lín

reagovat
Pondělí 9. března 2009 ve 12:43 ® Kazan reakce na …

BS> nevím jestli je to dobrá volba, to ukáže čas a tvoje spokojenost. Obecně se dnes trochu po zkušenostech řídím asi následujícím. Proč investovat do 4m teleskopu když je dnes obrovská nabídka dělených prutů ve stejné délce. Rodíly mezi teleskopy a děličkami zde byly x-krát probírány a ve finále z toho obyčejně vyšly děličky lépe. Takže pokud jít do teleskopu (boloňky) má to podle mne smysl až od 5m výše, kde již taková nabídka děliček není. Jinak počítej s následujícím čím lehčí prut tím tenčí blank, který je samozřejmě náchylný k poškození, kdejaké naklepnutí, špatný pád prutu se obyčejně projeví prasknutím (i když to nemusí byt notně hned po pádu, jak na potvoru se to obyčejně stane při přiseknutí nebo zdolávání). Stěna prasklého dílu lehké boloňky vypadá jak nalakovaný hajzpapír.

reagovat
Pondělí 9. března 2009 v 10:43 ® BlueShark
BlueShark

Labe klesá srdce plesá, plavačka bude brzy :-)

reagovat
Neděle 8. března 2009 v 16:10 ® Michal/
Michal/

skwor< to mi je jedno, spíš jsem rád, že vím co ty nevíš a víš, že to ty nevíš :-D Jooo slovíčkaření to je moje :-)

reagovat
Neděle 8. března 2009 v 16:05 ® skwor
skwor

Michal/: Já nevím věcí, to bys čuměl :-)

reagovat
Neděle 8. března 2009 v 16:04 ® Michal/
Michal/

mno tak to jste mě potěšili, ale to je jedno. Dík :-D Stejnak vícero času trávim s feederovým proutkem, takže… Ale i tak dík :-)

reagovat
Neděle 8. března 2009 v 16:01 ® 1Mara
1Mara

No hlavně chtěl poradit Michal já otom vým stejný prd.

reagovat
Neděle 8. března 2009 v 16:00 ® Michal/
Michal/

jj chápu to, jen mi připadalo docela blbý, když v různých katalogách apod. je vždycky lehký, jemný prut bla bla bla. A tak mi přijde, že o tu lehkost stejně přijde, když k němu dáš naviják. Ale dík za info :-)

skwor< Konečně vim co ty nevíš :-D

reagovat
Neděle 8. března 2009 v 15:52 ® skwor
skwor

1Mara: Plavačka je pro mě španělská vesnice, takže v tomhle moc neporadím. A zrovna prut nad 4m je podle mě lepší vyvážit jinak než navijákem, to je spíš u vláčky. Radši ale budu mít o pár gramů těžší věci, než totálně nevyváženou sestavu.

reagovat
Neděle 8. března 2009 v 15:33 ® 1Mara
1Mara

Michale já za sebe mužu jenom tohle – ultra lehký proutek a nějaký naviják váží tolik a tolik ,ale je hodně měký a citlivoučký, zato hevíčko může vážit taky tak,ale zase má tvrdčí blank a chová se uplně jinák,takže jenom tak a jestli to chceš slišet odborně tak kolega Škvor ti to určitě a velmi rád vysvětlí odborně než třeba já, řekneti vše o udici a i typu a to samé i o navijácích.Zkus se ho zeptat ve všeobecné diskuzi.

reagovat
Neděle 8. března 2009 ve 13:10 ® Michal/
Michal/

1Mara< Tak to jsem rád, že jsi rád :-)

Chtěl bych jen znát váš názor: Jaký význam mají ultralehké proutky, které skoro nic neváží? Stejně k nim dám naviják a prut je hned jinačí… To mi nějak nejde do hlavy :-)

reagovat
Neděle 8. března 2009 v 8:25 ® BlueShark
BlueShark

Tak vyhrála boloňka: Colmic Yasira 4,0m (zátěž 2–15g) a její váha 195g :-)

reagovat
Sobota 7. března 2009 v 19:36 ® 1Mara
1Mara

Tak hošani stěma udicema na plavačku jsem opravdu móc spokojenej a překvapenej. Krásně do ruky, žádná tíha hrozně lehoučký,akce uplně suprová a jak na zásek tak na zdolávačku a i výpady ryb jsou uplně v pohodě. Jsem rád že jsem si je koupil . Dnes na ně 11ks pstruha duhového a to je nějaký bojovník a ta akce prutu no fakt pohádka , vřele ty udice doporučuji a za tu cenu jsou skvělí.

reagovat
foto/forum/2009/th-img7964.jpg
Sobota 7. března 2009 ve 14:19 ® Michal/
Michal/

1Mara< Mno spíš si pořiď helinu :-D Ale to mi připomnělo, že bych měl udělat pořádek ve věceech. Kdo ví co tam najdu :-D

reagovat
novější starší
Stránky:   2 1