Chytej.cz

Fotografování ryb necteno

1.3.2009 | filip111 | 694.576 zobrazení | 18.360 odpovědí

Tohle téma je pro lidi, kteří rádi fotí ryby a přírodu kolem vody. Můžeme si tu psát postřehy, „návody“ atd. na focení. Pište i čím fotíte, hodně tím pomůžete lidem, kteří uvažují o koupi nového foťáku. Třeba nám toto fórum pomůže, abychom se zlepšili v naších foto výsledcích.

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Neděle 18. srpna 2013 ve 21:29 ® nnnap reakce na …
nnnap

ZN> v hudbě není pokleslý žánr. Je jen muzika kterou neposlouchám. A to je dechovka a vojenské orchestry. Jinak vše a rád. Docela mne síří, že jsem si neudělal ča na tohodle pána, pár lísku ještě bylo. http://art.ihned.cz/…e-dny-profil

Ale zpět. Přišlo mi z tvé formulace, že fotky jsou zbytečně vypulírované, když obsahem je " primitivní křik" :-))

K tomu guláši- to bych nebyl ani já:-D To prostě musí být- kočička a pejsek věděli, proč to tak vaří.

Popsal jsem jenom proč a jak fotím tydle věci já. A dal dva příklady ke komentu. A souhlas- z těch fotek měla stříkat krev. Když brutal. Otázka je, jestli stříkala. Já tam nebyl, tak fotografa nesoudím. Možná to bylo takové dětské představení a kapely daly popík. I to se stává.

reagovat
Neděle 18. srpna 2013 v 19:00 ® ZN reakce na …
ZN

nnnap> vůbec žádným despektem to nezavání. Jen pohledem fanouška podobné hudby, kterou ty nazýváš pokleslá. Já ji jako pokleslou nevidím, protože po létech poslouchání kde čeho jsem svůj zájem vykristalizoval do podobné hudby, i když ne úplně tohoto kalibru. I z tohoto důvodu to vidím tak, že bych očekával úplně jiné podání, syrovější, nevyumělkované. Dle mého jsi ve svém příspěvku uvařil guláš z takových obecných klišé bez jasného pohledu.

Ty jelene na kraji mýtiny s třístovkou:-)

reagovat
Neděle 18. srpna 2013 v 16:42 ® nnnap reakce na …
nnnap

nnnap> jako příklad úplně zbytečné fotky, kde opravdu forma jde nad obsah, bych vybral toto http://www.hofik.cz/…7934okok.jpg

Je možné, že tato fotografie plní mé soukromé podmínky. Třeba se i danému umělci líbí. Tak proč mám s ní problém?
Jestli to je jeho vrcholný okamžik, který dokázal fotograf zachytit, pak je to masakr. Nevím, nemohu soudit. Nebyl jsem tam. Jestli dostál svému, a odtloukl to v souladu s prezentovanou formou,tak je kopyto fotograf . Fotka je prostě zbytečná pro všechny.

reagovat
Neděle 18. srpna 2013 v 16:15 ® nnnap
nnnap

obsah, forma… Trošku to zavání despektem, k tvrzení, že daný obsah je pokleslý, proto i běžná forma jej převyšuje. Směrodatné je, co si myslí fanoušek. To jsou fotky pro komunitu. Jako u nás se rozčilovat nad kaprařskou předpaženkou.

Patřím k těm, kteří mají rádi rockovou, metalovou a podobnou muziku, mimo jiné a rád si ukradnu okamžiky z koncertů. Tlačím se tam dole někde v podzámčí a lovím svou starou třístovkou ze změti loktů své okamžiky.

Je to podobné lovu. Číhané. Je relativně snadné nechat si nahnat zajíce a prásk. Tedy použít ne úplně úzké sklo, zabrat ze široka a mít fotku, ovšem počkat si na jelena, když vyleze za měsíčního svitu na okraj mýtiny a tam rozzáří své paroží, tak to chce trpělivost. A znalost. Žánru a repertoáru. Cit. Emoce. Trošku moc na zachycení pokleslého žánru. I když dělám tyto fotky výhradně pro svou potřebu, vždy se ptám- líbila by se fotografie fotografovanému? Našel by se v ní? Je to on? Odhadnul jsem jej? Našel jsem ho? Teď nebo teď? To není proto abych fotografovanému lezl doprdele ale proto, že fotím JEJ. Nezajímají mne tedy bulvární situace, nezajímá mne nestřežený okamžik, zajímá mne ta forma. Forma, kterou žije, do které se stylizuje. Ono forma totiž je součástí komediantství. A každý muzikant chce bavit své příznivce.

Fotky jsou z VIP přístupu, tedy je posuzuji přísněji jako davu. Cvakal bych podobně, ovšem mé kritéria by splnila jediná. Tato. http://www.hofik.cz/…7675okok.jpg

reagovat
Neděle 18. srpna 2013 v 0:10 ® ZN reakce na …
ZN

sus1> v podstatě mi fotky, vyumělkovaný pro lidi, až tak nevadí, i když mě někdy přisírají. Ale dělat fotky z takovýho koncertu tak, aby se líbily za každou cenu lidem, kde forma jasně převyšuje obsah, to mi přijde takový divný. Chápu, že se tím ten ten člověk živí, musí se líbit, přece jen bych očekával jiné podání. Toto mi prostě nepasuje a už si snad ani žádnou fotku nepamatuji.

reagovat
Pátek 16. srpna 2013 ve 12:03 ® sus1 reakce na …

Mates(původní)> Jo,na ten jsem zapoměl.:-)

reagovat
Pátek 16. srpna 2013 v 7:53 ® Mates(původní) reakce na …
Mates(původní)

sus1> Jo pár lidí tam chodilo s tabletama..­........já neměl ani telefon :-))

reagovat
Čtvrtek 15. srpna 2013 ve 22:24 ® sus1 reakce na …

Mates(původní)> Některá fota jsou dobrý, ale to focení s těma tabletama ?!!!!!! děs.

reagovat
Čtvrtek 15. srpna 2013 v 6:49 ® Mates(původní)
Mates(původní)

V sobotu jsem se vrátil z festivalu a v pondělí koukal na tyhle fotky a asi jsem stále ovlivněnej atmosférou, ale pár kousků se mi tam líbí… http://www.hofik.cz/…7_10_8_2013/

reagovat
Pondělí 12. srpna 2013 ve 14:05 ® nnnap
nnnap

http://zpravy.ihned.cz/…a-sve-viteze

reagovat
Pondělí 29. července 2013 v 10:20 ® Mates(původní)
Mates(původní)

sus1> Mě se ta prdelka taky líbí. Je to hezky vyfocený.

reagovat
Středa 24. července 2013 ve 23:09 ® HaD reakce na …
HaD

nnnap> obecně mám na mysli u slova blesk na mysli externí a práci s ním. Já naopak často dávám blesk +0,7 EV a podexponuju na –0,7. Pěkně to vytahuje nebe a mraky.

reagovat
Středa 24. července 2013 ve 21:46 ® sus1

Blesk bych až tak zase nezatracoval.

reagovat
Středa 24. července 2013 ve 21:31 ® nnnap
nnnap

no, blesk je sračka. Ale standardní sračka. To znamená že víme, že nablyštěný pysk od blesku před vlanama je přesračkovaný blábol, ale zkuste si to bez něj. Já tam valím mínus 1–2. Na blesk. Prostě tydle fotky víc neřeším neb zřejmě by to byla tyranie na rodině. Jo, oni mají se mnou trpělivost, ale ta je tak 15 sekund na snímek. Prostě trochu blyštím s tím, že pak lokálně upravím. Pro babičku dobrý. Ano, jsou to žárovky. Ty moje děti. Prostě se nerealizuji. Na dětech. Vždyť se dá udělat stejná kompozice slunečníků před týmž pozadím.

reagovat
Středa 24. července 2013 v 15:09 ® HaD reakce na …
HaD

ZN> :-) Já jsem na tom podobně. Blesk mám nějakej bolavej, tak se snažím fotit tak, abych ho nepotřeboval. Tedy cvakat. O focení asi nemůže být řeč. Nicméně teď jsem byl u moře s dětmi a chtěl je fotit s mořem v pozadí. Sluníčko je tam ovšem celý den nad mořem. Bez blesku či odrazky by to byly vždy jen černé siluety. Nijak jsem se s tím s tou krabičkou od mýdla nepáral a bleskal. Kdybych chtěl něco přirozenějšího, stačilo by i bílé tričko, které by to světlo do jejich tlamiček odrazilo. Odrazka umí holt pěkné a hlavně přirozenější věci.

reagovat
Středa 24. července 2013 v 15:00 ® ZN reakce na …
ZN

David H.> no jasně že souhlasím. Ale řeč z mé strany byla o něčem jiném. Ale to jedno.

Btw., ten blesk, co jsem měl od tebe, dosloužil a žádný jiný nemám. Zjistil jsem, že ho nepotřebuji :-)

reagovat
Středa 24. července 2013 ve 14:46 ® sus1 reakce na …

David H.> Byl jsem u toho,když s tím kolega fotil a vypadalo to dobře, tak jsem pořídil též.Jak jsem psal,investice nijak velká,takže … :-)

reagovat
Středa 24. července 2013 ve 13:56 ® HaD reakce na …
HaD

sus1 + siri> ten ovál tu taky mám. Máme ho spíše na natáčení, ale i na focení je to super. Jen ta manipulace je už fakt náročná a pokud trochu fouká vítr, je to příšerný. Prostě dvojnásobná plachta. Mít to na lodi, tak přejedeš oceán :-)

reagovat
Středa 24. července 2013 ve 13:54 ® HaD reakce na …
HaD

ZN> pokud to budeš nahrazovat bleskem, pak souhlas. Nicméně jsou situace a světelné podmínky, které prostě světlo „z druhé“ strany potřebují. Nebo nesouhlasíš?

reagovat
Pondělí 22. července 2013 v 17:05 ® siri reakce na …

sus1> A nechtel bys oval na celou figuru? Myslim, ze ma nejakejch 80/180 – nebo tak nejak… S navlekem, ktery to meni na neprusvitnou plochu bilou, cernou, stribrnou ci zlatou (2 + 2 strany – obraci se naruby).

reagovat
Neděle 21. července 2013 v 7:55 ® sus1 reakce na …

ZN> Chci to zkusit,abych jim nemusel cpát do obličeje blesk, někteří se přitom tváří hrozně.:-) Uhejbají,mrka­jí,dělají kxychty,…

Pujčit si bohužel nemam kde tak jsem musel koupit.Je to sice výdaj ale ne zase takovej hroznej. Taky fotim věci bez desek a to doposud a i se snažim používat co nemíň blesk,ale někdy to prostě bez toho nejde.

reagovat
Sobota 20. července 2013 ve 21:00 ® ZN reakce na …
ZN

sus1> já ti doporučím, aby jsi se na celou odrazovou desku vysr.l :-)

Dělám si kozy, ale můj pohled. Nedosáhneš ani zdaleka na úroveň fotek lidí, kteří se tím živí a považují tyto fotky za vrchol „umění“. Nebo taky nepovažují, ví, že je to sračka, ale nějak se živit musí a umí to. Já mám názor, že pokud se tím neživím a nikdo to po mě nevyžaduje, chci foti věci, které se nemusí všem líbit, třeba i nikomu, ale mají pro mne nějakou vypovídající hodnotu, něco ve mně zanechávají a něco po mě zbude. Pohled na svět. Můj. Pohled na svět přes odrazovou desku je pro mě zkreslený, nevyhledávám situace, kdy je odrazová deska nezbytná.

reagovat
Pátek 19. července 2013 ve 21:26 ® sus1 reakce na …

havel> Už mě dnes byla doručena 110tka. : )

A co fotit ? – holky na motorkách. :-)

reagovat
Pátek 19. července 2013 ve 20:18 ® havel reakce na …
havel

sus1> Jestli přemýšlíš mezi 80 a 110 cm, tak bych šel už do tý větší… neni to takovej rozdíl a podaří se ti s ní pochytat víc světla.. Nehledě na možnost využití bílé difůzní vrstvy – u větší se s motivem „lépe vejdeš“, když budeš muset mít desku dál. Ale jak psal najas, záleží co chceš fotit.

reagovat
Čtvrtek 18. července 2013 v 19:05 ® sus1 reakce na …

najas> S asistencí počítám. : )

reagovat
Čtvrtek 18. července 2013 v 11:18 ® najas reakce na …

Záleží na tom, co fotíš. Čím větší motiv, tak tím větší odrazná deska. Navíc 80–100 cm je už na asistenta, sám si neporadíš. Stačí trochu větru a je konec. Já fotím hlavně kytky a odrazné desky si vyrábím sám. Stačí mi ale formát 20×30 cm. Používám třímilimetrovou bílou plastovou destičku (KAPA), která je dostatečně lehká a tuhá. Jednu stranu potáhnu oboustrannou lepicí páskou. Pak utrhnu pruh alobalu, zmuchlám ho do koule, opatrně ho opět roztáhnu a lupnu ho na plochu s lepicí páskou. Mírně přitlačím, přečnívající alobal utrhnu přes hranu destičky a je hotovo. Vznikne mi tak nádherná zrnitá plocha, která dává rozptýlené měkké světlo. Podle zmačkání alobalu si můžu regulovat i velikost zrna na desce. Ta zrnitost je důležitá. Kdybych nalepil alobal naplacato, odražené světo by bylo orámované jako prudký odraz zrcadla. Funguje to perfektně a když chci intenzitu odraženého světla ještě zmenšit, tak jen otočím desku proti světlu druhou nepolepenou stranou. Deska vydrží opravdu hodně, v pohodě s ní manipuluji jednou rukou, mohu ji položit nebo natočit ze země a nemusím mít strach, že se něco natrhne nebo poškrábe. Bez odrazných destiček do terénu vůbec nevyrážím a stejnou samozřejmostí je i používání pořádného stativu.

reagovat
Čtvrtek 18. července 2013 v 9:03 @ rliebzeit

Ahoj Pak že neberou

reagovat
foto/forum/2013/th-img100286.jpgfoto/forum/2013/th-img100287.jpg
Středa 17. července 2013 ve 22:05 ® sus1

Zdravim, potřebuju poradit.Odraznou desku kruh – co je lepší 80 cm nebo 110cm v průměru ? Díky.

reagovat
Úterý 16. července 2013 v 19:27 ® sus1

najas> Kdybys veděl,za jakých podmínek fotka vznikla??? :-) Na destičky,čas, … a další propriety úplně zapomeň.:-)

Edit: Ještě že má každej člověk tu pomyslnou hranu jinak nastavenou.?!!!

reagovat
Úterý 16. července 2013 ve 14:53 ® HaD
HaD

najas> černobílá mě taky napadla

reagovat