Chytej.cz

Fotografování ryb necteno

1.3.2009 | filip111 | 694.576 zobrazení | 18.360 odpovědí

Tohle téma je pro lidi, kteří rádi fotí ryby a přírodu kolem vody. Můžeme si tu psát postřehy, „návody“ atd. na focení. Pište i čím fotíte, hodně tím pomůžete lidem, kteří uvažují o koupi nového foťáku. Třeba nám toto fórum pomůže, abychom se zlepšili v naších foto výsledcích.

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
novější starší
Stránky: nejnovější ... 3 2 1   
Neděle 1. března 2009 ve 13:43 ® Libor
Libor

Sander > super, díky, nejak ti to vyrovnam jinou zážitkovou aktivitou.

reagovat
Neděle 1. března 2009 ve 13:35 ® Sander
Sander

Libor > na podzim určitě. Dost možná se postupem času ta místa profláknou (a může to být otázka jen jednoho roku) a mník tu bude vzácný stejně jako jinde. Už loni to bylo o dost slabší. Takže si na Tebe vzpomenu, dříve než bude pozdě.

reagovat
Neděle 1. března 2009 ve 13:25 ® Libor
Libor

Sander : přestaň se červenat, celý server se z toho barví do ruda… Podstata je mít taky co fotit, já jsem třeba nikdy v životě neviděl mníka, a hrozně rád bych si ho vyfotil. Jsou nějaké nabídky na společnou chytačku?

reagovat
Neděle 1. března 2009 ve 13:20 ® Sander
Sander

BlueShark > neblbni, jsem těžký amatér.

reagovat
Neděle 1. března 2009 ve 13:09 ® BlueShark
BlueShark

Mohu jen potvrdit slova Sandera. Opravdu nemá nic extra jak mi kdysi psal, jen je to kluk šikovná a jiný ve fotkách se mu nerovná. Moment překvapení ryby, světla, prostě pan fotograf :-)

reagovat
Neděle 1. března 2009 ve 13:05 ® johanes reakce na …
johanes

vagi : takový názor mám já také :o), protože i u mě fotografování se rovná cvakání.

reagovat
Neděle 1. března 2009 ve 12:58 ® vagi
vagi

Takže je to rukama, aspoň nemusím utrácet za lepší foťák, páč by to vzhledem k mému „umění“ byly vyhozené peníze. :-)

reagovat
Neděle 1. března 2009 ve 12:57 ® Sander
Sander

Libor > možná se něčeho v průběhu roku dočkáme :o) Staré fotky už jsou okoukané…

reagovat
Neděle 1. března 2009 ve 12:54 ® Libor
Libor

Sander: tak už se nestyď a pusť něco ze svého know-how :-)

reagovat
Neděle 1. března 2009 ve 12:49 ® Sander
Sander

vagi > potvrzuji Liborova slova – donedávna jsem cvakal se starým Acerem za 4000 (v té době) a na fotky se koukat nechalo.

reagovat
Neděle 1. března 2009 ve 12:48 ® vagi
vagi

hmm, s těma rukama to bude u mě asi problém. Nevím, ale nemyslím si, že by sander fotil kompaktem. Páč fotky má naprosto luxusní

reagovat
Neděle 1. března 2009 ve 12:44 ® Libor
Libor

vagi: určitě ano, je to hlavně v rukách a hlavě. Praktickou ukázkou že to jde, jsou třeba fotky uživatele Sander

reagovat
Neděle 1. března 2009 ve 12:38 ® vagi
vagi

zajímal by mě váš názor na to, zda se dají dělat slušné fotky ryb „obyč“ kompaktem?

reagovat
Neděle 1. března 2009 ve 12:36 ® filip111
filip111

Libor: stejnou otázku řeším taky. Jinak na ty ryby stejně nejvíc používám tu 17–40L, většinou fotím zblízka. Ty pevný skla jsem myslel spíš na tu krajinku.

reagovat
Neděle 1. března 2009 ve 12:33 ® Libor
Libor

filip111: Canon 100Macro chci taky kupovat, jen nevíte kde se někde dají najít peníze? S delšíma pevnejma sklama to na ryby ale moc nevidim, budeš mít problémy komponovat snímky, se zoomem to půjde líp. (ted jsem mel na mysli zejména snímky ryb ve vodě). Ten 75–300 může být pohoda ne?

reagovat
Neděle 1. března 2009 ve 12:29 ® Rico
Rico

Jinak mam jasno co si poridim jako dalsi hracku: NIKONa D80

reagovat
Neděle 1. března 2009 ve 12:26 ® Salmo reakce na …
Salmo

filip111> No tak spokojen jsem.Díky relativně velkému objektivu(mezi kompakty) nemám problém fotit i při sníženém osvětlení.Jediné co mi vadí jsou celkem velké rozměry a vyšší hmostnost.Jinak si nemůžu stěžovat.

reagovat
Neděle 1. března 2009 ve 12:23 ® Rico reakce na …
Rico

filip111> jj o tom mluvim :-) ze kdyz clovek jde doopravdy chytat tak si musi vybrat, pokud teda nejede autem a ma mista dost, znam to kdyz jeden autem ve dvou nebo ve trech tak se obcas skladame :-)) jak stavebnice :-)

reagovat
Neděle 1. března 2009 ve 12:23 ® Libor
Libor

Je to hrozný se stím tahat, ale pak se de domů s pěkným úlovkem, i když rybu pustíš:-)

reagovat
Neděle 1. března 2009 ve 12:22 ® Libor
Libor

a v čem to kluci nosíte když brodíte? Mám husinu když jsem popás v řece, v batohu zrcadlo s objektivem… , Vyřešil jsem to tak že jsem koupil vodotěsný pouzdra aqapack, a do toho foták dávám. Dřív jsem měl Panasonic FZ 30, ten jsem dávál do dvou igelitek a pevne svazoval gumičkou.. :-) , ale i gumička někdy praskne a pak je průser :-) .

reagovat
Neděle 1. března 2009 ve 12:20 ® filip111
filip111

Rico: pravdou je, že když beru foťák, tak fotobatoh se vším vybavením má nějakých 7kg a to je bez stativu.

reagovat
Neděle 1. března 2009 ve 12:14 ® filip111
filip111

Salmo: jak jsi s tím foťákem spokojenej? napiš sem pár postřehů, co ti na něm sedí, nesedí? Flid se mě ptal na tento foťák.

ps: prodávám ten níže zmiňovaný Fuji S7000 v sekci bazar.

reagovat
Neděle 1. března 2009 ve 12:14 ® Rico
Rico

Uricte zajimave tema, taky rad fotim ale pokud jdu na ryby staci mi kompakt aby mi neprekazela nekde dalsi zatez…

reagovat
Neděle 1. března 2009 ve 12:12 ® Sander
Sander

Libor > záleží na tom, zda chceš fotit tkaničku nebo většího hada. Menší úhoři sebou melou o 106 a zde je každá rada drahá. Ale kusy větší (kterých už je jak šafránu), bývají zpravidla klidnější a snáze se fotí jakýmkoliv způsobem.

K otázce: používám Olympus 560 UZ, jeví se mi jako naprosto ideální a dostačující pro mé účely. Kvalita fotek/hmotnos­t/velikost/všes­tranné využití – to vše hrálo při výběru svou roli.

reagovat
Neděle 1. března 2009 ve 12:10 ® Salmo
Salmo

Konečně se tu po dlouhé době objevilo normální téma :-)

Jinak já fotím s tímhle

www.fotografovani.cz

A na výsledky mého snažení se můžete podívat zde

www.chytej.cz

reagovat
Neděle 1. března 2009 v 11:48 ® filip111
filip111

Libor: mě pomáhá když fotím úhoře to, že mu na pár sekund přikryju oči, udělám mu tmu a s břichem to taky pomáhá. Jinak je pravda že úhoř moc „neposedí“ Co máš k té 40ce za objektivy?

skwor: já jsem začínal s Fuji Finepix s7000. Dobrá mašinka na začátek. Pro seznámení s věcmi jako je hloubka ostrosti, vyvážení bílé, korekce expozice…

BS: tak sem něco napiš

reagovat
Neděle 1. března 2009 v 11:40 ® Libor
Libor

Měl bych hned jednu otázku, neznáte někdo způsob jak uklidnit úhoře? ( názory jako kudlu do hlavy prosím vynechte ). Zaslechl jsem takový mýtus že když se tře mokrou rukou po břiše, uklidní se. Úhoře jsem fotil jednou a je to řehole… .

reagovat
Neděle 1. března 2009 v 11:38 ® skwor
skwor

S focením jsem začal víceméně až loni, takže jsem v tomhle ohledu amatér. Ale baví mě to. Mám Fujifilm finepix S 5700 (10× optický zoom, makro od 1cm).

reagovat
foto/forum/2009/th-img7869.jpg
Neděle 1. března 2009 v 11:35 ® BlueShark
BlueShark

Parádní téma !!! :-D DD

reagovat
Neděle 1. března 2009 v 11:33 ® Libor
Libor

filip111: výborné téma, které vítám. Taky bych v tomto fóru diskutoval o tom jak rybu vyfotit aby jí to nijak nepoškodilo. ( mám na mysli dlouhé focení, focení ve špíně, hlíně, štěrku, v kuchyni :-) , ve vaně:-) apod.) Sám se rád přiučím. Mám taky 40D.

reagovat
novější starší
Stránky: nejnovější ... 3 2 1