Chytej.cz

Marmyšška necteno

6.1.2009 | Mega-Fish | 13.421 zobrazení | 22 odpovědí

Zdravím nevíte nekdo jestli je doba kdy se smí a nesmí chatat na marmišku? a na jekej spusob se dá chytat z marmyškou ze břehu?Jakej je vhodnej prud? Přívlačovej?

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Středa 14. ledna 2009 v 16:40 ® IV.TO.ŠIRDA reakce na …
IV.TO.ŠIRDA

Na marmyšku berou dobře i parmy, zkušenosti mám z řeky Ostravice pod splavem Vratimov-pstruhová voda, ale bez hnojáčka.Bohužel tento splav je v opravě, tak nevím, kde se s parmami letos potkám.Jinak na parmy používám jemný splávek na plavanou a jako nástrahu používám těsto ze sýru.Pokud parmy jsou vidět, chytám brzy ráno-nebo pozdě večer, nebo pod mrakem.

reagovat
Úterý 13. ledna 2009 v 16:36 ® ZANDER
ZANDER

kubajs- ano když dáš na háček ocásek z twistra dá se s tím chytitat kapr i cejn i cíleně! já u nás na rybníčku chytám cíleně kapříky okolo 40cm a bezproblémů mi to sbíraj

reagovat
Úterý 13. ledna 2009 v 15:26 ® Kubajs
Kubajs

můžu se zeptat?jestli když tam dám twistera jestli i na to zabere ten kapr či cejn?

reagovat
Úterý 13. ledna 2009 ve 14:24 @ ??? reakce na …

mam malyho suldu

reagovat
Úterý 13. ledna 2009 ve 12:56 ® Filip00
Filip00

jj vyzkouším jí nikdy jsem na ní nechytal jen vláčím ale ne marmyšky:-D a co říkáte na !! rybu kterou vidíš nechytíš!! Vím o místě kam najíždějí parmy a tam to chci vyzkoušet. ale problém je že je vidím a tak nevím, jestli chytím:-D

reagovat
Úterý 13. ledna 2009 ve 12:49 ® IV.TO.ŠIRDA reakce na …
IV.TO.ŠIRDA

Marmyšku tahám hlavně u dna a v klidnější hlubší vodě. Je to pouze moje vlastní zkušenost s touto nástrahou. Mám u toho velkou pohodu bez použití prsáků a v klidu si tohoto lovu s dost častými záběry užívám.Marmyšky mám od výrobce z Ukrajiny zalité ve dvojháčkách a trojháčkách.

reagovat
Úterý 13. ledna 2009 v 10:53 ® dam reakce na …
dam

Marmyška není pouze pro lov u dna. Naopak. S ní se velmi dobře loví ve sloupcí a dokonce se dá i těsně pod hladinou. Vůbec to není nástraha pouze pomalé vody. Tohle pomalé vláčení, jestli se to dá vůbec tak nazvat, s žížalou po dně, je opravdu skoro jak plavaná, pouze tam není splávek. Marmyška s trojháčkem už asi taky ztratila svůj původní účel.....

reagovat
Úterý 13. ledna 2009 v 10:34 ® IV.TO.ŠIRDA reakce na …
IV.TO.ŠIRDA

velmi pomalu se vláčí tek, aby marmyška se pohybovala po dně.Proto se dobře chytá na řece ve slabém proudu.Podmínkou je velmi jemný prut se slabým vlasem. Používám marmyšky dvouháčkové i trojháčkové a vždy přidám hnojáčka tak, aby za marmyškou plandal.Hnojáky mám na zahradě, nemusím je kupovat od firem.

reagovat
Úterý 13. ledna 2009 v 10:05 ® Mega-Fish
Mega-Fish

Já pořád nechápu ale jak se z tou marmyškou pracuje to se notmálne vláčí nebo jak?

reagovat
Pondělí 12. ledna 2009 v 17:44 ® Losfedos reakce na …
Losfedos

to urcite zkus,uvidis ze te to bude bavit…

reagovat
Pondělí 12. ledna 2009 v 17:24 ® Filip00
Filip00

Píšete onich pěkně tak je taky vyzkouším. A pak dám vědět jak jsem dopadl.

reagovat
Pondělí 12. ledna 2009 ve 14:02 ® IV.TO.ŠIRDA reakce na …
IV.TO.ŠIRDA

na marmyšky chytám každý rok na zahájení na řece Jihlávce od mostu v Iváni po most Věstonické nádrže. Je tam celkem čisté dno, díky náplavám písku.Je to jedna z nekrásnějších chytaček jakou znám na jemný cajk.Pěkně si také každý rok zachytám na marmyšku s hnojáčkem na řece Odře, která je poblíž mého bydliště, ale Jihlávka má více ryb.Na hnojáčka, který plandá za marmyškou nedám dopustit.Ahojky Petrův zdar

reagovat
Sobota 10. ledna 2009 ve 14:56 ® Losfedos reakce na …
Losfedos

0.12mm byl to preklep,

reagovat
Sobota 10. ledna 2009 ve 13:05 ® ZANDER
ZANDER

souhlasim s DaMem, chytání s umělími doplňky mi přijde ´težší´ a svym způsobem i zajímavější, stačí háček marmyšky opatřit twistrovim ocáskem, navázánim peříčka či několika nitek a nebo použít umělé larvičky nebo žížalami od firmy Berkley

reagovat
Pátek 9. ledna 2009 ve 22:28 ® dam reakce na …
dam

to je jasný nechtěný překlep, takový vlasec ani není…s marmyškou je krásné chytání, ale já preferuji umělé doplňky, živé mi přijdou jako lov na rybičku nebo jako klasická plavačka

reagovat
Pátek 9. ledna 2009 ve 22:11 ® inspo reakce na …

Losfedos> 0,012…no je tak tenké, že na to už ani tu marmyšku nenavážeš :-D

reagovat
Pátek 9. ledna 2009 ve 21:07 ® Losfedos
Losfedos

Dulezite je pouzit jemny vlasec max.0.012mm jemny proute chvejivka a neco jeste napichnout na marmysku. patentka ,hnojnak mastnaka atd.a pak je to parada da se chytnout takrka kazda ryba v rybach to vyvolava zavist a ryvalitu…

reagovat
Pátek 9. ledna 2009 v 18:41 ® pamri
pamri

nevim .skusto

reagovat
Pátek 9. ledna 2009 v 17:35 ® Salmo reakce na …
Salmo

albin> :-D

IV.TO.ŠIRDA> Myslíš Malou Jihlávku,nebo řeku Jihlavu u pramene ??

reagovat
Čtvrtek 8. ledna 2009 ve 23:20 ® albin
albin

Aneb Jak naPRUDit MARnivou MYŠŠKU? AUU.

reagovat
Středa 7. ledna 2009 v 9:23 ® IV.TO.ŠIRDA
IV.TO.ŠIRDA

na marmyšky chytám již 3.rok od 16.6. na řece Jihlávce.Marmyšky jsem si nechala dovézt z Ukrajiny – jsou jedničkové! Prut používám na ultralehkou přívlač , vlasec do 0,12 mm. Z prostoru ve kterém chytám si nejdříve, pokud je to možné, vyčistím dno .Na marmyšku napíchnu jednoho hnojáčka za koneček, aby plandal.Po nahození marmyšky velmi pomalu,ale opravdu velmi pomalu tak, aby šla marmyška po dně, stahuji.Budete se divit, ale zabere vám každá ryba včetně štik,sumců, candátů… Záběrů je dost, ale jedinou nevýhodou je používání slabého vlasce, takže o velkou rybu přijdete.Mé největší úspěchy jsou n 70 cm štika zaseknutá v krajíčku, sumec 60 cm , candát 56cm.Na tento způsob mi berou plotice,cejni i kapři, nejvíc okouni. Ahojky Petru zdar.

reagovat
Úterý 6. ledna 2009 ve 20:34 ® ZANDER
ZANDER

s marmyškou se smí chytat v tuto dobu pouze na dirkách, a to na revíru kde sou dirky povolené. jinak marmyška se počítá jako přívlač tak si musíš počkat do 16.6. nebo navštívit svazový či soukromí revír kde je přívlač povolena celoročně, např. ze svazovek to je Vltava 7 . jako prut je nejvhodnější wincle piceker nebo prut s chvějivou špicí. pokuď chceš používat marmyšku se splánkem nebo sbirulinem tak ti postačí klasický vláčak s malou vrhačkou

reagovat