Chytej.cz

Zaměřeno na TRUMANy... necteno

2.11.2008 | BlueShark | 6.866 zobrazení | 46 odpovědí

Zdravím všechny rybáře a rybářky. Asi každý se setkal s rybou zvanou TRUMAN. Ano, Sumeček Americký má tendenci se přemnožovat na stojatých vodách. Drtí populaci ryb, plůdky, jikry a voda se neregeneruje :( Má někdo nápad co s tím? Zaslechl jsem, že soupeř je candát, že mu smrtelný mortel trumana nevadí (roztažené bodce do stran při smrti nebo obraně). Z ptáků kormorán nebo volavka. Jaem z Ústí nad Labem (jeden rybník cca 3ha je jimi přemnožen) a chtěl bych něco provést s lokalitama, které ovládli. Po náhozu se chytají za ploutve, břicho a pořád tahaj, na vše co do vody přiletí. I na vajgl jsem je vytáhl. Ke kaprům tak nástraha doputuje jen ojediněle. CO S TÍM? MÁ NĚKDO NÁPAD?

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
novější starší
Stránky:   2 1  
Sobota 9. května 2009 ve 12:53 @ ???

nachytat jich plnou sitku a založit do pilin na červy;)

reagovat
Pondělí 24. listopadu 2008 v 18:24 ® licus.10 reakce na …
licus.10

BlueShark : To víš že tam jsou i sumci,ale nějakým způsobem tam spolu dokážou vydržet. Je ale pravda, že američanů je tam o hodně méně,než před takovými osmi lety:)

reagovat
Pátek 21. listopadu 2008 ve 13:23 ® BlueShark
BlueShark

Jestli jsou pod Cirkvicema tak to cumim, ze by se tam sumcum nechtelo? :-)

reagovat
Pátek 21. listopadu 2008 v 9:41 ® mana01
mana01

Jezdím tam kvůli dravcům, po novém roce už ne. Do vánoc berou.

reagovat
Čtvrtek 20. listopadu 2008 ve 22:48 @ ??? reakce na …

Tyjo, to se mi snad ani nezdá možný, leda pod nějakým přítokem oteplené vody, ne? Všude se píše, že na podzim upadnou do letargie a začnou žrát až na jaře :-)

reagovat
Úterý 18. listopadu 2008 ve 12:15 ® mana01
mana01

V Nymburce berou i přes zimu.

reagovat
Pondělí 17. listopadu 2008 v 16:11 @ ???

Zjara se na ně chystám někam do Polabí, odkdy na jaře vám tyhle potvory začnou brát? Samozřejmě to záleží hlavně na teplotě vody, což se rok od roku liší, ale plus mínus…

reagovat
Pondělí 17. listopadu 2008 v 8:19 ® sgt.mooody reakce na …

BS:Tak proč nechytáte ty velký:-) ?

reagovat
Pondělí 17. listopadu 2008 ve 3:53 ® licus.10
licus.10

Blue Shark : pod Církvicema jich ještě pár chytneš:)

reagovat
Neděle 16. listopadu 2008 ve 23:18 ® BlueShark
BlueShark

Skoda ze zmizeli diky sumcum velkym z Usti :-((

reagovat
Úterý 4. listopadu 2008 ve 21:44 ® 

Nemuzu rict jestli jich bylo vic nebo min,ale kazdioadne jich je mnohem vic nez by melo byt.Nerekl bych ze to je ku prospechu a tak si myslim ze kazdej trumen z vody je dobrej trumen.Vite co nejde o to ze nesnasim tu rybu,me se celkem libi,i stylem lovu,ale je to to samy jak v australii proste rujnuje ekosystem a vytlacuje ryby ktery tady byli puvodni..Urcite bych si radssi za par let zachytal vice druhu ryb,nez jen trumena a sumce:-D

reagovat
Úterý 4. listopadu 2008 v 19:19 ® cercer
cercer

mannice:hm,já ho letos ještě nechytl..je pravda,že hlavně vláčím,ale i tak si myslím,že jich bývalo mnohem víc,než teď..nejvíc jich bývalo v Nebočadech.

reagovat
Úterý 4. listopadu 2008 v 18:27 ® sgt.mooody

Na Labi je to s nima taky otřesný,skoro pokaždý když chytám u Lysí na rybičku určenou pro candátka nebo sumejše,tak mi naní vleze tenhle mrnavej hajzlík,a pak je uplně nejhorší když stou rybičkou jen tahaj:-) to člověk neví kdy to má seknout ale je s nima aspon zábava:-)

reagovat
Úterý 4. listopadu 2008 v 18:21 ® 

cercer1: V Děčíně nejsou častým úlovkem??No nevim nevim,záleží asi teda jak kde,ale před zimnim přístavem hrůza,pod novým mostem taky,a pod tyršákem a na betoňe taky.To je jen malej úryvek míst kde na ně člověk bez pochyb narazí pokud chytá na žížalky i na rybyčky berou úpně bez prblémů.Je jich tu mraky..Takže nesouhlasim

reagovat
Úterý 4. listopadu 2008 v 17:38 ® Mikulas

Osobně bych je naopak celkem rád chytal, nevíte, kde nejblíže u Prahy to jde?

reagovat
Úterý 4. listopadu 2008 v 16:41 ® BlueShark
BlueShark

Mylsim ze lovit a nevracet an rybnikach, vyresi 1 procento populace, ktere pristi rok stejne nezamezi to, ze 99 procent co zbylo se namnozi na dalsi …

reagovat
Úterý 4. listopadu 2008 ve 13:35 ® Filip00
Filip00

jo prostě je lovit a nevracet,jinak s nima nic neuděláte nebo se modlit ať na ně přijde nějaká nemoc a vychcípaj, uzený jsou opravdu dobrý

reagovat
Úterý 4. listopadu 2008 v 0:55 ® cercer
cercer

myslím si…aspoň v Děčíně a okolí,že nejsou už tak častým úlovkem,co dřív..myslím si,že situace srovnala a nevyžaduje nějaká zvláštní opatření..

reagovat
Pondělí 3. listopadu 2008 ve 23:54 ® BlueShark
BlueShark

Jestli jsou trumani v DC tak je temer jasne uz proc a docela mi to doklaplo …

reagovat
Pondělí 3. listopadu 2008 ve 22:57 ® Jícha Václav
Jícha Václav

nevím jestli candát, ale Labský sumci měli v žaludku pár těchto malých napodobenin. No v nejhorším případě bude kyanid dobrou zbraní ,–)

reagovat
Pondělí 3. listopadu 2008 ve 22:03 ® 

ty trumani podle me strasne vytlacujou vsechny ryby..Podivejte se kolik je u vas parem a vseho moznyho u nas toho tolika neni na nekolika lokalitach,kde by melo a to jen diky nim..Proto kazdy trumen co chytim to ma jisty..

reagovat
Pondělí 3. listopadu 2008 ve 21:58 ® fish-team-voda
fish-team-voda

BlueShark:to u nás v Dc je nachytáš i v Laby ale není to co dřív

reagovat
Pondělí 3. listopadu 2008 ve 21:55 ® BlueShark
BlueShark

:)

reagovat
Pondělí 3. listopadu 2008 ve 21:32 ® BlueShark
BlueShark

To je prave to, proc to tu pisu, na Labi sumecci vymizeli. Proc? Slysel jsem o podvodnich zaberech a nasazeni sumcu velkych, co je vytlacili. Sumec je udajne pomacka a pusti, nema rad rivalitu. Pak je pry vyzrali volavky, i kdyz si myslim, to nemohli stihnout. Trumani tu byli vskutku cca kolem 30cm i vic. A kazdy si zachytal i na dvojnavazec se veseli dva. No a prisla tahle doba a jsou fuc, ojedinele, ale v Usti nad Labem proste uz nejsou. Nebo tak vzacne, ze o hacek nezavadi. Dalsi teorie co jsem slysel byla specialne vyvinuta latka, co hubi prave jen tuhle rybu a byla zde nekde aplikovana. Polemiky a hadky… Ale proc vlastne zmizeli tam kde nikomu nevadili?

reagovat
Pondělí 3. listopadu 2008 ve 21:16 ® fish-team-voda
fish-team-voda

Tak kdyby si rybář vzal domů těch povolených 7kg,tak by to bylo jiný,ale s těma uplně malýma to je katastrofa ty se nikomu nechtěj zabíjet…Sumečci prostě do rybníku nepatřej

reagovat
Pondělí 3. listopadu 2008 ve 21:12 ® BlueShark
BlueShark

Popravde na Strizaku delam to, ze je hazim za sebe nebo do louze a zvirata je pak sezerou. Mozna to sem nepatri, ale proste tam to musi pryc, i kdyz je to zbytecny…

reagovat
Pondělí 3. listopadu 2008 v 19:04 ® sgt.mooody reakce na …

Salmo:Bud rád!!!hrozně rychle se množej hazlíci jedni:-)

reagovat
Pondělí 3. listopadu 2008 v 18:09 ® Salmo
Salmo

U nás na Jihlavsku je klid.Trumana jsem tady nikdy nechytil a asi dlouho nechytím,ale jak to teď čtu tak nevím zda mám smutnit že se u nás tahle zajímavá rybka nevyskytuje nebo ne…

reagovat
Pondělí 3. listopadu 2008 v 17:59 ® mana01
mana01

Přivez je ke mě, já je dám do udírny!

reagovat
Pondělí 3. listopadu 2008 ve 12:41 ® LojzaRybka
LojzaRybka

Piranha>na ohři v žatci už se jednou jeden chytil :-)) ),ale když je hodíš do nechranek,tak pochcípaj,neni tam takovej bordel jako v labi :-)) ),neměli by co žrát

reagovat
novější starší
Stránky:   2 1