Chytej.cz

Ochrana korku na prutu necteno

12.7.2008 | ART | 14.751 zobrazení | 58 odpovědí

Docela by mě zajímalo jak ochraňujete korkové držadla na vašich miláčcích. Dost se mi špiňí a bojim se, že částým čištěním korek popraská.

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
novější starší
Stránky: nejnovější ...  2 1   
Úterý 15. července 2008 v 0:23 ® Salmo
Salmo

rgb23> moje slova,já bych to tady přirovnal k  www.chytej.cz

reagovat
Pondělí 14. července 2008 ve 22:10 ® rgb23
rgb23

na některých prutech původní šprcku mám už několik let, na jiných ne. Rozhodně podle toho ale nesoudím ostatní rybáře. Někdo preferuje čistou rukojeť snadno čistitelnou, jiný potřebuje aby ho korek hřál (v létě nezbytná vlastnost, v zimě když navlhne a zmrzne-zlatý igelit) :-) moc to řešíte:-)

reagovat
Pondělí 14. července 2008 ve 20:33 ® vylo reakce na …

DAETH-tak nabudúce ak dostaneš vianočné darčeky tak si ich nerozbaľuj-však hlavný je ten príjemný pocit,prepáč ale musel som to napísať:)))

reagovat
Pondělí 14. července 2008 v 19:01 ® Robur
Robur

Death, boty bych si dal, ale za předpokladu, že v nich chodíš už 5 let a máš je taky zabalený v igelitu:-) . BLEÉEEEE. Každýmu holt vyhovuje něco jiného.

reagovat
Pondělí 14. července 2008 v 18:54 ® DEATH

Možná mě sežerete i s botama, ale igelit mám na korkových rukojetích uplně bez problémů. Jediná změna je, že na prutu co mam pátým rokem igelit dostal lehký nádech mléčné barvy, ale jinak nic nehnije, všechno fajn. No holt to nekoupu ve vodě :-) A velkou výhodou, kterou vidím v tom igelitu je, že si nezasírám právě ty korkový rukojeti.

reagovat
Pondělí 14. července 2008 v 16:40 ® bizkit
bizkit

hoj. igelit na korek nepatri! korek je prirodni material a pracuje, dycha. proto je nutnosti ten igelit sundat hned jak se prut koupi. ja osobne korek cistim jednou za rok, hned po skonceni sezony, nejakym jemnym cisticim prostredkem (prasek na nadobi, jar, mydlo), pak uz se jenom necha volen ususit na vzduchu a je jako novej.

reagovat
Pondělí 14. července 2008 v 16:13 ® inspo reakce na …

TomK> tak to je argument, na který je těžko reagovat :-)

reagovat
Pondělí 14. července 2008 v 16:07 ® Deleted reakce na …

inspo – šikovný rybář přece nachytá na cokoli… :-)

reagovat
Pondělí 14. července 2008 v 16:02 ® inspo reakce na …

TomK> ale tak jsou lidé, co neradi mění své oblíbené pruty a proto si je chtějí udžet co nejdéle v perfektním stavu…

reagovat
Pondělí 14. července 2008 v 15:57 ® Deleted reakce na …

inspo – Nerikam, ze pruty maj byt zamazany krvi chudaku ryb. Taky je obcas oplachnu (u more), ale jinak je to proste spotrebni vec a prehnana pece je zbytecna. Lesteni korku mi pripomina tuning skody 120. I kdyz na to pridam spojler, tak to vykon nezvysi. Proto si kupuji pruty na ktere mam a ktere kdyz zrusim, tak mne to financne nezruinuje (koupim si porste nove). A dobrej proutek se da casto koupit do 2000, coz v Praze jsou asi 4 navstevy hospody s veceri…

reagovat
Pondělí 14. července 2008 v 15:29 ® inspo reakce na …

TomK> já třeba neprodávám obrazy, abych si mohl dovolit kupovat pořád pruty :-)

reagovat
Pondělí 14. července 2008 v 15:22 ® Deleted

Prut je spotřební materiál. Takže kašlat na to, nečistit a až prut doslouží, tak koupit novej… čas investovaný do čištění korku jeho životnost určitě neprodlouží… :-)

reagovat
Pondělí 14. července 2008 ve 13:37 ® mirmen

korek rozhodně čistit … nejdříve mechanické očištění kartáčkem a poté nanést bělicí SAVO … několik minut nechat působit a pak důkladně osprchovat … korek se vyčistí od mastnot a zase začne dýchat … většinou postačí 1–2× ročně

reagovat
Pondělí 14. července 2008 v 10:36 ® Ciffik
Ciffik

nej je kartacek voda s mydlem…perfektne to funguje a korek je jako novej,,,

reagovat
Neděle 13. července 2008 ve 20:54 ® vylo reakce na …

PetrC-pokiaľ viem korok veľmi dobre odoláva hnilobe a pliesňam -kam by sme zašli keby všetky archívne vína boli dodrbané týmto „nedostatkom“:) osobne korkový úchop neošetrujem ničím -pre mňa to nemá podstatńý význam a keď vidím „šprcku“ na palici tak hneď viem s kým mám dočinenia ,určite nahadzuje nadipovaný tvister na ťažko/položenú:))

reagovat
Neděle 13. července 2008 ve 20:24 ® inspo reakce na …

PetrC> tak si nekupuj pruty s korkovou rukojetí :-)

reagovat
Neděle 13. července 2008 ve 20:05 ® PetrC

Korek je na hovno. Když nepomůže zalakování a ani obalení šprckou, tak je nejlepší korek vydrolit a holé torzo obalit kobercovou. Jak jsem kdysi psal, výrobci si z nás dělají prdel, když cpou na rukojeť korek. Protože je to hnus, špiní se a jako na potvoru pod igelitem hnije… Pryč s korkem!

reagovat
Neděle 13. července 2008 v 17:56 ® Piranha
Piranha

Cus kucí tak mne se do rukojeti meho vlaceciho a muskarskyho milacka dostal nejakej ksindl a vyzral mi tam cesticky.Nevim co kdy a proc ale proste jsem tam tu svini nasel zazranou. Jinak necim to patlat asi nema vyznam osobne si potrpim na original a jednou za dva mesice nebo driv si pekne rukojet vydrbu kartačem s trochou realu a sviti jak novej.Jinak ty cesticky po umyti vypadaly docely elegantne jako hrubej korek :-D

reagovat
Sobota 12. července 2008 ve 22:23 ® inspo

moc to všechno řešíte…ja čístím vše jednou za rok pře zimní pauzou a stačí to :-)

reagovat
Sobota 12. července 2008 ve 21:52 ® mihy.san
mihy.san

Pokud si korek nalakujes nebo na nem nechas ochrannou folii, ztraci pouziti tohoto materialu opodstatneni. Podle meho je nesmysl neco takoveho delat. Presne to vystihl Robur … Mimochodem korek je pomerne odolny, mam nektere matchky stare i pres 10 let, odchytano spoustu prutohodin, casto cistene, a korek nepraska. To uz drive zacnou odchazet ocka, ale ted pisu prave o tech matchovych prutech, ktere maji ocka s tenkou nozkou a proste se casem lamou.

reagovat
Sobota 12. července 2008 ve 20:58 ® Robur
Robur

ksandík, a vůbec nejlepší je nové auto nechat v garáži, to pak ta barva taky dlouho vydrží:-) , a to nepoužuji přirovnání s toaletním papírem

reagovat
Sobota 12. července 2008 ve 20:40 ® ART
ART

Diky za rady jsem dosti v rozpacích ale v jednom máte pravdu igelit je dosti na p..u

reagovat
Sobota 12. července 2008 ve 20:35 ® ksandik13
ksandik13

No ale pokud nemáš korek nalakovaný tak stačí aby párkrát sprchlo a pěkně ti zhnědne a to nevypadá moc pěkně to už je hezčí tam nechat ten igelit co si to snim koupil.

reagovat
Sobota 12. července 2008 v 19:25 ® Dědek
Dědek

korek nečistit !

reagovat
Sobota 12. července 2008 v 18:18 ® Robur
Robur

zadej rukojet do vyhledávače a najdeš více rad, já vvyužil tu, že jsem rukojeť šplíchl savem, chvíli nechal působit a pak ošmrdlal houbičkou. Docela to prokouklo. Každopádně, to tu možná zazní, takže krycí igelit nechává na rukojeti jen magor.

reagovat
Sobota 12. července 2008 v 15:43 ® skwor
skwor

To lakování bych nedělal. Stejně jediný prut, který mívám zadělaný od futra bývá feeder a není problém to po lovu doma omýt (ale ten co mám bohužel nemá moc kvalitní korek).

reagovat
Sobota 12. července 2008 v 15:32 ® Tomik reakce na …
Tomik

To si potom nemusiš kupovat korek, pokud ho máš nalakovaný. Podle mě má korek uplně jinou funkci než estetickou, je příjemný do ruky a hřeje. Proto nechápu, když má někdo na prutu „šprcku“ nebo si korek lakuje…:-O Já bych to nesnesl…

reagovat
Sobota 12. července 2008 ve 14:36 ® ksandik13
ksandik13

Stačí kousek molitanu a lodní lak a ty víš jak to hezky vypadá:-)

reagovat
novější starší
Stránky: nejnovější ...  2 1