Chytej.cz

Ochrana korku na prutu necteno

12.7.2008 | ART | 14.751 zobrazení | 58 odpovědí

Docela by mě zajímalo jak ochraňujete korkové držadla na vašich miláčcích. Dost se mi špiňí a bojim se, že částým čištěním korek popraská.

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
novější starší
Stránky:   2 1  
Neděle 25. března 2018 ve 14:29 ® oxandrolon

zdravím, pri bruseni na korku sa mi spravila pomerne velka diera cca 10×5×5mm dá sa to nejako spraviť, ak ano tak ako ? vopred dík za odpovedi

reagovat
Středa 15. prosince 2010 v 0:26 ® Shimano911 reakce na …
Shimano911

Dobřééé :-D

reagovat
Neděle 17. srpna 2008 v 9:59 ® mirmen

Korek na rukojeti prutu při troše péče vydrží v dobrém stavu spoustu let .. stačí 1–2× za sezonu rukojeť mechanicky očistit kartáčkem, natřít korek přípravkem SAVO a po pár minutách hadicí ( nebo ve sprše ) opláchnout . Savo smyje mastnotu a korek zase začně dýchat.

reagovat
Sobota 16. srpna 2008 v 16:52 ® Michal/
Michal/

Já osobně nijak moc korek na svojem prutu nešetřím. Buď si budeš utírat ruce a prut nebude špinavej :-D Nebo ho obal potravinářskou fólií. Jinak Souhlasím s HaDem.

reagovat
Sobota 16. srpna 2008 v 16:20 ® lukys
lukys

2regulus taky pouzivam lodni lak a nestezuju si

reagovat
Sobota 16. srpna 2008 v 16:00 ® ART
ART

a jeste jedna

reagovat
foto/forum/2008/th-img4544.jpg
Sobota 16. srpna 2008 v 15:57 ® ART
ART

potkal jsem kamose a koukam na jeho klacky a vidim že mu korek na prutu nějak hnije. Prijdu se bliz podivat a on ma jeste obal na prutě. Rikal že jednou mu to zmoklo pak na ně tři měsíce nechytal válely se mu ve sklepu a tohle se mu stalo

reagovat
foto/forum/2008/th-img4543.jpg
Sobota 19. července 2008 v 10:44 ® knedlik
knedlik

Nechat si igelit na ručke je taký istý nezmysel ako nechať si ho na tenisovej rakete.Mám aj 10 ročné pruty a nič im nieje.

reagovat
Sobota 19. července 2008 v 8:46 ® Piranha reakce na …
Piranha

Tulovec>opravdu plno lidi pachá tkovej hrich a nesundava si folii s klacku.Stejne tak jako kdyz vidim ze ma na mobilu MP4ce nebo hodinkach slidu, to taky skacu kdyz to vidim.Prut je spotrebni zbozi.Vic se zaplati za pojisteni.Osobne neresim to kdyz za 3 nebo 4 roky je ten prut vodrbanej a jinak nevzhlednej.Dam ho nekomu a koupim si jinej.

reagovat
Pátek 18. července 2008 ve 21:39 ® Hora
Hora

ksandik13>vozím si ku vodě většinou 3 pruty,na 2,nebo 1 chytám a zbytek mám položen v otevřeném pouzdru v trávě.No a ty mršky kluzké se k tomu dostaly a já potom jenom nadávám a hážu je rybám.Jestli jim chutnaj,nevím,nic mi nedaly vědět.

reagovat
Pátek 18. července 2008 ve 21:33 ® inspo reakce na …

Vydrain> já jen reagoval na níže popsané vlastnosti :-)

reagovat
Pátek 18. července 2008 ve 20:17 ® HaD
HaD

Prut je můj sluha, ne já jeho. Když na něj zaprší, dostane se mu očisty, když ne, má smůlu. Na životnost to vliv nemá. Rukojeti spíš ničím zapichováním háčků:-) To že zhnědne k tomu patří. Parkety taky zhnědnou. Pochybuju, že by je někdo nechal potažený fólií, aby je chránil. Možná, že by ještě lepší ochrana byla chytat s nasazeným tubusem. Dost ironie. Obal rukojeti není určen k ponechání, ale pokud na tom někdo lpí, může si nechat klidně i televizi v igelitovym přepravním pytli. Sice ztratí kvalitu obrazu (přednosti korku), ale nebude se mu na ní prášit.

reagovat
Pátek 18. července 2008 v 18:36 ® Vydrain reakce na …
Vydrain

Inspo – nepleť si to s vložkama :-D

reagovat
Pátek 18. července 2008 v 11:18 ® regulus
regulus

No nechtěl jsem se do toho míchat, ale když to tak čtu, bude nejlépe, když si každej bude korek ošetřovat jak myslí. Otázka byla zodpovězena, několik lidí co už má něco odchytaný tu řeklo svůj rozumnej názor a je na každým, aby si to přebral jak chce. Ještě rada pro ty izolatéry – v případě poškození původního „plastového krytu korku“ doporučuju přebalit samolepící izolepou šíře 50 mm nebo balící igelitovou fólií. Na čištění je též vynikající 3% roztok kyseliny dusičné nebo hydroxidu draselného. V případě lakování doporučuji lodní lak LE TONKINOIS, nejlépe ve třech nebo více vrstvách.

reagovat
Pátek 18. července 2008 v 10:55 ® inspo reakce na …

toulovec> tak včera jsem při vláčce pěkně zmokl a nijak jsem nepocítil, že by mi mokrý korek dál pocit sucha :-) a že by zrovna hřál bych také netvrdil :-)

reagovat
Pátek 18. července 2008 v 10:47 ® inspo reakce na …

BigMike> tak to příště vyfoť, ať se může pokochat i my :-)

reagovat
Čtvrtek 17. července 2008 ve 20:37 ® BigMike reakce na …

U Lužnice o nějakého sem tam i zakopneš:))

reagovat
Čtvrtek 17. července 2008 v 19:46 ® ksandik13 reakce na …
ksandik13

Ty pruty válíš po zemi nebo maj ti slimáci půl metru???

reagovat
Čtvrtek 17. července 2008 v 18:36 ® Hora
Hora

Korek mám skoro na všech prutech a v pohodě.Umývám ho 1× za rok v období rybářského klidu(leden až březen)vlhkým hadříkem,jinak s ním níc nedělám.Na jednom stařičkém plném laminátu mi část vyžraly kdysi myši,ale nechal jsem to tak.Jinak u vody ho občas ochutnávají slimáci,nebo co to je za potvory slizské,asi jim chutná.

reagovat
Čtvrtek 17. července 2008 ve 12:25 ® pupak reakce na …

iviku – videl si KOREK podotykam cely KOREK a ne 1–2 mm silnou tapetu z nej u jinejch klacku nez muskarskejch? Ja ne, tak nechtej po nich aby tomu rozumneli . . .

reagovat
Středa 16. července 2008 ve 22:14 ® toulovec
toulovec

neprotiřečím hoši, vodu skutečne z ruky odsaje a nezadržuje, strašně rychle vysychá, při muškařině poznáte. Položím prut do vody a za pár minut už je povrch korku suchý a znova saje. Vy děláte jak kdyby jste neměli korek v ruce

reagovat
Středa 16. července 2008 v 17:28 ® pupak reakce na …

Ja bych tam dal prezervativ, kdfyz ochranu tak poradnou! a zadny samo domo ukajeni . . .

reagovat
Středa 16. července 2008 v 16:11 ® BigMike reakce na …

Já to neřeším, jsou důležitější věci, v životě jsem prut na rukojeti nemyl, maximálně opláchl u vody, když mi třeba spadl do bláta. Faktem je, že nemám žádné drahé a exluzivní kousky přes 2.000 a výše:)

reagovat
Středa 16. července 2008 ve 14:16 ® ART reakce na …
ART

toulovec: Nechapu bod jedna saje vodu a bod čtyři nezadržuje vodu

reagovat
Středa 16. července 2008 ve 13:49 ® Robur
Robur

když to čtu ještě jednou pozorně, tak ti co ponechávají igelit vlstně dělají dobře, protože tazateli jde o ochranu korku, ne o jeho užitné vlastnosti:-))

Jinak Toulovče nevím, zda si trošku neprotiřečíš, saje vodu a přitom ji nazadržuje?

reagovat
Středa 16. července 2008 ve 13:42 ® toulovec
toulovec

to si děláte prdel že necháváte na korkové rukojeti igelit ne?? Tak to jsem nežral :o)))))))))

korek má několik dobrých vlastností:

  • saje vodu
  • i mokrý dává ruce pocit sucha
  • namočený v ruce neklouže
  • velice rychle vysychá, vodu nezadržuje
  • hřeje
  • v zimě nezamrzá (kolega co tu psal přede mnou o mrazu se hluboce mýlí)
  • je měkký
  • je hezký

    o všechny tyto vlastnosti se ponecháním igelitu připravíte.

Bombon se cucá bez celofánu a péro se kouří bez šprcky !!!!

reagovat
Úterý 15. července 2008 ve 21:50 ® ART reakce na …
ART

Salmo : dik aspon si me uklidnil

reagovat
Úterý 15. července 2008 v 11:32 ® Salmo reakce na …
Salmo

mckvak8> otázka možná na úrovni je ale odpovědi jsou všelijaké :-)) )

reagovat
Úterý 15. července 2008 v 10:14 ® ART
ART

Salmo: a to jsem myslel ze moje otázka je trochu na úrovni

reagovat
Úterý 15. července 2008 v 8:22 ® mirmen

Korek je příjemný na držení prutu, v zim+ě hřeje .. na rozdíl od plastu. Některé pruty mám v oblibě .. nejstarší používaný z roku 1980. Jiné jsou kvalitní a přežijí několik generací levných „spotřebních“ .

Dělat po sezoně údržbu náčiní se vyplatí.

Kontrola prutů, stavu oček ( prořezání, vyvázání ) , navijáků …

A udržované náčiní se i snadněji prodá … pokud rybář chce obměnu

reagovat
novější starší
Stránky:   2 1