Chytej.cz

je lepší vláčet ráno nebo večer? necteno

26.6.2008 | inspo | 11.838 zobrazení | 57 odpovědí

Rád bych se dozvěděl jaký máte na to názor. Často mám totiž dilema, jestli jit vláčet večer s tím, že to ráno dospím nebo jít večer dříve spát a vyrazit ráno. Vím, že nejlépe by bylo chodit ráno i večer, ale to nejem z časovým důvodů nemohu. Já třeba chodím raději v podvečer, jelikož v tuhle dobu chytám více ryb a když se vrátím tak lehnu a spím jak dudek a nemusím brzy ráno vstávat celý rozlámaný :-) Díky za všechny názory.

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
novější starší
Stránky: nejnovější ...  2 1   
Úterý 1. července 2008 v 17:35 ® inspo reakce na …

Holajz2: no buď to bude tím, že tak kde chodíš nejsou ryby a nebo je to rukama (a to je horší varianta) :-)

reagovat
Úterý 1. července 2008 v 17:34 ® inspo reakce na …

the fish: no ja chodím vlačet v podvečer, v noci si moc netroufam, jelikož na většině místech kam chodím je taková džungle, že se tam div neztratím ještě ze světla :-) A krom candáte je určtě slušná šance ulovit v noci sumce.

reagovat
Úterý 1. července 2008 v 16:52 ® Holajz2

Raději chodím večer. Ráno nějak nevěřím. Vlastně od odhájení dravců je hned ve 4:30 světlo a já přestávám věřit. Večer věřim, a to se pak úplně jinak chytá…Ale když tak o tom přemýšlím…chodím večer vláčet, ale ryb nějak moc nechytám…čím to může být?

reagovat
Úterý 1. července 2008 v 16:23 ® the fish

chodíte vláčet někdo na noc? asi nejčastější rybou v noci při vláčce je Candát co?? nebo se dá nachytat to samý co přes den..no a jaký máte dojmy z nočního vláčení?

reagovat
Úterý 1. července 2008 v 11:07 ® inspo reakce na …

hecht: no taky jsem si říkál, že na té fotce vypadá větší než ve skutečnosti byla :-) , ale nic to nemění na tom, že potěšila a snad příště bude větší :-)

reagovat
Úterý 1. července 2008 v 7:21 ® foks01
foks01

já mám poslední dobou zkušenost že odpoledne je o hodně lepší než večer a západ slunce,chodím vláčet po práci tak kolem 16 hod a vždy něco chytím nebo jsou záběry ale jak zajde slunce je to o ničem.....

reagovat
Úterý 1. července 2008 v 0:40 ® hecht reakce na …
hecht

Inspo – Na té fotce to vypadá skoro jako osumdesátka :-))

reagovat
Pondělí 30. června 2008 ve 22:32 ® inspo

no tak zase jsem se přesvědčil, že asi jen tak brzy se nenaučím ráno vstávat na ryby…byl jsem tedka od sesti do pul devate…moc to sice nebralo, ale aspon jedna štička (52) přišla…jen rano budu asi pěkně opuchlý, bo těch komáru je čím dál více :-((

reagovat
Neděle 29. června 2008 v 19:30 ® Salmo
Salmo

Ráno je asi lepší ale stejně chodím věčer – dostat mě ve 4 hod. ráno z postele je nadlickej úkol :-D .....

reagovat
Neděle 29. června 2008 v 18:58 ® dudu

V zásadě se dá nachytat kdykoliv. Je ale vědecky dokázáno, že ryby co víc žerou na noc, jsou v průměru mnohem větší a obéznější, asi jak u lidí :-))

reagovat
Neděle 29. června 2008 v 18:27 ® pipa reakce na …
pipa

No včera sem byl do pulnoci a nadhera!!! Lovily jak svin,což znamena,že ja žadnou nelapil :-)) ) rano zas lověj boleňaci, no každejden jeto jiny … ale ja radši chladnějš a večír :-)) ))

reagovat
Neděle 29. června 2008 v 17:37 ® joba

já mám radši noční vláčku, protože nerad vstávám brzo,ale největší ryby jsem stejně chytil přes den v pravý poledne a nevím jestli to funguje jen u mě,ale zdá se mi že čím nepříjemnější podmínky pro rybáře, myslím počasí ( pařáky, bouřky… ) tím víc ryby žerou. Vždycky když je krásný počasí, žádnej pařák ani zima,ani slejvák ani bouřka, hladina klidná… a líbí se mi to a je mi příjemně, tak chytím kulový. Naopak když je hnusně tak mi berou…

reagovat
Neděle 29. června 2008 ve 12:29 ® dvorak

Chodím večer. Večer hladová ryba vyjíždí lovit,ráno je dávno nažraná a pasívní. Vím že se mnou nebudete souhlasit,ale tímto se přesvědčuju vždy,když se mě nechce vylejzat z pelechu. Takže každej víkend…

reagovat
Sobota 28. června 2008 ve 12:41 ® BigMike reakce na …

Jak píše ToK, jdu, když mám čas a chuť:)Kdybych si ale mohl vybrat a přinutit se vstávat, chodil bych spíš ráno!Ale noční přívlač má také své kouzlo!

reagovat
Pátek 27. června 2008 ve 14:17 ® sus1

,,Většinou nechytím nic, ale to je spíš rukama, než denní dobou.'':-)) )) Tahleta věta to asi vystihuje dotatečně a dává skoro jasnou odpověd na otázku.:-)) ) P.S -věta není odemne.:-))

reagovat
Pátek 27. června 2008 ve 12:47 ® farnas
farnas

Radeji k ranu i k veceru oboje varianty

reagovat
Pátek 27. června 2008 ve 12:14 ® Futureriver
Futureriver

Mně to je jedno ráno nebo večer, každý má své..

reagovat
Pátek 27. června 2008 ve 12:10 ® inspo reakce na …

no to já bych nejraději byl u vody pořád, ale bohužel to nejde…a s tím „pravidlem“ že největší ryby chytneš, když se na ryby přinutíš bych mohl taky souhlasit…větsinou když se těším a chystám předem, tak prijdu zklamaný a naopak, když jdu k vodě tak jako ze se mi moc nechce, tak bývám často překvapen :-)

reagovat
Pátek 27. června 2008 v 10:58 ® Deleted

inspo – v knize Úspěšné chytání candátů od O. Portrata je velmi pravdivá jedna myšlenka. Autor píše, že zkoušel najít různé pravidla, za kterých se dá ryba cíleně chytat (úplněk, bouřka, nizký nebo vysoký tlak a tisíc dalších věcí). Za ty roky chytání ovšem přišel na pouze jedno 100% pravidlo a to, že ryba se dá chytit jen na nástrahu, která je ve vodě. Mám stejnou zkušenost :-) Osobně největší ryby chytám, když se mi vůbec nechce a přinutím se jít.. V rybařině snad žádné 100% pravidla neplatí a před týdnem jsem chytal potočáky v čisté malé řece v pravé poledne… Takže být Tebou, tak chodím, co se dá. Odpočívat můžeš v zimě, až to zamrzne :-)

reagovat
Pátek 27. června 2008 v 8:01 ® Zakin
Zakin

Já chodím radši ráno. To je u vody krásně a nekousají tak moc ty „svině“ bodavý. Já osobně víc chytil ráno, než večer. Většinou nechytím nic, ale to je spíš rukama, než denní dobou.

reagovat
Pátek 27. června 2008 v 7:23 ® kamos007 reakce na …
kamos007

každopádně bych šel vláčet ráno aspoň já protože ráno za tmy my jsou candoši najetí u břehu a loví tam rybičky takže je šance nějakého ulovit a až se rozední tak prohnat štiky a okouny.tak to aspiň dělám já.

reagovat
Pátek 27. června 2008 v 0:26 ® scootrovka
scootrovka

Zrovna ted jsem se vrátila z 2hodinové rybačky a šli docela pěkný štiky.A nemyslím si že to je tím že je večer.Jelikož dokavad bylo ještě trochu světlo tak byly záběry a když se setmělo a trochu ochladilo tak nebyl záběr žádný.Opravdu si myslím že je to závislé na mnoha jiných věcech.

reagovat
Pátek 27. června 2008 v 0:24 ® scootrovka
scootrovka

Myslím že ve své podstatě je to vlastně jedno.Jestli se chytí ryba ráno nebo večer záleží na mnoha okolnostech.Jako je třeba podnebí,teplota vzduchu a teplota vody.Je li to na řece tak na průtoku vody a zkalenosti vody.

reagovat
Čtvrtek 26. června 2008 ve 22:36 ® Bulldog.o
Bulldog.o

Radši chodím vláčet večer, protže když jdu znavený od vody tak už není takový vedro :-) .A když mám volno tak jdu stejně i ráno. A když mám úplné volno tak jdu třeba v poledne..... letos začínám chodit vláčet i na noc, mám to kousek na Orlík.

reagovat
Čtvrtek 26. června 2008 ve 22:33 ® 4est

rno…to mi jdou na twistery candáti na řece…večer nikdy ne.

reagovat
Čtvrtek 26. června 2008 ve 21:56 ® ART reakce na …
ART

Mě se osvědčilo vláčet ráno. Taky s přibívajícím časem víc vidíš.

reagovat
Čtvrtek 26. června 2008 ve 21:54 ® yerrx
yerrx

do 22:00 6 hodin se vyspis a des rano…

reagovat
novější starší
Stránky: nejnovější ...  2 1