Chytej.cz

revír Běla 441005-0 necteno

24.12.2007 | aless | 133.764 zobrazení | 1.033 odpovědí

Revír 441005–0-Běla/po celém toku/ Rád bych založil nové téma o tomto revíru, protože si myslím, že ho navštěvuje dost rybářů.Rád bych, aby se zde objevily nové poznatky o tomto revíru.Druhy ulovených ryb, použité nástrahy, úspěšné nebo neúspěšné rybolovné metody,apod.

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Čtvrtek 27. prosince 2007 v 9:20 ® Kubajs
Kubajs

cormaxx:to možná nevíš ale já jsem kdysi bydlel v Obrnicích a tak Srpina protékala a vím že ryby tam byli pěkný.Štik tam moc nebylo ale když už se nějaká chytla tak byla velká

reagovat
Středa 26. prosince 2007 ve 22:29 ® Vlaštovka reakce na …
Vlaštovka

cormaxx- co jsen se dočet, jsi z Mostu, já taky tak by sme se mohly domluvit. Byl jsem tam jednou v prosinci, ale prošel jsem toho dost a celkem mam přehled takže bych se tam nestratil. A co se ryb týče- Uno Fantastico, tloušti okolo 50 nejsou víjímkou, známej tam minulí rok v zimě vytáhl na párek šedesátníka což si myslim že mluví za vše. A jinak cejni, plotice nějaký oukleje a i pěkný kapři se občas ukážou. Kámoš tam zapřach asi sedmdesátníka, prej viděl jen vocas jak lopatu a pak mu to zerval. Ten potok je regulovanej a pro ryby tam jsou si myslim ideaální podmínky-voda je teplejší a úživná, pak tom jsou řasy a bahno.

reagovat
Středa 26. prosince 2007 ve 21:55 ® cormaxx
cormaxx

…děkuju

reagovat
Středa 26. prosince 2007 ve 21:55 ® cormaxx
cormaxx

Vlaštovka:a znáš to tam? Můžeš mi kdyžtak poradit kam bych měl jít.Třeba nechceš dát do placu svoje fleky a samozřejmě to chápu,ale alespoň ± kam.Jde mi hlavně o plavačku;-) Co se tam dá tak běžně chytnout a v jaký velikosti?

reagovat
Středa 26. prosince 2007 ve 20:54 ® Vlaštovka reakce na …
Vlaštovka

cormaxx- tak to jsi zřejmě špatně zastavil, místy to tam tak opravdu je, kousek je to hluboký tak po pás někde míň a sou místa kde je opravdu vidět až na dno.

reagovat
Středa 26. prosince 2007 ve 20:09 ® cormaxx
cormaxx

Cudla:Doufám že tam ty černá svi*ě něco nechaj.V zimě zahřeje i čudla:-D …

reagovat
Středa 26. prosince 2007 ve 20:07 ® cormaxx
cormaxx

b.gun:Na Srpinu se chci taky podívat.Přítelkyně bydlí v Bečově,tak je to tam kousek.Tušim že předloni jsem tam jel s tátou,po dlouhym ukecávání.Ale vždy když sme zastavili, tak tam bylo málo vody.Tak 30–50cm.Je to normální nebo jsme měli smůlu a zastavovali na špatných místech?Ve kterých místech ± by se dalo zachytat? dík

reagovat
Středa 26. prosince 2007 v 16:21 ® Cudla
Cudla

hezky jste se rozkecali o naší Bělince,co jsem tu nebyl.Těsně před svátky a o štědrej den se v Komořanech motaly bílé volavky a na teplý jezero táhlo hejno černejch ptáků.jinak zatím drobot tkzv.dlanovky se ještě ukazujou.

reagovat
Středa 26. prosince 2007 ve 13:02 ® norslav

Ahoj , ja jsem take z Mostu , kdyz jsem byl maly rybar jeste na zakdni skole tak jsem mel Belu rad ale od Komoran a usek vody proti proudu.ryby jsem si ale zadne nedovolil vzit kvuli strasne znecistenemu dnu vsim moznym od DDT po rtut. Az se trosku otepli tak to asi take skusim ,dobry napad na rybarinu. Preji stastny NR.

reagovat
Středa 26. prosince 2007 ve 12:49 ® lucioperce69 reakce na …
lucioperce69

Bělu mám skoro za barákem z jara i v létě sme tam jezdili poměrně často. Tahali sme hlavně sumíky karasy kapříky bílou rybu a jednnu štiku 66. Jinak s těma sumcema je to tam fakt šílený. Hlavně po prudkejch deštích když se zvedne a zakalí voda.

reagovat
Středa 26. prosince 2007 v 11:47 ® aless

vlaštovka:Já jezdim ke Komořanům a tam kolem Kačáku.A ryby tam jsou:tloušti/Chytil jsem tam něco přes padesát, ale viděl jsem i větší!!!/cej­ni,plotice,okou­ni/ale vše menší velikosti/štíh­lata,ježdíci, oukleje, hrouzci a taková ta droboť.O kapra apd. jsem zatím nezavadil, ale co jsem tam potkal rybáře, tak tam prej sou.Osobně jsem tam hodil asi deset kaprů kolem 30, které jsem dostal po jednom výlovu.Jak to vypadá s rybama mezi Litvínovem a Mostem až třeby po nádraží, Obrnice a dál nevim!!Ale rád získám nějaké info!Díky

reagovat
Středa 26. prosince 2007 v 11:38 ® aless

b.gun:To věřim to musí být masakr v těch řásách.A ten strom zkusím najít!!hehe

reagovat
Středa 26. prosince 2007 v 10:12 ® foks01
foks01

b.gun:jj u Márinky

reagovat
Středa 26. prosince 2007 v 0:26 ® Pampaliny

Ahoj na bělu taky občas zajdu je tu dobrá chytačka. Jsou tu slušní kapři, cejni, tloušti. Nejlepší fleky jsou pod Hradištem nebo v Dolánkách. Za pokus to stojí taky na soutoku se Sviním potokem v Kozlíkách.

reagovat
Úterý 25. prosince 2007 ve 22:36 ® b.gun reakce na …

foks01: Jestli myslíš to samé místo, co já (vedle Máriny), tak některé ty pohádky s rousnicema zas až tak úplně nelžou.

reagovat
Úterý 25. prosince 2007 ve 22:12 ® foks01
foks01

na sumce dobre místo i na hady a vůbec na rybačku v zimě je dobré místo na běle za Chotějovicema.říká se tam tomu u lágru.vytéká tam z trubek teplejší voda ,nevím přesne odkud ty trubky jsou ale ryby se tam drží ,tvoří to tam tam takový stojak takže na feeder a na houpajdu ideal,horší je že se tam vejde jen jeden rybář.když jdou dva tak asi každej jen jeden klacek.kolujou i takové pohadky že na rousnici to tam občas nekomu neco zbalí a šup do tech trubek.doslechl sem se i o pokusech o natahnutí prádelní šnůry s navazcema přes belu a rano zlamané a utrhané háčky .další dobré místo je přímo v bílině za benzinkou u staviv černý ,vtéká tam taky potok a ryby tam najíždejí ,dřív sem tam chodil ale to už je let a ryby v lednu brali pekně.

reagovat
Úterý 25. prosince 2007 ve 21:29 ® b.gun reakce na …

cormaxx: Ále, jsem se spíš jel jen tak projet kolem vody. Stojáky zamrzlé, na Labi jsem očekával dost lidí, tak jsem vyrazil na opačnou stranu. U Běly jsem jen na pár místech zastavil spíš na čumendu, jak to kde vypadá bez řasy a kam by se dalo případně na jaře vyrazit. Nakonec jsem dojel až k Srpině. Tam, kde jsem zastavil, bylo pár metrů rozmrzlejch, no a protože jsem měl s sebou v kufru vláčák, tak jsem z pohotovostního báglu (kterej beru vždycky s sebou, co kdyby …) vytáhnul krabičku s plavačkovýma proprietama a tak půl hoďky jsem tam máchal červíky.

reagovat
Úterý 25. prosince 2007 ve 20:25 ® Kubajs
Kubajs

Vlaštovka:ty jsi z Mostu?Odkud tak nějak přesněji jsi?Napiš mi do osobky!

reagovat
Úterý 25. prosince 2007 v 19:26 ® Vlaštovka
Vlaštovka

ALL: a co v Mostě, myslíte nebo jste viděli nějaké lepší ryby?? Docela mě to zajímá, řeku mam kousek. Dík.

reagovat
Úterý 25. prosince 2007 v 16:32 ® FInnnp

Na reku Belu chodim docela rad.Hlavne v lete kdyz jsou vedra.Musim podotknout,ze na usek kam chodim ja jsem jeste nevidel jedineho rybare a brehy zde jsou hotova koprivova bus.Jinak to hlavni.Ryby.Jsou zde kapri a to spise ve vetsich velikostech.Jinak tloust,cejn,okoun a hlavne sumci do metru.Vetsiho jsem nikdy nechytil a to jsem jich chytil taky deset za vychazku.Sumec je tu opravdu premnozeny.Jinak se da pri lovu sumcu na rousnici ulovit jeste uhor.Nejlepsi mista podle mne jsou kolem Ohnice u kamenolomu nebo co to je a pod mlynem.

reagovat
Úterý 25. prosince 2007 v 15:26 ® cormaxx
cormaxx

Teď jsem byl pár dní bez compu a za tu chvilku se tu rozjelo zajímavý téma:-)) Po novym roce se na ni chci jet podívat.Koupim novou matchku tak ji budu chtít někde vyzkoušet…

b.gun:kde si byl včera na rybách?

reagovat
Úterý 25. prosince 2007 v 15:01 ® b.gun reakce na …

aless: Což o to, tloušti se v nich „plazej“, ale na plavačku je to šichta.

reagovat
Úterý 25. prosince 2007 ve 14:58 ® b.gun reakce na …

aless: Jestli jsi on-line na netu, tak není nic snazšího, než se podívat na www.mapy.cz , nebo na www.mapy.atlas.cz (pro představu o vzdálenosti a prostředí). Jinak charakter – šířka je prakticky až do UL +/- metr pořád stejná, kdovíjak hluboký to taky není. Musí se najít vhodné místo, kde je trochu hlubší díra nebo podemletý břeh (třeba tady pod tím stromem – Loc: 50°35'29.511"N, 13°51'12.737"E …).

reagovat
Úterý 25. prosince 2007 ve 14:53 ® aless

b.gun:Tomu věřim, ty řasy to musí být peklo!!!Ale zas na druhou stranu, něco by se v nich mohlo schovávat.

reagovat
Úterý 25. prosince 2007 ve 14:43 ® aless

foks,b.gun:Jak daleko je od Bíliny Ohníč???Já jen jak bych to měl daleko.A jak to tam vypadá/mám na mysli šířku toku, hloubku apod/Díky moc!!!Nemám zrovna po ruce mapu!

reagovat
Úterý 25. prosince 2007 v 11:12 ® foks01
foks01

tak o sumcícn na běle není pochyb,slyším od rybařů stále když na sumce tak na bělu a s hadama je to taky prý dobré… …kolem Ohníče to vubec není špatné tam už ma běla uplne jiný charakter než kolem Bíliny,je tam dost tůní a podemleté břehy
a jestli už byly parmy ve Rtyni tak se snad dopravej i nekam vejš
z toho mostu u nádra občas videt neco je ,spíš víc krys než ryb

reagovat
Úterý 25. prosince 2007 v 0:19 ® b.gun

Jinak tady je z netu stažená fotka jedné 135 z 441004 …

reagovat
foto/forum/2007/th-img2929.jpg
Úterý 25. prosince 2007 v 0:07 ® b.gun reakce na …

aless: Je pravda, že plavajda se nejlíp chytá z jara, když ta řasa ještě není rozjetá. Později už je to docela opruz.

reagovat
Úterý 25. prosince 2007 v 0:03 ® b.gun

foks01: Tak zprávu o parmách na dolním toku jsem zaznamenal letos na jaře (nebo začátkem léta, už si to pořádně nepamatuju), byly viděny v oblasti Rtyně a i na jednom přítoku. ESKY: Tak to já vím o sumcích až do 150 cm, chytáno na úseku mezi Hostomicemi a Chudeřicemi. Pak na ně a na hady choděj s rouskama dolů pod Ohníč (kolem Dolánek apod.). Velcí kapři se chytali (a asi ještě i chytají) kolem Trmic a dále dolů k soutoku s Labem. Potočák by nemusel být až takovou raritou, vzhledem k tomu, že do Běly ústí řada pstruhových potoků. Co se týká mníka, tak těžko říct. Voda je to sice poměrně chladná, na druhou stranu si nese zátež nejznečištěnějšího toku v republice. Ale třeba se v ní nějaké to jednovousé překvapení skrývá, hlavně dole nad soutokem s Labem. Známej už našel nějakého toho mníka v UL mezi mostama, je otázka, odkud připlaval. Jestli to byl místní uhynulý kus, možná by se nějací vydali i do Běly …

reagovat
Pondělí 24. prosince 2007 ve 23:59 ® aless

foks:v létě jsem jel nějak z Teplic a zastavil se na tom mostě u vlakového nádraží v Bílině a koukal na ryby dolů pod ten mostek a bylo tam toho hafo:plotice, tloušti, cejni,okouni,hrou­zci,štíhle tak 30,ale dál po proudu už samá tráva.Tak nevim jestli se tam v tom dá nějak chytat a jak to vypadá ještě níž nevim vůbec.Ale s tím vydlážděnym korytem máš pravdu, to byl hnus pohled!

reagovat