Chytej.cz

revír Běla 441005-0 necteno

24.12.2007 | aless | 133.764 zobrazení | 1.033 odpovědí

Revír 441005–0-Běla/po celém toku/ Rád bych založil nové téma o tomto revíru, protože si myslím, že ho navštěvuje dost rybářů.Rád bych, aby se zde objevily nové poznatky o tomto revíru.Druhy ulovených ryb, použité nástrahy, úspěšné nebo neúspěšné rybolovné metody,apod.

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Sobota 2. ledna 2010 v 18:49 ® FInnnp

BlueShark …To je pravda.Kapři v řece Bilině plavali a možná ještě plavou obrovský.Nikdy jsem to nikde nefiltroval,protože by mě každý považoval za lháře.Velké kapry pravidelně chytám patnáct let a velkého kapra poznám.V roce 2007 došlo na povodí Serpina Bilina k takové divné otravě z Počeradské elektrárny utekla nějaka věc ktérá slouží k čištění chladících věží od řasy.Když se to dostalo do řeky tak jí to neuvěřitelně vyčistilo.Vyčistilo jí to natolik,že nebylo poznat kde začíná hladina a na dno bylo vydět tak jasně na všech místech jako by tam žádná nebyla.Tenkrát jsem z kamarádem ušel podel břehu asi dvacet kilometrů.Malé ryby to nepřežily,ale větším to neublížilo.Takže jsem viděl vlastně celé osazenstvo řeky.Někde byly tak obrovské ryby,že mě to vyráželo dech…Zase na druhou stranu některé useky byly uplně bez ryb.

reagovat
Sobota 2. ledna 2010 v 15:19 ® 1Mara
1Mara

Článek byl dnes odeslán jak jsem slíbyl , tak jsem zvědavý co na to rybáři :-((

reagovat
Pátek 1. ledna 2010 ve 23:23 ® BlueShark
BlueShark

Také přeji Bílince vše nej do tohoto roku. Když tak přemýšlím, co v ní žije (žilo) za ryby a kapři, proporcema snad větší než jsem viděl na Labi, sám se nad tím pozastavuju, je to hodně zajímavé, jsou míste, kde jsou zdokumentováni pravidelně i lysci, kterým do metru moc nechybí, nádhera, ale ošálit je, je téměř nemožné :-)

Apropo mě vadí hodně i ty pet lahve a to, co z ní u soutoku vytýká, tu se zvedla voda a kolem mě křeslo, demižon, bota, hadry, hroznej pohled. Musím taktéž připomenout, že kdykoliv jsem na soutoku chytal a v té vodě se máchal, ruce mě svědily a nejsem na nic alergický. Prostě v té vodě sajrajt je, ale taky úžasný ryby. Ono to má s tím do nějaké míry spojitost, dřív také do řeky teklo kde co a ryby se tam držely :-)

reagovat
Pátek 1. ledna 2010 ve 13:40 ® Cudla
Cudla

Suchý koryto vede vedle tubek pro případ havarie,nebyl by problem odpojením a védst vodu venkem.Mluví se o tom už docela dlouho.

reagovat
Čtvrtek 31. prosince 2009 v 10:35 ® 1Mara
1Mara

Takže článek napsán a v nejbližších dnech bude odeslán. A zároveň přeju Bělce do nového roku ať se jí todle už nikdy neopakuje a brzy se jí vrátí to o co díky lidské neschopnosti přišla .:-((

reagovat
Středa 30. prosince 2009 v 18:33 ® 1Mara reakce na …
1Mara

b.gun> děkuji :-)

FInnnp> a tobě též :-)

foks01> Taky jsem o tom něco slišel , ale takhle prý je to pro ně lepší že jue v trubkách , nestojí je to moc peněz a neznečistuje se to :-(( .

reagovat
Středa 30. prosince 2009 v 18:15 ® FInnnp

Co pak to asi je.

reagovat
foto/forum/2009/th-img11390.jpg
Středa 30. prosince 2009 v 18:09 ® foks01
foks01

FInnnp-Alfred Hitchock by to líp nenapsal…něco sem slyšel že ty trubky se mají rušit a Běla dostat koryto…ale kdy to má být ,ví Bůh

reagovat
Středa 30. prosince 2009 v 17:20 ® FInnnp

Do jednoho přítoku velké řeky se nasazují lososy.....zvou si tam televizi jak velké ekologické skutky dělají..A jiný přítok do té samé řeky nechají trpět jak to jen jde.Jediný čistý usek na této říčce se nachází vysoko nad Chomutovem v krušných horách.Jen se však říčka přiblíží k lidskému obydlý jde to s ní s kopce.První rány dostáva v městě Jirkov odkud městským přivaděčem plní Kyjickou přehradu.Když konečně opustí přehradní nádrž zažívá světový unikat.Vniká do trubek a teče několik kilometrů v potrubí.....pro život v řece velmi vhodné prostředí…Jen co opustí trubku dostává se do neřešitelné spirály.Po několikakilome­trovém klidném useku dostává první velikou ránu z průmyslového přivaděče Chemopetrol…asi po půlkilometru další drtivá rána průmyslový přivaděč Chemických závodů Litvínov.....Zhruba po třech kilometrech rána nejdrtivější…MRAČNÝ POTOK.Největší zdroj znečištění této trápené říčky.Pak už je říčka bez života...........Po dalších asi deseti kilometrech kdy se zvedá na kolena dostane ozdobu ze sídliště Chanov v podobě domovního odpadu od našich tmavých spoluobčanů.Pos­léze,ale do málé říčky foukne život ještě menší říčka Serpina…A dále už to znáte.

reagovat
Středa 30. prosince 2009 v 15:53 ® b.gun

http://www.ceskenoviny.cz/…ybare/414387

reagovat
Středa 30. prosince 2009 ve 12:19 ® 1Mara reakce na …
1Mara

džigit> No to nevím jestli je to všechno co píšeš reálný , ale zázraky se občas dějí . Teď tam dělají navíc ještě regulaci toku takže chtějí z Bělky udělat rovný koryto se zabetonovanýma kamenama a je úplně šlus , ryby se nemají kam schovat a bez nich je 80% živočichů též pryč . No počkáme a uvidíme co bude dál. Jen mi mrzí že ani nikdo nedá vědět jak dopadla ta schůze a jak to vše vyřešili ( penězi ) to už nikdo nezveřejní , kéž bych se teď mýlil :-((

reagovat
Středa 30. prosince 2009 ve 12:08 ® džigit

1Mara> hele,vím že je to předčasné a řeší se tu problémy patřící spíše k fóru o nepořádku v MO ČRS.Nevím,jak je na tom ta vaše-neřeším,ale je spousta různých aktivit na záchranu budov,mostů,nádraží a kdoví co ještě.Neuvažovali jste o něčem takovém/pokud už není/.Nějaká rybářskoveřejná aktivita zaměřená na záchranu tohoto revíru.Určitě by vám pomohli a poradili zelení/ne EXTREM,bo si sami ani neškrtnete/,nebo tyto aktivity/viz výše/ jak na to.Pokud je nějaký problém,je třeba osobních aktivit a vzít to „POD PATRONÁT“!?!V re­publice se vybírá na kdeco,tak proč ne na záchranu Bělé? A s Hadem by se taky dalo něco domluvit :-) Což takhle „Revír pod patronátem rybářů kolem Chytej.cz“ Než kupovat nějaký schod na rozhledně,jak tady někde je, se spíše složíme a zviditelníme tento revír a řešení problémů okolo něj,je snad někdo proti???!!!

reagovat
Středa 30. prosince 2009 v 11:34 ® 1Mara
1Mara

Hoší trošku jste odbočili od důležitého tématu , tak snad se kněmu ještě vrátíte .

reagovat
Středa 30. prosince 2009 v 10:26 ® Piranha reakce na …
Piranha

b.gun> neni videt kam ty penize jdou.Udelaj si z toho pak vecirek, nebo to daj na ples ci nakoupej za to tombolu.I na to se to da pouzit a nikdo je za to nepotresta.Jsou to penize MO a ta s nima nalozi jak uzna za vhodne.Ja rikam makat.Zadny porezani klesti, je to na tom, kdo to zrovna na te brigade ridi.Neni to jen o prorezavani, to muze delat spravne jen ten kdo ma zkousky na pilu.Ale ukild rybniku, řek, kdo umi delat se zelezem tak muze vyrabet na sadkach kruhy na odpadkovy pytle nebo cokoliv.Zaplatit to umi kazdej a nikam to nevede.

reagovat
Středa 30. prosince 2009 v 10:08 ® aless

ohledně brigád:Nejsem zrovna ten, kterej se práci vyhejbá, i já se živim rukama, ale brigády si platim a myslim, že na tom neni nic špatnýho.Jinak v naší MO stojí brigády 1000kč A to nepočítam, že občas nějakou násadu do tý vody dam sám z výlovů apod.Ale to už je tak nějak navíc a je to každýho věc. Zkráceno, kdo chce at platí, kdo ne at pracuje.

reagovat
Středa 30. prosince 2009 v 5:09 ® 1Mara
1Mara

Jinak teď jsem dopsal ten článek , akorád stím budu potřebovat trochu pomoct , snad se někdo najde kdo mi stím pomůže , jako je Blushark, Osprej,HaD, atd.Předem dík .

reagovat
Středa 30. prosince 2009 ve 4:59 ® 1Mara
1Mara

džigit> Jsem rád že to tak bereš bo bych se na tebe mohl i naštvat , ale asi to není jen o tom že " bez smajla .

reagovat
Úterý 29. prosince 2009 ve 23:00 ® džigit reakce na …

FInnnp> nikdo není bezvýznamný,každý má své místo a to,že se staráš o říčku,Tě jen šlechtí.Není moc takových lidí :-)

reagovat
Úterý 29. prosince 2009 ve 22:59 ® b.gun reakce na …

Piranha> Nesouhlasím, naopak bych zrušil pracovní povinnost a nahradil ji bez výjimky finančními příspěvky. To, že někdo někde pořeže tři nálety a shrábne trochu klestí – a tím si splní brigády – organizaci nevytrhne, pro ni jsou naopak přínosnější ti, kteří platí. A pokud někdo chce udělat něco navíc např. pro dobro revíru, kam chodí, nic mu v tom nebrání (úklid apod.).

Ale to je mimo téma …

reagovat
Úterý 29. prosince 2009 ve 20:29 ® Piranha
Piranha

vyjimku by meli samozrejme duchodci a TP.

reagovat
Úterý 29. prosince 2009 ve 20:28 ® Piranha reakce na …
Piranha

slavahagen> ne ja bych zrusil to si je platit at si to odmaka kazdej.Chte nechte makat.A kdyz ne tak papiry nebude mit.Ubylo by linejch rybaru a melo by to vyznam.

reagovat
Úterý 29. prosince 2009 v 19:45 ® 1Mara reakce na …
1Mara

slavahagen> Dávají blbý dva pytle chleba , to naplním za mněsíc :-((

reagovat
Úterý 29. prosince 2009 v 19:38 ® slavahagen
slavahagen

MO Bílina má snad nejdražší členské brigády na severu tuším co jsem slyšel tak nák 650 kč,kdyby aspon kdo chodí na ty brigády když jí nechce platit tak aby se okolo vody uklízelo i když bordel není všechen od rybářů i když by si každý po sobě měl uklidit a ne brigády co se dělaj že se z polí odklízí kameny a nevím co ještě.

reagovat
Úterý 29. prosince 2009 v 19:00 ® FInnnp

džigit …Jsem bezvíznamný človíček z města Mostu.Řeku bělu jsem monitoroval ještě když tam žádný život nebyl.Nediv se že takhle reaguji.

reagovat
Úterý 29. prosince 2009 v 18:34 ® džigit reakce na …

FInnnp> však vím,jen odlehčuji.Nemůžeš vše brát absolutně vážně,by Tě piclo /bez smajla/

reagovat
Úterý 29. prosince 2009 v 18:31 ® FInnnp

džigit…jde o velice závažné téma.....Jen upozornuji.

reagovat
Úterý 29. prosince 2009 v 18:16 ® džigit reakce na …

foks01> no jestli nebyly už taky z umělé hmoty :-)

reagovat
Úterý 29. prosince 2009 v 18:16 ® filip111 reakce na …
filip111

foks01> doufejme, že něco přežilo. Jde taky o to, kolik přežilo potravy pro ryby. Podle toho tam budou ryby prospívat apod.

reagovat
Úterý 29. prosince 2009 v 18:05 ® foks01
foks01

když sem se byl kouknout na řeku u nás v Bílině,tak kačeny se tam rochněj dál ,jakoby se nic nestalo,…to by mohla být známka toho že snad k 100% devastaci nedošlo..

reagovat
Úterý 29. prosince 2009 v 17:47 ® 1Mara
1Mara

Piranha> no uvidíme co se ztoho vyvrbý , teď už je pozdě zbycha honiti , jen doufat že to místní organizace nepřefinancujou jinam :-((

reagovat