Chytej.cz

revír Běla 441005-0 necteno

24.12.2007 | aless | 133.764 zobrazení | 1.033 odpovědí

Revír 441005–0-Běla/po celém toku/ Rád bych založil nové téma o tomto revíru, protože si myslím, že ho navštěvuje dost rybářů.Rád bych, aby se zde objevily nové poznatky o tomto revíru.Druhy ulovených ryb, použité nástrahy, úspěšné nebo neúspěšné rybolovné metody,apod.

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Středa 26. srpna 2009 v 17:07 ® Homer

Dneska dopoledne pod mostem u Nejedlýho tloušť 53 na hnojáčka.

reagovat
Pátek 19. června 2009 ve 21:44 ® dca11 reakce na …

To Cudla: ty chytáš jen na bič? Toho kapříka co jsi sem dával jsi vytáhl taky nan bič bez navijáku?

reagovat
Pátek 19. června 2009 ve 21:38 ® Cudla reakce na …
Cudla

dca11> jo a sem tam záběr byl bič šel do vody,ale ta samý tam je i na housku když jdou

reagovat
Pátek 19. června 2009 ve 21:34 ® dca11 reakce na …

To Cudla: no, tak jako tak, půjdu to na třešničku ještě zkusit. Zkoušel jsi chytat na třešeň u toho svého orlího hnízda? Pokud jo, tak jak to šlo?

reagovat
Pátek 19. června 2009 ve 21:15 ® Cudla reakce na …
Cudla

dca11> to byl nejspíš amuřík,ten se tam občas taky ukazuje,nebo Pepa tloušt tak plus 50 ale ten je víc u hradla,pozorován už hezkou řádku let

reagovat
Pondělí 15. června 2009 ve 14:24 ® Kubajs
Kubajs

cormaxx:dokonce jsem na jednom místě našel i šupinu kapra takže tam někdo chodí a tipoval bych tak 45–50a myslim že ty ryby n těch hlubších místech budou sjetý

reagovat
Pondělí 15. června 2009 v 9:54 ® cormaxx reakce na …
cormaxx

Kubajs> Já viděl dost ryb i v místech,kde bylo mraky trávy.Vždycky tam, kde bylo nějaký řidší očko,tak tam nějaký fišky čekaly.Ale v takových místech to bude asi o rybě a dost:-(( Já jsem vyjel u Volevčic.Tam výš,už to bylo hodně zarostlý.Občas jsem zahlídl šplouchanec ryby,ale hlavně tam bylo mraky potěru.To jsem čuměl,co tam toho bylo.

1Mara> Všechno to šupiny mělo:-D Ale je fakt,že kapříka jsem neviděl.Podle mě se tam z Bíliny nedostanou.Vim o pár překážkách,který kapr asi nepřekoná.První je už v Patokryjích,kde museli rybáři postavit mlýn,aby se prokysličila voda ve vedlejšim rybníku.Předloni v létě ten rybník skoro vychcípal.Tady to šlo zachránit.Bylany už nešly:-(

reagovat
Pondělí 15. června 2009 v 7:59 ® Kubajs
Kubajs

cormaxx:a chytal jsi já si tam minule vyhlíd 2–3fleky k lovu jak dělaný tak uvidíme ještě to pojedu zkouknout na kole abych toho projel víc

reagovat
Neděle 14. června 2009 ve 23:18 ® 1Mara reakce na …
1Mara

cormaxx> kde jsou šupinatííí :-(( knám ještě taky nedorazili :-((

reagovat
Neděle 14. června 2009 ve 22:52 ® cormaxx
cormaxx

Já byl dneska na čumendě u Srpiny.A na ± 2km jsem viděl 3 tlouště kolem 50cm,pěknýho cejna tak 40cm, tloušťáky kolem třicítky a mraky čudliček…Na potok 3–4m širokej to není špatný:-)

reagovat
Neděle 14. června 2009 ve 22:31 ® dca11 reakce na …

Tak dneska jsem zkoušel na Běle u Kačáku tlouště na třešničku. Pár záběrů, pak přišel pěkný záběr a následovala jízda přes brzdu. Bohužel to 0,08mm vlasec nevydržel. Podle záběru to na tlouště moc nevypadalo, ale bohužel se můžu jen domnívat. Jaké máte vy zkušenosti s chytáním tloušťů na Běle na třešně? Ještě jednu věc na svém fleku pozoruji a to, že po 17hod jsem ještě neměl záběr. Máte také podobné zkušenosti? Je podle vás lepší ráno, přes den nebo večer?

reagovat
Pátek 12. června 2009 ve 14:55 ® Cudla reakce na …
Cudla

dca11> ano až k mostu k soutoku s Teplákem

reagovat
Sobota 6. června 2009 ve 12:04 ® Kubajs
Kubajs

ted jdu zkusit Srpinu tak večer napíšu jak jsem dopadl

reagovat
Pátek 5. června 2009 ve 21:38 ® dca11 reakce na …

To Norslav: díky moc, hodnotné rady. Pak naiš jak ti vyšlo zahájení, pokud se chystáš na Bělu.

reagovat
Pátek 5. června 2009 ve 20:00 ® norslav reakce na …

Ahoj , nejlepsi nastraha je BANJO relax – barva takova pomerancova asi 4cm a kopytko pruhledny brisko, cerny hrbet cervena hlavicka asi 6 cm. Co jsou vysekane brehy tak se snazim nahazovat dosti daleko , zaber je hned po dopadu nastrahy nebo tesne pred vytazenim z vody . Snazim se aby gumy prochytavaly 0,5 az 1 m od brehu. Rotacka Mepps stribrna , tu taham proti proudu ale hodne pomalu , krasne pracuje , hazy takovy laserovy paprsky i ven z vody , prochytavam stred Bely. Nemas asi nejdulezitejsi otazku a to je doba , hned od ctyr rano a do doby nez dopadaji slunecni paprsky . Zatim zdarek Petr

reagovat
Středa 3. června 2009 ve 21:50 ® dca11 reakce na …

To Norslav: tak další návštěvník Běly v Komořanech:-) . A jak chytáš? Chytáš na rotačky, gumy nebo woblery? V jakých velikostech na Běle? Taháš to podél břehů, středem nebo napříč? Hodně otázek co.

reagovat
Středa 3. června 2009 v 18:49 ® norslav reakce na …

Ahoj , musim se take zapojit do debaty , a hlavne vlacka na bele. Na bele se da uspesne uvlacet i okuon 35–40 , a tloust 50+ , stika je tam take ale v posledni dobe , tedy dva roky , jen tekovy mladata . Bavim se o mistech v zatacce pod kacakem dale k mostu kde se prejizdi nase bela k Nejedlymu , v useku asi 50 –60 metru prave od tohoto mostu jsem mel kazdorocne uvlacenou stiku 70cm , pokazne jsem ji pustil , ale jiz dva roky nic , a vetsi stika take nic. Minuly rok tam MUSka vysekala brehy a je to ulne na HOVno . Vlackari to mame za par , tak tam snad jiz letos nekoho podkam .Petr Most

reagovat
Úterý 2. června 2009 ve 22:01 ® dca11 reakce na …

To Cudla: to jsi skutečně v prsačkách prošel celý úsek od soutoku u Kačáku až k mostu za zatáčkou pod hradlem? A v celém úseku je hloubka okolo 1m? U soutoku pod Kačákem je pár čísel, tak ta hlubší voda bude asi až v oblasti hradla a níž, ne? Jaké jedno, je tam bahno nebo písek? Ještě jsem se chtěl zeptat jestli máš nějaké zkušenosti s dravci na Běle. Zkoušel jsi přívlač nebo rybyčku? Já zatím chytil jen okounky a jednoho candátka na housku. Ale jsem přesvědčen, že tam jsou.

reagovat
Úterý 2. června 2009 v 9:59 ® Cudla reakce na …
Cudla

dca11> Procházel sem jí „pracovně“v prsač­kách,úklid a vyndavání odloženejch součástí ,kabely sloupky trolej atd…Při mé „výšce 175cm“voda sahala od rozkroku po prsa průměr 1–1,10m byl nejčastější

reagovat
Pondělí 1. června 2009 ve 21:19 ® dca11 reakce na …

To Cuda: Jo,jo, to jsem byl já. O tom betonovém korytu vím. Je ale jen od Kačáku níž, nad Kačákem není. Ten třetí snímek je pořízen za zatáčkou pod tvým hradlem. Příště si to chci projít i s prutem a proměřit hloubku. Ta kalná a klidná voda mate. Běla pak vypadá, jako hluboký kanál, ale povětšinou je mělká, alespoň tam kde jsem zkoušel. Pod Kačákem to ale ošáhnutý nemám.

reagovat
Pondělí 1. června 2009 ve 12:16 ® Cudla reakce na …
Cudla

cormaxx> je to i patrný na obrázku jak sedí Schrek,mam tam lavičku a okolo stromy,zapadnout do okolí a nedělat rozruch,to je první půlka úspěchu druhá když najedou

reagovat
Pondělí 1. června 2009 ve 12:08 ® Cudla
Cudla

Ideální místečko třetí foto dca11 sednout nad ty stromya pokládat to jako pod ně.nebo se nacpat do tý mezery,vypadá to pomalu jako muj flek foceno z druhé strany

reagovat
Pondělí 1. června 2009 ve 12:01 ® Cudla reakce na …
Cudla

cormaxx> používám 4m bič na houpačku,špíš v přechodu klesání dno tj. asi 1,5m od břehu.Ideální je když ti to kreje keř nebo strom tam se cítí bezpečnějš.Než vyřezali břehy a byla tam zelená klenba skoro po celym tak to bylo jedno šly všude .

reagovat
Pondělí 1. června 2009 v 11:30 ® cormaxx reakce na …
cormaxx

Cudla> Kde máš víc záběrů, na středu nebo spíš podél břehu?

reagovat
Pondělí 1. června 2009 v 11:19 ® Cudla reakce na …
Cudla

dca11> to si byl ty po druhé straně kolem 17:30h v něděli?Ne tan kapřík je chycenej minulej týden.Jestli si se dobře díval tak to koryto je betonové,psal jsem o tom někde na začátku tohoto fora,ryby pendlujou a opatrným krmením je docela i zabrzdíš,převládá drobnější ryba ,ale byl chycen u Kačáku kapřík kolem 10kg.Je to víceméně o štěstí co se ti podaří „ukecat“

reagovat
Neděle 31. května 2009 ve 21:55 ® dca11 reakce na …

Tak jsem si dnes prošel Bělu (bez prutů, jen s foťákem) od soutoku u Kačáku až k soutoku nad zdymadlem u chemičky v Záluží. Měl jsem polarizáky, takže i pár ryb jsem viděl. Hlavně tlouštíky okolo 15cm. Za starými kolejemi nad Nejedlým jsem si ve vodě všimnul obláčků kalu a vlnění ploutve a vyklubali se z toho 2 cejni plavoucí podel břehu a ryjící v nánosech. Chvíli jsem šel pomalu s nimi. Vyklubali se z toho jen dvě lopatky okolo 30cm. Pokud jsou ta „hejna“ takhle početná, pak naše úvahy nad udržením ryb jsou trichu mimo :-) .

reagovat
foto/forum/2009/th-img8880.jpgfoto/forum/2009/th-img8881.jpgfoto/forum/2009/th-img8882.jpg
Sobota 30. května 2009 ve 23:17 ® dca11 reakce na …

To Cudla: to jsi chytil dnes? No panečku dopoledne jsem si říkal, že sice je počasí na naic, ale že to i takv neděli zkusím. Doufám, že taky něc přijde.

reagovat
Sobota 30. května 2009 ve 21:58 ® Cudla
Cudla

Kapřík 54cm ač na vezírku plave si tam dál,musel si počkat aby bylo uvěřeno ,že tam opravdu jsou(asi 5 min.)Pohled také na Bělu,foto mobil.

reagovat
foto/forum/2009/th-img8852.jpg
Sobota 30. května 2009 ve 21:40 ® Cudla
Cudla

Jak ti radí cormaxx,hlavně se nemotej u kolejí to nemá ochranka ráda jinak se dá zaparkovat i u D3 zítra mam službu.Jinak se tam dá sjet k závoře musíš nechat průjezd volnej(dáse parkovat vedle cesty).Potom se dá zaject ještě dolejš pod „vojákama“ na soutoku,nebo směrem na Obránce odbočit po starý Jiřetínský a chytat nad přemostěním.Jedna rada nakonec,budeš-li chytat poblíž kolejí všechny hrubý pohyby dělej pokud pojede vlak,to ryby na hluk nereagujou,jinak jim vadí každý prdnutí.Možná budeš i překvapenej co ti Bělinka ukáže

reagovat
foto/forum/2009/th-img8851.jpg
Sobota 30. května 2009 ve 2:01 ® cormaxx
cormaxx

dca11> Jde tam zajet v pohodě.Po přejetí Kolejí se dáš doprava a musíš to objet.Koukni na www.mapy.cz ,tam by to mělo jít vidět dobře. Já naposled chytal kousek pod nejedlým a cesta byla v poho.

reagovat