Chytej.cz

Kvalitní zavír.nůž necteno

16.12.2007 | sus1 | 37.116 zobrazení | 206 odpovědí

Chtěl bych si koupit nějaký kvalitní zavírací nůž, můžete nějakej doporučit dle vašich zkušeností? Díky. Cena tak kolem 3000 Kč.

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Neděle 1. listopadu 2009 ve 21:57 ® sus1

Ještě někdy tohle.:-) http://www.wetterlings.com/ Sekera ručně kovaná – LARGE HUNTING AXE

reagovat
Neděle 1. listopadu 2009 ve 21:53 ® BigMike reakce na …

Je to asi o pocitu – kvalita je kvalita, ale když ho pak někdy ztratíš… Mám také drahé nože, ale na ryby mám starou mikováckou dýčičku (malé kleštičky k tomu) a na houby nosím otvíráky max. do 200,–

reagovat
Neděle 1. listopadu 2009 ve 21:39 ® džigit reakce na …

Libor> http://www.maxsport.cz/…t_-1228.html Tady je do týdne v e-shopu. Pokud nespěcháš,dej název do vyhledavače.Jsou i levnější,ale dostupnost neznámá. Jinak ho používám už 6 let už mi kolikrát zachránil „život“ /rozpadlý naviják atd./:-)

reagovat
Neděle 1. listopadu 2009 ve 21:36 ® sus1

Já mam tohle.:-) http://www.noze-nuz.com/…/CS61LPS.php

reagovat
Neděle 1. listopadu 2009 ve 21:30 ® BigMike reakce na …

mihy.san: http://www.knife.cz/…Default.aspx

Chce to už jen trpělivost!!!

reagovat
Neděle 1. listopadu 2009 ve 21:30 ® sus1 reakce na …

Libor> …,že sem zakladatel.:-)

reagovat
Neděle 1. listopadu 2009 ve 21:13 ® Libor reakce na …
Libor

džigit> odkaz by nebyl?

reagovat
Neděle 1. listopadu 2009 ve 21:12 ® Libor reakce na …
Libor

sus1> čím jsem Tě překvapil Susoune?

reagovat
Neděle 1. listopadu 2009 ve 21:02 ® sus1 reakce na …

Libor> Sem si řikal,co je to zase za nové forum a …:-)) ) mlčim.Ani o tom nevim,si mě překvapil.:-)

reagovat
Neděle 1. listopadu 2009 ve 20:51 ® džigit

Taky pse přidám: Leatherman Wave. Celonerez,mul­tifunkční,nožík i pilku otevřeš i zavřeš jednou rukou. Dnes už je i cena přijatelná…

reagovat
Neděle 1. listopadu 2009 v 16:47 ® Libor
Libor

Mám hroznej problém v tom že dost často nůž ztrácím:-) , budu si ho muset přivazovat k batohu nebo něco podobného.

reagovat
Sobota 22. prosince 2007 ve 22:29 ® Firetiger
Firetiger

Pro rybáře, co to se svojí závislostí myslí vážně doporučuji něco z nabídky www.abelreels.com :-)

Výběr ze vzorů jako potočák, duhák, mečoun…

reagovat
Pátek 21. prosince 2007 v 17:43 ® joba

Na nožích taky ulítávám :-)) ) Mám jih tolik že už nevím kterej kam nosit :-)) Ale na ryby se mi nejví osvědčil nářaďovej multi něco podobnýho jako tohle www.noze-nuz.com Mám podobnej a nemůžu si na rybách vynachválit uzký pevný kleště,kterými jde vyháčkovávat líp než peanem, hlavně u dravců (ideální na sumce) má superostrý nůžky se kterejma jde stříhat vlasec i pletenka ustej nůž kombinovanej s normál ostřím a spiderkem. Pravda není to ideál pro masařky,ale jinak nemá chybu. Oproti ostatním klasikám maj nářaďovky stejně jako klasický kombinačky i štípač drátů, kterým jde v pohodě štípnout háček jeli třeba.(samo malejch průměrů)

reagovat
Pátek 21. prosince 2007 v 11:39 ® Gagi

Osobně bych si koupil nějaký levný zavírák. Pokud chceš nějaký kvalitní nůž tak je myslím dobrá cesta obrátit se na pár nožířů a domluvit se. Udělají Ti nůž přesně podle přání a nemusí to být ani enormě drahé. Budeš mít originál a ne nějakou předraženou seriovku.

reagovat
Čtvrtek 20. prosince 2007 ve 21:29 ® Heky
Heky

doporučuju ti pentagon sog elite 1 nebo dva a pokud bys si chtěl levnější tak smith and wesson je max odolný, podívej se na www.kvalitnínoze.cz a nebudeš vědět co dřív, mrkni tam na cold steel

reagovat
Čtvrtek 20. prosince 2007 v 18:11 ® 

mihy.san: Proboha jen nesahej s nožem na rotační brusku…vyjímku samozřejmě tvoří pískovcový pomaluběžný brus. Ale na běžné dobroušení stačí plochý „dvoustranný“ brousek (hrubší a jemný) na kterém nabrousíš každou kudličku. Chce to jen namočit brousek, přiložit břit pod odpovídajícím úhlem a trpělivost – krouživými pohyby docílíš zmenšováním tlaku dokonalé ostří. Přeji úspěch.

reagovat
Čtvrtek 20. prosince 2007 v 11:07 ® sus1

Děkuji Všem za odpovědi a rady kde si vybrat apod.Díky.

reagovat
Středa 19. prosince 2007 ve 13:09 ® Cajo
Cajo

mihy.san – skus toto snat ti to aspon trocha pomoze – www.knife.cz

reagovat
Středa 19. prosince 2007 ve 13:06 ® mihy.san
mihy.san

Panove, omlouvam se za castecne OT, ale s nozi to souvisi … Nemate nekdo odkaz na dobry a pouzitelny navod pro laika na spravne nabrouseni noze? Sam to zkousim, ale porad to uplne neumim, rad bych se to naucil dokonale. Pokud mozno za pomoci obycejneho rucniho brousku (oselky), kazdy nema pristup k rotacni brusce apod. Diky.

reagovat
Středa 19. prosince 2007 v 11:28 ® michal

Ahoj, dobra volba je te Victorinox i Opinel.. Victorinox je prostě klasika, ktera nikdy nezklame.. Zpracovani je perfektni, všechny současti nože jsou funkční. Nožík je lehkej – perfektní. Opinel je náročnější na údržbu, ale moc se mi líbí, jde nádherně nabrousit. Jen musíš jednou za čas trochu promazat, vyčistit a vyleštit čepel (pokud ovšem nekoupíš ten nerezovej). Doporučuju oba dva:-)

reagovat
Úterý 18. prosince 2007 ve 22:28 ® Robur
Robur

myslím, že jsem ti to vyřešil. Kup si prostenal a k tomu je kinžál zdarma:-))

reagovat
Úterý 18. prosince 2007 ve 21:53 ® wallys reakce na …
wallys

Sus1:ohledně toho Opinelu co se ti tak nelíbí tak řeknu jenom to že ho nám cca 7let a nemohu si na něj stěžovat,protože jsem ho bral kvůli rybařině a taky trochu z nostalgie a tento nůž svoji práci dokonale udělá…Potřebuješ nůž kterej dlouhodobě drží ostří ,neláme se ,nerezne a tak .Čím máš nůž jednoduší tím pro tebe líp.A blbosti o dýkách…Dej si otázku? Můžu ji nosit na veřejnosti,kam chci, aby nebyla moc nápadná a tak.....Nač máš dýku ?pokud v té přírodě nežiješ tak jenom na okrasu a nanic jiného.V jedno­duchosti je opravdu síla.

reagovat
Úterý 18. prosince 2007 ve 21:52 ® regulus
regulus

Já mám něco podobnýho, co je na tomto odkazu www.mujnuz.cz nemám tušení kolik stál, dostal jsem ho, ale upřímně řečeno by mě nikdy nenapadlo si takový typ nože koupit. Dneska bych zase už jinej nechtěl. Má spoustu výhod – je relativně malej, má klip pro nošení za opaskem nebo v kapse, otevřu i zavřu ho jednou rukou, nemusím se bát, že se mi zavře sám a já se pořežu, když ho od čehokoliv zasviním, tak ho jednoduše opláchnu ve vodě a co je důležitý, drží ostří. Myslím, že na tomto e-shopu se dá vybrat velmi slušně a s největší pravděpodobností bude naprostá většina nožů OK. Myslím, že pokud nebudeš chtít něco kór extra, tak si koupíš kloudnej nůž a ještě ti víc jak 2 tisíce zbydou.

reagovat
Úterý 18. prosince 2007 ve 21:38 ® vonderka
vonderka

já mám českej MIKOV vyhazovák,mám ho už mraky let a nemůžu mu vytknout vůbec nic a cena byla kolem 700,– A navíc k němu lze koupit náhradní pružinu kdyby ti praskla(ne na každý nůž ji seženeš)Dneska už ho dělají v různých variantách(s ná­řadím,rukojeť dřevo nebo paroh atd.) Mrkni na stránky MIKOV.

reagovat
Úterý 18. prosince 2007 ve 20:46 ® sus1 reakce na …

Mě se taky moc nelíbí ale jak rikáš ,proti . . . .

reagovat
Úterý 18. prosince 2007 ve 20:24 ® Robur
Robur

Piranha, jinak ten Opinel se mně vůbec melíbí, ale proti gustu

reagovat
Úterý 18. prosince 2007 ve 20:20 ® 

sus1: u obrázku jsem doplnil odkaz na adresu WWW.knife.cz a nějak se to tam nedostalo. Mrkni na to ale jinak fakt doporučuji, zařiď se podle rad které doporučují levný a užitečný nůž /na všechno/. Bohatě to stačí…machrovat můžeš třeba s kudlou za 100 doláčů ale službu ti udělají na rybách stejnou.

reagovat
Úterý 18. prosince 2007 ve 12:42 ® sus1 reakce na …

Kolik stojí?

reagovat
Úterý 18. prosince 2007 ve 12:29 ® Piranha
Piranha

Drevo je klasika nejaka nahrazka plastova nebo nejaky celoocelovy napodobeniny vojenskych nozu nejsou rybarsky noze.Pokud se k tomu nozi clovek nechova jako dobytek, nepada mu porad do blata vody nebo nezbleje ho kafem tak nenabobtna a co se tyce treba prirozenyho vlhka jako rosy, tak to neresim je to v pohode a nikdy mi nenabobtnal.Dnes se daj koupit krasny kudly co maj rukojet z parohu nebo slonoviny i kdyz slonovina se dnes nahrazuje aramitem a to nikdy nenabobtna. Tak ze proste si budu vzdycky kupovat noze se drevem nebo parohem.Jinak dneska sou i dreva co se tezej pod vodou a ty nenabobtnaj nikdy.

reagovat
foto/forum/2007/th-img2892.jpg
Úterý 18. prosince 2007 ve 12:01 ® sus1

Tenhle vzhled jsem tet viděl v obchodě něco kolem 2000kč.ale značku si nepamatuju.

reagovat