Chytej.cz

JAK NA KAPRY?(bez boilí) necteno

26.10.2004 | Ciffik | 10.410 zobrazení | 27 odpovědí

jsem velký smolař co se kaprů týče. kamarádi a rodiče jsou z toho na nervy jelikož když závodím,vždycky nějakého toho kapříka chytím(bohužel si ho nemohu ponechat) . aspoň na ty vánoce bych jednoho chtěl. prosím prosím nějaké návody ,triky,hlavně nástrahy …(hodlám chytat na položenou) díky…

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Středa 27. června 2007 ve 13:14 ® Kouba
Kouba

ZAKLAD JE SI pořadne nakrmit rybolovne misto.....a pak chytej na co chces a toho kapra si chytnes… doporucuju peletu kupsi nejaky dobry mam uspech na halibut.. nebo kup nejdraší co bdou mit a kapřika si chytnes ted sem prejel z ryb byl sem tam tyden a halibutky s boilisem a nebo 8 zrnek obyčejne vařene kukuřice pod haček na vlas… kdyz na toto budes chytat tak toho kapra dostanes!!

reagovat
Úterý 26. června 2007 ve 12:17 ® mastrof reakce na …

kubajs je rejpal

reagovat
Pondělí 25. června 2007 ve 20:38 ® Kubajs
Kubajs

cormaxx:to jsem si nevšiml

reagovat
Pondělí 25. června 2007 ve 20:31 ® cormaxx
cormaxx

Kubajs: Koukni se ale kdy tu otázku zadával a kdy chytal;-) asi se toho za necelý 3 roky u něj změnilo:-D

reagovat
Pondělí 25. června 2007 v 17:14 ® Kubajs
Kubajs

Ciffik:když se kouknu co jsi napsal v diskuzi „Z lovu“tak skoro v každém zápisu máš kapra tak bud kecáš tady a chceš bejt důležitej a nebo kecáš v diskuzi protože jednou vytáhneš 6 podruhé 2kapry tak nám neřikej že nechytíš kapra

reagovat
Pondělí 25. června 2007 ve 13:16 ® Hora
Hora

Kurňa Ciffik,revír 471 068/1 máš to 1,5 km od domu a nejseš schopen chytit rybu?Na tom slepém rameni jsem byl loni s Tvým bráchou na společném lovu a rybu se podařilo bez velkého vnadění dostat.Letos jsem tam byl na jaře a též bez problémů. Stejně jako na svinovských tůních,tam máš taky šanci,nebo chceš vodit za ručičku?To chce vydržet u vody a chvíli počkat.Za ty roky co chytáš,bys měl znát nejbližší revíry jak své boty a podle toho se rozhodnout.

reagovat
Pondělí 25. června 2007 v 7:43 ® Jarda carp
Jarda carp

Čau – dej kus pařený housky a smontuj to na průběžný olovo (těžší) a nahoď v létě po 20hod. kousek od břehu – tak 2–3M.Pokud tam,kde chytáš nějakej kapr bude, tak ti zaručeně na 98% tu housku veme.Pokud do 23.hod.nezabere ,tak to chce ještě něco jinýho ,ale to už Ti neřeknu ,protože jsem Fučík /smích.Čau.

reagovat
Neděle 24. června 2007 ve 23:02 @ ??? reakce na …

to záleží kde chceš chytat .....

reagovat
Neděle 24. června 2007 ve 21:45 @ ??? reakce na …
reagovat
Středa 15. prosince 2004 v 11:39 ® Rico
Rico

Zkus foukačku a medové vnadění do krmítka, tady u nás je to záruka na 99%, že se nějakej ten kapr chytí ale jen kolem 50cm. Ale aspoň něco a když za 2 hodiny jich povodíš kolem deseti tak je to pak paráda chytání …

reagovat
Středa 8. prosince 2004 v 0:22 ® rarach

Já si dám klidně vepřový nebo kuřecí řízek, kapra jsem ještě do huby nevzal.

reagovat
Úterý 7. prosince 2004 ve 23:42 ® jaryn

rarach , ptáku, co by si jedl na vánoce?,???

reagovat
Úterý 7. prosince 2004 ve 21:09 ® rarach

nenávidim kapry!!!Hlavně je všechny pobijte, ať jich mohou zase víc vysadit.

reagovat
Úterý 7. prosince 2004 v 19:16 ® rybar11

Omluvte mé gramatické chyby (Zkus. samozřejmě).

reagovat
Úterý 7. prosince 2004 v 19:14 ® rybar11

To- Ciffik Přečti si muj vzkaz na Říčka v Rakousku! Skus dát do šrotu pár rozmačkaných stroužků česneku. Čpí to jak prase a pak celou rybačku cítíš česnek, ale je to levné osvědčené aroma. My to dávame i k lisovanému rohlíku..... a berou.

reagovat
Pondělí 6. prosince 2004 ve 21:10 ® Láďa_vydra

Palcát chceš říct že takhle pěstuješ rousnice??

reagovat
Pondělí 6. prosince 2004 v 19:36 ® Zlinsky_lovec
Zlinsky_lovec

Na malý háček nebo na boilies vlas dej kousek pařeného rohlíku!To funguje!

reagovat
Pondělí 6. prosince 2004 v 19:33 ® 

S hrachem mám ty nejlepší zkušenosti, ale POZOR !!!!!!!!! musí se dobře uvařit a předem vnadit tak 3 dni asi 1/2kg dám namočit na den a pak do měkka uvařit někdy je hotovej za 20min někdy se musí dělat i hodinu

reagovat
Čtvrtek 4. listopadu 2004 v 9:22 ® DEATH

Taky ti troškou přispěju.. Pokuď hodláš chytat na řece,tak bych ti mohl doporučit klasiku,kukuři­ci,rohlíky,ko­línka. Je v tom však malý háček...... Zjistil jsem že vkaždé roční období ty potvory berou něco jiného!!!!! Takže v létě to bylo na kukuřici jak vzteklí,ale teď na zimu spíš mě jdou na to pečivo a na kolínka. Hlavně do krmítka něco co se po dopadu na dno hned rozsype,má to větší efekt , než aby ti bouchali jak blbý hodinu do krmítka. Doporučuji na první dva náhozy pěkný koule směsi,ale pak už jen tak co ti obalí krmítko. Doufám,že ti to k něčemu bude......

reagovat
Čtvrtek 28. října 2004 ve 23:22 ® Tomash
Tomash

Milky: Díky za tip. Určitě to prubnu… klidně mě dál doplňuj – mám co dohánět…

reagovat
Středa 27. října 2004 ve 21:17 ® morpheus

Nemám moc času se tady rozkecávat, rad jsi dostal i tak spoustu. Jenom mě zarazil ten Hrách, tak na něj pozor. Špatně připravenej hrách a kukuřice ,při vnadění může taky uškodit. Kapři se nacpou a zacpou. A potom třeba tejden nežerou. A jestli máš v revíru amury tak si kuku a hráchu přprav aspoň valník. Dva kbelíky kuku nebo hrachu je jak nic. Amur sežere jednou až jeden a půlkrát tolik kolik váží. 90 cm amur cca 10 kg. Vysypeš dva kbelíky na krmný místo ,najedou amuři a za chvilku je vyluxováno.

reagovat
Středa 27. října 2004 ve 20:27 ® palcat
palcat

Když už jsme u těch žížal , já mám rousnice po cely rok , když prší nebo zajelvám trávník tak vylezou ven v docela slušném počtu , tak jak se zetmí tak jdu s baterků na lov , pak mám 200 l káď nízké velikost kde mám nastřídačku hlínu , trávu, a tak pořád dokola až po vrch , mezi to dám sem tam rozmixovaní ovoce „!!!! Hlavně ne kyselé , jak pomarnče , atd.!!!“ všechny by chcíply , a na tom mám rozmočený noviny asi 5 cm vrstvu , a ta rozprašovačem vlhčím nesmý to být mokrý jinak ti shnijí a ukrutně to pak smrdí. Oni se časem začnou líhnout takže za půl roku jsou tam i menšího vzrůstu, a pravidelně od jara do podzimu tam dávánm čerstvé úlovky a teď na zimu jich tam mám tak dva desetilitrové kbelíky. Manželka sice říká že je to hnus fialový , protože když odděláš ty noviny tak je jich dost právě pod nimy. [ Upraveno palcat dne 2004–10–27 v 19:30 ]

reagovat
Středa 27. října 2004 v 18:54 ® Milky
Milky

Tomash: Rád bych tě malinko doplnil. Žížaly je dobré dát do plastikové krabičky, bolů dát noviny a na ně vlhký mech. Je důležité, aby tam bylo vlhko, ale ne moc a aby přebytečná voda mohla odtéct a asát se do novin, odkud zase přirozeně může vzlínat. Ovšem při dlohodobém uchovávání je třeba je občas tzv. venčit. Jedná se obanální, ale velice důležité vyvětrání. Stačí jedenkrát do týdne na půl minutky, aby se vzduch obměnil. Do krabičky je také třeba dávat jen celé, zdravé tvorčky, aby poškozená části zde nepodlehléhaly zkáze. Tak to je jen tak na dokreslení toho, jak na to.

reagovat
Středa 27. října 2004 v 18:29 ® Chose
Chose

Dozvěděl jsem se „nový“ způsob od kolegy v práci. ten chytá jen na máčenej hrách. vnadí jenom hrachem a napichuje to na vlas,2–4 kuličky. máchá ho,dokud nezačne klíčit… takže tak. Já chytám kapry feedrem a na plavačku. Krmím směsí kuku.šrotu,hlí­ny,ovesných a anglkických vloček a struhanky. nástraha převážně červík. rousnice,kuku,roh­líček. extrudy. nechytnu teda jen kapry ale i ploťky atd.. ale bejvá docela zábava.

reagovat
Středa 27. října 2004 ve 12:23 ® Tomash
Tomash

Nástraha na kapry vyloženě podzimní(vezmu to popořadě od mých nejúspěšnějších) – 1. hnojáčci a bílí červi, 2. kukuřice a pařená houska, 3. různé puffi a extrudy. Hnojáčky si nachytáš na jakýmkoliv smetišti, nebo samozřejmě extra místo je kompost! Když je uložíš do plastové nadoby, dáš jim tam trochu hlíny a uložíš do lednice, vydrží ti celou zimu! O těch hnojáčcích to ber jako tip – asi moc dobře víš co a jak… Lovu zdar a ptej se , jestli chceš vědět víc…

reagovat
Úterý 26. října 2004 ve 21:27 ® Dědek
Dědek

No nevím, jestli mohu poradit, ale co ti říká feeder? něco mezi plavačkou a bobkařením. Trošku se tomu věnuju a pokud mohu, doporučuju. Pokud budeš chtít, rád poradím.

reagovat
Úterý 26. října 2004 ve 21:19 ® Ciffik
Ciffik

když je po závodech a zkouším úplně to samé (tak jak jsem ho chytil během závodů) ale mohl bych střevíce prošoupat a nechytím ho a nechytím. nemůžu siho chytit kromě závodů. vyhýbáj se mi

reagovat