Chytej.cz

míra okouna necteno

21.6.2007 | ??? | 32.962 zobrazení | 273 odpovědí | upravit

chtěl bych si domu vzít okouna a chci se zeptat jak velkého ookouna si berete domu, od kolika cm

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Středa 23. dubna 2008 ve 20:58 ® malej rybar

podle me by okoun nemel mit miru protoze je to krasna ryba a nevim jak vy ale ja si okouny neberu ja radci stiky candaty a sumce no mozna nekdy i uhore

reagovat
Středa 23. dubna 2008 ve 20:29 ® scootrovka reakce na …
scootrovka

Tak tohle je pro mě malej okoun.Mám je ráda tak je pouštím ikdyž maj 30cm a více.

reagovat
Středa 23. dubna 2008 v 15:21 ® Kuba

Néé samozřejme ze sem ho pustil :-)

reagovat
Středa 23. dubna 2008 v 15:19 ® Kuba

Todle je ta správná velikost :-))

reagovat
foto/forum/2008/th-img3651.jpg
Středa 23. dubna 2008 ve 14:33 ® Dammaster

osmaja77:Pod 70 neberes tak se koukni na rekord a pak si rozmysli co napises priste jasne to jenesmysl

reagovat
Úterý 22. dubna 2008 ve 23:05 ® VítekX

můj názor je ten, že by okoun míru měl mít: v rozmezí 15–25 cm.anebo jej nechat bez míry, kde jich je dost, netřeba se starat, a kde jsou málo, ať si to každý přebere? problém je s místy ke tření: potřebují kořání ve vodě, což na regulacích není ani náhodou – a vo tom to je, celý náš rybářský problém a sháňka po přirozeném prostředí rybám k jejich rybímu životu!

reagovat
Úterý 22. dubna 2008 ve 14:54 ® Dammaster reakce na …

miru pro okouna to by asi neslo vzdyt by masari nemeli co brat a chcipli by hlady.Jako me by to nevadilo ja bych ji dal 25 cm a nekde i 30 cm ale vice uz asi ne. Ja jezdim na dalesice a tam jsem chytil okouna 45 cm a byl pusten spet jako kazda ryba co chytim.
A nejlepsi ryba co je a nejhezci co je tak je ten nas ricni okoun.

reagovat
Úterý 22. dubna 2008 v 9:34 ® emka

Ostriež, či v Česku alebo na Slovensku , je ryba, ktorá má tendenciu sa v tom-ktorom revíry premnožiť a tým aj zakrpatieť, preto nemá stanovenú lovnú mieru. Inak, má najkvalitnejšie mäso na jedlo zo všetkých vnútrozemských Európskych vôd…

reagovat
Pondělí 21. dubna 2008 ve 13:43 ® Salmo
Salmo

okoun je naprosto bezproblémová ryba měl jsem ho v akvárku tak dlouho dokud se mi tam vešel a žral úplně všechno od červů,přes potěr až po filé z alijašské tresky :-)

reagovat
foto/forum/2008/th-img3618.jpg
Neděle 20. dubna 2008 ve 23:20 ® Shrek23 reakce na …
Shrek23

tak to zkus možná že ti to vyjde…

reagovat
Neděle 20. dubna 2008 ve 22:25 ® zlomiljsemprut reakce na …
zlomiljsemprut

No já je do akvárka chci zkusit, je to krásná ryba, hezčí než z dalekých krajů.

reagovat
Neděle 20. dubna 2008 ve 21:13 ® viencl

já bych dal okounovi tak 20 čísel.vždyt to i línn a už ho skoro nikde nechytim.když ryba nebude mít míru tak si pořádně ani nezachytáme jak jich bude málo.

reagovat
Neděle 20. dubna 2008 v 19:55 ® Shrek23 reakce na …
Shrek23

No nevim zkoušel jsem si jich pár dát do akvárka ale dlouho jsem je tam neměl .začli jim hnít ploutvičky a chcípali mi .Možmá to bylo vodou a nebo jsou tak náchylný…

reagovat
Neděle 20. dubna 2008 v 11:32 ® zlomiljsemprut reakce na …
zlomiljsemprut

Okouny miluji, takže bych míru uvítal. A tam kde chytám já, tak okouni míru 25 přesahují s přehledem. Ale na druhou stranu malé okouny chci do akvárka, takže bych si je nemohl vzít. Ale to je detail!

reagovat
Neděle 20. dubna 2008 v 11:16 ® Salmo
Salmo

Já si taky myslím že by si okoun zasloužil míru,aspoň 25 cm ale někde tuto hranici nepřekročí většina lovených dravčíků :-((

reagovat
Sobota 19. dubna 2008 v 18:33 ® kamos007
kamos007

já okouny většinou nepouštím na 99%.buď chytám malé na splávek na masňáky (nástražní rybka) nebo ty větší na třpytku (na žrádlo).

reagovat
Sobota 19. dubna 2008 v 16:41 ® Shrek23 reakce na …
Shrek23

Já deru takovou velikost ale i větší. Upozornění tenhle byl vrácenej spět. Potřeboval jsem pár plotiček pro své mazlíčky.....

reagovat
foto/forum/2008/th-img3598.jpg
Sobota 19. dubna 2008 v 15:17 ® Shrek23 reakce na …
Shrek23

4ástečně za to můžou i sumci a jiný predátoři ale všichni si asi pamatují to kdy si rybář moch vzít neomezené množství plevelné ryby.Tak jsme toho všichni využívali a rabovalo se ve velkym . Pamatuji si jako kluk když jsme jezdili na nechranice a hledali jsme okouní hejna z loďky . Někteří si vzali jen pár kousku ale našli se jedinci co je brali ve velkym. Myslim opravdu ve velkym že měli celé dno pokryté okounama.. Byl to děsnej pohled ..

reagovat
Sobota 19. dubna 2008 v 10:56 ® Kuba V. reakce na …

ano tímto směrem to bylo myšleno. Slohy mi moc nejdou to přiznám asi jsem málo četl knížky tak mám špatnou formulaci vět:)

reagovat
Sobota 19. dubna 2008 v 10:51 ® Tomash
Tomash

Kuba V. : Tvůj slovosled stále popírá smysl věty, ale už tak trochu tuším, co tím chtěl básník říci – prostě myslíš, že když dáš mega nástrahu, nestane se ti, že bys vytáhl zařranýho okouna, že jo?

reagovat
Pátek 18. dubna 2008 v 18:56 ® Kuba V. reakce na …

Jo jo promiň, špatně jsem se vyjádřil bylo to míněno tak, že když je větší nástraha je menší pravděpodobnost, že to ryba nebude mít až v jícnu. Takhle jsem to myslel(počítám s tím, že na zásek nebudu čekat 10 minut) Pokud to tak není nechám si to rád vysvětlit. PS:omlouvám se za klamnou informaci a solo Tomashovi hehe :-P

reagovat
Pátek 18. dubna 2008 v 10:17 ® toti reakce na …

Myslím si, že okoun by si míru zasloužil. Je to krásná bojovná a ušlechtilá ryba. Navrhl bych alespoň 25 ne-li 30 cm. Okouni obecně ubývají, což je zapříčiněno nesmyslným vysazování sumců i na menší lokality a říčky. I na přehradách je úbytek okouna patrný. Znám dost vod, kde byli krásní okouni a od těch dob, co jsou tam sumci, okounů ubývá. Samozřejmě to souvisí i s rostoucím rybářským tlakem. Dostalo mě, když jsem slyšel pár borců, kteří chytali okouny do čeřínku ( 5 – 10 ) cm a říkali, že jsou nejlepší pražení. Málem mi i slza ukápla.

reagovat
Čtvrtek 17. dubna 2008 ve 23:10 ® Tomash
Tomash

rohlíku

reagovat
Čtvrtek 17. dubna 2008 ve 23:10 ® Tomash reakce na …
Tomash

Kuba V. : Prosím tě, jak jsi přišel na to, že čím větší nástražní ryba, tím lépe bude sedt zásek? Nezlob se na mě, ale to je chujovina jako víno! Stejný, jak bys napsal,dyž nastražíš na hák 1/2 rohílu, bude zásek lépe sedět…

reagovat
Čtvrtek 17. dubna 2008 ve 21:05 ® Kuba V. reakce na …

a jak velkého Okouna brát domů?! Lepší je nebrat a chytit si ho znovu:P :-)

reagovat
Čtvrtek 17. dubna 2008 ve 21:04 ® Kuba V. reakce na …

i když na živou nechytám nemám to rád, tak by jsem řekl, že čím větší nástraha tím bude lépe sedět zásek a potencionální větší ryba. Jinak co se týče otázky je to těžké, ale někde je opravdu znát velký úbytek Okouna. Jen jedno je jisté ať už by se nějaké opatření udělalo bude si stejně někdo stěžovat:-D

reagovat
Čtvrtek 17. dubna 2008 ve 20:59 ® Futureriver reakce na …
Futureriver

máš pravdu,malej okoun byla dobrá nástražní rybka na štiky(byl dost ,,živej''),škoda že už má míru (20cm) :-(( , ale alespoň jich bude víc.. :-)

reagovat
Čtvrtek 17. dubna 2008 ve 20:52 ® Robur
Robur

okoun roste všude jinak, je docela slušná nástražní rybka, u nás byly doby, kdy jsi ani jinou rybku do čeřínku nechytl. Napřed jsem chtěl napsat, že by šlo např. povolit 5 ks denně, ale to by už nikdo nemohl nachytat malé okounky jako nástr. rybky. Těžko radit.

reagovat
Čtvrtek 17. dubna 2008 ve 20:10 ® vetrak
vetrak

kdyz ma pres 35cm

reagovat
Neděle 18. listopadu 2007 ve 20:40 ® RomikS

míra okouna asi zavedená nikdy nebude,ale byl bych pro míru třeba 25cm,to je myslím už jedlá ryba.taky jich ročně pár sejmu,ale vocamcaď pocamcaď,beru jen ty co mají přes 30 a to tak 5–10 za rok,s toho co jich chytím je to zlomek,je to fajnová ryba,zasloužila by si mít míru.

reagovat