Chytej.cz

Chvějivka na UL přívlač necteno

6.3.2007 | PetrZ | 9.464 zobrazení | 21 odpovědí

Chci pořídit nový prut na přívlač, asi tak 2,40m, 3–15g, nástraha především jigstreamer, případně twistr, spíš lehčí, od 1g. Našel jsem Dragon Mystery Contact Jig 2,40m 3–20g, chvějivka za 1035Kč. Podotýkám, že jsem chvějivku neměl v ruce! Jak poznám záběr? V ruce nebo pohybem špičky? Jaký je to prut? A prosím nekamenujte mě za blbou otázku… Díky

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Úterý 15. května 2018 v 19:56 ® ImmortalCheese
ImmortalCheese

Co vidim diskusiu tak sa ani necudujem ze necitite zabery s palacami ktore maju gramaze do 15g…vsetko nad 7g sa podla mna uz za UL neda povazovat. Takisto 15ky vlasce? So zavretymi ocami odpustim 12ku :-) ale prave UL zacina na 8ke..a takisto 5g marmyska? Ved to uz musi byt velke ako lieskovy orech :-)) to ti male ryby nemaju sancu dobrat, jedine ak nahodny zasek

reagovat
Čtvrtek 8. března 2018 v 11:59 ® Švejk
Švejk

Mám Delphin Wilde Spin CIT 210/7g a maximální spokojenost…

reagovat
Čtvrtek 15. února 2018 v 11:45 @ okpok

doporučuju delphin king spi 0,5g – 5g naviják delphin huror velikost 20

reagovat
Pondělí 21. května 2007 ve 13:45 @ ???

Tebou uvedený Dragon Mystery Contact Jig není šťastná volba. Je to slušný proutek za přijatelnou cenu, ale je rozhodně tvrdší. Robustnější materiál, do kterého se sice nemusíš bát opřít a který zvládne i hodně velkou štiku, ale o chvějivé špičce tady nemůže být ani řeč, o čemž vypovídá už gramáž. Navíc je tento prut těžší, má kratší rukojeť a je i dost nevyvážený. Dal by se předělat, ale kvůli tomu to člověk nekupuje.

reagovat
Pátek 13. dubna 2007 ve 12:41 ® harpunar

Pokud jsi s chvějivkou nikdy nechytal,tak bych ti raději doporučil na UL také proutek od Dragonu a to ze serie Team,245cm a 1–7gr.Cítíš jak 00 rotajdu,tak 5cm wobler utáhne.Já jsem měl na otestování chvějivky dvě,ale nějak mne to neoslovilo.Ale samozřejmě proti gustu žádný dišputát,je to jen můj subjektivní názor.

reagovat
Čtvrtek 12. dubna 2007 ve 22:28 ® PetrZ reakce na …

cormaxx: Bohužel ještě nevím, zatím jsem ho měl u vody jen jednou, jak jsem psal jen olovo a žoužala… Určitě to zkusím. Jinak jsem tady někde četl, že to jde…

reagovat
Čtvrtek 12. dubna 2007 ve 22:19 ® skwor
skwor

cormaxx: Rotačky 00–1, woblery tak do 3cm. all: Pokud máte někdo zájem, mám jednu chvějku na prodej. Jaxon odeon micron 1,8m 1–7g za 600,–

reagovat
Čtvrtek 12. dubna 2007 ve 22:13 ® cormaxx
cormaxx

a co chvějivka a rotačky nebo woblerky?…nebo je to fakt jen na ,,gumáky"?…dík

reagovat
Čtvrtek 12. dubna 2007 ve 22:00 ® PetrZ reakce na …

Tak jsem nakonec koupil Jaxon 2,40m, 1–10g… Včera jsem ho zkusil alespoň s žížalkou a olovem popouštět v proudu na potoce. Okounek max 10cm je nádherně cítit v ruce, tak se těším na zahájení jak malej. Já snad do pondělka nebudu moc spát:-)

reagovat
Středa 7. března 2007 ve 21:26 ® PetrZ reakce na …

MadMack: OK díky…

reagovat
Středa 7. března 2007 ve 21:21 ® MadMack reakce na …

PertZ: mrkni na www.rybarske-centrum.cz/…g-270-l.html

reagovat
Středa 7. března 2007 ve 21:17 ® PetrZ reakce na …

MadMack: Jakou má akci? Jsou za dobrou cenu…

reagovat
Středa 7. března 2007 ve 21:07 ® MadMack reakce na …

PetrZ: vcelku dobře, z těch 2 vycházek jsem jednou chytal na přehradě na 5g marmyšku se smáčkem, vlasec 0,15mm ve vzdálenosti cca 15m od břehu. ve špičce byly cítit všechny drbance o dno a i jemný záběry od okounů.

reagovat
Středa 7. března 2007 v 18:12 ® PetrZ reakce na …

MadMack: Jak si to Shimano poradí s menší zátěží řekněme do těch zmiňovaných 5g?

reagovat
Středa 7. března 2007 v 18:07 ® PetrZ reakce na …

Prichy: Chytám dost na malých vodách, možná tak 5 metrů šířky(horní Blanice, Lužnice,…). Na druhou stranu chytám i na Vltavě nad ČB, Lužnici nad soutokem… Nevím, jestli bych neměl hledat delší prut – 2,70cm, ale určitě v malé gramáži.

reagovat
Středa 7. března 2007 v 15:43 ® indy

Já mám chvějivky na přívlač 3 a někdy používám i feeder s grafitovou špičkou. Nejlíp se mi chytá s 2.7m quiverem Team dragon silver edition (cena okolo 1600). Má 3 grafitové špičky, které se liší víceméně jen barvou do různých světelných podmínek. Pro feedrování s tímto prutem je potřeba přikoupit laminátovou špičku. Záběry při poskakování jsou cítit v prutu, při položení twisteru na dno jsou pěkně vidět na špici. Dále chvějivka neklade odpor rybě při záběru. Na ještě jemnější twistery (2–5g) bych si koupil shimano nexave felchen 2.10m. Na těžší twistery mám Dragon millenium power jig.

reagovat
Středa 7. března 2007 v 10:02 ® Deleted

Chytám na Jaxona Odeona 2,9m 1–9 gr. Záběry, jak píšou kolegové, jsou opravdu dvojího druhu. Nejčastěji to opravdu cítím. Ale hodně krát se mi stalo hlavně u okounů, že jsem nic necítil a sekal podle špičky, na které bylo vidět, jak do toho ryba ťuká. U candoše jsem třeba ucítil jen jemný ťukanec, přihla se špička a chtělo rybě hned vytnout… Nic méně nepovažuji se za žádného odborníka na přívlač či chvějivku, tak to ber jako popis amatéra :-)

reagovat
Středa 7. března 2007 v 9:00 ® MadMack reakce na …

cormaxx: tak u vody jsem ho měl 2×. zkoušel jsem s ním házet twistery na 10g hlavě. zatím jsem nešel do jeho hraničních možností, takže jak se zachová při prudším rychlým švihu s touhle zátěží nevím, já jsem házel táhlým a tě 25–30m to lítá. Já ho mám hlavně na těžší marmyšky (kolem 5g). Na twistery mám Mitchell Avocet 10–25g, 3m, trojdílku.

reagovat
Úterý 6. března 2007 ve 22:47 ® cormaxx
cormaxx

MadMack:A už si chytal s tim fšimánem? není to nějaká žvejka?…dík

reagovat
Úterý 6. března 2007 v 19:39 ® MadMack reakce na …

Já na UL přívlač na menších řekách používám Winkelpicker, 2,4m. nástrahy jsou většinou twistery (max. 5g), marmyšky a zatížený streamery. Záběry jsou poznat obojím způsobem, jak citem tak přes špičku. Loni jsem si koupil Shimano Force Master 2,7m, 3–15g ale ještě jsem neměl tu čest na něm povodit nějakou pěknou rybu.

reagovat
Úterý 6. března 2007 v 18:30 ® Prichy
Prichy

Rad si pockam na odpovedi, letos uz chvejivku hodlam tez zkusit. Tu delku jsi zvolil schvalne tak malou?

reagovat