Chytej.cz

otázka selského rozumu necteno

29.5.2006 | pif | 142.878 zobrazení | 2.007 odpovědí

Měl bych takové dotaz.Co kdyby se zavedl poplatek těm,kteří chytají a pouštějí ryby pořád dokola?Mám namysli „cumbajšpíl“,jak k tomu přijdu já.Chytnu první rybu,má míru,mlasknu ju po palici a jedu dom.Za to ti,kteří chytají ryby a pouštějí je,podporují nemoci,plísně a plachost ryb.Jak já k tomu přijdu,když ryba je od pouštěčů vyškolená a je opatrnější?Zavedl bych poplatek,aby nám,co ryby mordujem,zaplatili cca 5 korun na hodinu. To by kompenzovalo čas na ulovení vyškolené ryby.Co vy na to?

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Čtvrtek 30. srpna 2012 ve 20:51 ® nnnap reakce na …
nnnap

Robur> mě to už ani ty slepice nežerou. Přitom tak krásně barvili žloutek!

reagovat
Čtvrtek 30. srpna 2012 v 17:35 ® Robur reakce na …
Robur

1Mara> lína ne, toho dávám slepicím, blbě se škrabe.

reagovat
Čtvrtek 30. srpna 2012 v 17:19 ® Fryw reakce na …
Fryw

Robur> míroví jsou všichni, nejsme snad ve válce :-)

reagovat
Čtvrtek 30. srpna 2012 v 17:05 ® 1Mara reakce na …
1Mara

Robur> A Líni žéé … :-)

reagovat
Čtvrtek 30. srpna 2012 v 16:20 ® Robur reakce na …
Robur

cormoran> na kraboše jsou dobří i malí kapři, takoví ti míroví kolem 30 – 35cm.

reagovat
Čtvrtek 30. srpna 2012 ve 14:51 ® cormoran reakce na …
cormoran

uneal> Jíst se dá všechno, když se to umí upravit. Kolega dělá z parem a tloušťů karbanátky. Luxusní karbanátky:-)

reagovat
Čtvrtek 30. srpna 2012 ve 13:45 @ uneal reakce na …

to se neda jist ;-)

reagovat
Středa 29. srpna 2012 ve 20:39 ® nnnap reakce na …
nnnap

uneal> a když nesněží, vezmeme si k vodě hasičák.:-D

Ponechaná ryba mi musí zaplatit nejen povolenku, ale i amortizovat dopravu, pruty, navijáky, silon, bižu, pletenku stroft, návnadu, nástrahu, můj čas+25% v týdnu, +100% v neděli, průpisku, 1/10 rybářského lístku, vodu na opracování, ocílku, odečtu poctivě mínus na spalné teplo při spálení šupin v domácím kotli, 1 konzervu pro kočku a trvám bezpodmínečně na K90, protože menší ryba mi to nemůže nikdy zaplatit!

reagovat
Středa 29. srpna 2012 v 17:10 @ uneal

Muj nazor

  • rybolov je lov a ten primarne slouzi k ziskani potravy
  • lovit vic nez snim je zhovadilost
  • metoda chyt a pust je zhovadilost
  • jist se daji jen ryby v urcitem rozmezi velikosti
  • snezenim prokazuji rybe uctu
reagovat
Úterý 7. srpna 2012 v 17:11 ® Shrek
Shrek

jeden příspěvek na oživení pro nově příchozí.....

reagovat
Úterý 24. ledna 2012 ve 21:31 ® ladamaj
ladamaj

pif>to je ale blbos.:-D

reagovat
Sobota 21. ledna 2012 v 10:04 ® kelt
kelt

Nový čadský způsob lovu kaprů.. Na břeh se položí láhev kořalky a nůž.. Pak už můžete jí t v klidu spát.. Kapr v noci vyběhne z vody – vyžere láhev režné úplně ožralej padne na přichystaný nůž.. V obličeji úspěšného lovce můžete viděť škodolibý úsměv směrem ke kaprovi kterým mu naznačuje něco jako.. „to máš za to, že si mi vyžral tu kořalku“.. :-D

reagovat
foto/forum/2012/th-img19471.jpg
Neděle 15. ledna 2012 ve 12:29 ® ladamaj reakce na …
ladamaj

nnnap>no částečně jo ale jinak ne nerad se pitvám v minulosti.

reagovat
Sobota 14. ledna 2012 ve 22:31 ® sus1

kelt> Je mě to naprosto jasný.:-D

reagovat
Sobota 14. ledna 2012 v 11:51 ® kelt
kelt

Muhehehe.. Jasně že ti to pošlu… :-D

reagovat
Sobota 14. ledna 2012 v 11:32 ®  reakce na …

kelte:Ty kundo,tu Křetínku nepočítam,tam nič nemáte,na tej vašej južnomoravskej povolenke som v hlbokom mínuse.Preto som musel pobrať aj tie šneky a škeble. To krásne zátišie s kaprami mi pošli,dám si to zarámovať.To vieš,že mám slabosť pre také náladovky:D

reagovat
Sobota 14. ledna 2012 v 11:23 ® kelt
kelt

Susi to je taky pravda.. On ji totiž v nestřežém okamžiku snědl.. Prý mu chybí omega3… :P

reagovat
Sobota 14. ledna 2012 v 11:20 ® kelt
kelt

Jirko víš jak.. Člověk tu nemusí být pořád – stačí jen v pravý okamžik otevřít správnou diskusi.. :-D S pivem souhlasím – nějak to vymyslíme s Pifem – tím jsem myslel termín. Pak zavoláme Lubánkům. Ne že bychom ho tahali taky napivo , ale někdo nás musí do Brno odvézt a zase zpět.. Pro tenhle účel se robotko ještě celkem hodí.. Je to sice zastaralý model s korodujícím opláštěním (i R2D2 byl proti němu novinka), ale základy řízení zvládá a v noci moc aut nejezdí.. Lubánku bodejť by se ti nevyplatila.. Všechno co si na Křetínce chytil tak si povraždil, pak posbíral asi 20kg šneků prej že na polívku a ve finále chytil dvě divoké kačeny a spokojeně oodjel domů.. :-D :-D :-D

reagovat
foto/forum/2012/th-img19423.jpg
Sobota 14. ledna 2012 v 11:07 ® sus1

Jo a ještě tady taky hraji prohlašuje,že rybu,kterou si nebere,tak na ni nesahá,aby přežila,když ji vrací a hle???!!:-O :-D

reagovat
Sobota 14. ledna 2012 v 10:59 ® 

Tak som spočítal úlovky a s potešením som zistil,že povolenku mám zaplatenú…

reagovat
Sobota 14. ledna 2012 v 0:28 ® nnnap reakce na …
nnnap

ladamaj> laďo, myslím v minulém životě. O svém současném nám tu povídáš dost. To vím. V minulém. Víš, zajímal ses nebo to jde mimo tebe a nezajímáš se?

reagovat
Sobota 14. ledna 2012 v 0:18 ® ladamaj reakce na …
ladamaj

nnnap>to co jsem byl to zde raději nebudu rozvádět a ani nemohu státní zaměstnanec volná noha.

reagovat
Sobota 14. ledna 2012 v 0:07 ® nnnap
nnnap

ne jirko, nepřekvapils. Tvoje klasika. Žvížátka a regulus nevidí.

reagovat
Pátek 13. ledna 2012 ve 23:40 ® nnnap reakce na …
nnnap

hraji> no Jirko? Co to? Zásady porušeny? Nebo je téma pro tebe zajímavé a pokecáme?

reagovat
Pátek 13. ledna 2012 ve 23:35 ® hraji reakce na …
hraji

nnnap> copak asi víš o reinkarnaci zpět do zvířete? Pouhé mlácení prázdné slámy to je. Komenský nekomenský.

reagovat
Pátek 13. ledna 2012 ve 23:30 ® nnnap reakce na …
nnnap

ladamaj> budeš kaprem a nemysli si, zas taková sranda to není.Jestli něco vím, tak tohle. Já budu psem. Velkým psem.
Ale nemusíme vědět, čím budeme, múžeme hrát zbabělou hru na nevědomost, ale víme, čím jsme byli. Já jsem třeba byl Velký učitel. Předpokládám, že jsem byl Komenským. Zjistil sis, číms byls? Eventuelně proč jsi tím, čim jsi? Kdo hledá otázky, nachází odpovědi.

reagovat
Pátek 13. ledna 2012 ve 23:13 ® ladamaj
ladamaj

nnnap>někdy v příštím životě.:-P

reagovat
Pátek 13. ledna 2012 ve 20:25 ® hraji
hraji

Luban> no a Lubánci aby si nepřihřáli polívčičku. Je načase udělat setkání HDU v hlavním městě Moravy a zajít na škopek

reagovat
Pátek 13. ledna 2012 ve 20:22 ® hraji
hraji

kelt> no a tebe sem přineslo které povětří?

reagovat
Pátek 13. ledna 2012 v 18:09 ® regulus
regulus

kelt> Luban> vy dva taky musíte fšecko vykecat, Jirka už několik let po celým Brně rozšiřuje fámu, že ve Svitavě je plno velkejch ryb a vy mu to takhle zku..... . :-(

reagovat