Chytej.cz

otázka selského rozumu necteno

29.5.2006 | pif | 142.878 zobrazení | 2.007 odpovědí

Měl bych takové dotaz.Co kdyby se zavedl poplatek těm,kteří chytají a pouštějí ryby pořád dokola?Mám namysli „cumbajšpíl“,jak k tomu přijdu já.Chytnu první rybu,má míru,mlasknu ju po palici a jedu dom.Za to ti,kteří chytají ryby a pouštějí je,podporují nemoci,plísně a plachost ryb.Jak já k tomu přijdu,když ryba je od pouštěčů vyškolená a je opatrnější?Zavedl bych poplatek,aby nám,co ryby mordujem,zaplatili cca 5 korun na hodinu. To by kompenzovalo čas na ulovení vyškolené ryby.Co vy na to?

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
novější starší
Stránky: nejnovější ... 3 2 1   
Úterý 30. května 2006 v 0:04 ® Shrek reakce na …
Shrek

kuwa Rudo,měl jsem teď to nutkání založit nové téma „jaká nástraha je nejlepší na štiky“,ale to Ti nemůžu udělat,když už jsem si Tě udobřil. :-D

reagovat
Úterý 30. května 2006 v 0:03 ® BoBo-Falknow reakce na …
BoBo-Falknow

rarach: A když už jsme u toho, zahájení je za dveřma, co by tak bylo nejlepší na štiky? ;-)

reagovat
Úterý 30. května 2006 v 0:03 ® kulin
kulin

Vemu starej brutar,vodu z rybníka a dřevo pokácim na břehu,protože se tam ty stromy stejně pletou a hlavně se pak K 15 KG ŽP nemá kam schovat a já ho lepší chytím.ok čus!!!!

reagovat
Úterý 30. května 2006 v 0:02 ® rarach

Ale chytil? Koho jsem urazil , Tebe? tak to se neomlouvám, nemám za co! Kdy už admini konečně pochopíte, že to patří maximálně do diskuse? Ale projít toto jako téma ? No na druhou stranu tady projdou horší věci (150 x vláčák, 220 x jak ulovit rybu na žížalu, jojo pak se divíte, že jsou jednotlivé diskusní sekce prakticky dead. Už čekám kdy se konečně někdo zeptá jaká nástraha je nejlepší na štiky, zahájení se blíží a dlouho to tady nebylo!!!

reagovat
Pondělí 29. května 2006 ve 23:59 ® Shrek reakce na …
Shrek

kulin:takže jsme zase tam kde jsme byli.Počítej amortizaci hrnce,vodu,pro­pálenej plyn či elektriku apod při vaření té kukuřice.Sakra to se pak nevyplatí ty K 15 KG ŽP chytat.Ale jinak jsou kapři 15 KG ŽP O.K. čus!!!

reagovat
Pondělí 29. května 2006 ve 23:58 ® Vydrain
Vydrain

chtěla bych požádat všechny přítomné čitatele, aby – pokud nepochopili téma – se k němu pro jistotu nevyjadřovali, neb tím ukrutně utrpí vznešená velikost a důležitost této otázky a pifa trefí šlak

reagovat
Pondělí 29. května 2006 ve 23:57 ® kelt
kelt

Mám obavu, že hodinová sazba se bude muset ještě zvýšit..Budou nám muset zbýt ještě nějaké peníze na uplácení benevolence adminů…:-( Klasický to příklad demokracie a veřejného serveru kde si holt každý nemůže založit svoje téma kde nikoho neuráží a ten kdo nechce tak ho nemusí číst a přesto se jej to pohoršuje byť odsuzuje předchozí režim…Ó bóže, ó bože…auu…:-)) ) Cepe dodělej už please ten chat…

reagovat
Pondělí 29. května 2006 ve 23:55 ® kulin
kulin

Alivio>sakra to je fakt,ale když seženeš šrot za několik pěkně rostlých kaprů kolem 15 kg žádnej problém,tak tě to vyjde lacino,ale musíš taky počítat s nějakou kuku,bo jinak tam ten K 15 KG ŽP,moc dlouho nevydrží.

reagovat
Pondělí 29. května 2006 ve 23:51 ® joba

rarach: ty jsi už něco požil ?

reagovat
Pondělí 29. května 2006 ve 23:50 ® CeP reakce na …
CeP

neraduj se nechytil jsem. jen se smutkem konstatuji a poprosil abys nikoho neurazel. tim koncim.pochopils alespon toto??

reagovat
Pondělí 29. května 2006 ve 23:50 ® Shrek reakce na …
Shrek

kuline,toho šrotu tam naházíš hoooooooodně moc,protože pokud kapr 15kg žádnej problém,pak jich tam bude víc a tim spotřebuješ hodně krmení.Takže což takhle zvednout paušální platbu z 11,80 na rovných 12 Kč? Ale debata jinak O.K. čus!!!!

reagovat
Pondělí 29. května 2006 ve 23:44 ® rarach

Ale pochopil, jenom mne stále dojímá, benevolence adminů k takovým tématům a jedna prdel Tě nadzvedává, co Cepe? Chytil jsi na první našlápnutí, bravo?

reagovat
Pondělí 29. května 2006 ve 23:42 ® kulin
kulin

Já bych to viděl aspoň na 50 kaček za hodinu,neb to co prohulíš a vypiješ se taky počítá,a to nemluvím o šrotu kterej tam naházíš,musí se to rentovat.:-)) ))

reagovat
Pondělí 29. května 2006 ve 23:35 ® CeP reakce na …
CeP

dalsi kterej nepochopil… :-( ( prosim alespon neurazej

reagovat
Pondělí 29. května 2006 ve 23:32 ® Vydrain reakce na …
Vydrain

kelte, máte špatný propočty, ty dvě hodiny sou ok, ale cena 11,80 je málo, musíš počítat, že někteří rybáři maj mlsný zobáky a kouřej malbóra, který stojej 57 a ty by museli sedět u vody dýl, navíc jedna krabička na dva lidi u vody nestačí vzhledem k současnýmu trendu počasí, který napomáhá brutálnímu přemnožení komárů a tudíž vyšší spotřebě kuřiva na tělesnou ochranu proti nim,tákže si to ještě jednou přepočítejte a hodte sem lépčí čísla, za tohle ajni nekoupim krmení od aleše v. nebo na který dou kapři 15 kg žáden problem

reagovat
Pondělí 29. května 2006 ve 23:31 ® rarach

Připadám si tady jak na srazu komančů! Další povedený téma a povedené odpovědi. Každý si bude platit svou RS. To už tady bylo kdy měl každý svého agenta či pouličního důvěrníka, kurňa to máte všici tak krátkou paměť! Jděte do prdele s represí!

reagovat
Pondělí 29. května 2006 v 19:36 ® sharkcom reakce na …
sharkcom

A co místo povolenky k lovu dostat povolenku k odběru ryb v tescu???

reagovat
Pondělí 29. května 2006 v 19:11 ® dudu

Možná by nebylo od věci, aby si i každý rybář zajistil a zaplatil svou RS, která by na něho při rybolovu soustavně dohlížela. Samozřejmě by to musela být RS profesionální, řádně vyškolená a musela by být členem APRS (asiciace profesionální RS), kam by ji jmenoval rybářský parlament pro tyto účely zřízen. Maximální počet aktivních rybářů na 1 RS je 5 ks. Nezanedbatelným přínosem by bylo i snížení nezaměstnanosti, a odvod daní od RS.

reagovat
Pondělí 29. května 2006 v 18:29 ® pif
pif

breca:výborné nápad.ještě by to chtělo prosidit nějaký sankce při porušení odevzdání úlovku k sežrání. cepino:byl sem v rauši a měl jsem vizi.tam fakt 15 kg kapr žádné problém-:))

reagovat
Pondělí 29. května 2006 v 18:12 ® breca reakce na …

Mám ještě jeden návrh. Rozdělil bych povolenky na C&R a na Masařky. Povinností C&R by bylo chytit rybu, zapsat si ji a dovézt domů Masaři, který ji sežere. Masař by naopak případný úlovek pouštěl. Takže by každý Masař měl svého vlastního C&R, byla by přesná kontrola nad úlovky a všichni by byli spokojení. C&R, přestože by chytil, nic nesnědl a Masař, přestože by nic nechytil, snědl všechno. Tím by ubylo ve finále možná i planých diskuzí na tomto webu! Je to trochu šroubovité, ale zcela jasné, odpovídající selskému rozumu a zbližující obě znepřátelené strany rabářů. ):o))

reagovat
Pondělí 29. května 2006 v 18:03 ® CeP reakce na …
CeP

myslim ze by bylo vyhodnejsi ten vejdelek OSRX delit na tri dily. mala domu souhlas..dar fondu fileta = povinnost a za zbytek bych na cernym trhu ponakoupil nejakej fisch-koks. ze bysme tim jako mohli uplacet mocne perliny a ti by nam za to na oplatku semo tamo prihrali na nase hacky nejakyho toho kapricka 15kg. ale samosebou jazyk za zuby.. na verejnosti o tom nikde ani muk!! jen mezi zasvecenymi tóře HDU.. ;-) )

reagovat
Pondělí 29. května 2006 v 17:57 ® pif
pif

ano,stím se počítá.lobujeme u čerpacích stanic,aby v rámci celostátní osvěty každému rybáři,který se dostaví s kyselým a zouvalým výrazem načepovali plnou nádrž!!!!

reagovat
Pondělí 29. května 2006 v 17:52 ® breca reakce na …

A nemohli by proplácet i cesťák v případě, ža za celou dobu, kdy jsem u vody, nechytím ani jednu rybu, neboť jsou již všechny vyškolené? ):o))

reagovat
Pondělí 29. května 2006 v 17:43 ® pif
pif

jen tak dál.!!!naše klika se mílovými kroky blíží genialitě-:)))

reagovat
Pondělí 29. května 2006 v 17:33 ® kelt
kelt

Výýýbornej nápad. Jsem jednoznačně pro. Dokážu si představit jak přijedem k vodě dvě hoďky pokecáme jen tak.To je 11,80×2 x dva = 47,20 kč to jsou cigára grátis. V klidu si zapálíme pak nahodíme každej si chytnem kapříka, hezky ho kilnem,než ho očistíme a vykucháme další hoďka to je 23,60 kč = dva lahváče…Musím říct že to nemá naprosto chybu…Možná bych Pife ještě zavedl poplatek za focení ryby – no co když může být OSA což je ochraný svaz autorský tak založíme OSRX – ochranný svaz rybích xichtů. 50% půjde do nás a druhou půlku věnujem na fond Fileta – což je dobročinná organizace zabývající se výzkumem porcování ryb…

reagovat
Pondělí 29. května 2006 v 16:43 ® hraji
hraji

Myslím, že tvůj požadavek na 5,– kč je hluboce podhodnocen, ulovení takové vyškolené plotice, která se díky C&R rybářům dostala na břeh již dvacetkrát a víc je rozhodně obtížnější a myslím si, že přiměřená částka je kolem 11,80 kč.

reagovat
Pondělí 29. května 2006 v 16:42 ® BoBo-Falknow
BoBo-Falknow

Konečně HDU přišlo s něčím konkrétním! Jdu do toho! :-)

reagovat
novější starší
Stránky: nejnovější ... 3 2 1