Vyhledávání
montáž na jarný rybačku s krmítkem na stojáku
5.4.2006 | sharkcom | 4.785 zobrazení | 6 odpovědí
Chystám se konečně co nám rozmrzla přehrada na rybačku s novým pickerovým prutem. Přemýšlím o páternosteru s krmítkem na bílou rybu. Jaké máte zkušennosti s touto montáží? Tj. délka jednotlivých návazců pro popsanou situaci. Kolik asi na boční návazec s krmítkem? kolik od bočního návazce k háčku? Dík za radu, z feederem budu chytat poprvé…
Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

- Čtvrtek 6. dubna 2006 ve 12:52 ® sharkcom
-
Podle podmínek půjdu na přehradu, která má profil spíše plochý a mělký, písčitý. Myslím že pokud bude slunečné počasí ryby budou spíš na mělčině.
reagovat - Čtvrtek 6. dubna 2006 ve 12:52 ® hraji
-
Pro velmi jemné braní cejnů na jaře používám montáž nazývanou balaton, někdy ve zkrácené verzi jako půlbalaton jen s jedním návazcem umístěných dost blízko krmítka, aby byla nástraha v těsné blízkosti návnady. Je to osvědčené a zaznamenám i velmi jemné záběry, které jsou u průběžných montáží a páternosterů s delšími návazci nesekatelné.
reagovat - Středa 5. dubna 2006 ve 21:48 ® mirmen
-
Většinou začínám ( u paternosteru) s délkou zátěže ( krmítka ) 15–20 pod odbočkou, a návazec volím v rozmezí 20–30 cm. Trochu jiné je to u „balatonu“, který volím na chytání blízko u břehu ve velké hloubce, a kde dávám třeba 8–10 cm spodní návazec a nad to o cca 30–40 cm výše 15–20 cm dlouhý návazec. Balaton ale používám na feeder a na kmen od 3 kg výše.
reagovat - Středa 5. dubna 2006 ve 21:46 ® mirmen
-
ještě doplním, klasické pickerové pruty snesou méně než feeder light, proto pamatuj, že se k nim hodí většinou kmeny o nosnostech v rozmezí 1,5 – 2,2 ( 2,5 ) kg a návazce v rozmezí 0,5– 1,5 kg. A to se dost těžko snáší s naplněným krmítkem, které může mít ( po naplnění ) i několik dkg. Uvízám, když to doplní další rybáři o své zkušenosti.
reagovat - Středa 5. dubna 2006 ve 21:02 ® mirmen
-
Záleží na dálce a hloubce. jestli budeš chytat blízko a na hloubce do 2–3 metrů, tak je lepší krmit koulí a používat olůvko ( třeba jako paternoster), které budeš nahazovat pár metrů za nakrmené ( abys neplašil) , pak pár otočkami zkrátíš délku a necháš sjet na místo. Pokud chytáš nad 30 metrů, tak krmítko na větší hloubce klidně použij. Ale už vícekrát se mi stalo, že účinnější než krmítko bylo vytvoření krmné stopy dlouhé třebas 10–15 metrů a nahazování na vrchol stopy ( kde se pravidleně, podle četnosti braní, přikrmuje). Nepovažuju krmítko za všemocné ( a podle mne to platí zejmena na období, kdy se ryby „chovají zpomaleně“ a berou sporadicky.
reagovat - Středa 5. dubna 2006 ve 20:19 ® Sander
-
Jestli nebudeš házet daleko, promysli to ještě jednou, zda chceš použít krmítko. Myslím že je mnohem lepší klasicky zakrmit nějaký flek, třeba 1×1m a do toho se trefovat s klasickým paternosterem či průběžnou montáží. Je to mnohem citlivější a při každém náhozu to nědělá ránu jak od kamene. Stačí jen po chvílích přihodit kuličku krmení, střídku rohlíku na menší háček a myslím že si perfektně zachytáš. Alespoň já mám s tímto velice dobré zkušenosti, ale možná je to tím, že chytám na menším stojáku, přehrada může být o něčem jiném…
reagovat