Chytej.cz

Sumec na vláčku necteno

11.3.2006 | regulus | 163.368 zobrazení | 1.406 odpovědí

Vzhledm k tomu, že nám všem už z této zimy hrabe, nabízím nové diskuzní téma: jak na to aby rybář chytit sumce na vláčku. Věřím, že nejen já ale i ostatní se rádi poučí. Velmi se těším na vaše názory a hlavně návody. -:)

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Sobota 25. března 2006 v 11:03 ® Shrek reakce na …
Shrek

ehm no já víš..............už zdrhám :-)) )))

reagovat
Sobota 25. března 2006 v 8:45 ® BoBo-Falknow
BoBo-Falknow

Ty voe, to bude mrtvejch!!!!!

reagovat
Sobota 25. března 2006 v 1:37 ® Shrek reakce na …
Shrek

přesně,šoustěj kopyta s twistrama a roděj se jim banja.Tim jsou proslulí........ :-)

reagovat
Pátek 24. března 2006 ve 20:49 ® kostnak
kostnak

.

reagovat
foto/forum/2006/th-img199.jpg
Pátek 24. března 2006 ve 20:48 ® kostnak
kostnak

.

reagovat
Pátek 24. března 2006 ve 20:46 ® kostnak
kostnak

konecne viem, ako bobo s prichym robia tie gumy: oni ich nutia sulozit.:)

reagovat
Pátek 24. března 2006 v 19:09 ® Shrek reakce na …
Shrek

koukni se do mojí fotogalerie,určitě tam někoho uvidíš (chytil twistra na kopyto)

reagovat
Pátek 24. března 2006 v 17:54 ® kostnak
kostnak

alivio, usmievaj sa, bude horsie. :-) nemate fotku boba?

reagovat
Pátek 24. března 2006 v 16:06 ® Shrek reakce na …
Shrek

woodoo??A já proč mě dnes tak bolí za krkem :-)

reagovat
Pátek 24. března 2006 ve 14:57 ® BoBo-Falknow reakce na …
BoBo-Falknow

Ty jsi vůůůůůůl :-D :-D

reagovat
Pátek 24. března 2006 v 8:55 ® kostnak
kostnak

budem sa tvarit, ze som posledny prispevok o atraktivnosti wobblera necital a idem struhat dalsieho wobblera miesto woodoo babiky alivia. :o)

reagovat
Pátek 24. března 2006 v 7:41 ® Shrek reakce na …
Shrek

ovšem tento sumíček nezabral na toho woblera v důsledku krásy či atraktivnosti,ale protože chtěl spáchat hrozné harakiri.Jinak si to nedovedu vysvětlit.Měl asi špatnej den.Stará si našla albína a něj chudáka se vykašlala.

reagovat
Pátek 24. března 2006 v 7:40 ® kostnak
kostnak

a este jeden detailny zaber.

reagovat
foto/forum/2006/th-img187.jpg
Pátek 24. března 2006 v 7:38 ® kostnak
kostnak

… a este fotka tej 180 mm prisery. :-)

reagovat
foto/forum/2006/th-img186.jpg
Pátek 24. března 2006 v 7:36 ® kostnak
kostnak

velmi ma potesilo, ked kamarat vytiahol sumca 180-ku na jointed 13 cm mojej vyroby.

reagovat
Pátek 24. března 2006 ve 2:40 ® regulus
regulus

No vidíte jak vám to jde, jen tak dále, jen tak dále, i příběhy se smutným koncem dávají poučení.

Rozšířím otázku o podtéma, na co mi zabral sumec na vláčku, bez ohledu na to kdo ve finále vyhrál, jestli sumec nebo lovec.

reagovat
Čtvrtek 23. března 2006 ve 12:54 ® 

Mám doma francouzký film ve kterém jeden chlápek chytá sumce na vláčku a chytá opravdu pěkné, chytá z lodi, předvádí tam hromadu nástrah, ale sumce je vidět chytit vždy jen na takovou docela velkou stříbrnou plandavku. Jinak já jsem také chytil jen malého na takovou velkou rotačku vlastní výroby.

reagovat
Čtvrtek 23. března 2006 ve 12:49 ® Prutos
Prutos

Tak tady je jeden „povzbudivý“ příběh se špatným koncem: Loni zapřáh kámoš na řece pod jezem sumíka. Na přívlač,sebral gumu válející se po dně. Měl silný teleskop a na navijáku vlasec 0,35mm. Tj. náčiní na kterém by metrovka mohla jít z vody skoro smykem. Zdolávání trvalo asi 15min,z toho 10min. ho držel on a zbytek já. Za celou dobu jsme nad ním neměli ani na vtěřinku navrch. Byl pánem boje. Po těch 15 minutách se vypnul asi 400m po proudu od místa záseku. Byli jsme absolutně bez šance! Velikost ryby si vůbec netroufnu odhadovat, ale podle toho že nekopal byl asi dost velikej. :-((

Regulus: Tak jsem to přeměřil a zjistil, že jsem měl trochu velký voči. :-)) )

reagovat
Čtvrtek 23. března 2006 v 11:38 ® regulus reakce na …
regulus

ROBUR – To je asi zbytečný, všichni drží bobříka mlčení

reagovat
Středa 22. března 2006 ve 2:02 ® HaD reakce na …
HaD

robur: ono ale na vláčku skutečně spíš chytneš malýho a když už ti veme velkej, stejně ho nedostaneš. Jsou samozřejmě výjimky, o kterých se pak hodně hovoří a může vznikat dojem, že vláčka je na velký sumce top metoda, ale už se tak mohutně nemluví o tom, kolik větších a velkých ryb kdo ztratil.

reagovat
Úterý 21. března 2006 v 18:05 ® Robur
Robur

Asi se zastanu Regula, o sumcařině jsem si psali a chtěli bychom něco optimistického, jako že hodně na vláčku berou a ti největší. A vy furt: spíš je to na vláčku náhoda, jen ti malí atp. .-)

reagovat
Úterý 21. března 2006 v 0:58 ® HaD reakce na …
HaD

regulus: četl jsi moje články?

reagovat
Pondělí 20. března 2006 ve 12:27 ® regulus
regulus

Halóóó, to je všechno, už nikdo jinej nemá co říct k lovu sumců na vláčku?????

reagovat
Pátek 17. března 2006 ve 21:31 ® spin

Já chytil sumíka(88cm) na vláčku jen jednoho na Slezské Hartě,v srpnu asi kolem sedmnácté hodiny a to na žluté kopyto Relax,kolega 2 sumíky kolem 60-ti cm,taky na kopyta.

reagovat
Čtvrtek 16. března 2006 v 19:41 ® regulus reakce na …
regulus

PETER119 – díky za odkaz, našel jsem tam mimo jiné i tento odkaz www.sumec.sk taky zajímavé stránky. Maj sa

reagovat
Čtvrtek 16. března 2006 ve 12:12 ® peter119

Mimochodom, pripravuje sa nova kniha o love sumcov, ktora by mala vyjst v jednom ceskom vydavatelstve do zaciatku sezony. V nej bude sumcia privlac rozpracovana tak, ako doteraz asi nikde.

reagovat
Čtvrtek 16. března 2006 v 1:09 ® Michajda reakce na …
Michajda

Záměrně jsem napsal „bobříka“. Bylo to odrostlejší mládě, na dospěláka by asi nešel. Ten je dost velký. I když , kdo ví.....:o)

reagovat
Úterý 14. března 2006 ve 22:32 ® Alf
Alf

Peter119 – díky za typ, určitě se tam podívám. Letos se chci na sumce víc zaměřit, tak jsem rád za všechny informace. Michajda – nejspíš máte na Bečvě sumce křížené se žralokem :-) Počítám, že pro bobříka by bylo „příjemnější“, kdyby ho shltnul celýho. Přidávám pár fotek uvláčených sumíků z loňska…

reagovat
foto/forum/2006/th-img142.jpg
Úterý 14. března 2006 v 8:14 ® peter119

Skuste pozriet ohladne privlace na sumca aj www.klubprivlace.dvebe.sk. Pozdravujem.

reagovat
Úterý 14. března 2006 v 0:56 ® Michajda
Michajda

Viděl jsem na vlastní voči, jak cca. 1m-1,2m velkej sumec celkem tvrdě sejmul malýho bobra. Stalo se to na lesní Bečvě mezi Chropyní a Troubkama.Bobřík to sice „přežil“, ale těžko říct jak dlouho.Jedna zadní noha mu chyběla i kusem pr…e. To není latina :o)

reagovat