Chytej.cz

Sumec na vláčku necteno

11.3.2006 | regulus | 163.368 zobrazení | 1.406 odpovědí

Vzhledm k tomu, že nám všem už z této zimy hrabe, nabízím nové diskuzní téma: jak na to aby rybář chytit sumce na vláčku. Věřím, že nejen já ale i ostatní se rádi poučí. Velmi se těším na vaše názory a hlavně návody. -:)

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Středa 7. července 2010 v 19:53 ® spike reakce na …
spike

Libor> http://www.rsp-fishing.cz/…2-60m-21-50g

reagovat
Středa 7. července 2010 v 19:49 ® Libor reakce na …
Libor

spike> co chceš kupovat za klacek?

reagovat
Středa 7. července 2010 v 19:39 ® spike reakce na …
spike

petrcech> Já teprv budu kupovat po výplatě na brigádě proutek a nástrahy tak jsem zvědavý:-)

reagovat
Středa 7. července 2010 v 19:37 ® petrcech reakce na …
petrcech

spike> Já se taky snažím. Pár mi jich na Moravě spadlo. Na Dyji taky. Na dyji teď jedu od pátku do neděle, tak se třeba něco podaří.

reagovat
Středa 7. července 2010 v 19:26 ® spike reakce na …
spike

sethy> Jak tam unich u vás už nejsou nebo co?

Jak.novi> Máš pravdu tady u nás jsou přemožení ale v kusech do 50cm. Na některých místech v létě nechytíš ani nástražní rybičku a z hodně míst tady byla vytlačena štika a okoun.

Libor> Máš pravdu bude to dřina a často neúspěch ale o to víc si člověk té ryby váží když ju chytne po nějakém vynaloženém úsilí.

reagovat
Středa 7. července 2010 ve 14:05 ® Libor reakce na …
Libor

DJ> viz. dotaz. o tom nic nevím, zažil jsem je agresivní (hodně aktivní) a bouřka rozhodně nebyla, dusno taky ne. Ale svou roli bude asi hrát tlak, třeba fousáči cítí že se blíží potrava:-) .

reagovat
Středa 7. července 2010 ve 13:29 ® DJ
DJ

Libor> Ti velcí jim ty pokoutně navázané sestavy utrhaj. V tom místě je navíc problém dostat na vodu loď tak tam nikoho sumcařit ani nenapadlo. Je to malá tišinka s výpustí, kde se na mouchu chytilo i pár duháků, parem a teď se třou kapři. Myslim si, že tam bude i jeden letitej sumec kolem 2m ale nikdo z okruhu známejch kamarádů rybářů mi to nevěří. Nejdřív ale musim vyndat toho co mě už pozlobil a v tichosti nafotit aby se to nerozkřiklo :-) DOTAZ: Proč jsou sumci nejagresivnější v dusnu před bouřkou a to v jakou koli dobu.

reagovat
Středa 7. července 2010 ve 13:20 ® Kolovr@tek reakce na …
Kolovr@tek

Jak.novi> Neřekl jsem ,že ho nechapu.:)

reagovat
Středa 7. července 2010 ve 13:19 ® Libor reakce na …
Libor

DJ> neboj, až to domorodci zjistí, dlouho tam sumci nebudou.. .

reagovat
Středa 7. července 2010 ve 13:05 ® sethy reakce na …
sethy

Libor> tam u nich ho musí chytit během týdne na cokoliv :-D

reagovat
Středa 7. července 2010 ve 13:04 ® sethy reakce na …
sethy

Kolovr@tek> proč? Protože večer je lehčí je najít.

reagovat
Středa 7. července 2010 ve 12:33 ® DJ reakce na …
DJ

Libor> Už mám taky 30 kg pletýnku. Nerad bych příšel o další rybu a pak přemítal nad tím, zda přežije nebo ne. Místo lanka dávám návazcovou šňůru. To místo co jsem našel je sumčí ráj. Na malou gumičku jsem vyndal další dva + – do 70cm a v neděli kolem 18 hodiny jsem vyvláčel kapra 96cm nádherná,zdravá a těžká ryba, brutální boj při odhozu 10m a utažený brzdě mi kapřík zal zahulit a do poslední chvíle jsem myslel že to bude sumec, chybělo tomu ale bouchání ocasem a trhání. Bohužel je to ale v místě kde je spousta ostrejch hran a sumec má velkou možnost to urazit. To co mě na tom baví je, že domorodci tvrděj, že v tom místě sumci nejsou :-)

reagovat
Středa 7. července 2010 ve 12:11 ® Jak.novi reakce na …
Jak.novi

Kolovr@tek> Já sethyho chápu naprosto přesně. Jak můžeš něco chytit, když to nechytáš? :-))

reagovat
Středa 7. července 2010 ve 12:10 ® Jak.novi reakce na …
Jak.novi

Libor> Ale u nich jsou sumci přemnožený. Tak tipuji, že za rok by mohl nějakého dostat. :-))

reagovat
Středa 7. července 2010 v 11:43 ® Libor reakce na …
Libor

spike> já tahám wobblery, salmo, rapala, gloog, kácel wobbler, zalt. Podle podmínek jsou vhodné různé modely, protože sumce dostaneš těsně u hladiny, jindy zase ve 2m hloubce. Kup pár základních modelů a házej a házej a tahej, zhruba za dva roky by jsi měl alespoň jednoho dostat :-) . Sumcovláčka je řehole, dřina a smrdí často neúspěchem :-) .A když se to povede, tak to zase smrdí sumčím slizem :-)

DJ> myslím že to ten sumík rozchodí, pokud to nebude mít někde za skřele apod. 15kg pletenka je holt kolikrát málo, obzvlášť jestli jsi tam neměl návazec nebo lanko. Já mám teď 30kg a nejsem si stejně jist, záleží ale na dané lokalitě.

reagovat
Středa 7. července 2010 v 11:15 ® Kolovr@tek
Kolovr@tek

sethy> Řeknu ti jen můj názor .Sumci berou i přes den o tom žádná,ale 75% rybářů chodí na sumce na noc.Proč?Protože sou aktivnější..)Dřív jsem je taky zkoušl přes den ,ale více úspechů jsem měl v noci.

reagovat
Středa 7. července 2010 v 11:02 ® Kolovr@tek reakce na …
Kolovr@tek

sethy> Tak to pak mám uplně jinej názor..)Nemá smysl tohle řešit.:)

reagovat
Středa 7. července 2010 v 10:50 ® sethy reakce na …
sethy

Kolovr@tek> můžou být aktivnější i přes den, ale když na ně chodíš převážně v noci, tak je jasné že ti budou brát víc v noci…jak logicke.

reagovat
Středa 7. července 2010 v 10:45 ® Kolovr@tek reakce na …
Kolovr@tek

sethy> Jakto?:)

reagovat
Středa 7. července 2010 v 10:19 ® sethy reakce na …
sethy

Kolovr@tek> ale to kdy na ně chodíš, nemá nic společného s tím kdy jsou aktivnějši:-93;

reagovat
Středa 7. července 2010 v 0:24 ® Kolovr@tek
Kolovr@tek

sethy> U mě teda převažuje noc .Přes den chodím na sumáka jen když věřím , že bude dobrý počasí.

reagovat
Úterý 6. července 2010 ve 22:52 ® Hony reakce na …

spike> Přečti si články a podívej se na kazetu o lovu sumců. Tam najdeš vše.

reagovat
Úterý 6. července 2010 ve 22:01 ® spike
spike

Chtěl bych zkusit sumcovláčku ale nevím jaké nástrahy jsou dobré a vyhovující a naopak. Mohl by mně někdo kdyžtak hodit pár tipů do osobky.

Dík.

reagovat
Úterý 6. července 2010 v 19:53 ® sethy reakce na …
sethy

Kolovr@tek> jak kdy

reagovat
Úterý 6. července 2010 v 19:19 ® Kolovr@tek reakce na …
Kolovr@tek

Hony> Sumec se da chytit ve dne, to je pravda ,ale v noci jsou aktivnější.

reagovat
Úterý 6. července 2010 v 11:45 ® Hony reakce na …

DJ> Jak již HAD jednou psal, nezáleží na denní době. Sumec ti to může vít kdykoliv. Například mé velké jsou chyceny v 11,00 a 14,00.

reagovat
Pondělí 5. července 2010 v 9:59 ® Kolovr@tek
Kolovr@tek

Včera jsem byl zkusit jen tak od 20.00 do 22.00 sumáka.Měl jsem tři záběry jeden malinkej sumík a docela pěknej tloušť oklolo 50cm na jointeda 11cm.Třetí záběr prosranej:( ,ale ryby sou určitě aktivnější než před týdnem.Jestli bude čas tak dneska zajdu na oblíbené moje místečko.:)

reagovat
foto/forum/2010/th-img14282.jpg
Neděle 4. července 2010 ve 22:49 ® DJ
DJ

Poprosim Vás o pár rad chlapi. Pokud najdete chuť a náladu mi poradit, budu rád. I když už jsem párkrát sumíka vyvláčel, nikdy jsem ho nechytal úmyslně, nicméně min. týden jsem na oblíbený vodě po záběru a zdolání dvou miminek do 80cm zasekl sumce který jen jel proti proudu – neotočil jsem ho a nakonec to urval, pletýnka na 15kg. Pak tři dny po sobě stejné místo a bez záběru od sumce a to včetně vyvázaní trhačky. První dotaz – nastražená guma měla 6cm a malej trojhák – jakou má sumík šanci na přežití. Další dotaz – pár formulek, jak zacílit přívlač hlavně na sumce. Slyšel jsem pár vychytávek o tom že stačí házet plandavku na stejný místo a plácat o hladinu. Rád bych ale dostal nějakej výcuc jak a kdy na sumce s vláčkou. Předem děkuju za čas a radu. DJ

reagovat
Neděle 4. července 2010 v 10:45 ® džigit

Tak včera druhý letošní pokus o sumcovláčky,ten­tokrát stoják.Bohužel opět bezrybka :-(( Fousek se třikrát netrefil,dokonce si přijel až na mělčinu-podívat se na blba,co se ho snaží přelstít :-D protože jsem ztropil menší kravál, navzájem jsme se vylekali :-)

reagovat
Sobota 3. července 2010 ve 12:59 ® slimak
slimak

sethy> díky…:)

reagovat