Chytej.cz

Sportovní rybář necteno

10.2.2006 | ZN | 5.520 zobrazení | 51 odpovědí

Zajímalo by mne vysvětlení pojmu „sportovní rybář“. Při různých diskuzích všude možně se to dokolečka opakuje, každý má na toto slovní spojení nějaký názor, nikdy mi to nikdo rozumným způsobem nevysvětlil. Co to tedy je a kde se to vzalo?

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
novější starší
Stránky:   2 1  
Sobota 31. října 2009 v 18:56 ® HaD reakce na …
HaD

LuboO> :-D

reagovat
Sobota 31. října 2009 v 18:00 ® ART reakce na …
ART

osprey> To jsi jak já taky si potřebuji zvedat sebevědomí, jenže vždycky prohraju, ale HaD má pravdu

reagovat
Sobota 31. října 2009 v 8:17 ® LuboO reakce na …
LuboO

HaD> to s tym vacsim mozu zistit aj hned, nie? Nemusia cakat do 70-ky.:DDD

reagovat
Sobota 31. října 2009 v 0:19 ® HaD reakce na …
HaD

osprey> i když se to odnaučíš a bude Ti třeba 70 let a ulovíš tlouště kterej bude měřit třeba 75 cm a sander bude mít do té doby jen 71 cm, budeš plesat a uvědomíš si, že máš většího. Tudíž budeš v délce vítěz.

reagovat
Sobota 31. října 2009 v 0:14 ® osprey
osprey

HaD: Ony kultury, které neměly tu zdravou soutěživost v krvi, se většinou daly snadno vyhubit – viz řada indiánských kmenů.

Mě dá ještě dost práce, abych se odnaučil zvedat si sebevědomí právě na rybách.

reagovat
Sobota 31. října 2009 v 0:09 ® HaD
HaD

duda: „souboje“ o největší rybu tu byly myslím od nepaměti a stím souvisí i proslulá rybářská latina. A poměřování množství úlovků tu bylo taky vždy. Třeba ne organizované, ale bylo… Každý rybář (mohou být výjimky), který komunikuje s jiným rybářem se dříve či později dostanou k tomu, kolik toho kdo chytil a z toho vychází pomyslný vítěz a pomyslný poražený přemýšlí co udělat pro to, aby dosáhl podobného výsledku, nebo lepšího.

Soutěživost je prostě lidská vlastnost – „soupeříme“ ve škole, ve fotbale, o ženské v hospodě, o lepší místo v práci, v konkurenčním prostředí pro naše firmy… zkrátka všude

reagovat
Sobota 31. října 2009 v 0:01 ® osprey reakce na …
osprey

Duda> Nepodceňuj kus rohlíku. Pokud nejsi závodník (já nejsem), je to pořád super nástraha.

To, že jsou ryby z větší části buď mrtvé nebo proškolené, to už je jiná věc.

reagovat
Pátek 30. října 2009 ve 12:05 ® Duda
Duda

Já mám za to že sportovní rybolov je tu od dob,kdy se začlo závodit kdo chytne nejvíc ryb a také ty největší. Dělají se proto závody a vytvářejí se závodní týmy a provádí se hon na ryby.Ryby jsou pak přežrané a neberou těm obyčejným rybářům.Kdysi stačil kus chleba nebo rohlíku a člověk si zachytal.Dnes utrácíme tisíce a někdy se výsledku nedočkáme.

reagovat
Čtvrtek 29. října 2009 ve 23:25 ® osprey reakce na …
osprey

LuboO> Dobře to cítíš. Fakt. Nemohli bycho tě naklonovat a půlku těch kopií poslat k nám do Čech, aby to té mase u vody vysvětlila? (Myslím, že druhá půlka by měla na Slovensku co dělat:-) )

reagovat
Čtvrtek 29. října 2009 ve 23:22 ® Libor
Libor

pravda že mi poslední dobou to sportovní taky nesedí

reagovat
Čtvrtek 3. září 2009 v 19:25 ® LuboO reakce na …
LuboO

1Mara> to hej, ale taki maju dve podmienky, aby mohli polovat, musia udrzat zbran a moč…

reagovat
Čtvrtek 3. září 2009 v 19:22 ® 1Mara reakce na …
1Mara

LuboO> existuje , ale to je od 80let a výš :-D

reagovat
Čtvrtek 3. září 2009 v 19:14 ® LuboO
LuboO

A sportovy rybar je aj ten, kto po vykriku ZIVANSKAAAAA na zraze presprintuje 100 metrov a este mu nieco zostane. Ale takych je malo, Usain Bolt a este par kusov…

reagovat
Čtvrtek 3. září 2009 v 19:03 ® LuboO
LuboO

Libor> to viem, ale my nechytame umele ryby a nehadzeme woblermi na terce. Na to su sutaze, aj som na ne chodil kedysi. My lovime. Ale mame proti polovnikom velku vyhodu. U nich vystrel = smrt. U nas zasek nemusi byt smrt.

Pri slovnom spojeni sportovy rybar ma v prvom momente napadlo eticky rybar. Ale pri vyberani hacika z papulky mi slovo etika nejak unika. Preto by som to nazval eticky v maximalne moznej miere.

Pre mna rybar C&R nemusi byt este sportovy. Ked niekedy vidim tu spartakiadu a akrobaticky rock&roll, co s rybami nacvicuju nielen boilies boys, ale aj ini rybari, tak mi to pride skor ako „lovec fotky, aku este nikto neurobil“. Neuvedomuje si, ze ryba dostava na prdel jak v MMA suboji.

Pre mna sportovy rybar = rybar, ktory povazuje rybu, krajinu, rieku, jazero, proste vsetko okolo seba za nieco, k comu citi uctu, priatelstvo, pokoru. Je vdacny, ze moze byt sucastou toho vsetkeho a aj sa tak sprava. Snazi sa rybe a krajine ublizovat co najmenej, snazi sa prirodu pochopit, tak nejak sa v ramci moznosti do nej zaclenit. Je dusevne so vsetkym okolo seba spriazneny a je vdacny nielen za pekny ulovok, ale aj za krasny zapad slnka a hru farieb na kridlach rybarika, co preleti okolo.

Trochu pateticke, trochu nostalgicke, ale ja to tak citim.

reagovat
foto/forum/2009/th-img10028.jpg
Čtvrtek 3. září 2009 v 18:47 ® Libor reakce na …
Libor

LuboO> ne, ale sportovní střelba ano.

reagovat
Čtvrtek 3. září 2009 v 18:09 ® LuboO
LuboO

Existuje aj sportovy polovnik? :-D

reagovat
Čtvrtek 3. září 2009 v 11:26 ® Libor
Libor

ZN> chápu to sportovní jakožto rekreační

reagovat
Středa 15. února 2006 v 1:06 ® rarach

Už jsme to probírali jinde chlape, já to beru jako lov – vášeň, nikoliv sport.

reagovat
Úterý 14. února 2006 ve 14:16 ® fikus reakce na …
fikus

HaD, Flip: kluci nedělejte v tom Zdenkovi bordel, zase nebude vědět na čem je. Před chvílí si už myslel, že zná na svou otázku odpověď a vy na něj s velkým břichem, tkaničkama od bot a sumcema…

reagovat
Úterý 14. února 2006 ve 14:09 ® HaD reakce na …
HaD

Flip: :-)) Taky ten dech musím někdy trochu zadržet :-)) ) Mimochodem např. sumcařina je dost sportovní, páč je to většinou dost velká dřina, to samé přívlač, moucha – kolikrát toho člověk naběhá, napřelejzá, nabrodí… atd.

reagovat
Úterý 14. února 2006 ve 13:33 ®  reakce na …

HAd-ale stejně to zní hezky.Mužu si alespoň říkat,že jsem sportovec i když si už přes pupek nevidím.A při zavazování bot se musím nadechnout jako když se potápím.Tak než umřeme nám naši iluzi neberte.

reagovat
Úterý 14. února 2006 ve 12:21 ® HaD reakce na …
HaD

ZN: slovo „sportovní“ není asi v rybařině slovem „sportovní“ v pravém slova smyslu

reagovat
Pondělí 13. února 2006 ve 22:12 ® ZN
ZN

jak to tak čtu, tak převládá názor, že vlastně „sportovní rybář“ je pořád jenom rybář, se sportem to moc společného nemá. Jsem docela rád, páč když jdu na ryby, rozhodně sportovat nechci.

reagovat
Neděle 12. února 2006 v 10:52 ®  reakce na …

Pardoooon, to má být reakce pro PIFA!!!

reagovat
Neděle 12. února 2006 v 10:50 ®  reakce na …

ZN: Nemyslím, že „chlast“, jak uvádíš, je doping. Určitě je to dobrý způsob jak zařídit, aby tě neštvalo, že nic nechytíš, a ne, že se zvýší Tvoje výkonnost…takže doping.kontrola si může (víš co?). Co by nám ještě u té vody zbylo za radost!!

reagovat
foto/forum/2006/th-img31.jpg
Neděle 12. února 2006 v 0:10 ® pif
pif

ZN:to by ses divil,čeho só fyzici schopní!!!onehdy jsem čtrnáct dní zpracovával vědecké pojednání,proč není ryba si schopna kousat nehty!!-:))) ale stejně trvám na tom,že provozuju sportovní rybaření v echt podobě-.)) ale nesmí přijít dopingová kontrola,to by mě lapli na chlast-:)

reagovat
Sobota 11. února 2006 ve 22:29 ® ZN
ZN

člověk by nevěřil, že atomový fyzik je schopný takovýchto věcí:-)

reagovat
Sobota 11. února 2006 ve 20:31 ® Klikar reakce na …

kostnak:Ja tě ale nechci a nebudu přesvědčovat:-) ,ja dal jen příklad

reagovat
Sobota 11. února 2006 ve 20:13 ® kostnak
kostnak

klikar, „poctivost,uš­lechtilost,smysl pro fer-play.“- ak presvedcis ryby, ktore sa snazis dopichat, aby takto vnimali tvoje spravanie, tak s tebou budem rad suhlasit. :-)

reagovat
Sobota 11. února 2006 ve 20:00 ® Klikar

dudu:ja ti asi rozumim a i s tebou souhlasim ale vem jen tu podstatu :-) Nordboy . O.K. :-)

reagovat
novější starší
Stránky:   2 1