Chytej.cz

Kdo Vás přivedl k rybařině? necteno

28.12.2005 | jake | 7.465 zobrazení | 74 odpovědí

Tak jsem včera večer cestou z hospody domů s trochou sentimentu vzpomněl, jak to vlastně u mě začalo? (A že to není až tak dávno ). A zajímalo by mě, co bylo klíčovým okamžikem pro Vás ostatní…? Když jsem nad tím tak přemýšlel, tak se rybáři dají v tomto směru rozdělit do tří skupin.

  1. ta největší (aspoň dle mého soudu) jsou Ti, kteří mají v rybařině rodinnou tradici a vesměs chodí k vodě od útlého dětství, většinou s otcem, dědou, strýcem. Mám pocit, že ti to měli svým způsobem nejjednodušší – myslím tím získávání zkušeností a praktických dovedností.
  2. Potom následují Ti, kteří byli k rybařině zlákáni svým kamarádem (možná i kamarádkou ) – většinou asi až v pozdějším věku.
  3. A nakonec Ti, kteří se dali na tuto cestu na základě shlédnutí nějakého filmu, přečtení knihy anebo jen tak z čistého „plezýru“ – tito měli asi cestu nejtrnitější.

Zajímalo by mě, do které skupiny se řadíte Vy, případně jestli jste schopni definovat ještě jinou podmnožinu ? Mám-li začít já…? Patřím do té skupiny druhé – tedy b). Mám kamaráda, který je vášnivý rybář a jednou mě na ryby s sebou vzal. Přestože nic nechytil (byl tenkrát na sumce), ta atmosféra mě naprosto učarovala. Později jsem z něj večer v hospodě u piva začal tahat informace, co že by to jako obnášelo, kdybych…?:-). A tak jsem tehdy prohlásil před ním i dalšími kamarády, že teda jako do toho půjdu a vyplnil jsem přihlášku a poslal na svaz. Kolem vánoc mi přišla pozvánka na školení, které mělo probíhat čtyři soboty v lednu. Přiznám se, že když jsem pozvánku dostal, první myšlenka, která mě napadla byla, že jí ztopím, nikomu nic neřeknu, protože se mě tam vůbec, ale vůbec nechtělo jít. V podstatě už jsem byl na 99% rozhodnutý, že na to s. ru. V pátek večer v hospodě (den před prvním školením) to kámoš na mě vybalil. „Tak co ty tvoje ryby…? Ještě ti nedošla pozvánka na školení?“ A byljsem v pr. eli. Co teď? Když mu řeknu, že na to s. ru, tak se mě strašně vysměje se slovy – já jsem to tušil apod. „Tu radost ti neudělám“ řekl jsem si v duchu. Takže jsem musel s pravdou ven a říct mu, že zítra tedy jdu na první školení. Ještě ráno jsem se ošíval a hledal důvody, jak tam nejít. Naštěstí jsem žádný nenašel . Tehdy to bylo hodně na hraně a nebýt jeho všetečné otázky v hospodě a mých pár piv, ze kterých mi narostla „ramena“, tak jsem dnes nerybařil. Ufff… Strašná představa

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
novější starší
Stránky: nejnovější ... 3 2 1   
Středa 28. prosince 2005 v 19:31 ® dwarf
dwarf

tak mě to k rybařině táhlo pěkně dlouho.. vždycky sem záviděl sousedovi, kterej chodil na ryby.. jenže doma sem neměl podporu a naši mě vždycky odpálkovali.. pak třeba řikali, že mi soused přinese živý cejny a já, že si je můžu chytat ve vaně a teď hezky od začátku.. od 7 let se znam s Tomashem, seznámili jsme se na plavání.. jednou na soustředění, se tomash začal zajímat o potok poblíž, kde se nám každej den ukazoval lipan.. a začlo to.. a co ryby? a jak se chytaj? kde se chytaj? a proč se chytaj? a jak tam vydržíš sedět? odpověď: „To se prostě musí vyzkoušet!“ tak jsme se domluvili a šlo se na okouny.. hned mě to chytlo.. chytam čtvrtym rokem a jsem za to rád.. a jetli neumřeli, tak tak žiéí až do dnes

reagovat
Středa 28. prosince 2005 v 17:26 ® 

tucnak11-ty jsi snad moje jednovaječné dvojče. Akorát jsi zapomněl dodat,že nás učil chytat strejda,když jsme s ním chodili stanovat a při tom pytlačit.

reagovat
Středa 28. prosince 2005 v 17:09 ® hagrif

Mě to k tomu dostal děda s taťkem a vůbec toho nelituji, že jsem si vybral právě tento koníček.

reagovat
Středa 28. prosince 2005 v 15:54 ® file
file

Ja chodil rybarit s dedou a taky pytlacit na pozarni nadrz ve vesnici o prazdninach. Pak dlouho nic, mel jsem jiny zajmy (litani, hiking a jinej adrenalinek) no a pak jsem se ozenil. . . . Svara zacal bobkarit a ja si vzpomel na mlada leta . Chodil jsem s nim rok chytat na jeden prut a pak jsem se zlegalizoval chtel jsem chytat po svem. Ted svara vlaci se mnou

reagovat
Středa 28. prosince 2005 v 15:28 ® tucnak11
tucnak11

Ja chytam ot 6 let a to začel jisem sam je to uš 41 let většynou vlačka.

reagovat
Středa 28. prosince 2005 v 15:13 ® xycht

k rybaření mě přivedl strýc asi v 6 letech

reagovat
Středa 28. prosince 2005 v 15:07 ® chleba

já chytám už od 5 let

reagovat
Středa 28. prosince 2005 v 15:01 ® skwor
skwor

Mě nalákal k rybařině kamarád, ale všechno mě učil táta (ten chytal dříve a možná se k tomu o5 vrátí).

reagovat
Středa 28. prosince 2005 ve 14:55 @ 

Chose:já jsem něco mezi tou tvou čtvrtou a tou první. Chytám už 14 let,tj od devíti. Táta chytá ryby,bráchu to bohužel nechytlo,ale dostal jsem k tomu bratránka a toho to velice baví a kámoše,který se zde občas ukáže pod nickem MILO. Ten také chytá dodnes

reagovat
Středa 28. prosince 2005 ve 14:46 ® Chose
Chose

no já jsem ta čtvrtá skupina,kterou si neuvedl a to jsou ti co už se s tím narodili. nikdo mě k tomu neved,nikdo v rodině nerybařil. jen u domu nám tekl potok a prostě mě to k vodě a rybám strašně lákalo. když sem se naučil ve škole číst a psát,přihlásil jsem se do ryb. kroužku a už to bylo.

reagovat
Středa 28. prosince 2005 ve 14:42 ® Pytel
Pytel

No já patřím do skupiny A chytal jsem od dětství protože mu otec trávil cele léto u vody pak následovali nějaký ryb. tábory na Kružberku atd.. kroužek pak jsem dělal i závodně LRU. No pak přišel fotbal tak jsem se na ryby vykašlal , ale už zase chytám

reagovat
Středa 28. prosince 2005 ve 14:36 ® bojka
bojka

Já patřím do skupiny (B) je mi 45 a rybařím od 13. Myslím že to byla dobrá volba.

reagovat
Středa 28. prosince 2005 ve 14:26 ® Donald
Donald

Já patřím do první skupiny – děda rybář, otec rybář. Ale na ryby jsem začal chodit sám. A až později se ke mě otec přidal. Děda už nemůže.

reagovat
Středa 28. prosince 2005 ve 14:09 ® chleba

mě k tomu dostal taťka a sem za to rááááááááááááááád

reagovat
novější starší
Stránky: nejnovější ... 3 2 1