Chytej.cz

Dá se zabránit POŠKOZENÍ OKOUNA trojhákem necteno

21.10.2005 | file | 1.812 zobrazení | 2 odpovědi

Pod vlivem čtení „chytej“ jsem zamačkal protihroty na všech trojhácích a ryby tahám v pohodě dál, hlavně štičky vracím s čistým svědomím, ale ti okouni. Pokud mi (zpravidla z 90%) na rotačku skočí okoun ,má z toho pěkně natrženou hubu. Zajímá mne zda se mu to vůbec zhojí , a zda se to dá mějak minimalizovat. Jakou máte s timhle zkušennost?

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Pátek 21. října 2005 v 8:58 ® hraji
hraji

Okoun nemá tlamku roztrženou díky tomu, že chytáš na trojháček, ale díky tomu, že jej z vody rveš. Úplně stejně dopadne, když jej chytím na jednoháček, ale zdolávám jej rychle. Okoun má tlamku velmi křehkou. Proto je jediným lékem proti trhání tlamky zdolávat jej velmi jemně a nezvedat jej z vody na udici.

reagovat
Pátek 21. října 2005 v 7:57 ® Lipo

Tak to mame stejnej problem. At chytam na woblera nebo na trpitku treba jen 1. tak ma rostrzenou tlamku ale zase ne pokazde. Ale ty zamackany protihroty jsou urcite OK?

reagovat