Chytej.cz

Začínáme rybařit

V diskuzi je 2.744 příspěvků, z toho 2744 jste ještě nečetlinejstarší z nich.

Chci vložit příspěvek.

Sobota 29. dubna 2006 ve 12:28® MK
MK

to si teda objevil ameriku!!

Pátek 28. dubna 2006 ve 21:26® Lukas

Tak to jsem objevil v radu V roce 2004 ale uz to neplati jo cho cho cho cho chóóóóóóó.

foto/diskuze/zaciname/2006/th-img7339.jpg
Čtvrtek 27. dubna 2006 ve 13:10® profo
profo

Lukas : breca má pravdu. U nás v JčÚS je to tak jak píše, ale jedná se pouze o povolenku krajskou pro děti do 15-ti let a cenový rozdíl 1 nebo 2 pruty je 100,– Kč. Pokud jsi odjinud (jakože jsi) tak se tě to netýká a pokud si bereš povolenku celosvazovou nebo vyšší, tak to jde taky mimo tebe. Takže klidně na 2 pruty a Petru zdar a hodně úlovků.

Středa 26. dubna 2006 ve 22:00® kkarlos
kkarlos

breca> hh, tak to je kruty no… :-D

Středa 26. dubna 2006 ve 21:42® breca

Lukas -Když jsem hledal letos ceny povolenek, tak jsem našel jednu zajímavost. Jihočeská organizace dělí povolenky dětí na jeden a dva pruty. Jinde to není. Vzhledem k tomu, že jsi Západočech, tak je to bez obav.

Středa 26. dubna 2006 ve 21:06® kkarlos
kkarlos

Lukas> muzes, je to v poho- me take jeste nebylo 15, a jsem take v MO Šťáhlavy, a normal chodím- teda ted uz ne- ale chodil jsem, ted jen feedrik, mouchu nebo vlacak… :-)

Středa 26. dubna 2006 ve 20:24® BoBo-Falknow
BoBo-Falknow

Lukas: Do povolenky ne, tam nic nezjistíš, mrkni do bližších podmínek ;-)

Středa 26. dubna 2006 ve 20:23® BoBo-Falknow
BoBo-Falknow

Lukas: Podle mne ano, ale mrkni se do povolenky, ať máš jistotu.

Středa 26. dubna 2006 ve 20:10® Lukas

smim chytat na dva pruty a chodit sam na ryby kdyz je mi 13 let.Plzen-jih.MO:Šťáhlavy.

Děkuji

Úterý 11. dubna 2006 v 17:47® jirkavntbc

Děkuji za vysvětlení :-)

Čtvrtek 6. dubna 2006 v 9:16® profo
profo

jirkavntbc : prosím tě kde jsi to vyhrabal. To je už historie. Byl to celosvazový zákaz lovu na MP vodách kdysi platný, ale dnes už je to jinak. Vše je plně popsáno v RŘ (dnes se to jemenoje Bližší podmínky), v zákoně 99/2004 Sb. a ve vyhlášce 197/2004 Sb. oba tyto dokumenty včetně základních BP najdeš na www.rybsvaz.cz v sekco legislativa

Středa 5. dubna 2006 v 18:37® Padis
Padis

jirkavntbc>tak tohle už dávno neplatí.Přečti si pořádně ryb.řád

Středa 5. dubna 2006 v 18:32® jirkavntbc

Muže mi prosim někdo následující vysvětlit? Znamená to tedy že se směji chytat ryby až od 15 června? A třeba na slapech až od 30 dubna?

Všeobecný zákaz lovu: Na mimopstruhových vodách je stanoven od 16. března (úterý) do 15. června (úterý) včetně** a na uzavřených lokalitách t.j. údolních nádržích, jezerech,odstavných ramenech, tůních, retenčních nádržích, propadlinách a rybnících nezpůsobilých k řádnému rybníkářskému hospodaření se zkracuje do 30. dubna včetně. Na vybraných revírech nemusí být vyhlášen. Je vždy uvedeno v soupise revírů a stanovuje se individuálně.

** – Nevztahuje se na vybrané nádrže a devastované lokality, zvláště v dolních tocích řek. Individuální úpravu bude mít RŘ i u malých rybničních revírů.

Pondělí 27. března 2006 ve 20:55® Mejny

Dobře, já jen, že jsem koupil waglera 5+2, tak jsem myslel, že to vyvážím už doma, ale uznávám, že to asi není potřeba teda vážit, jen jsem se zeptal.

Pondělí 27. března 2006 v 18:58® Hrouzek
Hrouzek

regulus> jj

Pondělí 27. března 2006 v 18:53® regulus
regulus

Hrouzek> Já jen odpověděl na otázku

Pondělí 27. března 2006 v 18:52® Hrouzek
Hrouzek

a proč je vážit? K čemu je to dobrý? Já vždycky vyvažuji splávek u vody,že tam dám větší broček a přidávám menší podle doladění jemnosti..jed­noduše..

Pondělí 27. března 2006 v 18:49® regulus
regulus

Mejny> Nejjednodušší řešení, vem si do krabičky od každý velikosti kousek, vlez do prvního menšího zlatnictví, když tam nikdo nebude a zeptej se, jestli by ti je nezvážily. Všude mají přesný elektronický váhy.

Pondělí 27. března 2006 v 16:11® Mejny

Tak jo,díky.

Pondělí 27. března 2006 v 15:56® qwerty

Mejny: ne, už vážně… dokud jsem neměl současné možnosti, tak jsem to vážil podle předchozího popisu na kuchyňskejch váhách. Je to o něco přesnější, než odhad

Pondělí 27. března 2006 v 15:42® Mejny

Robur: Rozmýšlel jsem se, jestli nebudu za vola, když se tady zeptám a vidím,že jsem dopadl, tak jak jsem předpokládal :-))

Pondělí 27. března 2006 v 15:34® qwerty

Mejny: vem váhu a přidávej po 1ks STEJNÉ velikosti a při rozumné hodnotě vyděl hmotnost počtem ks a máš to… skoro přesně a nebo Ti prodám váhy s přesností 0,001g :-))

Pondělí 27. března 2006 v 15:31® Robur
Robur

Mejny, nebo si sežeň někoho, kdo navštěvuje 6. třídu Zš, tam teĎ ve fyzice v laborkách probírají vážení, tak ti to rádi zváží, aspoń si zpestří výuku. Budeš to mít i s odchylkou.

Pondělí 27. března 2006 v 15:27® Robur
Robur

co je zvážit :-)) , já tedy váhu broků a malých olůvek odhaduji k velikosti splávku a háčky také dělím na malé a velké a jen v obchodě říkám, pokud to u zboží mají napsané, háček nebo olůvko č. 3, jinak si vystačím se čtvrtým vlevo a podobně. Co myslíš kolonkami a matematickým ostupem jsem jaksi nepochopil.

Pondělí 27. března 2006 ve 13:12® Mejny

Tak já bych měl další dotaz :-) Jak zjistím váhu jednotlivých broků? Koupil jsem od Cormorana a tam je naspaný jen celkem 120g, je tam šest kolonek, tak mě napadlo to vydělit šesti a pak spočítat broky v první kolonce, jenže tam jich bylo jen 19, takže můj plán vzal za své. Je možný, že se někdo „sekl“? Nebo mi poraďte, jak to zjistím, díky.

Čtvrtek 9. března 2006 ve 20:15® Pytel
Pytel

A navíc rybičky musiš zapisovat až po skončení lovu :-) To by tě musela RS hlidát a čekat což silně pochybuji…

Čtvrtek 9. března 2006 ve 12:31® fila
fila

nepíšu a RS zatím v pohodě.Na podzim si rybky kupuju a doklad sebou taky netahám :-)

Středa 8. března 2006 v 0:31® Pytel
Pytel

zdenda.m: já nastražní rybyičky nepišu :-) Kdo to má na konic roku vypisovat a počitát :-)

Úterý 7. března 2006 ve 21:21® Hora
Hora

zdenda.m píše se počet kusů a přibližná hmotnost,nikdo Ti hlavu neutrhne když to nebude přesně.

Pondělí 6. března 2006 v 11:43® HaD
HaD

Spustili jsme zkušební provoz vyhledávání na Chytej.cz!

foto/diskuze/zaciname/2006/th-img6379.jpg