Chytej.cz

Začínáme rybařit

V diskuzi je 2.744 příspěvků, z toho 2744 jste ještě nečetlinejstarší z nich.

Chci vložit příspěvek.

Úterý 22. ledna 2019 ve 20:15@ Denisák

Tak děkuji moc za odpověď :-)

Úterý 22. ledna 2019 ve 20:00® Sintrix
Sintrix

Denisák> Ano. Bez problémů.Územní, nebo celosvazovou.

Úterý 22. ledna 2019 v 19:35@ Denisák

Zdravím, potřebuji ještě v něčem poradit.. Udělala jsem zkoušky na celosvazovou povolenku, dělala jsem si ji kvůli tatovi,jenže jsem zjistila, že on má pstruhovou a já mám tu druhou mimopstruhovou.. Dá se k té povolence za nějaký peníz a popřípadě za kolik dokoupit povolenka na pstruhy?

Pátek 18. ledna 2019 ve 21:27® Sintrix
Sintrix

Snh88> Laminátový proutek. Velmi slušný. V současnosti bych ho použil na tvrdší přívlač.

Pátek 18. ledna 2019 v 6:59@ Denisák

To jste mě tedy vůbec nepotěšil,… :-(( ale moc děkuji

Čtvrtek 17. ledna 2019 ve 21:47® hraji
hraji

Denisák> pro rybářský lístek musíte opravdu na příslušný městský úřad s rozšířenou pravomocí, podle místa trvalého bydliště. Být členem svazu, respektive místní organizace, a koupit si povolenku k lovu ale můžete kde chcete, to už na trvalém bydlišti nezáleží.

Tento příspěvek byl editován 17.1.2019 20:49:06 uživatelem hraji.
Čtvrtek 17. ledna 2019 ve 21:23@ Denisák

Zdravím :-) mám dotaz,..Když budu mít hotový testy musím si pro rybářský lístek do místa trvalého bydliště a nebo bude stačit si pro něj dojít do nějakého místního svazu? Do trvalého bydliště to mám zhruba 180km daleko, tak bych nerada zbytečně cestovala :-) předem děkuji za odpoveď ;-)

Pátek 4. ledna 2019 v 18:32® hraji
hraji

rybamann> První si najdi místní organizaci svazu, kde chceš být členem. Zjisti si, jestli tě přijmou. Pak si zjisti podmínky pro složení zkoušky pro získání prvního rybářského lístku (finanční i organizační). Po zkoušce si vyřiď RL a potom v organizaci povolenku.

Pátek 4. ledna 2019 v 15:30® rybamann

dobrý den,chci začít rybařit,vyřídit si rybářský lístek,povolen­ku,kam musím zajít nejdřív?děkuji.

Úterý 31. července 2018 v 18:05® hraji
hraji

Regvy> nemysli, nesmíš lovit ryby na žádné vodě bez souhlasu a povolení od majitele.

Pátek 27. července 2018 v 16:47® Regvy

hraji> Lom patří městu,už ho mají v plánu zasypat asi 10 let..teď tam chodí pařit puberťáci a občas někdo zaplavat.Myslel jsem že bych tam chodil,abych se to vše naučil a přiští rok by mě rodiče koupili povolenku a chodil bych na revíry.

Středa 25. července 2018 v 11:48® hraji
hraji

Regvy> nesmíš lovit na žádné vodě, která ti nepatří, bez povolenky nebo svolení majitele nebo uživatele vody.

Středa 25. července 2018 v 11:47® hraji
hraji

Hora> proboha, co je to za radu? Pokud voda není revír, někomu určitě patří a nelze jen tak bez povolení majitele lovit ryby na jeho vodě. Nebo k tobě na zahrádku si může dojít natrhat kdokoliv cokoliv?

Neděle 22. července 2018 v 17:58® Hora
Hora

Regvy> zeptej se nějakého rybáře, jestli patří do revíru, popřípadě si lom obejdi a podívej se po ceduli se šestimístným číslem a názvem revíru. Pokud nebude, tak můžeš chytat – tedy pokud nepatří k revíru. A vyplň si kartu, ať člověk ví s kým komunikuje. :-)

Neděle 22. července 2018 v 7:25® Regvy

Dobrý den, mám otázku.Zacala mě bavit rybářina,ale prý už si tento rok nezachytám a že jsem si vzpomněl pozdě,proto se chci zeptat,u nás ve městě je zatopený lom,kde táta lovil Karase jako malý kluk.A už k otázce,je to proti zákonům,když si půjdu sám,bez papírů zachytat do zatopeného lomu?Samozřejmě všechny ryby co chytím tak pustím.V lomu se vyskytují Karas obecný a občas i nějaká plotice.

Neděle 1. července 2018 ve 21:24® hraji
hraji

Interestman> posledních 14 let nebyla v této věci žádná změna. Platí zákon 99/2004Sb. a vyhláška 197/2004Sb. v platném znění. Je dobré si prostudovat i bližší podmínky výkonu rybářského práva svazu.

Sobota 30. června 2018 ve 20:55@ Interestman

Chtěl bych se zeptat jestli je momentálně omezeno chytání ve veřejných vodách podle věku (jestli musíte například do 15. Let chodit s dospělým rybářem nebo je to jedno) PS v poslední době bylo hodně změn tak si nejaem jistý.

Sobota 9. června 2018 ve 12:00® hraji
hraji

Snh88> z těch fotek je celkem prd vidět, podle toho, jak rychle se zužuje blank prutu to asi nebude žádná jemnota, krátký prut, možná přívlačový na velké ryby.

Tento příspěvek byl editován 9.6.2018 12:02:16 uživatelem hraji.
Pátek 8. června 2018 ve 21:33@ Snh88

Ahoj našel jsem starý prut, který jsem kdysi jako maly dostal od dědy. Je to noris shakespeare dynamic 185 (viz.:Foto). Mohl by mi někdo prosím říct co mám??? Moc o tom nevím. Děkuji

foto/diskuze/zaciname/2018/th-img128875.jpgfoto/diskuze/zaciname/2018/th-img128876.jpgfoto/diskuze/zaciname/2018/th-img128877.jpg
Neděle 18. února 2018 v 10:35® Punta721

Jsem začinající rybář a potřebuji udělat ¨ůdržbu navijaku.Jaké oleje a vazelinu použiváte na promázání navijáku.

Neděle 8. října 2017 v 9:26® patast

kozelek> ahoj zkus čerpačku v Roudníkách

Sobota 7. října 2017 v 6:52@ kozelek

Dobrej,chtěl bych ,aby si moje ženská pokoupala červy někde na rybníčku v okolí Ustí nad Labem,který nespadá pod revír,je možné zjistit info,kde to můžeme vyzkoušet bez lístku? Dík za info Dan

Neděle 20. srpna 2017 ve 22:09® Mira79

Zdravím Mám syna 10 let, který by se chtěl naučit rybařit. Poslední dobou o tom dost mluví. Mě, když jsem byl dítě, tak jsem po tom také toužil. Bohužel nebyl kdo by mě k tomu vedl. Takže jsem rád, že ho to zajímá a rád bych mu v tom pomohl.Kromě pytlačení v době kdy jsem měl asi 10–12 let a chycení asi jedné ryby ( myslím, že to byl jelec ), nemám žádné zkušenosti s tímto krásným koníčkem. Takže první krok, který jsem učinil je, že jsem zadal přihlášku do rybářského kroužku. Říkám si, že bych si také zařídil rybářský lístek. Akorát nevím, jak to chodí a jestli by i mne ( 37 let ) někdo vyškolil. Moc známých rybářů nemám. Děkuji za rady a názory…

Čtvrtek 20. dubna 2017 ve 13:53® pepinho

patast> Díky, snad budu s výbavou spokojen

Středa 19. dubna 2017 v 17:17® patast

pepinho>tak přeji hodně úspěchů

Středa 19. dubna 2017 v 8:49® pepinho

pepinho> Tak jsem nakonec objednal 3 dílné Mivardi Alcon carp 3,6m 3lb a k nim navijáky NGT dynamic carp 6000. Tak snad budu spokojen :-)

Úterý 18. dubna 2017 v 15:32® pepinho

Ahoj, jelikož jsem začal opět rybařit chtěl bych obměnit své teleskopy.

Chtěl bych se zeptat chodím převážně (rekreačně) na soukromé revíry (kaprařina) a chtěl bych koupit nové 3dílné pruty včetně navijáků. Koukal jsem na Shimano Alivio nebo Mivardi enigma carp . Dělká 3,6 3lb k tomu navijáky zřejme na doporučení popř i jiné pruty co by jste navrhly. Díky moc za rady.

Středa 22. února 2017 v 19:03® patast

Mirekkk> syn si může vzít k vodě tablet a budete oba spokojeni

Středa 22. února 2017 ve 14:28@ Mirekkk

Když jsem začínal tak jsem si pořizoval výbavu z druhé ruky, ale jelikož jsem do toho teď navezl i mladšího syna,… ačkoliv se statečně bránil :-D nakoupil jsem rybářské potřeby na https://www.obchodupetra.cz/ No a kdyby se přece jen rozhodl, že to není trávení času pro něj, tak budu mít alespoň novou výbavu :/ Starší syn už má jasno, raději bude sedět u počítače než u vody… s tím už bohužel nic neudělám

Sobota 28. ledna 2017 ve 14:23® patast

vlasta32> já myslím že ano