Chytej.cz

Začínáme rybařit

V diskuzi je 2.744 příspěvků, z toho 2744 jste ještě nečetlinejstarší z nich.

Chci vložit příspěvek.

Úterý 10. ledna 2017 ve 22:00® Lynx

Toho časového omezení jsem si všiml, ale dík za vysvětlení, už je mi to jasné.

Úterý 10. ledna 2017 v 9:28® Mysak1

Lynx> Pokud není u popisu revíru uvedeno jinak ,platí ti celosvazová, v případě jižní moravy celorepubliková povolenka. Ty větičky u popisu revírů zní většinou: „revír místního významu, lov povolen pouze členům místní MO“ a tak podobně. Když prolistuješ soupis určo na něco takového narazíš. Jo a ještě je např u nás na sev. moravě dost často omezen lov tzv. „cizím“ například na dvě docházky týdně.

Pondělí 9. ledna 2017 ve 21:05® Lynx

Ahoj, prosím, jak zjistím, jestli na daném revíru platí celosvazová povolenka? Na východčeském svazu jsem se dočetl, že „Na vybraných revírech je zajištěna platnost celosvazových a celorepublikových povolenek“. Na rybsvaz.cz jsem si našel revír 453 112 LABE 39 A, ale není tam o povolence ani slovo. Díky za poučení.

Sobota 7. ledna 2017 v 18:45® Algec

Ahojte, je zde někdo používající pruty DAM Backbone tele? Potřebuju něco na menší vody se stromy a tyhle se mě celkem líbí, tak kdyby někdo dal reference, byl bych rád. Díky.

Středa 12. října 2016 v 11:38® hraji
hraji

Valerie.Kapri> to není úplně lehká otázka. Protože schází jakékoliv upřesnění, jak je veliký váš syn (jiný prut je možné doporučit dítěti ve věku 7 let a jiný 13 letému „chlapovi“), jaké ryby bude převážně lovit (jiný prut je na větší ryby typu kapr, jiný na menší ryby typu plotice, jiný prut je na štiku), na jaké vodě – (stojatá nebo tekoucí), jakou technikou bude lovit (plavaná, přívlač, položená, feeder, muška). Sama vidíte, že je těch možností strašně mnoho. Zkuste trochu přiblížit výše zmíněná témata a něco se určitě vybere.

Středa 12. října 2016 v 10:19® Valerie.Kapri

Ahojte,

můj syn začal rybařit a chtěla bych mu koupit lepší prut na narozeniny. Mohl by mi někdo poradit jaký typ vybrat? Děkuji

Pátek 30. září 2016 v 9:56® vlasta32

Ahoj všem. Měl bych dotaz ohledně použití čeřínku, konkrétně tvar. V RŘ je napsáno: Při lovu čeřínkováním se použije 1 vodorovná síť, jejíž plocha nepřevyšuje výměru 1 m2. A teď k tomu vodorovná síť. Prodávájí se čeřínky tohoto tvaru viz obrázek. Je to pořád vodorovná síť když to má zvedlé ty hrany?Asi blbá otázka,ale co myslíte.

foto/diskuze/zaciname/2016/th-img120818.jpg
Úterý 30. srpna 2016 v 7:51® hraji
hraji

JardaJ74> začnu tím, že psát u koníčka něco o tom, že se to nevyplatí je zcela mimo mísu. Jinak samozřejmě je možné stihnout vydání povolenky ještě letos, jedná se o záležitost na pár dnů.

Středa 24. srpna 2016 v 9:11@ JardaJ74

Ahoj, cca před 20 lety jsem byl členem, ale po nezaplacení vše propadlo. Nyní bych rád obnovil členství a rybářský lístek. Zajímá mne, zda existuje možnost jej dostat ještě letos? Chápu, že se to nevyplatí ale sezona zdaleka nekončí. Když jsem zašel na svaz, tak údajně neexistuje možnost. Ale tomu se mi moc nechce věřit v dnešní. Chodím na soukromé rybníky a když si spočtu cenu a návštevy do konce roku, tak by se mi fakt lístek ještě vyplatil. Díky za případnou radu.

Úterý 12. července 2016 ve 12:34® Gabča69

Ahoj všichni rybáři :-) Můj syn začíná s rybařením, výbavu i povolenku máme, jen dědeček, jeho učitel, nechce chodit tak často, jak on by si přál. Není tu kluk tak 13 – 15 let, kterého také nebaví chodit na ryby samotného a který by rád chodil s ním? Děkuji Gabča (Jsme z Ústí n.L)

Sobota 25. června 2016 v 1:08® Scanix
Scanix

ULTRAMIX> podle me je problem i v tom, ze je civka asi prilis plna a lovis prilis lehke nastrahy, ktere nedostatecne utahuji pletenku pri vedeni, me se takhle pokazde darilo nahodit slusnou paruku snury a na par minut bylo o praci postarano. To rovnani snury rukou po nahozu, jakesi napnuti a pridrzeni pri prvnich par otackach, nez se vse napne, to dost pomuze…

Úterý 21. června 2016 ve 14:16® bruny

ULTRAMIX> Nebo zkus jít za prodejcem ukaž mu to co ti to dělá třeba ti poradí, šel bych dřív tam než bych brousil hranu.

Tento příspěvek byl editován 21.6.2016 14:17:37 uživatelem bruny.
Úterý 21. června 2016 v 10:15® hraji
hraji

ULTRAMIX> v tom případě ti zbývá použít druhé rady, překlápět oblouk řadící šňůru na cívku rukou a vždy se přesvědčit, že je šňůra správně v rolničce. Třetí rada je pro manuálně přiměřeně zdatné: obrousit a zkosit ten okraj matice cívky, za který se šňůra zachytává tak, aby se nezachytávala. Tato úprava se musela udělat i u některých jiných navijáků, například Red Arc také někdy zachytával šňůru. Po sražení hrany takovým způsobem, že se nemá šňůra za co zachytit tako nepříjemnost byla odstraněna.

Pondělí 20. června 2016 v 18:01® ULTRAMIX
ULTRAMIX

hraji> Problém je v tom, že je to čistě naviják na přívlač a podle výrobce/prodejce ,,Tento naviják je perfektní zejména pro použití šňůr" Použil jsem ho 2× a běžet hned pro jiný :o(

Pondělí 20. června 2016 v 7:36® hraji
hraji

ULTRAMIX> špatně je konstrukce navijáku. Pomůže jen když budeš dávat pozor po nahození a překlopení oblouku, zda sedla šňůra správně a navíjí se na cívku. Já bych použil jiný naviják, na přívlač se mi tento nelíbí.

Neděle 19. června 2016 ve 12:53® ULTRAMIX
ULTRAMIX

Dobré odpoledne. Začínám s rybařením mám Cormoran Black Master Spin 2,7m 5–25g, naviják Cormoran Votacor 7PiF 3000. Používám pletenou šňůru Dyneema 150m – 0,10mm/ 6,40kg. Už několikrát se mi ale stal problém (viz obrázek ). Poradí někdo co je špatně? Díky moc

foto/diskuze/zaciname/2016/th-img119785.jpgfoto/diskuze/zaciname/2016/th-img119786.jpg
Středa 13. dubna 2016 ve 13:54@ kon76

Draky> ja děkuji za pomoc ;-)

Středa 13. dubna 2016 ve 13:54@ kon76

Draky> ja děkuji za pomoc ;-)

Středa 13. dubna 2016 v 11:14® Draky
Draky

kon76> To už bohužel neporadím, nejlíp asi uděláš, když navštívíš nějakou místní kamennou prodejnu, pruty si vyzkoušíš a pokud pan prodejce nebude úplnej tydýt, tak ti bude schopen i poradit. :-)

Pondělí 11. dubna 2016 ve 22:09@ kon76

Draky> ok takže by byl vhodnější nějaký prut s menší odhozovou hmotností abych rybu cítil nějaké doporučení díky

Pondělí 11. dubna 2016 ve 21:52® Draky
Draky

kon76> No takhle, tvrdší prut neznamená nutně, že budeš házet dál, musíš mít taky sílu ten prut utáhnout, ale zas takovej, aby se pod tou silou nezlomil.

Realita je taková, že házet 100 m s kompletní sestavou už je pro většinu rybářů docela výzva a upřímně bych řekl, že na rekreační rybolov je naprosto zbytečné tak daleko házet. Tu vodu neznám, ale jsem naprosto přesvědčen, že ryba bude i jinde, než jen na korytě.

Proč tohle všechno píšu? Myslím si, že na jak ty říkáš „relaxování“ u vody je mnohem vhodnější jemnější sestava, protože lze očekávat spíše drobnější ryby a věř, že to není žádnej zážitek usmýkat čtyřicítku kapra na 25 silonu s jedničkou háčkem.

Pondělí 11. dubna 2016 ve 21:17@ kon76

Draky> aha, tak spíš rybníky a stojatý vody a jde mi o to že např na nejbližším nádrži (Jiviny)potřebuji házet celkem daleko jelikož je tam koryto až za půlkou

Draky>

Pondělí 11. dubna 2016 ve 20:50® Draky
Draky

kon76> No spíš nám řekni, jak si představuješ chytat, respektive jaké jsou podmínky k lovu, protože tohle jsou dost tvrdý pruty. :-)

Pondělí 11. dubna 2016 ve 20:14@ kon76

Dobrý den mám otázku ohledně rady nákupu prutů který by by jste doporučili z těchto dvou Sema Therapy Tele 150 3.60m nebo Mivardi Prut Enigma TeleCarp 3,6m 50–100g je to pro začátek chodím k vodě spíš relaxovat tak prosím rady prut pod pět tisíc není prut mě opravdu nepomůžou , zajímá mě jak daleko se dá dohodit atd.Děkuji popřípadě i za jiný tip cca do 1500

Pondělí 21. března 2016 v 9:28@ Zuzka

Jose.Pepe> No tak po přezkoumání né tak docela: http://www.chytej.cz/…031-labe-28/

http://www.rybarskasit.cz/r/451031/

Pod farou Jarkovské Na každé mapě je zakresléné jinde…

Neděle 20. března 2016 v 18:38@ Zuzka

Jose.Pepe> Děkuji, pomohlo.

Neděle 13. března 2016 v 11:23® Jose.Pepe
Jose.Pepe

Zuzka> Ahoj, neví zda ti to pomůže. Čísla podrevírů jsem k tomu také nenašel. http://www.rybarskasit.cz/r/451030/ mapka a seznam podrevírů – je to i v mobilní appce Smartchytej :-)

Tento příspěvek byl editován 13.3.2016 10:26:20 uživatelem Jose.Pepe.
Pátek 11. března 2016 v 18:03@ Zuzka

Tak třeba na revíru 451 030 Labe 27 hledám Semín.

Neděle 28. února 2016 ve 20:03® hraji
hraji

Zuzka> možná by všem pomohlo, kdybys uvedla jméno revíru a rybníka, který hledáš. Takové teoretické vysvětlování je celkem na nic

Neděle 28. února 2016 v 19:03@ Zuzka

Ahoj, rybaříme sice již dlouho, ale dotaz se hodí asi sem, jak najdete rybník pod revírem, hledám již dva dny a nikam jsem se nepohla. Zde pod revírem je na mapě zakreslen jen jeden z osmi, na seznamu na mapách jsem našla jen jiné názvy rybníků, ve vyhledavači také nic. Děkuji za odpověď