Chytej.cz
NOVINKA 2018/2019 RedBass KICKER

Začínáme rybařit

V diskuzi je 2.724 příspěvků, z toho 2724 jste ještě nečetlinejstarší z nich.

Chci vložit příspěvek.

novější starší
Stránky: nejnovější ... 3 2 1   
Neděle 5. února 2006 v 18:52® TomášN
TomášN

mejny:no s tim šrotem bych byl opatrnej.Ten Ti zasde udělá to,že ti směs něbude lepit.V podstatě Ti jde o to,aby se směs po dopadu na dno rozpadla a větší kousky vyplavávaly k hladině,čímž vytvoří krmný oblak.V tomhle směru Ti velice pomůžou DVD o feederu,ve kterých je krmením věnováno taky dost.Pro nezkušenýho člověka (jako jsem já) bych skoro doporučil kupovat hotový směsi.

Neděle 5. února 2006 v 18:43® Mejny

Ale v hodně receptech ta strouhanka je, tak dík za varování. A když je tam třeba 20% strouhanky, tak místo toho můžu třeba šupnout víc šrotu,jo?

Neděle 5. února 2006 v 18:29® pif
pif

Mejny> jasně,jak psal tomášN,žádný pečivo nepřidávej.do krmítka si kup buď přímo hotovou směs v obchodě,je veliké váběr a nebo si nachýchej sám,z různých šrotů,řepky,o­vesných vloček…je toho hodně.a pak dáš,jestli chceš,nutné to není,nějaký aroma.

Neděle 5. února 2006 v 17:15® TomášN
TomášN

Mejny> právě že strouhanku ne,hrozně ti to slepí směs a ta ti nevyplave z „krmelce“.Spojí se ti to v kouli,kterou vytáhneš na krmítku zpět.

Neděle 5. února 2006 v 16:46® Mejny

pif: Ani strouhanku? Nebo myslíš spíš rozmočenej chleba a tak?

Neděle 5. února 2006 v 15:07® skwor
skwor

Oťas: V Liberci jsem kdysi byl, a zaujala mě tam přehrada Harcov. Smí se tam chytat?

Neděle 5. února 2006 ve 13:50® pif
pif

Mejny> jasně,hoď si kousek do vody a uvidíš.lepší je tu směs uděla sušší.nepřidávej do směsi pečivo,hodně pojí.

Neděle 5. února 2006 ve 12:03® Mejny

pif,HaD: Díky moc. Ještě bych měla dotaz na pifa a to jestli se to dá nějak zkusit tu konzistenci krmení? Někde jsem o tom četl, že se to má spustit z nějaké výšky na krmení, tak to má něco udělat nebo neudělat, ale nepamatuji si jak to je. Nebo to zkusit hodit cvičně do vody kousek od břehu?

Sobota 4. února 2006 ve 22:53® jiris
jiris

tak zacneme

Sobota 4. února 2006 v 10:05® TomášN
TomášN

BoBo-Falknow> : později klidně i sbírku mušek :-) :-) A nebo motýlů,že jo? :-)

Pátek 3. února 2006 ve 23:23® BoBo-Falknow
BoBo-Falknow

alcakv: Na Pupáka nedej, když vidí ženskou je ochoten se klidně přestěhovat, aby byl poblíž ;-) Pokud chceš ukázat muškařinu (později klidně i sbírku mušek), neváhej mne kontaktovat, jsem ze Sokolova :-)) Jinak vláčka je také má oblíbená displína.

Pátek 3. února 2006 v 16:29® pif
pif

mejny:u toho krmítka je důležitý,udělat zprávnou konzistenci.někdo to krmení dělá hustý a při vytáhování krmítka z vody mu tam to krmení pořád drží.to je špatný,to krmení se ti musí ve vodě rozpadnout,jinak to ztrácí funkčnost.

Pátek 3. února 2006 v 15:38® TomášN
TomášN

pupak> no to jooo,sám se mám zdaleka ještě co učit :-D

Pátek 3. února 2006 v 11:06® Oťas

První krok mám za s sebou – zkoušky. Zdravím všechny ostatní nováčky, ale i ty už letité. Jsem z Liberce ale ne rodák, pro úvod bych rád od zkušených dostal radu a tipy na revíry. Chci chodit s klukem (6let) a vybavit se na feedr a v létě pak na přívlač. Díky za tipy. Zatím nechci žádné trofeje ale proniknout a získat zkušenosti.

Pátek 3. února 2006 v 10:48® pupak

TomášN> tak se toho chop sez z Lokte to kousek od Varu.-)))

Pátek 3. února 2006 v 10:22® HaD
HaD

Mejny> Do krmítka můžeš použít různé směsi, tzn. i tu na plavanou. Jde o to, aby rybám chutnala a přilákala je k tvé nástraze. Pak naleznou tvojí nástrahu a k úlovku je už hodně blízko.

Pátek 3. února 2006 v 10:08® TomášN
TomášN

pupak:to ovšem záleží na věku dotazované.Jsou lidé kteří by brali společné učení..... :-)

Pátek 3. února 2006 v 8:46® pupak

Alcakv> Vokoli Varu je dost muskaru kteri by radi pomohli mozna ze se sami nabidnou:-)) )

Pátek 3. února 2006 v 7:54® Alcakv
Alcakv

pupak: když mě to muškaření vůbec neláká, asi by mě nebavilo postávat a mrskat někde prutem jako,když jsem v cirkuse a drezíruju lvy…přijde mi to takový srandovní a nezáživný,ale bez urážky. Nějak jsem to vůbec nepochopila jak tou „šňůrou“ házet,kam a hlavně v okolí není nikdo kdo by to ukázal. Mě vláčení hodně baví,ale třeba mě muškaření někdy chytne, nezavrhuji to :o))

Čtvrtek 2. února 2006 ve 23:28® Mejny

Zdravím, tak já bych měl dotaz. Chtěl bych se zeptat jestli při položené s krmítkem, můžu to krmítko nacpávat návnadama určenýma pro plavanou.Napadlo mě, jestli to není nutný nějak upravit nebo tak něco.Zatím jsem jen párkrát chytal s jedním starším rybářem, kterej tam dával jen obyčejnej šrot a pochopil jsem,že to není asi to pravý ořechový. Chystám se na svoji první sezónu, tak bych chtěl nasbírat co nejvíc informací.Díky

Čtvrtek 2. února 2006 v 17:15® HaD
HaD

pupak> :-))

Čtvrtek 2. února 2006 v 16:40® pupak

Alcakv> a nechces zacit i s musakem ? Vlackarska sezona je na pstruhovce kratka a brodiva sprinterka tu chybi:-)) ))

Čtvrtek 2. února 2006 ve 13:43® Alcakv
Alcakv

No úplný začátečník nejsem, rybařím rok-přívlačí -jen pstruhovka,ale stejně se pořád považuji za začátečníka. Moc se těšim na otevření pstruhovky .........

Středa 1. února 2006 v 18:29® HaD
HaD

Vítejte v nové diskuzi pro začátečníky. Nebojte se zeptat, určitě Vám nějaký šikovný kolega poradí!

novější starší
Stránky: nejnovější ... 3 2 1