Chytej.cz

Příspěvek v diskuzi "Z lovu"

Sobota 20. června 2015 v 16:03® pemalda
pemalda
Datum lovu: 20.6.2015 | Revír: ve vodě | Způsob lovu: Přívlač

Od včerejšího večera jsem stále přemýšlel,jestli tlouště u kterých odhaduji délku trochu nepodceňuju-neboť jsem vetšinou línej je měřit metrem a zbytečně jim prodlužovat dobu mimo vodu.Rozhodl jsem se,že dnes udělám test s metrem a vyrazil jsem přes oběd přelstít nějakého top tlouště které občas chytám.Zařekl jsem se,že nepoužiju nic jiného než popa a taky,že si letos poprvé zalezu do vody.Zbalil jsem si sebou lehčí oběd a vyrazil dál od města a užil si krásné chvíle ve vodě.Už jen dát si oběd pěkně v řece na rozloženém sling bagu a popíjet u toho chlazenépivo z plechu je paráda a když přitom sledujete hejno tlouštíků kteří se vám drží v tišině před nohama kterou vytváříte a k tomu vám kolem hlavy vlaštovky dělají krásné akrobatické kousky,to už vám nemůže pokazit radost ani občasná silnější přeháňka doprovázená hřměním.Snad jen ta lovící vydra by tam kolem mě nemusela řádit,ale tak už to je.A právě v těch přeháňkách docházelo nejčastějc k atakům popa,ale i díky větru který přeháňky doprovázel jsem přišel o tři top tlouště,právě kdy jsem kvůli větru neměl popa dobře pod kontrolou.Možná snad kdybych použil klasického voblera bylo by ryb víc,ale já se zařekl,že dnes si prostě zapopám.I tak jsem se dopracoval k rybám(TOP TLOUŠŤŮM)které jsem potřeboval na test s metrem.Hned ten první co ho zaujal pop který přes proud řeky doplachtil kousek od druhého břehu byl už podle boje ten pravej a navíc když jsem ho uviděl a chtěl za hlavou uchopit rukou(podběrák nepoužívám)což mi dalo hodně práce ho prsty obejmout a to mám hodně velké ruce říkám si to je pěkně nabušená 55.Dávám ho do mělčí vody a měřim a to raději dvakrát neboť metr ukazuje 62 cm.V hlavě si říkám,že mé odhadové schopnosti jsou chabé.K velké radosti popám dál a přes menší jelce sedostávám k další lepší rybě.Ta už neni tak vysoká a tolik nabušená,ale za změření stojí.Metr tentokrát ukazuje 58cm a já si tak říkám,že ten včerejčí co jsem tady včera dával měl asi taky víc přes 50 než jsem odhadoval.Kaž­dopádně velká radost z ryb a omluvte mě,že jsem se tu tak rozvášnil:-) ,ale byl to parádní lov na popa z vody.

Tento příspěvek byl editován 20.6.2015 16:08:14 uživatelem pemalda.
foto/diskuze/z_lovu/2015/th-img114425.jpgfoto/diskuze/z_lovu/2015/th-img114426.jpgfoto/diskuze/z_lovu/2015/th-img114427.jpgfoto/diskuze/z_lovu/2015/th-img114428.jpg
(0) (19) Komentáře k příspěvku: (6)Přidat komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní a přihlášení uživatelé.
  • Neděle 21. června 2015 ve 20:44

    pemalda: Díky za gratulace.Jsou to už opravdu velcí tloušti,ale několikrát už jsem ve vodě viděl ještě o něco větší a párkrát o dost větší jedince-jednou se mi třeba poštěstí přelstít i je,ale to už jsou sakra opatrný ryby,U nich už musí pomoct velká náhoda,aby je člověk dostal na prut-navíc na přívlač.

  • Neděle 21. června 2015 v 6:48

    Mladý Rybář: nádhera !!! gratuluji … :)

  • Neděle 21. června 2015 v 0:08

    HaD: Za trpělivost a um si to vychutnat a ulovit takovou rybu .

  • Sobota 20. června 2015 ve 22:13

    BigMike: Také gratuluji!!! Sice už se hodně let tloušťům nevěnuji ( kdysi v létě na třešně a na podzim na švestky – to byly kusy! ), ale stále tak nějak JT sleduji – kousek přes 50cm je nádhera a přes 60cm je to prostě Euro bingo!:))

  • Sobota 20. června 2015 ve 20:56

    pemalda: Dík za gratulaci,ale za co ta poklona?

  • Sobota 20. června 2015 v 19:53

    HaD: Obrovská gratulace a hluboká poklona!!!

Zobrazit další příspěvky z diskuze „Z lovu.