Chytej.cz

Všeobecná diskuze

V diskuzi je 128.431 příspěvků, z toho 128431 jste ještě nečetlinejstarší z nich.

Chci vložit příspěvek.

Pondělí 14. května 2018 v 19:02® džigit

šejk> tušíš? Smutné…

Pondělí 14. května 2018 v 18:33@ šejk

Strředočeský tam nic nemá tušim o amurech…

Pátek 11. května 2018 v 9:11® džigit

šejk> a co máte napsané v BP? Moravskoslezký má omezení ;-)

Středa 9. května 2018 v 19:54® hraji
hraji

šejk> ano, když si přečtete zákon 99/2004S. a jeho prováděcí vyhlášku 197/2004Sb. v platném znění a Rybářský řád ČRS, zjistíte, že amur je běžná ryba. Je to tak již od roku 2004, tehdy totiž byly zrušeny tak zvané ušlechtilé ryby.

Úterý 8. května 2018 v 9:04@ šejk

Zdravím, chci se zeptat jak je to nyní s amurem, vždy jsem měl za to,že amur patří mezi ušlechtilé ryby a proto si můžete odnést maximálně 2 kusy nebo kombinaci 2 ušlechtilých ryb. Jsem spíše sportovní rybář a většinu ryb pouštím, ale stala se mi takováto situace na našem malém revíru. Přijel jsem si po práci zachytat a samozřejmě bylo plno, rybník je malý a je zde jen pár míst, jelikož se mi nikam jinam jet nechtělo, říkám si počkám chvilku jestli někdo neodejde. Zachvilku na druhé straně táhne jeden strejda rybu a koukám,že již má něco ve vezírku,třeba to bude druhý kapr a pujde domů, jdu tam jestli se uvolní místo. Vytáhl amura kolem 60 a cpe ho do vezíru kde je už i jeden kapr, tak mu říkám máte odchytáno, tak budete končit, mohu si sem vlézt? A on na mě, že ne, že chytat bude dál, že amur není ušlechtilá ryba a tak může pokračovat, až když za 20 min chytl dalšího kapra tak odešel.

Když jsem pak koukal do řádu, tak tam již nejsou ušlechtilé ryby, ale tzv. vyjmenované ryby (kapr,candát…) mezi ně ovšem amur nepatří. Je tomu tedy tak, že amur spadá do ryb chytaných na váhu (7kg denně) a ty masaři si mohou odnášet třeba 4 2kilové amury každý den?

Tento příspěvek byl editován 9.5.2018 10:49:37 administrátorem HaD.
Důvod editace: Příspěvek tématicky patří do jiné diskuze.
Pondělí 23. dubna 2018 ve 12:33@ Externiredakce

Zdravím všechny rybáře. Chtěl bych Vám nabídnout možnost přivýdělku spojeného s Vaším koníčkem. Jedná se o vytváření popisů k jednotlivým rybářským produktovým kategoriím pro velký e-shop. Nejedná se o psaní popisu s cílem přesvědčit zákazníky ke koupi, ale o vytvoření přehledného, výstižného a spíše kratšího popisu kategorie, který má za úkol poradit zákazníkovi, jak se orientovat v produktech v dané rybářské kategorii. Například když se zákazník nevyzná v kategorii rybářských navijáků, váš popis by měl laicky, jednoduše a výstižně zákazníka seznámit s nejdůležitějšími parametry a pomoci mu tak s výběrem zboží v dané kategorii. Jedná se o práci na cca 2–3 měsíce (napsání přibližně 50 popisků s možností pokračování ve spolupráci v případě oboustranné spokojenosti), pracuje se přes internet z vlastního PC a práce je plně flexibilní, můžete tedy pracovat kdykoliv Vám to vyhovuje. Finanční ohodnocení se odvíjí od délky a kvality napsaných textů. V průměru, když se odměna přepočítá na odpracované hodiny, se pohybuje čistá hodinovka u našich pracovníků okolo 110 Kč. Požadujeme především perfektní češtinu a velký přehled v rybářských potřebách.

Pokud byste měli o tento přivýdělek zájem, napište na mail: externiredakce@gmail.com a do předmětu uveďte: Popis kategorií – rybaření.

S pozdravem

Martin, externí redakce

Pondělí 9. dubna 2018 ve 12:33® patast

Petr Lín> tyhle https://www.catchman.cz/…adow-feeder/

Tento příspěvek byl editován 11.4.2018 07:29:54 administrátorem Draky.
Čtvrtek 29. března 2018 ve 21:16® Petr Lín

monaster> super že už berou také se chystám jít na ně

Tento příspěvek byl editován 9.4.2018 07:54:04 administrátorem Draky.
Středa 28. března 2018 ve 20:03® Petr Lín

Klobasa> Ahoj, pěkné ryby, právě začínám z plavanou, mohu se zeptat, naco brali díky Petr

Tento příspěvek byl editován 29.3.2018 08:42:14 administrátorem Draky.
Neděle 25. března 2018 ve 20:41® Hora
Hora

l.mik> brzdu si seřizuji před prvním náhozem a během zdolávání ryby ji podle situace povoluji, nebo naopak přitáhnu. Seřízení před lovem – vlasec při zatáhnutí nad navijákem by měl jít ztuha, ale nesmíš ho přetrhnout, při záseku by měla brzda mírně proklouznout. Chytám většinou na plavanou a tam používám vlasce od 0,16mm do 0,25mm ty mne bohatě stačí na všechny situace. Ovšem při kaprařině, či lovech sumců, tam se používají silnější vlasce a nebo i šňůry. Tam je to jinačí. Při zdolávání ryby záleží na síle vlasce a velikosti ryby, u slabších silonů při zdolávání pro mne platí – čím blíže přitáhnu rybu, tak ji raději trochu povolím brzdu, ať ji na nakrátko neutrhnu.

Neděle 25. března 2018 ve 14:35® l.mik

Ahoj,rád bych začal rybařit, mám spoustu otázek a rád bych začal u navijáku, pro Vás to bude asi hloupá otázka ale já se raději zeptám. Můžete mi prosím napsat jak se pracuje s brzdou? Snažil jsem se najít odpověď ale tenhle základ jsem nikde nenašel. Rozumím tomu správně že se brzda používá při zdolávání? Když nahodím měla by být nastavená tak aby nedošlo k tomu že při záběru mi zajede prut do vody? Během zdolávání povaluji tak aby nedošlo k přetržení vlasce? Nebo se úplně pletu? Děkuji za vysvětlení.

L.

Sobota 17. března 2018 v 17:21® Hora
Hora

džigit> já už mám uměláky, to bych moc nesved :-D :-D

Sobota 17. března 2018 ve 13:13® džigit

lightbringer> my už tolik nekoušem :-)) Ten počáteční vzruch na podnět tam je,ale pak… :-D

Pátek 16. března 2018 v 16:05@ lightbringer

Díky za rozumné a věcné reakce. Jsem mile překvapen :-)

Čtvrtek 15. března 2018 v 11:25® džigit

lightbringer> v klidu,nikoho si neurazil.
Já jen trošku rejpnul,neb mi ono medium všeobecně nesedí,ale těch by bylo mnohem víc. V dnešní době jde novinařina jako taková, mílovými kroky do zadele ;-)

Středa 14. března 2018 v 19:02® Hora
Hora

lightbringer> máš pravdu, trochu jsem se nechal unést. Aspoň jsem to tady trochu roproudil. pivo

Středa 14. března 2018 ve 14:05@ lightbringer

džigit> Jo a toho „přitakávajícího blba“ prosím neber osobně, nebylo to myšleno jako útok na kohokoliv tady.

Středa 14. března 2018 ve 13:52@ lightbringer

džigit> Tak líbit se ti určitě nemusí. Akorát se ptají na zajímavé věci. Třeba proč na ono datum není hlášená žádná demonstrace? Proč není v inzerátu žádný kontakt? Proč neexistují čísla z okolních inzerátů? Proč nikdo z šiřitelů není schopen říct, kde a kdy byl inzerát otisknut? Inu občas se vyplatí nad informacemi přemýšlet a zajímat se i o to, s čím nesouhlasím, aby pak člověk nebyl za přitakávající­ho blba.

Středa 14. března 2018 ve 13:24® džigit

lightbringer> taky fajn plátek :-))

Středa 14. března 2018 v 11:14@ lightbringer

Hora> Tady se někdo nechal nachytat… http://forum24.cz/…transparent/

Úterý 13. března 2018 ve 21:05® Hora
Hora

Tak se svolává na demonstraci do Prahy ? ? ? https://www.topcz.net/…onstrace.jpg Kdo to platí ?:-O

Úterý 6. března 2018 v 8:18® Taylor

mof243> Děkuji

Úterý 6. března 2018 v 8:15® Taylor

toro> Děkuji.

Úterý 6. března 2018 v 6:57® mof243
mof243

Taylor> Možnost je taky Skalička u Hranic na Moravě,jen to chce si pobyt zajistit dopředu telefonicky.Mají tam chatky a dá se tam i bivakovat.

Pondělí 5. března 2018 v 19:26® toro
toro

Taylor> Zkuste Sportovní rybářství Jestřabice u Koryčan.

Pondělí 5. března 2018 v 8:10® Taylor

Zdravím, poradí mi někdo, prosím, soukromý rybářský revír s ubytováním na Moravě. Chtěla bych to jako překvapení pro manžela. Děkuji.

Pondělí 26. února 2018 ve 14:56® hraji
hraji

Hana19> pokud je takové povolení možné získat, tak především na obecních úřadech v Razové a Leskovci by to měli vědět a měli by vědět a poradit kde ho získat. Pár let zpět jsme měli povolení ke vjezdu vyřízené přímo v Bruntále na úřadě.

Tento příspěvek byl editován 26.2.2018 13:56:28 uživatelem hraji.
Pondělí 26. února 2018 v 9:46® Hana19

ahojky rybáři nevíte někdo kde se dá zažádat o povolenku k vjezdu na Hartu Leskovec a Rázová obecní uřad jí nevydává

Sobota 24. února 2018 v 17:16® pilot

hraji, jak vidím, nemá to cenu a je to pro mne ztráta penzistova času. Přeji ti mnoho rybářských úspěchů. Petrův zdar. pilot

Pátek 23. února 2018 ve 20:35® hraji
hraji

pilot> tady vůbec nejde o to, že já bych musel mít vždycky pravdu, tady jde o to, že žádné fish feromony neexistují. Kdyby existovaly, stačil by jediný odkaz na vědeckou publikaci, a bylo by jasno. Vůbec nemám ve všem pravdu, ale v tomto případu mi něco říká, že jsem se s tou reklamou víc než trefil. Nikoho jsem povlem nenazval, to slovo jsi použil ty, stejně tak jsi mi minule napsal, že jsem hloupoučký, to asi taky nebyla pochvala. O mé vzdělání neměj obavu, je dost dobré na to, abych poznal, když někdo má argument a nebo když jen vaří z vody. A to je tvůj případ. Když se odvoláváš na ten internet, zkus si najít, co se na něm píše o fish feromone. Možná ke svému překvapení zjistíš, že naprostá většina odkazů je v ruštině, a překvapivě, skoro žádné v angličtině. Proč asi? Že by Rusové nebo Bělorusové utajili objevení fish feromonu před západním světem? A sami se snažili ho reklamou protlačit úplně všude, dokonce penzistovi z Čech?