Vyhledávání
Všeobecná diskuze
V diskuzi je 128.464 příspěvků, z toho 128464 jste ještě nečetli → nejstarší z nich.
Chci vložit příspěvek.
- Neděle 8. listopadu 2009 v 11:33® spike
-
Sander> zapni si zvuk uslyšíš že ten kapr má 41cm
- Neděle 8. listopadu 2009 v 11:14® Sander
-
spike > připomíná mi to situace, které jsem vídával letos zjara na pískárně. Tenhle kapr možná mírový byl a jeho osud je zpečetěn (což to zacházení s ním nijak neomlouvá), ale u nás to byly ryby menší, a tudíž si zasloužily o kopanec do vody navíc. Podobní svazozmrdovi na videu mi znechutili další navštěvování té pískovny, pokud mě tam kamarád nedokopal, nejel jsem tam.
- Neděle 8. listopadu 2009 v 11:07® spike
-
- Neděle 8. listopadu 2009 v 10:41® sus1
-
dam> Přesně tak,největší kravina je tom narovnávání koryta.To,že ho trochu rozšíří,budiž ale to rovnání??!!!!
Tady nedaleko u nás se bude tet s tokem dělat to,co bylo dřív,budou
dělat meandry apod.,co prostě dřív bylo.Asi na to konečně někdo
přišel. - Neděle 8. listopadu 2009 v 9:30® dam
-
osprey> taky se motám kolem tohoto průmyslu,někdy bohuže, někdy bohudík…ovšem je to jak kde, záleží na povodí, úřadech a hlavně na projektantovi. Pokud má svou nějakou vizi a za tou si jde, tak mu většinou projde, bohužel nemá někdy vůbec myšlenku, jen si staví takový pořádný pomník…V Chocni u Orlice lidi řvou, ale s řekou se nic nedělá, navyšují se pouze hráze, připravuje se mobilní hrazení a staví hráze nové, skrz zahradkářkou kolonii…tady to logiku má( i když jsou někde betonové), je nutné ochránit město a ne boudičky zahradkářů, které při každé povodni akorát ucpou mosty a hned je vše venku, jo a most se taky vlastně zvedá…takže řeka zůstává tam kde byla a nic se v ní nemění a za městem se vše rozleje na luka. Jako absolutní tragedii beru narovnání koryt a zához po celé délce, bez jízků, bez meandrů prostě bez ničeho…to je nejen pro ryby konečná. Voda naplní koryto a v plné síle udeří o několik kilometrů níže v třeba jediném oblouku a tam je následně slušná tragédie…
- Neděle 8. listopadu 2009 v 6:41® Zoles
-
Tak jo. Mne to taky vadi.Je to barbarismus. Taky uz jsem toho videl dost.
Tento příspěvek byl editován 8.11.2009 05:42:59 uživatelem Zoles.
Ale parmam podobne zregulovane useky nekterych rek docela vyhovujou. Nekdy az
moc. Jdu na ne.
- Sobota 7. listopadu 2009 ve 23:39® osprey
-
Sander: Souhlasím s tebou, ale divím se, proč tak odevzdaně mlčí ti, kterým tohle musí vadit. I když i na to si umím odpovědět

- Sobota 7. listopadu 2009 ve 23:16® Sander
-
osprey > logiku v tom nehledej, zdá se mi že lidi to tak chtějí, aniž by se nad tím hlouběji zamýšleli. Jde jen o ochranu jejich majetku a v případě nějakého průseru jistota ze strany Povodí, že bylo vše dle jejich požadavků a nic nebylo zanedbáno.
Po povodni 2002 jsem se s tímhle problémem setkal, kdy davy zahrádkářů vyžadovali zpevnění břehů pod jejich oplocením a koryto bez jediné tůně, aby nemohlo dojít k opětovnému vymýlání. Takové rovné koryto je něco jako mustr, neutrální stav.
- Sobota 7. listopadu 2009 ve 22:55® kubas
-
osprey> tak u nás to není 10cm koryto, ale 10cm vody v něm
- Sobota 7. listopadu 2009 ve 22:51® acam3
-
pipa>

- Sobota 7. listopadu 2009 ve 22:45® pipa
-
acam3> ja eště horší

- Sobota 7. listopadu 2009 ve 22:44® osprey
-
kubas> V čem je z protipovodňového hlediska výhodné 10 cm hluboké koryto? V něm přece okamžitě letí voda nahoru. Věř, že se na to dívám dlouho a nikdy jsem v tom nenašel žádnou velkou logiku. Jenom uplácat, uhladit a narovnat.
- Sobota 7. listopadu 2009 ve 22:41® kubas
-
osprey> ani né, spíš jsou rádi pejskaři
, no oni to dělali právě kvůli povodním, tak proti té to asi bude, ale
jinak ..... - Sobota 7. listopadu 2009 ve 22:35® osprey
-
kubas> Ale já to nechápu – před povodní to nechrání, státní prachy se dají prošustrovat i jinak. Ochranáři neřvou, rybářské organizace taky mlčí… Vadí to vůbec někomu kromě mě, Sandera a pár podobných šílenců?
- Sobota 7. listopadu 2009 ve 22:32® kubas
-
osprey: to je jako v Brně skoro, tady taky zmenšili jezy a pod jedním je tak 10cm vody na podzim, chcu to vidět v létě

- Sobota 7. listopadu 2009 ve 22:19® acam3
-
pipa> na to mám opačný názor. Co naděláš …
Tento příspěvek byl editován 7.11.2009 21:19:23 uživatelem acam3.
- Sobota 7. listopadu 2009 ve 22:07® pipa
-
acam3> ale to bys měl

- Sobota 7. listopadu 2009 ve 22:04® acam3
-
pipa> Nezlob se ale to ti říct nemůžu, nic méně, celá tahle vaše generace mě zná …
Tento příspěvek byl editován 7.11.2009 21:04:54 uživatelem acam3. - Sobota 7. listopadu 2009 ve 22:02® pipa
-
acam3> si hvizdej
a kterej pak ty seš 
- Sobota 7. listopadu 2009 ve 21:52® acam3
-
pipa> Poznal jsem to podle Jedlový hory. Já tě myslím znám podle vidění, znáš mladýho Hášu a tyhle kluky?
- Sobota 7. listopadu 2009 ve 21:50® pipa
-
acam3> jasan

- Sobota 7. listopadu 2009 ve 21:47® acam3
-
pipa> To je Habrák, že jo?
- Sobota 7. listopadu 2009 ve 21:43® pipa
-
1Mara> hlavně,sou taky blbí jak štoudev
PS: nechalo se tam minimalně 50 až 70 kapronu
Tak šel maňous zachranovat 


- Sobota 7. listopadu 2009 ve 21:33® hecht
-
Char> nepruď, počkej až Ti tam vlítne to naše Jihočeské odrybňovací komando. ,,Počkej, Ty budeš lítovat, až poznáš svět''

- Sobota 7. listopadu 2009 ve 20:31® acam3
-
pipa> Hmmm…, slyšel jsem, že se v okolí Habráku skupují pozemky, no už jsem v Ústí nebyl hodně dlouho …
Tento příspěvek byl editován 7.11.2009 19:32:04 uživatelem acam3. - Sobota 7. listopadu 2009 ve 20:27® pipa
-
acam3> ja mam dojem,že už toje kaput,a už nefungujou

- Sobota 7. listopadu 2009 ve 20:24® acam3
-
pipa> Jsou na tom Habráku ještě chatky?
- Sobota 7. listopadu 2009 ve 20:22® pipa
-
acam3>

- Sobota 7. listopadu 2009 ve 20:20® 1Mara
-
pipa> To je normální , je fakt že u nás zase makaj jen mladí( ý ) pro Sandera
, kluci 
- Sobota 7. listopadu 2009 ve 20:19® acam3
-
pipa> naco? viz. DISKUZE>Regionální diskuze>Ústí nad Labem
Tento příspěvek byl editován 7.11.2009 19:20:13 uživatelem acam3.
