Chytej.cz

Přívlač a dravci

V diskuzi je 77.095 příspěvků, z toho 77095 jste ještě nečetlinejstarší z nich.

Chci vložit příspěvek.

Pondělí 1. ledna 2018 v 19:22® thrill
thrill

Stickler> Zjistil jsem že nová řada LT má jiné číslování velikosti. 2500 LT je srovnatelná s 2000 a 3000 LT jako 2500. Což může být matoucí. A co si myslíte o tom Penn Battle II ? Verze 2500 je o 75g těžší než Daiwa LT ve srovnatelné velikosti, což je 3000. Nevím jestli může hrát 75g nějakou větší roly. Penn je pro mě designově mnohem hezčí.

Pondělí 1. ledna 2018 v 19:01® Stickler
Stickler

thrill> ja osobne by som išiel určite do daiwy . Nový koncept LT je poriadny krok vpred . Menšie telo a napriek tomu vyšší výkon. Vďaka zaion klesla váha , čo je na UL jeden z najhlavnejších parametrov . Bolo v móde hľadať navijáky s celokovovým telom , čo je pri UL zbytočnosť. Brzdná sila tiež nie je taká podstatná nakoľko sa cielene chytajú menšie ryby a nie sumce 1m+ . Dôležité aby brzda spoľahlivo fungovala . Ja chcem z novej rady ballistic LT , ale ten je trošku drahší. Pokiaľ sa rozhoduješ medzi veľkosťou 2000 a 2500 , je tam rozdiel 20g . Ja by som bral 2000 . http://www.daiwa-cormoran.info/…ts-model.htm?…

Pondělí 1. ledna 2018 v 17:19® thrill
thrill

jepice>kubas> Tak ten Slammer je fakt moc těžký. Nakonec jsem se rozhodl pro tyto dva. Ale nejsem si jistý jestli velikost 2000, nebo 2500. Poradíte?

https://www.nastrahy.cz/…iwa-fuego-lt

http://www.mrfish.cz/…ttle-ii.html?…

Pondělí 1. ledna 2018 ve 13:24® jepice-zruseno

thrill> Já mám na exceleru UL 2–10 ve verzi 210 naviják Shakespeare Sigma 035 z bazaru. Používám to tak řadu let na závody – na tlouště, okouny, duhouna to taky odpruží. Nevím, jak se chová ta verze 240 cm, ale ta moje 210 je na 10 gramech už dost za hranou. Těžší nástrahy než 1ku rotačku to tahat nebude a tak stačí jakýkoliv lehčí naviják. Slammer je řekl bych spíš na těžší přívlač.

Tento příspěvek byl editován 1.1.2018 12:26:09 uživatelem jepice-zruseno.
Neděle 31. prosince 2017 ve 22:00® thrill
thrill

Díky za tipy. Ani ten Slammer 260 ? Proč není vhodný? Je pomalý?

Neděle 31. prosince 2017 ve 20:41® TJSS

Za JC a Luznici, vsem poctivym rybarum s hlavou na krku,prejeme krasny dny u vody a mnoho zazitku s prutem v ruce v sezone 2018. Petruv Zdar!

foto/diskuze/privlac/2017/th-img127968.jpg
Neděle 31. prosince 2017 ve 20:02® kubas
kubas

thrill> Ani jeden, Slammer není naviják určený k lehčí vlacce, kterou s tím prutem budeš provozovat. Vyber něco jiného… Prisetri pár stovek a mrkni na tyto dva navijáky, ani s jedním neslapnes vedle, s Ultegrou jsem chytal a povedený stroj, který si troufnu říct jen tak neznicis vzhledem k nastraham, co můžeš na tom prutu tahat. Na to Fuego jdou taky dobré reference. Oboje bude rozhodně výrazně lepší a vhodnější jak Slammer.

http://www.velka-ryba.cz/…2500-fb.html

https://www.nastrahy.cz/…iwa-fuego-lt

Tento příspěvek byl editován 31.12.2017 19:06:00 uživatelem kubas.
Neděle 31. prosince 2017 v 16:26® thrill
thrill

PENN SLAMMER má označení 260 nebo 360. Který myslíte že je teda adekvátní k tomu prutu?

Neděle 31. prosince 2017 v 11:57® hraji
hraji

thrill> velikost zvol 2500 až 3000, menší neber, těch pár gramů nic neřeší. Hlavně aby měl naviják skvělou brzdu, já dávám přednost přední.

Neděle 31. prosince 2017 v 10:15® thrill
thrill

Zdravím, chci se zeptat jakou velikost navijáku byste doporučili k prutu Daiwa Exceler Ultralight Spinn 2,40m 2–10g. Jsem už asi rozhodlý pro naviják PENN Slammer. Ale budu rád za doporučení jiného modelu v ceně kolem 2000kč.

Středa 27. prosince 2017 v 10:10® jepice-zruseno

LN> Pokud si chceš ještě letos nahodit, tak běž kamkoliv kde je slušný prodavač a kup si nějaký naviják v uvedené ceně, velikost za sebe bych doporučil tak 2500. Pokud nespěcháš a počkáš až na zahájení, tak by nebylo možná od věci projet inzeráty a v uvedené ceně koupit něco slušnějšího z bazaru, možná i lehce jetého z ebay.com. Nicméně naviják za 1500 může na lehčí přívlač sloužit řadu let. Z okolních zkušeností NEDOPORUČUJI starší verzi navijáku Ryobi Eccusima a jeho klonům, ty vydrží tak dvě sezóny častější přívlače, pak se v nich objeví vůle. Vypadají takto https://www.ryvafishing.com/…d1017664.htm

Původně jsem tě chtěl nasměrovat na eshop KAJMAN, kde doprodávali nějaké slušné navijáky (ve starých verzích) za rozumné ceny, ale s úžasem jsem zjistil, že tento obchod (spolu s mnoha dalšími) zakoupil Kuba Vágnerovic a ještě více pokazil výběr rybářského zboží na českém trhu.

Tento příspěvek byl editován 27.12.2017 09:12:01 uživatelem jepice-zruseno.
Úterý 26. prosince 2017 v 1:23@ LN

Ahoj dostal jsem k Vanocum prut od pritelkyne, konkretne tento:

https://www.kl-angelsport.de/…-240-cm.html

A ted k nemu shanim navijak, po par hodinach mi padl do oka tento, co myslite?

https://www.nasoutokushop.cz/…jak-slim-jim

Pripadne muze nekdo doporucit kvalitni a dobry do 1500kc? Prut je 2,4m a 5–21g.

Úterý 26. prosince 2017 v 1:23@ LN

Ahoj dostal jsem k Vanocum prut od pritelkyne, konkretne tento:

https://www.kl-angelsport.de/…-240-cm.html

A ted k nemu shanim navijak, po par hodinach mi padl do oka tento, co myslite?

Pripadne muze nekdo doporucit kvalitni a dobry do 1500kc? Prut je 2,4m a 5–21g.

Úterý 7. listopadu 2017 v 9:32® jepice-zruseno

ImmortalCheese> Dvojitý grinner jsem tu četl poprvé a musel jsem si ho najít. Nic takového jsem nikdy nepoužíval a viděl jsem to až teď, když jsem si to dohledal. Za mých mladých let jsem se učil na spojení dvou vlasců podobných průměrů tzv. soudkový uzel. Asi je ještě jednodušší. Akorát to neumím namalovat hezky jako Draky a nechci krást obrázky :-D

foto/diskuze/privlac/2017/th-img127549.jpg
Úterý 7. listopadu 2017 v 8:14® Draky
Draky

ImmortalCheese> Šňůra je žlutá. :-)

Pondělí 6. listopadu 2017 ve 23:28® ImmortalCheese
ImmortalCheese

Draky> Ten je velmi jednoduchy skvele aj pocas pripaenej nutnosti previazat v zime na lodke ;-) . Zalezi co je snura a co je mono? Ak ano ktoRa farba obrazku je snura?

Pondělí 6. listopadu 2017 v 15:24® Draky
Draky

ImmortalCheese> Fungovat ti bude i s FC. U větších průměru je s ním trochu problém při dotahování. Osobně používám tento, drží ještě trošku lépe, než dvojitý grinner :-)

Tento příspěvek byl editován 6.11.2017 14:25:05 uživatelem Draky.
foto/diskuze/privlac/2017/th-img127544.jpg
Pondělí 6. listopadu 2017 v 15:14® ImmortalCheese
ImmortalCheese

Pani dik za odpovede vela z nich dost pomohlo pri rozhodovani, inac zatial mam skusenosti len s tym, ze na snuru som vzdy daval lanka ale neviazal som na to ziadne silony/fluoro­karbony (jedine ak opat v podobne lanka s karabinkami a tak)

potom samozrejme som viazal silon na silon kde som pouzival/m double grinner uzol, ktory je pomerne jednoduchy a hlavne pekne padne do seba. Este som fluorokarbon nekupil tak to nemam ako vyskusat tak mi zvedavost neda sa spytat ci je tento uzol dobry aj pri kombinacii snura + fluorokarbon. Tu som sa ako tak dopatral k uzlu „Alberto“.

Pátek 3. listopadu 2017 v 11:52® jepice-zruseno

Draky> No já používám takovej normální uzel, třeba na závody a tak, prostě omotám pětkrát a pak dvakrát protáhnu smyčku u očka nástrahy. Je to rychlý. Pak dělám ten samý uzel, ale s přeloženým vlascem, takže je to všechno dvojitě, a je to pevný jak židovská víra. Když to vokoušu, tak tam zbydou tři camfrňousy. Když to mám udělaný tak, jak jsem napsal níže, tak urvu gumu a půl metru vlasce mi tam zbyde, takže tam můžu navázat další a nemusím hledat vlasec, dělat jeden uzela a druhej uzel. Přeci jenom mám většinou šero, zmrzlý pazoury a málo času. Ty ryby, který chytám, bych normálně chytal na 16ku vlasec. Kvůli průtažnosti tam dávám někdy na gumy nanofil/šňůru + tlustší vlasec, takže je to stejně naddimenzovaný.

Tento příspěvek byl editován 3.11.2017 10:57:22 uživatelem jepice-zruseno.
foto/diskuze/privlac/2017/th-img127507.jpg
Pátek 3. listopadu 2017 v 10:15® Draky
Draky

HaD> Když se daří a praská to u hlaviček plus to uřízneš o nějakej kámen, tak se to stane raz dva. :-D

Pátek 3. listopadu 2017 v 9:46® HaD
HaD

ImmortalCheese> trhání bych asi neřešil – pokud to rupne, tak v uzlu. Řešil bych tedy funkčnost na candáty. Pevnostně bude stačit FC 0,20 cca 60–70 cm. Pokud je tam hodně kamenů, mušle apod., dal bych určitě delší, alespoň metr a sílu cca 0,25 – 0,30.

Tu délku musíš řešit také podle prutu. Pokud má rozumně velké koncové očko, můžeš dávat víc a vtáhne se to do oček. Pokud malá, nemůže to bejt moc dlouhý.

Jak tu kluci psali, že dávají metr a postupně navazováním zkracují až na 20 cm – tak to se mi teda ještě nestalo, že bych tak dlouho neutrhl :-)) )

Pátek 3. listopadu 2017 v 9:42® HaD
HaD

jepice> jako třeba jako na boty? S mašličkou?

Pátek 3. listopadu 2017 v 8:31® Draky
Draky

jepice> Používáš lepší a obyčejný uzle jo? :-D

To bych si teda kvůli metru vlasce fakt nelajznul.

Pátek 3. listopadu 2017 v 8:23® jepice-zruseno

ImmortalCheese> na 6 kg šňůru dej vlasec nebo fluocarbon 0,20 o délce půl metru, bude mít nosnost okolo 5 kg. Nevím, jak to napojuješ, ale já to tak mám na nanofilu přivázaný přes bezuzlovku (kus drátu stočenej doma kleštěma do přibližného tvaru bezuzlovky). Na bezuzlovku přivážu vlasec lepším uzlem („na tři konce“) a na háček pak vážu obyčejnej uzel, aby se mi to trhalo u háčku. Akorátže mi neberou candáti nějak moc letos, a když už, tak jenom malý.

Tento příspěvek byl editován 3.11.2017 07:24:10 uživatelem jepice-zruseno.
Čtvrtek 2. listopadu 2017 ve 23:05® baco360

Ja davam aspon meter fluokarbon 0,35 a bez karabinky prevezujem

Čtvrtek 2. listopadu 2017 v 10:58® Draky
Draky

ImmortalCheese> Dej FC nebo silon s trochu menší nosností, než je šňůra. Dávám návazec většinou okolo metru a jak měním nástrahy a převazuju, tak končím na nějakých 15 – 20 cm. :-D

Kdybych chytal na řece, řekněme třeba Labe, kde se dá docela reálně předpokládat, že mi to vezme i sumec, tak bych tam měl 0,4 FC. Sice ti to v žádném případě nezaručí, že ti to nepřebrousí, ale tu šanci to trošku zvedne. :-)

Čtvrtek 2. listopadu 2017 v 10:44® ImmortalCheese
ImmortalCheese

Chlapi,

na 10ke snure, nonsnost 6kg, chcem na to nadviazat fluorokarbon kedze snura podla mna moze posobit pre zubacov (candatov) rusivo.

Co mi odporucate tam dat, velmi pevny fluorocarbon (0.4–0.6), ktory je ale dost tvrdy a mozon aj zbytocne silny na tu mensiu snuru

alebo nieco mensie s mensou nosnostou nech to posobi co najmenej rusivo a zaroven pri zachyteni sa odrhne len to.

Ciel nie je sa obranit pred stukou ale naopak ciel je posobit co najmenej rusivo pri nocnom love zubaca kde vyskyt stuky je takmer nulovy.

takisto ako dlhy by ste ten fluorokarbon spravili? ja rozmyslam nad cca 50cm.

Pondělí 18. září 2017 ve 20:16® jepice-zruseno

pava> a zkus měnit kromě nástrahy i místa. Nejdůležitější je chytat tam, kde jspu ryby. Nebo lépe řečeno kde berou :-D

Pondělí 18. září 2017 v 10:16® pava

jepice> Díky, paráda. Měl jsem strach, že mě odkážete na literaturu. Samozřejmě, že si něco přečtu, ale chtěl jsem spíše konkrétní nápovědu z podobné vody.

Středa 13. září 2017 ve 22:51® jepice-zruseno

pava> Na štiky kolem břehů voblery, takové, aby se potápěli do přiměřené hloubky. Na candáty gumy 5 a více cm. Čím později k podzimu, tím více bych vsadil na gumy i na štiky. Velikost olověných hlaviček závisí na hloubce a potřebě dálky náhozu. Na štiky u břehu je dobrá větší guma s malou hlavičkou na větším háčku. Barva je loterie. Někdy jdou na všechno a jindy třeba na jednu barvu z celé krabice.