Chytej.cz

Praha a okolí

V diskuzi je 1.121 příspěvků, z toho 1121 jste ještě nečetlinejstarší z nich.

Chci vložit příspěvek.

Pondělí 3. března 2014 v 18:21® sonykarp

Ahoj mam dotaz,mohl by mi někdo poradit? 21 března jedem na vikend na Labe v okoli Lyse n Labem.Jsem kaprař začatečnik a rad bych si zachytal a nejen vyhazel krmeni a nic.Cemu bych měl věnovat pozornost ajake bych měl zvolit boilie nebo pelety?Předem děkuji za rady Sony.

Pondělí 3. března 2014 v 16:26® Eraser
Eraser

Ahoj,byl jste někdo na Jizeře v okolí Mladé Boleslavi?Prý už začínají brát kapři,ale až po setmění..

Pondělí 3. března 2014 v 9:18® lukino050505
lukino050505

jepice> Díky za tu Hostivař, ale nakonec mě kámoš vytáhl na Kbely. Pár mini záběrů na žížalku, ale bez seknutí. Na tu Hostivař, ale 100% vyrazím teď v sobotu, takže uvidíme. Beru Kolínka, žížaly a syrečkovou pařenku.

Sobota 1. března 2014 ve 14:13® BigD

jepice> Tak to máš kousek! Letos chci strávit víc času u řek, ale na zmíněné rybníčky rád zabrousím taky. Je tam príma restaurace u vody. Dobře vaří a když se předem domluvím s číšníkem, tak můžu posílat juniora propivo v kelímku. :-D Letní chytání se tak blíží k dokonalosti… Až bude teplo, tak se můžeme domluvit a spojit to.. Třeba se k nám ještě nějaká vydra přidá- co říkáte kucíí?

Pátek 28. února 2014 ve 23:53® jepice-zruseno

BigD> Jsem z H. Měcho, takže to mám v dojezdový vzdálenosti na kole, na ty dva rybníky jsem chodil rád – na toh horním to šlo v létě pěkně z hladiny na chleba a bylo to tam takový dobře zašitý. Na Nadýmači a Vodici jsem ale dlouho nebyl. Ostatně co udělali tu novou silnici do Uhříněvsi (a hlavně zrušili tu starou u přejezdu), tak se mi to tam tak nějak blbě projíždí na kole.

Pátek 28. února 2014 ve 22:42® BigD

jepice> jsou chovné. Já chodím Ivetě Bartošové za humna na kapříky. Jsou tam drobci do 50-ti, tak většinou putují zpátky do vody. Pokud jsi v okolí Uhříku, tak to jsme se možná potkali. Já tam bydlím… Jo teď mají ve Vipě super slevy. Juniorovi jsem koupil přívlačák od Fladenu za třetinu a sám uvažuji nad teleskopem na cestování. Pracovně se pohybuji po celém středočeském kraji a občas narážím na nádherná místa… škoda nevyužít..

Pátek 28. února 2014 ve 21:59® jepice-zruseno

Co se stalo s rybníky Lítožnice I a II v péči MO Uhříněves, které bývali dřív revírem 411997 – Říčanský potok 1A? Dneska jsem tam přijel na kole, zapíchnul vidličky, zapsal docházku, v soupisu nic nenašel, takže zase vyndal vidličky a jel na Slatinu přes kopec…

Pátek 28. února 2014 v 11:18® jepice-zruseno

lukino050505> ještě jsem zapoměl dodat, že to je pořád upuštěný.

Pátek 28. února 2014 v 8:20® lukino050505
lukino050505

jepice> Díky za informaci. Já mám na toto období vyzkoušený buď naložený pařený rohlíček v syrečkách a nebo jednoduché chlebové kuličky s česnekem takže to oboje vezmu sebou a uvidíme. Půjdeme asi proti schodům jestli bude místo.

Pátek 28. února 2014 v 7:05® BigD

jepice> Je fakt, že tamní chytání je dost zajímavé.. Lov začíná tím, že na tom prudkém břehu sjedeš po zadku jako raketa a děkuješ pánubohu, že jsi včas zastavil:) Stejně jako třeba na Džbánu, ani tady nesmíš zakrmovat, takže je třeba vyladit nástrahu tak, aby byla lákavá a přitom ne příliš aromatická, aby to neodpuzovalo. To bagrování před pár lety taky zlikvidovalo původní dno s jeho nerovnostmi a úkryty, takže teď větší ryby leží většinou na druhé straně těsně u rákosí. Chce to zaklipovat vlasec, jinak si člověk procvičí navazování. Háček v čibuku drží fakt dobře … :-D

Tento příspěvek byl editován 28.2.2014 06:07:10 uživatelem BigD.
Čtvrtek 27. února 2014 ve 23:01® jepice-zruseno

lukino050505> Byl jsem včera a dneska odpoledne. Včera jsme byli před špičkou (jako na špičce na tý straně, co je směrem k Petrovicím), a nechytli jsme s kamarádem vůbec nic. Nějakej pán seděl přímo na špičce a byl občas „v záklonu“ a vytáhnul asi tři kapříky. Dneska jsem byl na druhý straně špičky, u těch doubků jako směrem k hrázi. Na plavačku jsem vytáhnul asi 4 mikroplotice a na feeder 4 kapříky tak ke 40 cm. Pánové na špičce to dělaj tak, že maj dva boční návazce a jednu kostičku obalujou nějakým šrotem se strouhankou. Já jsem teda chytal jenom na samotný kostičky. Možná by bylo dobrý je třeba namočit do vody a vyválet v nějakým voňavým pudinku, nebo na ně nalejt magi nebo nevim co dělat, aby to ty kapříci našli. Já jsem to dneska dycky namočil a strčil do kremkuse (posilovač do krmení), ale nedokážu posoudit, jestli to v tý vodě líp cejtili, nebo ne. Protože to moc nebralo. Ale aspoň jsem si na sluníčku opálil ksicht.

Čtvrtek 27. února 2014 ve 21:29® double-j

BigD> to už tu taky někdo ukazoval ;-) jinak já zase pravidelně lovím veverky :-D (jako ze trefím každou větev, co je na blízku)) :-)

Čtvrtek 27. února 2014 ve 21:26® BigD

double-j> třeba to vyjde.. Až uvidíš dvoumetrového podivína ve středním věku, jak se snaží vyprostit ze silonové pavučiny, tak to budu já.. :-D Né- tak špatně na tom nejsem, ale popis platí. Před chvílí jsem zkoukl zajímavé video- nějaký polský špekulant vyrábí třpytky z víček od piva. Zajímavý nápad.. možná to vyzkouším..

Čtvrtek 27. února 2014 ve 20:11® double-j

BigD> já byl mrskat v Pitkovicích, tam je taky vyjímka, a dobrý ;-) jinak na to koukám přesně jako ty, jen jsem se taky ještě nevypravil…ta místa jsou ale lákavá…tak se tam třeba potkáme

Čtvrtek 27. února 2014 v 19:43® BigD

Zdravím všechny… Děkuji za postřehy a tipy! Přístav v Holešovicích a v Libni mne vždycky lákal. Občas tudy projíždím ze strany od Tróje směrem k Hlouběínu a je tam zdánlivě klidné prostředí. Určitě to zkusím a pomaličku se budu propracovávat proti proudu k jihu. Pak Sázava a Berounka. Už se na to třesu. Když jedu po Jižní spojce přes Barrandovský most, tak tam skoro každé ráno sedí děda v lodičce a má nahozeno. Děláme si legraci, že je jako barometr. Když je tam, tak bude hezky.. :-D Na přívlač mne láká Vltava7 od soutoku s Berounkou po Vrané nad Vltavou. Je tam výjimka pro přívlač celoročně i jiné doby hájení. Synovi jsem koupil přívlačový proutek od Fladenu, tak budeme mrskat vodu, ať se dostaneme do formy před hlavní sezónou..

Tento příspěvek byl editován 27.2.2014 18:44:38 uživatelem BigD.
Čtvrtek 27. února 2014 ve 14:28® lukino050505
lukino050505

Nebyly jste se někdo v minulém týdnu podívat na 401 005 BOTIČ 2 – ÚDOLNÍ NÁDRŽ HOSTIVAŘ. Chci to v sobotu zkusit, ale nevím, jak vypadá, aby nebyla upuštěná (zamrzlá už snad ne) a taky ještě nevím z které strany jít; jestli od pláže a nebo naproti. Děkuji za jakoukoliv informaci.

Čtvrtek 27. února 2014 ve 13:40® votava_j

Ahoj, přiznám se ti, že podobnou situací jsem prošel také. Většinou jsem z návštěv kolem prahy byl zklamán, ale pěkné rybaření je v okolí Libeňského přístavu a po Vltavě zpět do Karlína. Pěkně jsme si zachytali ve Skochovicích a také na Vltavě od Barandovského mostu k jezu v Modřanech. Zatím co na Sázavě, která je na pohled pěkná, jsem měl asi dva záběry. Neber to ale jako modlu, jsou to mé zkušenosti, já si lépe zachytám v Jižních Čechách. Ahoj a třeba se u vody potkáme Honza.

Čtvrtek 27. února 2014 ve 12:31® lukino050505
lukino050505

BigD> Moje zkušenosti s okolím Prahy jsou Labe mezi Mělníkem a Dolníma Beřkovicema. Hojně zarybněno drobnou bílou rybou. Naposledy jsem tam byl loni v létě po ránu a během 3 hodin 20 plotic velikosti kolem 30 – 40 cm. Dále Labe u Lysé nad Labem směr Ostrá. Tam je zase zastoupen Cejn (největšího jsem vytáhl 56 cm) a Trumen, ale ty jsou zde zakrslý. Jezdím sem na jaře a na podzim. Na druhou stranu Prahy Berounka v Lipencích a nebo v Zadní Třebáni. Rybí zastoupení Lín, Karas a menší Kapr cca 40 cm, tedy alespoň já tam většího nedostal. Zajedu si sem několikrát za rok a vždy spokojenost s výsledkem (nestalo se mi, že bych nic nechytil). Vltava je pěkná v Braníku u kempu a potom na druhé straně proti Vyšehradské skále; zde jsou hlavně kapři kolem 50 cm a pak Plotice menší. Taky sem jezdím v průběhu roku hlavně, pokud se utrhnu pouze na chvíli, protože to mám kousek. Jinak možná mi někdo bude vyvracet a dohadovat se o tom, že je zde ještě jiná ryba, ale toto co jsem napsal je moje zkušenost se zde uvedenými revíry.

Úterý 25. února 2014 ve 21:31® jepice-zruseno

BigD> No tak my jsme byli včera např. na Sázavě a vůbec nic jsme na feeder nechytli :-) Ale jinak je sázava celkem dobrá, sice těch ryb tam není nějak extra, ale zato je ta řeka tak nějak všude stejná – kus je mělkej a teče, pak kus nadjezí, pak podjezí a celý se to opakuje. Proudnější místa jsou mezi Týncem a Pikovicemi. Když si vezmeš broďáky, tak se dají i slušné dlouhé úseky projít přímo vodou. Třeba do Čtyřkol jezdí celkem dobře vlak a je tam dobrej přístup. Nebo do Sázavy jezdí z Hájů autobus. Vltava nad prahou už není tak příznivá na pochůzky, buď je tam silnice, nebo nějaký ploty, nebo regulovanej břeh a nebo všechno najednou. Slušně zachytt se dá naopak od Troji dolu, dá se chyta z toho ostrova. Nebo pak až Řež a dál, tam se to dá obcházet, jen v létě pozor, na těch poldrech se nesmí většinou vláčet.

Úterý 25. února 2014 ve 20:57® BigD

Zdravím kolegy z Prahy a okolí! Celý život jsem spíše jednotvárně posedával u rybníčků a přehrad a myslím, že jsem o dost přišel. Poslední dobou mne lákají toulky okolo našich řek. Vzhledem k tomu, že bydlím v Praze, rád bych se začal věnovat Vltavě a Sázavě. Má někdo tip na zajímavé lokality, které by bylo škoda nenavštívit? Plavaná, feeder, přívlač- to je jedno- hlavně poznat hezká místa. Předem děkuji za tipy a Petrův zdar všem slušným kolegům a kolegyním do nové sezóny!

Pátek 14. února 2014 v 8:02® lukino050505
lukino050505

jepice> Jo díky, už aby to rozmrzlo; zkusíme to a pak dám vědět

Čtvrtek 13. února 2014 v 19:51® jepice-zruseno

lukino050505> Aha, tak promiň. Já tam pravidelně chodil spíš na přívlač, jinak tam šli kapříci spíš menší, pak ty pidikapříci, v létě tam brali občas i líni. A bílý ryby samozřejmě, možná se na žížalku splete nějakej okoun (ty sem chytal na tu přívlač).

Čtvrtek 13. února 2014 ve 14:21® lukino050505
lukino050505

jepice> Blbě si to přečet už předloni na podzim, takže pro lepší pochopení podzim roku 2012. Loni jsem tam nebyl a tak nevím, jestli tam něco nesypali. Vlastně v létě 2012 to dopustili a tvrdili, že to co odlovili, zase vrátí. Přitom tam dali kapří mimina a tak jsem si myslel, že tam něco dají v roce 2013. Proto se ptám, jestli tam někdo pravidelně nechodíte.

Čtvrtek 13. února 2014 ve 14:04® jepice-zruseno

lukino050505> Byl si tam napodzim, viděls, co tam je a teď tam asi nic nepřibylo a ani se nic moc neměnilo, kor když je to zmrzlý. Myslím, že pro mladýho bude zábavnější chytat víc malejch ryb než tu a tam velkýho kapra.

Tento příspěvek byl editován 13.2.2014 13:05:58 uživatelem jepice-zruseno.
Čtvrtek 13. února 2014 ve 13:03® lukino050505
lukino050505

401 005 BOTIČ 2 – ÚDOLNÍ NÁDRŽ HOSTIVAŘ Nevíte někdo, jak to bude letos vypadat s rybami na výše uvedeném revíru? Chystám se tam vyrazit hned, jak povolí ledy (cca. Konec února) a nerad bych tam tahal zase jenom kapří miminka jako po znovuotevření, ale zase abych tam nebyl bez záběru. Byl jsem tam naposledy předloni na podzim a největšího kapra jsem vytáhl 18 cm. Chytal jsem proti pláži, a jak jsem tak koukal, cestou když sem na toto místo šel, tak tam moc rybářů nebylo. Loni jsem se tam nedostal, ale letos to chci zkusit i se synátorem. Je mu 8 a minulý týden složil úspěšnou zkoušku na rybáře a už se taky těší.

Sobota 18. ledna 2014 v 11:42® jepice-zruseno

skwor> Jo? No já se tam dvakrát pokoušel jít a měli dvacet minut před koncem zavříno, takže mi nebylo přáno :-D Uvidíme, jak se to vyvrbí, třeba se jenom stěhujou nebo tak.

Sobota 18. ledna 2014 v 10:19® skwor
skwor

jepice> Já tam chodil rád a nechal tam i celkem dost peněz…Takže by mě to mrzelo.

Pátek 17. ledna 2014 ve 21:44® jepice-zruseno

skwor> Jestli myslíš tu nedaleko IPáku, tak tam mě vytočili dvakrát, aniž bych tam vstoupil, takže nevím, o co jsem přišel.

Tento příspěvek byl editován 17.1.2014 20:45:17 uživatelem jepice-zruseno.
Pátek 17. ledna 2014 ve 20:52® skwor
skwor

Prý v Praze zrušili prodejnu Gammarusu, je to pravda? Nějak to tam řídne a to dřív na Vinohradech byl pro nákupy rybařiny ráj…

Neděle 12. ledna 2014 ve 20:59® karebi30
karebi30

http://kaprarina.forumczech.com/