Chytej.cz

Plavaná

V diskuzi je 6.885 příspěvků, z toho 6885 jste ještě nečetlinejstarší z nich.

Chci vložit příspěvek.

Pondělí 19. února 2018 v 11:50® kakadu
kakadu

Zdravím. Nemá někdo pánové náhodou doma nevyužite klasické lízátka 6,8 a 10g?

Pondělí 8. ledna 2018 ve 12:13® hraji
hraji

Počasí je v novém roce k plavačkářům velmi vstřícné. Oba dva víkendové dny ryby braly a i když je voda zvednutá nad průměrný průtok v lednu, rybám to zjevně nevadí. Rozhodně není důvod v tomto čase sedět doma, vezměte lehký proutek, splávek a rohlík a hurá k vodě. Přeji hodně úlovků.

Čtvrtek 8. června 2017 ve 20:04® milans14

Zdravím, mám na plavanou match trojdíl 4,20m , tenoučký teleskopek 3,60m a rád bych to doplnil o délku 3,90m – max 4,0m , rád bych buď nějaký tele match nebo bolo . Chytám pouze na stojákách , cílová ryba cejn, lín, amur , kapr . Mám vybrané nějaké kandidáty, tak bych požádal o názor, případně o doporučení. Děkuji.

1/ https://www.parys.cz/…9-m-30-g.php?…

2/ https://www.parys.cz/…bolo-4-m.php?…

3/ http://www.milorybarskepotreby.cz/…rut-reflecta

4/ http://www.milorybarskepotreby.cz/…ia-telematch

5/ https://www.cadoxfishing.cz/…-3-9m-2-25g/

Tento příspěvek byl editován 8.6.2017 20:10:23 uživatelem milans14.
Čtvrtek 25. května 2017 v 9:38® milans14

hraji> Jj. Díky.

Středa 24. května 2017 v 19:55® hraji
hraji

milans14> záběrový brok se dává většinou přímo ke smyčce spojující kmenový vlasec a návazec. Tedy bz návazce by měl být cca těch 20 cm od háčku. Ale jsou výjimky, třeba při lovu velkých cejnů, kde se používá návazec dlouhý i 50 cm.

Středa 24. května 2017 ve 13:53® milans14

Zdravím, jak daleko dáváte zaběrový broček od háčku? Někdy používám jen čistý kmen 0,16 a někdy návazce 0,12 – 0,14 v délce cca 20cm. Děkuji.

Středa 12. dubna 2017 v 18:23® Venca Zelenka
Venca Zelenka

hraji> Tak doby hájení ano, když teda pominu slovensko, tam to mají zas trošku jinak, ale vlastně SM měla hájeného okouna již dřív než zbytek republiky, takže i tam se občas vyskytne drobná změna, lípan je hájený letos celoročně a jestli si dobře vzpomínám, jeden rok měl sumec sníženou míru, nebo dokonce žádnou, už si nevzpomínám jak to bylo.

Středa 12. dubna 2017 ve 13:41® hraji
hraji

Venca Zelenka> v mnohém máš pravdu, ohledně odlišností v předpisech, ale doby hájení jsou všude stejné.

Středa 12. dubna 2017 ve 13:28® Venca Zelenka
Venca Zelenka

patast> Přečíst si řád je jedna věc a realita u vody druhá. Sám občas udělám přestupek aniž by to byl úmysl. Když mám možnost tak chytám kde můžu po celé ČR, každý kraj má svoje a ještě na mnohých revírech nějaké dodatky, obzvlášť na rozlehlejších revírech z vícero dodatky v tom mívám někdy hokej, místní znalí terénu to jistě zvládají, ale já jako přespolní neznalý místních názvů se občas dostanu do pasti, ikdyž si z pravidla předem přeštu podmínky pro kraj i danou lokalitu a projedu si to i na mapách, přímo u vody to může být jiná. Nehledě , že občas zapomenu a prohodím si kraje, většinou jsou to prkotiny, ale i tak se z toho může vyklubat nepříjemná zbytečná komplikace.

Středa 12. dubna 2017 v 8:45® hraji
hraji

patast> to si netroufnu posoudit, protože moje osobní zkušenost z našeho spolku je zcela jiná, zkoušky děláme a dokonce vyhazujeme ty rybáře, kteří nejsou připraveni. Rybář Jáchym je ještě dítě, možná se jen nechal unést touhou chytit ryby, které vidí na revíru pod hladinou

Středa 12. dubna 2017 v 7:39® patast

hraji> dnes spousta lidí dostane papíry bez zkoušek a pak to takto vypadá kdyby si aspoň přečetli rybářskej řád než jdou poprvé k vodě

Středa 12. dubna 2017 v 7:30® hraji
hraji

rybář jáchym> jelec tloušť je v době od 16. 3. do 15. 6. hájený, momentálně se připravuje na tření nebo se v teplejších oblastech už i vytírá. Lovit ryby cíleně v době jejich hájení je porušením ustanovení zákona. Takže na lov tloušťů do 16. června zapomeň.

Úterý 11. dubna 2017 v 19:54® rybář jáchym

NEVÍTE NA CO BI MOHLI BRÁT TLOUŠTI TETKON

Sobota 18. března 2017 v 18:06® Chaplin

hraji>Díky, ješte zkusím neco dosetrit a pak koupit delsi bic.

Pátek 17. března 2017 v 0:11® patast

Chaplin> taky si myslím že by jsi měl hledat delší prut než 6 m na řeku typu Labe

Čtvrtek 16. března 2017 v 9:33® hraji
hraji

milans14> kmenový vlasec 0,16 je dostatečně silný na všechny ryby včetně kapra a parmy. A co se týče návazců, to chce ozkoušet u konkrétního prutu, ale nebál bych se zkusit ani 0,10.

Čtvrtek 16. března 2017 v 9:23® hraji
hraji

Chaplin> podle mého názoru je bič 6 metrů na řeku typu Labe krátký. Osobně bych si vybral bič delší, minimálně 8, ale raději 9 metrů dlouhý. A přišetřil bych si víc peněz. Protože takový prut, to je investice, ne spotřební materiál, kupuje se na dlouhou dobu, proto bych si dal na čas a našetřil a koupil slušný. Sám jsem na Labi na bič chytal, mám uloveného dokonce kapra, parmu a další krásné ryby. Ale na 9 metrový bič. Značku doporučovat nebudu, každý výrobce prutů na plavanou má ve své nabídce biče. Ale s bičem od Tubertini, Colmic, MILO, Sensas neuděláš chybu.

Středa 15. března 2017 ve 23:12® Chaplin

Ahoj, prosím o pomoc s výběrem prvního biče. Cenový limit je max. 2000 Kč. Budu s ním chytat na Jizeře, Labi, menších rybnících a tuních. Délka biče 6 m bude stačit? Máte prosím nějakou zkušenost s nějakým z těchto bičů, případně mi můžete doporučit jiný? Trabucco prut Activa STX Pole 6m Prut Venturieri Cobra Pro 6 m Mivardi Entera pole 6m Insignia Pole 6 m Díky

Pátek 17. února 2017 ve 20:02® milans14

Zdravím, váš názor prosím na tento prut na plavanou? Chci používat kmenový silon 0,16 – 0,20 , návazce 0,12 – 0,14 . Lov na stojatých vodách. Případně si nechám poradit. Děkuji.

https://www.mikado.cz/…c.w.-10-30-g

Čtvrtek 2. února 2017 v 11:27® Bigpista
Bigpista

sethy> Já na občasné šoulání nosím Mivardi Superior Match 4,2 m 8 – 22 g, ale když se chystám do „pralesa“, tahám 4m boloňku, čistě kvůli snažšímu transportu křovím :-)

Čtvrtek 2. února 2017 v 11:18® patast

také někdy využiju vláčák , v některých místech se člověk s dlouhým prutem nechytá tak musí improvizovat

Středa 1. února 2017 ve 22:51® Venca Zelenka
Venca Zelenka

sethy> V husté džungli, to taky občas odchytám na vláčák 2,8 mivardi superior match 4,2 tenhle není vůbec špatný, vychutnáš si na něm jak 30 jelca, tak 70 kapra. Hlavně se vyhni Cormoránum a Shimanu alivio nebo podobně levným prutům, lámou se jak přísky.

Středa 1. února 2017 ve 22:07® sethy
sethy

Čus kluci, moc dík za rady. Je mi jasné že radit prut není lehké, ale do dnes jsem to vše odchytal se starým vláčákem, jen ta délka 2,7 byla hodně omezující, takže ono asi cokoliv bude o chlup lepší :-) MRKnu na to co píšete.

Středa 1. února 2017 v 15:57® Venca Zelenka
Venca Zelenka

sethy> Otázka v jaké buši budeš chytat, já radši děličku. Ikdyž to v některém terénu může být trošičku pruda, pro mě má nejvíc plusů matchka 4,2m, vhledem k ceně, Tuberttinky a Sensasy vynecháme, povedené pruty mají Mivardy, pokud chceš něco pevného, tak Dragon řada tuším silver, na tu už musíš dát aspoň 0,20 silon.

Středa 1. února 2017 v 15:29® hraji
hraji

sethy> radit někomu pruty je nezodpovědné, protože každý máme svoji, zcela individuální představu o tom ideálním prutu. Přesto to zkusím. Píšeš, že se budeš zaměřovat na větší ryby na ramenech řeky, budeš prut držet při lovu v ruce, nechceš moc utratit. Vychází mi z toho spíš kratší prut s citlivou špičkou, ale s dostatečnou výkonovou rezervou pro silovější zdolávání u překážek ve vodě. Přitom by neměl být těžký. Já bych si pro takový lov vybral třeba prut MILO CYCLOPS TYSON v délce 4 metry do 50 gramů.

Úterý 31. ledna 2017 ve 21:52® sethy
sethy

Ahojte, potřeboval bych pomoc. Na úvod píšu že se v tomhle vůbec neorientuju, budu rád za každou radu. Chci prut na plavačku (nevím za tele, dělička), cílová ryba – kapr, parma, amur (žádný pidi ryby). Řeky, slepá ramena atd.
Pujdu s tím max 5× za rok k vodě. Spíš šoulačka. Strop bych viděl na 2500–3000kč (klidně bych vzal něco staršího).
Poradí někdo, prosím :-)

Pátek 30. prosince 2016 v 15:41® hraji
hraji

Dnes nás příroda donutila experimentovat. Jednoduše nám zamrazila vybraný úsek řeky tak silným ledem, že jen nešlo ani prorazit. Přitom včera na stejném místě byla hladina volná a řeka normálně tekla. Ale našli jsme místo s volnou vodou, poprali se s křišťálově čistou vodou a malou hloubkou v proudu a ryby jsme chytili v poněkud překvapivé druhové skladbě, ale všechny zimní ryby byly zastoupeny. Sluníčko nám na jednu stranu krásně zahřívalo děličky, na druhou stranu nám ale zahánělo ryby, takže jsme museli hledat stín na hladině, tam ryby byly. Bylo to hezké rozloučení s plavanou tento rok.

Úterý 20. prosince 2016 ve 20:22® hraji
hraji

Vložím jeden zimní typ pro úspěšný lov ryb na plavanou: Změňte způsob volby loviště, nejděte na své oblíbené místo, najděte oblíbené místo ryb v tuto roční dobu, tam je velká šance na úlovek.

Pátek 16. prosince 2016 v 8:44® hraji
hraji

Karasák> v Čechách na řekách mají teď volnou hladinu asi jen úseky pod přehradami a ty opravdu rychle tekoucí. Na Moravě to není tak hrozné, mrazy tu jsou asi mírnější. Naše říčka je stále volná, i když přehradu nemá.

Čtvrtek 15. prosince 2016 ve 23:22® Karasák
Karasák

hraji> Taky jsem to chtěl jít v neděli zkusit. Jel jsem s rodiči na návštěvu k babičce, kde jsem se chtěl vytratit k vodě, ale bohužel okolní stojáky i řeka byly pod ledem :-) .