Chytej.cz

Plavaná

V diskuzi je 6.885 příspěvků, z toho 6885 jste ještě nečetlinejstarší z nich.

Chci vložit příspěvek.

Středa 29. března 2006 v 17:33@ Miramax

Myslim, ze pouzivani navazce z pletenky neni na plavacku asi idealni, protoze nevidim jedinou vyhodu, to s tim nasatim nechapu,to jako kdyz se na mem krmnem miste futruje cejn, tak kdyz budu mit navazec z pletenky, tak se chyti i kdyz bude futrovat jine sousto nez to s hackem? a nevim jakou pletenku by to chtelo pouzivat abych netrhal kmen, ale navazec…

Úterý 28. března 2006 ve 14:47® pif
pif

CeP> ptal se tě někdo na něco?-:)))ještě budeš škemrat,abych tě osvítil a naučil revoluční způsob lovu.a bude to drahý,minimálně kastl povyšovadel-:)

Úterý 28. března 2006 ve 14:40® CeP
CeP

pif> ale zase nesmis chlastat pac pak ma zase neblahe vliv ozrale rybar… ;-) ))

Úterý 28. března 2006 ve 14:35® pif
pif

regulus> tak jsem to s tou pletenkou dneska prubl,lapl sem za hodinku dva karásky a dvě červenky-:)a to sem chytal na rybníčku,kde sou rozmrzlí tři metry na přítoku,jinak led.takže tu pletenku asi budu testovat dál,každopádně to musí na rybu působit přirozenějc,jak tvrdé silon.

Úterý 28. března 2006 ve 13:21® Zcuter
Zcuter

regulus:myslím ze cificek to vysvetl presne,jak bych to vysvetl já…plně s ním souhlasím..

Pondělí 27. března 2006 ve 21:21® Cudla
Cudla

Já vám dám takovej malej návod na úplně jednoduchej hokus pokus(„zdarma“)Vem­te dva návazce stejně dlouhý,na háček dejte stejnej kousíček rohlíku.Druhej konec zafixujte brokem.Ponořte do vody,vemte hadičku,jako když vypouštíte třeba akvárko,přibližte se pomalu k nástrahám aurčiě pletenka se nasaje z větší vzdálenosti něž vlasec,neklade takovej odpor a není pružná

Pondělí 27. března 2006 ve 21:12® Ciffik
Ciffik

stojim si za svym…pletenka ma nulovou prutaznost cim vubec nevyhovuje potrebam…k plavane jedine silon…snad jen v pripade co psal miramax…

Pondělí 27. března 2006 ve 20:32® regulus
regulus

Zcuter> No nevím, já sice používám 0,12 mm silon, ten vydrží asi 1,5kg, ale silon 0,20mm už skoro 4kg a pokud je pravděpodobnost chycení větší parmy, tak bych to jako nesportovní vůbec neviděl, pletenka do 0,1 mm prdne jak nic. Zkus mě vysvětlit, jakej je rozdíl v silonu 0,20mm a na ten často spousta lidí chytá s nosností 4 kg a pletenkou 0,09mm se stejnou nosností, kromě průměru. Bez ohledu na to, jestli to je nebo není návazec. Nazývejme věci pravými jmény. Je to pravda nezvyklé, ale není to blbost.

Pondělí 27. března 2006 v 19:29® pif
pif

Zcuter> tady je řeč pouze o návazci.ne o celé šňůře.silon má paměť,pletenka ji nemá,takže by ji ryba měla teoreticky důvěřivěji přijímat.

Pondělí 27. března 2006 v 18:05® Zcuter
Zcuter

já si myslím že používat pletenku na plavačku je blbost..nejlepší je silon..dát taky rybě šanci a  hlavně si sní zabojovat…když budu mít pletenku na 5 kg tak můžu pomalu všechno tahat na tvrdo…to ale není rybaření(sporovní rybaření)…toto je alespoň můj názor…

Pondělí 27. března 2006 v 17:43® regulus
regulus

Ciffik> já to taky neviděl, ale nevidím důvod proč by někdo nemohl chytat na plavačku s pletenkou 0,07–0,09mm která vydrží tak 3–4 kg. Mě to nijak nelogický nepřipadá a už vůbec ne jako blbost. Další věcí je, že například já pletenku používám velmi málo, ale to je zcela něco jinýho.

Pondělí 27. března 2006 v 17:35@ Miramax

Ciffik: divil by ses, ale napriklad loni na mistrovstvi evropy v plavane v madunicich chytali nekteri zavodnici na delicku i s pletenkou a navazci kolem 0,22, aby jim to parmy neurezavaly o skeble na dne, vice se o tom doctes na www.matchangler.com

Pondělí 27. března 2006 v 17:22® pif
pif

Ciffik> a žes toho v životě viděl hodně,že?-:)

Pondělí 27. března 2006 v 15:02® Ciffik
Ciffik

pletenka na plavacku je blbost…jsem v zivote nevidel nikoho kdo by chytal plavajdu s pletenkou

Pondělí 27. března 2006 v 9:46® pif
pif

mirmen> někde sem viděl nákres,kde doporučovali pletenku.údajně to ryba líp přijímá.ono na stojáku,kde znáš dno,by to šlo,ale na řece ,nebo cizí vodě je to risk.pravda je,že na těžko mě připadá,že ryba na pletenku líp reaguje.

Neděle 26. března 2006 v 19:59® mirmen

pif: u plavačky ne. Matchka má choulostivou špici, boloňka rovněž. Kmeny, které používám, mají nosnost většinou mezi 1,8 – 3 kg. Pokud nechci přijít o špici nebo o kmen se splávkem, tak vítám, že prdne návazec. A proto dávám návazec s nosností minimálně o 0,5 kg nižší, než kmen ( což u pletenky samozřejmě není). Pokud někdo dává pletenku, tak by mne zajímalo, jak se s tím vypořádává.

Neděle 26. března 2006 v 16:22® pif
pif

chytáte na návazce z pletenky?a jeký máte zkušenosti?

Pondělí 20. března 2006 v 19:54® Hora
Hora

Pytel-www.mrk.cz

Pondělí 20. března 2006 v 19:35® Zcuter
Zcuter
Uživatel nenapsal žádný text, pouze vložil následující fotografie.
foto/diskuze/plavana/2006/th-img6627.jpg
Pondělí 20. března 2006 ve 13:22® Pytel
Pytel

Pruots: Jde mi spiš o angličaky ale nechám se inspirovat i kratkými :-)

Pondělí 20. března 2006 v 11:56® Prutos
Prutos

Pytel> myslíš krátké nebo dlouhé?

Neděle 19. března 2006 ve 23:09® Pytel
Pytel

Panové mohli byste tady hodit nějaké fotečky jak skladujete splavečky pořad něco vymýšlím a nemůžu najít něco dokonalého :-((

Neděle 19. března 2006 ve 13:47@ Miramax

Nechci delat chytreho, ale kdyz si prectete ten text k te bolonce, tak vzhledem k tomu, ze ma tuhou akci, dokonce je etremne silna a doporucuji ji pro stredni a vyssi zateze, tak to nebude cudlovka:) ale uz jsem parkrat zaznamenal nazory, ze trabucco dela hodne tenkostenne blanky…

Čtvrtek 16. března 2006 ve 12:04® Fugas

CeP: U toho prutu nikde neuvádí třeba vrhací zátěž,což by lecos napovědělo. Ale opravdu to vypadá na prut spíš na čudly. V pátek budu mít možná cestu do metropole tak to zkusim omrknout. na veleth se bohužel nedostanu…

Čtvrtek 16. března 2006 v 11:58® CeP
CeP

Fugas> prijde mi to jako kdyby to melo byt jen na cudly. asi bych se to bal vzit do ruky. jako sanci bych videl nejprve se osahat podobny kousek Trabucca treba na veletrhu.

Čtvrtek 16. března 2006 v 10:15® Fugas

CeP: A co si o tom prutu myslíš??:-)

Čtvrtek 16. března 2006 v 10:11® CeP
CeP

Fugas> taky jsem na ty strance byl a uprimne… cumnel jsem jako vrana…

Čtvrtek 16. března 2006 v 10:09® Fugas

Telescopic whip in HR carbon, in the sizes from mt. 5,00 to 7,00. Available with S-SIC/Titanium guides only. Featuring rigid action, high rapidity in the raising, extremely strong and reliable. Suitable for any fishing style both in inland waters and at sea and when dealing with meium-heavy weights.

SIZE SECTIONS WEIGHT CODE W RINGS 5,00 mt 5 130 gr 123–40–501 6,00 mt 6 196 gr 123–40–601 7,00 mt 7 265 gr 123–40–701

No právě, taky mi to přijde málo. Ale jsou i lehčí(Energhia SR 94g…). Já nic těžkýho nechci, to už jsem měl. Ale zase nechci aby to při první rybě ruplo.Vypadá to že ten prut asi nikdo nezná…Asi to risknu.

Čtvrtek 16. března 2006 v 9:45® Tomash
Tomash

130g na 5 metrovej klacek – z toho jde skoro strach! :-)

Čtvrtek 16. března 2006 v 9:25® CeP
CeP

Fugas> 130g je setsakra malo. neni to nejaka pasticka??